Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • INTEL je lepši to už core i3 ma stabilnějši fpska než ryzen ! jinak intel core xeon a i7 jsou nejlepši a core i3 utahne gta 5 na 60fps tak mi ukažte amd ryzen za 3500kč a hrejte gta 5 60fps high 1080p
  • Si pište, už se bojí. Bude muset zlevnit a o to tu jde. Zatím vyšli 3 cpu r7 (8-16) pro pracovni stanice nepřesahující cenu 15tis...a i na nich se dá vcelku dobře hrát. Až vyjdou šestijádrové r5, budou pro hráče luxusní. A to nemluvím o r3 až ty vyjdou může intel pohřbít jeho Core i3.
    Jinak jsem vlastníkem i7 2600K Sandy Bridge, poslední řada s ještě s poctivou pájkou pod Heat spreaderem. Takže buď se intel probudí a příští rok něco vydá bez prasopasty, a solidním herním výkonem za rozumnou cenu, nebo jdu k AMD.
    Pokud se konečně probudí i vývojáři her a upřednostní multithread výkon nad singlethreadem Intelu budou tu hry jak víno! *5*
    • a i3 pohrbil intel sam, kdyz vydal pentium g4560 taky s 2c/4t
    • 6 jadra budou dost mozna nejvetsi fail na hry, protoze budou 2x 3/6
      • Co já vím:
        AMD Ryzen R5 1500 (6jader/12vláken
        AMD Ryzen R5 1300 (4jádra/8vláken
        AMD Ryzen R3 1200 (4jádra/4vlákna
        *5*
        • jo, ale vsechny puleny... to je ten problem

          neni to 6 jadro, jsou to dve trojjadra
          neni to 4 jadro, jsou to dve dvojjadra

          https://www.cnews.cz/znaceni-procesoru-ryzen-odhaleno-devet-cipu-r3-r5-r7-ma-stat-proti-core-i3-az-i7-6900k/
  • AMD drzim palce i ked som "Intelak", konkurencia je fajn vec. Ale ako tak vacsinou pozeram testy tak za tie peniaze mi nieje treba menit staru i7 2600K. Za tych 5-6 rokov co ju mam stacilo zatial menit len grafiku.
  • AMD to přeji. Intel jsem neměl nikdy ve svém kompu a nikdy mít nebudu :))). Tedy pokud bude něco jinýho než INTEL :)))
    • fanboyismus je drahej spas, na to nema kazdy, gratuluji
  • IPC - instructions per cycle, tedy počet instrukcí za cyklus. Nikoli mezi-procesorová komunikace.

    V podstatě je to číslo, které když vynásobíme frekvencí, tak získáme nějaký hrubý odhad výkonu na jedno jádro. Intel má IPC asi ještě o kousek vyšší, a vyšší frekvence k tomu. Ale novější hry už většinou dokážou využít více vláken a na starší hry, pokud nevyžadujete 240 FPS, stačí celkem cokoli.
    • https://cs.wikipedia.org/wiki/Meziprocesová_komunikace
      • zaty
        https://en.wikipedia.org/wiki/Instructions_per_cycle

        A včil mudruj :)
        • Ještě doplňuji ať je nad čím mudrovat *7*

          https://en.wikipedia.org/wiki/Zen_(microarchitecture)
  • AMD a Intel = jeden vlastník
    • a nezapomen na chemtrails *8*
  • Spades
    Jako pokud chcete z 1080Ti na 1080p vytáhnout co nejvíc (144, 240) FPS, pak je 7700K jasná volba.
    Na všechno ostatní je tady maste... eh tedy Ryzen R7 1700 *1*
  • Přál bych AMD velký úspěch, protože Intel by musel začít zlevňovat. Ty procáky jsou ukrutně drahý. Nechci se ani domýšlet, co bychom za ně dávali, kdyby AMD kleklo a Intel si mohl neomezeně diktovat ceny.
  • amd aj intel si zasluzia uznanie za to kolko fanboyov dokazu vygenerovat aj v situacii ked 6-7 rokov uplne 8eru na desktop
  • Více jader určitě správná cesta. Vzhledem k architektuře konzolí bych řekl, že se více jader začne využívat více a více. Jsem zvědav, jak odpoví intel. Doufám, že to nebude jen přidáním jader. Rád bych viděl nižší ceny.

    Pro stávající sestavy nemá samozřejmě Ryzen moc smysl. Museli byste přikoupit desku minimálně. I ve hrách je bohužel význam procesoru relativně malý, takže se dá hrát v podstatě i na dual corech - samozřejmě záleží hra od hry. Maximální slovo ale mají GPU. To se dost možná časem změní. Kdo by si chtěl pořídit nový systém a uvažuje o Ryzen, řekl bych dobrá volba. Jako upgrade dnes ne, jako koupě celého nového stroje ano. Stejně bych s nákupem ještě počkal do vychytání drobných nepříjemností.

    Osobně by mě taky zajímala spotřeba a jak to topí. V tomto AMD dlouhodobě není jedničkou, přestože jinak jejich produkty považuju za skvělé (sám je mám, vlastním ale i intel).
    • To už tady s těmi více jádry bylo ve 2012 a kam to ten bulldozer dotahnul víme všichni.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit