Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co tu zase řešíte?
    Ti co si to chtějí koupit si to koupí.
    A ti co za to utrácet nechtějí si to prostě nekoupí.
    Nevím proč o tom zase píšete dvě stránky úvah proč ne a proč jo.
  • Jak je to s lokalizaci do materstiny?:) Pokud by byla tak tohle si nenecham ujit i kdyz anglictina mi taky nedela problemy
  • MrSanta
    Co je špatného na tom, že firma vydá něco pro své fanoušky? Kdyby něco podobného udělalo třeba BioWare nebo Bethesda, tak do toho jdu i za ten litr. Jednou za čas si člověk snad může udělat radost, ne?
  • Hello fanboys
    • Blizz to dotahl tak daleko,ze uz se budou piratit i prirucky a manualy *15*
  • this is s..t
  • Kr.Pa
    Jak vypadají v papírové knize 3D obrázky? Ja čtu že tam jsou jen 3D modely!
  • peknej pocin, skoda jen ze od Blizzardu se mi libili jen Lost Vikings
    • davidBray
      a teď 99% dětí tady začne gůglovat co to vůbec je :D
      já mám asi nejraději Blackthorne .)
      • Blacthorne byla super plosinovka hlavne jak strilel na druhou stranu tou brokajdou byl mazec:)))))))Aji bych si to zahral pres dosbox:)
        • Ak Blackthorne tak jedine cez Sega (SNES) emulator. Mozete si ho tak zahrat s lepsou grafikou, podporou gamepadu a tiez lepsim renderom (hq 2x-4x, super sai a pod.). Plus vyriesite problemy spojene s kompatibilitou(dos).
      • :D.. Lost Vikings jsou pořád super smažba:)
  • 50$ je opravdu hodně. Jestli někdo píše, že se mu to jeví jako přiměřená cena, a že normálně je to dražší, tak před takovými smekám.
    Osobně si myslím, že Blizzard měl vydat tuhle publikaci v elektronické podobě zdarma (protože asi takovou cenu tato kniha má). V papírové podobě potom za cenu nákladů s přiměřenou marži.
    Když se na to podíváte s nadhledem, tak zjistíte, že Blizzard chce vidělat na něčem (např. Artworty), které jsou nutné pro každou hru bez ohledu na to, zda budou jednou vydány i knižně. Dalo by se říct, že se jedná o seskupení "odpadu od každé z her" s tím, že jeho sběr zabral jednomu člověku pro knižní podobu možná týden.
    *8*
    • davidBray
      podívej se kolik stojí kvalitně udělaný komix. Pak si dej sprchu, podívej se znova. Jestli zase nic tak si dej facku a jestli se neprobereš ani po tomhle tak k tomuto tématu už nic nepiš (:
      • V životě jsem přečetl asi více komiksů než ty kdy vůbec budeš znát alespoň názvů :D. Ale zřejmě vůbec nerozumíš tomuto tématu. Když už do toho taháš komiksy, tak ty jsou dělány za účelem prodeje tzn. jejich tvorba je jednoznačná (kreslím komiks, aby se prodal). Tam se dá jejich vysoká cena odůvodnit. Rozdíl proti tomu je Blizzard kniha. Ti použili již dávno hotové obrázky, které vznikaly za účelem ne jejich přímého prodeje, ale jako podpora marketingu nebo inspirace pro grafiky. Tak si nepleť hrušky z jabkama. Kapišto? Jestli ne, tak ani nemá smysl, abys tomuto tématu dále "věnoval" svůj čas.
        • davidBray
          v životě jsem souložil s více ženskýma kdy ty vůbec uvidíš nahých - počítám i ty v TV. Zdá se ti tento argument dostatečně hloupý? Doufám, že jo - pak bys to mohl pochopit :))
        • Tvoje logika je úžasná. Jen proto, že je něco vedlejší produkt produkce, tak by to mělo být zohledněno v ceně? Takže například piliny, které vznikají při zpracování dřeva, by se měly prodávat za cenu vynaloženou na jejich smetení a zabalení + marže? Pokud máš nějaký produkt (a je úplně jedno, jak jsi k němu přišel), budeš ho vždycky prodávat za cenu, za kterou jsou lidé ochotni ho kupovat. 50 dolarů je za 300 stran barevné kvalitní kultovní publikace dobrá cena. To, že ti to přijde v poměru k českým platům nefér, je tvůj problém... kapišto? *7*
          (Nejhorší na těchle tupcích je, že to co říkají, jakoby dává smysl, ve kutečnosti jsou to ale jen naprosté bláboly.)
          • ...ano, a proto ty piliny jsou tak levny. :-)
            Nebo mi ukaz pilinu za 50euro...
          • "KVALITNÍ KULTOVNÍ PUBLIKACE"??? To si děláš pr*el ne? *15*

            Artbooky mají být prostě zdarma, případně za přijatelnou cenu a náklady této "publikace" nebudou víc jak 10 euro za kus, to mi věř, pracoval jsem v tiskárně na obch. oddělení.
            • Aha, náklady za tisk... A myslíš, že ty ilustrace uvnitř se nakreslily samy? Texty se napsaly? Nápady se vymyslely? Ne :-).
            • 1) S cenou deset euro za 300 stran (4/4 V2, papír +/-110) jsem schopný se smířit (nejsi jediný, kdo dělá s tiskem). Ale vy prostě nechápete, že náklady na výrobu nemají s cenou, za kterou se bude kniha prodávat nic společného.
              2) Kvalitní publikace to jistě bude, je celobarevná, bude určitě na kvalitním papíře... O tom, že Blizzard je kultovní značka nemá cenu diskutovat.
              3) Prostě nevytahujte tady prosím cenu. Tenisky od Lacoste taky nestojí 2000Kč za materiál a práci. Tahle kniha/publikace/brožura je něco jako triko Mass Effect, nebo sožka s mariňákem z GoW, podepsaný golfový míček, nebo (když už jsme u těch knížek) jako kniha popisující prostředí a návrh Pandory a Avatara...
            • Přesně je to víceméně reklamní publikace!
    • Ako to môžeš vedieť? 50 dolárov nieje veľa keď si zobereš že to je 33 € (neviem aký je teraz kurz českej koruny, tak to dávam do našeho eura) - má to 300 strán, bude to typujem na kvalitnom papiery, sú tam 3D obrázky, je to história Blizzardu, čiže tam budú začiatky WoW, Starcraftu, Diabla. Takúto knihu len tak nezohnáš a videl som Artbook Assassins Creed Brotherhood za 50 €, ktorý mal len 90 strán a boli tam len čisto obrázky, kresby - žiadny popis, nič ... pozeral som viacero Artbookov a naozaj sa ich cena pohybovala okolo 40-50 €, 90-150 strán ... takže to podľa mňa naozaj nieje veľa a oplatilo by sa to kúpiť
      • Chápu, že to může mít přidanou hodnotu pro fanoušky Blizzardu, to nepopírám. A rádi za to zaplatí těch cca 50$. Ale z čistě ekonomického pohledu je tato částka opravdu hodně a neodpovídá této publikaci. Když uvážíš, že s nějvětší pravděpodobností budou tištěny v Číně, tak náklady se budou na kus pohybovat v řádu desítek korun, více ne. Zbytek z ceny si rozdělí Blizzard a prodejci.
        • Casto tisknes v Cine, ze vis kolik to tam stoji?
          • Vim, protoze katalogy (cca 200 strankove) na kridovem papire tam stoji 1/10 toho, za co jsou to stavu udelat tady v CR. A to mluvim z praxe :). Takze u knih to bude asi podobny, nemyslis? :-)
      • hh AC artbook za 50 dolarů ? :-D co blázníš :-D ten stojí nějakejch 28 :). nespletl sis to s tou enciklopedii ta stojí 35 dolarů? Každopádně 50 bych jim za to nedal. S nima sem nadbro skončil po WoW BC xD byla to fraška. Měli by radši vice věnovat Starcraftu, Diablu a kdyby byl tak Warcraftu a ne WoW kde celej příběh totálně zabili xD
  • 50 dolarov a veľa za 300 stranový ART BOOK s 3D obrázkami? Vy ste sa pobláznili? Také dielo by ste bežne kúpili za minimálne 70 € a nie 50 dolárov tak čo tu kecáte že je to veľa. Ja by som to mal celkom rád doma. A jak tu kecáte že kvôli tomu že sa znižuje počet hráčov WoW - tak prečo to je aj o Diable a všeobecne o Blizzarde? Ľudia, zamyslite sa trochu nad sebou ...
  • vsetci co tu komentuju cenu, popozerajte si po nete kolko stoja art booky bezne. 300 strankova art knizka s concept artom a dalsimi vecami za 50 dolcov nie je vobec vela. Je to primerana cena.
    • jj, přesně tak...navíc na mě ti co si na tu cenu stěžují jako nesvéprávní lidé které to někdo snad nutí kupovat že se tak čílí.....
      • naprostý souhlas. Každý utrácí své peníze podle svého gusta, někdo si koupí pořádné boty za 5000 někdo sběratelskou edici se hrou někdo to prochlastá a prokouří. Je to jedno, hlavně když má ten dotyčný radost né?
    • Je rozdíl mez artbookem a artbookem ze hry/CGI filmu. Tento artbook je stojí minimum práce, protože pouze berou věci, které již dávno mají a dají je do jedné knihy. Naopak pokud někdo vydá artbook, kde jsou kresby dělány přímo pro tu knihu, tak to je o něčem jiném. Takže ano, 50 dolarů za toto je opravdu moc.
      • Což je pitomost, protože už když už se zadává výroba profi artworků, počítá se s tím, že jedno z jejich využití a návratnost bude i z artbooků.
      • Asharak
        Ano to je pravda. A proto ten, kdo bude chtít hmatatelnou "historii" Blizzardu (prostě artwotky naživo a tak), tak si to s chutí koupí, a ten, kdo ne, si zajde jednoduše na blizz web a prohlédne si to v galerii *4*
        Ale tady už hodně záleží na tom, co přesně v té knize je za obsah.
    • Ellendway
      Jde vidět, že konečně má někdo rozumný názor...
    • Asharak
      Přesně tak. Ale vysvětli to všem těm hráčům, kteří (jen) paradoxně obdivují a kritizují grafiku her a odsuzují nebo vychvalují vývojáře. Nikoho přece nezajímá jak to celé vzniklo, jde jim jen o výsledek a aby všem ukázali, co si o tom myslí. Proto ani nikdo z nich nemůže vědět nic o Fanartu, Artworku v pravém smyslu. Možná ti co se zajímají o wallpapery ale to je tak asi vše. -.-
      + ještě tohle ponížení: většina ani nechápe jak může být celá histrie vývoje blizz her cenná (a jiných studií), zvlášť pro samotné vývojáře

      Díky díky, haters gonna hate.
      • Přesně tak....Sám se živím grafikou tak vím o čem to je.Vystudoval jsem sochařinu a tyto knížky s artworky jsou velkou inspirací a rád se na ně dívám a všímám si detailů. Je to velký druh umění, ale to běžného hráče nezajímá je to pouze konzument. A mít pěknou knížku kterou si můžu vzít do ruky jako atlas je mnohem lepší než se dívat do kompu:)
    • davidBray
      taky nechápu co tady všichni melou, 50babek mi přijde jako férová cena. I když jsem čekal mnohem vyšší cenu. Co jsem slyšel tak většina lidí nechá litr na víkend v hospodě ...
      • Taky si myslim...nekdo to musel nakreslit dotahnout to dneska by lidi chteli vsecko zadarmo
      • Hairy_Ass
        Litra v hospě za víkend? To asi nebude běžné popíjení pivka, co? *1*
        • Ale jo muze se to zvrtnout a muzes nechat i dvojku:))))))Ale to uz neni jen u piva *1* *1* *1*
          • i ty jednou dospejes a litry za vykend v hospode nechavat nebudes... *3*
            • No myslel jsem treba narozeniny:) Dospěly jsem až až s celou velkou rodinou:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit