Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Johnny
    po Hodně HODNĚ dlouhé době konečně suprová normální strategie!!! dneska do všech strategií cpou nějaky kraviny který nikdo nechce... Jediny co šlo za poslední léta tak asi Sudden Strike 4 a CoH 2
    • No já ja mam rád třeba Stellaris a poslední době hrají hodně Steel division Normandy 44 obě perfektní RTS
    • Aj Blitzkrieg 3 bol fajn.
  • Mne to hrozne pripomína staršie stratégie Middle Earth. Budovanie zakladne na určených miestach, ako keby vypadli z "jednotky" a vojnove strety s ohraničenými skupinkami sú jasná "dvojka" stredozeme.
    • bohužel narozdíl od middle earth tady prostě v základně naklikáš/postavíš všechno, v middle earth (1) si měl omezený počet míst pro stavby a musel si volit které stavby postavíš. tady si v základně v podstatě jen odemkneš všechny budovy
      • Aha. No ja som to ešte nehral, len súdim podla videi a ani ten Middle Earth si tak dobre zase nepamatam, ale okamžite mi prišlo na rozum práve toto.
        • mě taky a ten systém v middle earth 1 se mi hrozně líbil, a aniž bych dál pátral jaký ancestors legacy tak jsem to pořídil a zatím jsem spíš zklamanej tak jsem to odložil a uvidíme jestli se k tomu někdy vrátim
  • Tak jsem si to koupil za pětikilo a musím říct, že jsem si z toho na zadek nesedl, ale ani neprouhloupil je to taková normální RTS, která si na nic nehraje a hezký vypadá, jsem s tím vzhledem k ceně spokojen. PS na steamu cena přes tisíc.
  • Tim, ze mate velmi malo jednotek slozenych znichz kazda ma nekolik bojovniku, tak je skoro nemozne pouzivat micromanagement, mozna tak jedine kompletni uprk. Nevim jestli je to stejne v pozdejsi casti hry, ale to, ze se automaticky po uprku v tabore jednotka doplni na maximalni stav mi prijde docela podivne. Potom se jeste prospite, vsichni se vam uzdravi a tak drtivou vetsinu misi muzete jet stylem, utok, uprk, doplneni, uzdraveni a to same kolecko znovu a znovu. Nepritel se totiz nedoplnuje.
    Jinak v boji mi velice vadi velice podobne ikony jednotek mych a nepritele, takze zejmena v boji ve tme se velmi tezko rozlisuje a klika na vase jednotky. Cekal jsem trochu vic a hlavne vetsi bitvy.
  • Jack1947
    No vidíte než jsem viděl verdikt uvažoval jsem o zkoušení ale ted už ani ne *3*
  • Mimochodem mezi Jedenspeigen a Durnkrutem není pláň, ale zvlněná krajina klesající ke korytu Moravy. Za kopci na pravé straně cesty se dokonce muže ukrýt jízda *3*
    • SixThe9th
      Nevim, tohle mi plan ale celkem pripomina https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4c/D%C3%BCrnkrut5.jpg
      • Doporučuji si tam zajet. Oddíl jízdy zaútočil do českého pravého křídla mezi Durnkrut a Hochfeld, což je dnes 187 metrů a 195 metrů nad mořem a dílo zkázy dokonala kumánská jízda útokem do týla mezi Hochfeldem a Goldbergem (216 metrů nad mořem).
  • autor sice zmínil že ve hře je limitovaný počet jednotek, ale už neuvedl že ten limit je 10.

    a zatím nějak nepozoruju jakoukoliv nutnost taktizovat ...krom příběhových misí kde máte velmi omezenou sílu a taktika se tak sestává z objevného schovej se v poli a buď hlídku obejdi nebo ji ze zálohy přepadni. a to desetkrát opakuj. jinak prostě člověk pošle jednotky do boje, když prohrávaj tak dá ústup, ve vesnici se obnoví a můžou zpátky do boje. ve skirmishi jsem si vystačil s 7-8 základníma pěšíma jednotkama + 2-3 jednotky lučištníků (zbylý asi 3 typy jednotek byly zbytečný).

    a z těch 10 jednotek musíte mít i komplet obranu, sice můžete ve vaší základně i vesnicích postavit pár obraných věží, ale ty jsou úplně nanic protože se snad neubrání ani jedinný jednotce (no 3 věže ve vesnici se možná jedný jednotce občas i ubránily, ale to ta jednotka musela dojít na místo kde na ní dostřelí všechny 3)

    zatím jsem odehrál jen tu úvodní kampaň a pár skirmishů (s AI) a bohužel zatím moc nepotěšilo
  • Koukám, že tím hrozným GUI a ikonkami všude furt nehli .. Hrál sem betu a musím říct, že RTSka jsem hrál už lepší a záživnější. Beta ani nadsazená recenze mě opravdu nepřesvědčí o koupi. Max ve slevě za pár éček.
    • Johnny
      Jaká prosím tě? za posledních 10 let?
  • MickeyMutant
    Krátká jazyková: Oddíly se zúčastnily, léta Páně a ve spojení "středověké příběhy litých reků" nejspíš chybí "z" před "litých". Nebo ne?*3*
    • Krátká ale výživná *4* Možná jsou rekové lití z kvalitní ocel a je to správně bez "z". Připišme autorovi alespoň k dobru, že píše o "době vikinských nájezdů" a ne "vikingských".
      • MickeyMutant
        Obojí by bylo správně.
  • Skvělá svižná RTS. Nejvíce se podobá asi stařičkým Praetorians. Zatím jsem ve třetí kampani a výtkám recenzenta musím dát bohužel většinou za pravdu, přesto je to po Thrones of Britannia v krátké době další středověká strategie, co mě hodně chytla.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit