Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    Nadpis jak z Blesku
  • Pro me DS == predevsim rpg s propracovanymi taktickymi souboji s ruznymi a ruzne se chovajicimi bosy.
    • DS je RPG asi jako Diablo. Taktické souboje a bossové nemají s RPG nic společného. Názor si měj jaký chceš, ale to nemění nic na realitě. Miluju tyhle naivní poamerikazovaný děti, co si myslí, že právo na názor automaticky znamená mít pravdu.
      • Diablo je v podstate akcnejsi realtimovy naslednik rogue-like her a je to rovnez akcni RPG.

        Nevim jak jsi prisel na to, ze RPG nemuze mit takticke a souboje a bossy. Muze je mit a to maji spolecneho. Mozna jsi to myslel tak, ze takticke souboje a bosove ze hry nedelaji rpg, ale nic takoveho jsem nepsal. Miluju tyhle trouby, co chteji poucovat ostatni a maji problem s pochopenim psaneho textu.
        • Diablo je sice rogue-like nebo hack and slash RPG (= to samé, co rogue-like, akorát pojem převzatý z PnP RGPček), ale to nesouvisí s mojí pointou. Pointa je, že DS je prakticky to samé co Diablo v bledě modrém (akorát s combatem, kde záleží víc na skillu hráče, než postavy, což z toho paradoxně dělá hru ještě míň RPG-like). DS stejně jako Diablo má tudíž do plnohodnotného RPG sakra daleko. Hmm, to už sem ale psal. Ironie, že sám nechápeš psaný text. Tomu řikám jejdásek.
    • preco si myslis ze dark souls je rpg?
      bol golden axe rpg?, mas pocit, ze ked si mozes vybrat ci chces obojrucak, alebo 2 zbrane alebo zbran +stit, tak to robi rpg rpgckom?
      • Rozdil mezi GA a DS je ten, ze v GA mas na vyber ze tri pevnych postav, kdezto d DS mas sirokou skalu variant, kterou si prizpusobujes a vyvijis podle svych preferenci a na zaklade "zkusenosti" ziskane hranim. A to je jeden z prvku, ktery z DS dela akcni RPG.
      • kennyB
        DS je jedno z nejlepších rpg na herním trhu. Proč ty si myslíš, že to rpg není???
        • "DS je jedno z nejlepších rpg na herním trhu."

          Očividně nemáš páru, o čem mluvíš, ale díky za pobavení. *3*
          • kennyB
            Zřejmě ne, největší expert na tyhle hry tu budeš asi ty, tak promiň *7*
            • kennyB
              Vidíš, já už hraju nějakých 20+ let, ale podle tebe se mýlím. Těch 15 let tedy neudělá odborníka ani z tebe *3*
            • Vzhledem k tomu, že RPG hraju už 15+ let. Wizardry, Daggerfall, Baldurs Gate atd., tak sem pár skutečných RPGček odehrál. DS je hra úplně o něčem jiném.
        • lebo tam nehras rolu, to ci mas obojrucak, alebo jednorucak, nieje rola, je to len sposob boja.
          fakt si pozri to golden axe, mas tam trpaslika, barbara a valkyru, chodis a sekas protivnikov,dokonca mas moznost zobrat alebo nezobrat par questov...nj, je do 2D scrollovacka, ale inac sa to od DS nelisi
          ..pozor, nevravim ze DS je zla hra, fakt je jedna z najlepsich 3D hardcore arkad na trhu :)
          • Jake byly v Golden axe questy?? *8*
          • kennyB
            Golden axe jsem hrával a pořád nechápu, proč DS podle tebe není rpg. To, že tu napíšeš něco o obouručáku nebo jednoručáku mi to nevysvětlí. A že je DS arkáda??? Jak jsi přišel na tohle??? Jakou rpg hru jsi naposledy hrál???
            • "Jiste, treba zbabelec si najde nedostupne misto a ustrili bose z dalky, kdezto blbec se bude snazit bose porazit zbrani vuci ktere ma bos vysokou oddolnost, hrdina porazi bose sam, pragmatik si zavola na pomoc kamarady. Jak si zbabelost, odvahu, hrdinstvi a tak dale zrealizujes treba v dungeon masterovi, eye of the beholder, ultime underworld, zangbandu a dalsich rpg, na kterych jsem vyrostl?"

              - zbabelec si najde nedostupne misto a ustrili bose z dalky
              - blbec se bude snazit bose porazit zbrani vuci ktere ma bos vysokou oddolnost
              - pragmatik si zavola na pomoc kamarady (=bude hrát v partě a ne solo)

              Když pominu tvůj fail, že všechno tohle se týká jen boje/nějakýho bose a kvalitní RPG nejsou jen o boji, tak tohle vše můžu dělat i ve hrách typu Ultima UW. Dostává mě, jak vaříš z ho*en a snažíš se z každého bobku udělat zoufalý argument, proč je to RPG. Chtělo by to víc zkušeností a méně funboyismu.
            • kennyB
              Necháme toho, tohle by bylo asi dlouhé vlákno *1* Já to prostě za RPG hru považuju a nikdo mi nevymluví, že to tak není *3* *1* Sice akčnější RPG, ale to je jedno.
            • nielen pokecat, ale mat na vyber vlastny charakter, ako som pisal, vies hrat zbabelca, hrdinu, blbca, klamara?
              to ze v dialogoch odklikas par otazok, a npc ti odpovie je adventura :)
              • Reakce na příspěvek:

                Jiste, treba zbabelec si najde nedostupne misto a ustrili bose z dalky, kdezto blbec se bude snazit bose porazit zbrani vuci ktere ma bos vysokou oddolnost, hrdina porazi bose sam, pragmatik si zavola na pomoc kamarady. Jak si zbabelost, odvahu, hrdinstvi a tak dale zrealizujes treba v dungeon masterovi, eye of the beholder, ultime underworld, zangbandu a dalsich rpg, na kterych jsem vyrostl?
            • kennyB
              Pravda, Planescape Torment byla skvělá hra. A v DS nemůžeš vybírat z desítek témat ke komunikaci s npcčkama, ale tvrdit, že nemají osobnost je taky nesmysl. RPG není jen v tom, že si s npc můžeš pokecat počínaje počasím až k tomu, co mělo k večeři (můj názor).
            • mozes hrat v DS arogantneho? inteligentneho? hlupeho?
              v DS mozes max odklikat par viet, v ramci zadania questu
              rpg znamena role playing game, tie postavy v ramci DS nemaju osobnost, mozes na nich dat hociake brnenie, ale ked das 10 postav v ramci DS vedla seba, budu "nereagovat" na okolity svet rovnako, chapes co tym myslim?
              v com vidis rozdiel napr medzi novym Wolfensteinom a DS? vo W. tiez mozes dat blaszkowicovi do ruky hociaku zbran, to z z hry nerobi rpg
              aby si pochopil co je pure rpg, skus Planescape Torment, skus to
              • Reakce na příspěvek:

                Postavy v DS budou na okoli reagovat tak, jak chci ja. A to je snad v rpg spravne, ne? Naopak rpg je principialne vzdaleno, kdyz chovani postavy prevezme hra, jak se deje v rade dnesnich linearnich naskriptovanych her.
  • kennyB
    uvnitř Vagante tiká hratelnost inspirovaná tituly 21. století jako Dark Souls ... Co má tahle hra společného s DS??? Obtížnost, nebo hratelnost??? *8*
    • Lore *3*.
  • Krescz
    tezke = dark souls?....to se ted vsechny tezke hry budou prirovnavat k DS? *7*
  • Johnny
    Měli by zapracovat na grafice, dyt takhle vypadali hry před dvaceti lety!! (joke)
  • Shovel Knight je taky bomba (ne tolik hc)
    • Teď byl nově na GOGu a docela bych ho zkusil, škoda jen, že nevypadá alespoň jako dole zmíněný Volgarr... z traileru, jak se posouvá obraz a celkově složení barev se zdá, že by mě z toho po chvíli pěkně bolela hlava :-)...
      • Nevypada to jako Volgar protoze je to ladeny do 8bitu a to posouvani screenu neni tolik caste (asi pocta megamanovi). I tak to ma kouzlo a skvelou hratelnost takze doporucuju.
  • tomocz
    Pokud chcete náročnou hopsačku, tak doporučuji Volgar the Viking, to je teprve žůžo :D
    • Zas až tak náročnej nebyl, ale za sebe ho rozhodně můžu taky doporučit :-)...
  • maros.goc
    Vsak ta hra nema s dark souls absolutne nič spoločné... To ze sa tam umiera? Vsak to sa predsa v kazdej... Kuzlo Souls hier tkvie predsa niekde inde ;-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit