Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ale kdyz na to koukam ted zpetne, tak se neni cemu divit

    skyrimu bych tak dal poctivych 7/10 a da:i je neco na ten zpusob, co do herniho obsahu nic revolucniho, ale je toho relativne hodne, misty to muze nekomu pripadat epicky a to asi staci na hru/rpg roku
  • Zdejší mikro nedůležitá komunitka ubulených všeználků by si měla uvědomit, že nekormidluje svět. NE!! Oni ani nejsou většinou zde na games. Na diskuzích tady tipuji tak 30 lidí, co pořád dokola brečí a hatují hry typu DA I. 30 Lidí! Nemluvě o anonymcích, co tu píšou pod deseti!! přezdívkami, aby to vypadalo že jejich názor má nějakou váhu!!! Všichni tady píšete jak stě hrozně dospělí, na úrovni, jak hrajete hry od doby, co se ctrl potkalo s altem, ale nakonec se chováte jak malý!!! děcka. Výsledky, nejsou zfalšovaný, lidi co maj jiný názor nejsou ofce, todle není nějaký špinavý trik od EA, ani výsledky nejsou způsobeny tím, že hra měla velký hype. Pochopte!!! (a toto bude pro některé lidi šok) že né každý má stejný názor a že když vaše hra nevyhrála, že jsou všude kolem vás ovce!!! Proberte, dejte si facku a běžte hrát co vás baví, DA I to vyhrálo, copak asi teď naděláte, nesnažte se schovat do nějaké ulity ze lží o tom jak ste poslední člověk s dobrým vkusem. Možná ste hráli Pong v době kdy to nebyl mejnstrým, ale to z vás nedělá žádné pány dobrého vkusu!!!!. Proberte se a přestaňte se chovat jak děcka ve školce, když není vše podle nich.
    BTW: redakce!!!!!!! ten váš spam šit je pěkně vhvně.
    • V poho pro mě je to taky hra roku a to jsem zarytý pcčkář(i když je fakt že válečník se ovládá na .... zlatý Dark souls 2)
    • jestli si dobře vzpomínám tak ty jsi tady před vydáním DA nejvíc nadával jak je to plastové a bšichni jsou přiteplení
    • Kolik ti je, 12?
    • A není to spíš obdivuhodné, že ta naše menšina má odvahu a odhodlání tu vyjádřit svůj názor. Co tak pročítám diskuse, tak se daří ho vyjadřovat i celkem slušně, takže v čem je problém?
      • ať si ho vyjadřuje, ale ať nesvaluje výsledky hlasování na hype, šmelinu a na tupost lidí, co hlasovali jinak než oni.
        • wenceslaus
          Apeluješ na to, že maj lidi různý názory - ale dodáváš, že některý se maj vyloučit? WoW

          Ne, nemyslím že šlo o šmelinu ani tupost lidí... o hype bych uvažoval. Ale z principu - když voláš po toleranci názorů, měl bys být sám tolerantní.
        • Tak ono těch věcných argumentů taky zrovna málo nebylo. Navíc napadání ze strany fandů DAI se tu taky objevovalo. Chci jen říct, že ani tábor odpůrců ani příznivců si nemají co vyčítat.
      • Jack1947
        Cože menšina? takže dotáhla už i na Games *7* Jo ták, jsem to blbě pochopil, sry.
    • A ty uz se holis?
      • Kvůli tobě se oholím aj na pdeli, jak to máš rád.
    • Erien
      Neřekl bych že s tebou někdy budu souhlasit. *1*
  • Jeste by to chtelo poskytnout kompletni vysledky, pac me zajima i jak se dari mene hypovanym titulum.

    Douska pro ty nespokojence pode mnou. Ctenarske hlasovani nevypovida nic o kvalite viteznych her, pouze o jejich masove oblibenosti.
    • Bohužel to vypovídá o tom jakým směrem se budou ubírat hry v budoucnu :(
      • Jen ty komercni.
      • Morraw
        Tak jestli to znamená, že EA bude vydávat spíše konzolové casual hry, tak ať. Je spousta jiných studií, která touhle cestou nepůjdou. Což se ostatně ukazuje. Jediné nad čím brečím, že právě tak velcí vydavatelé, jako EA, dostanou tak exkluzivní značky, jako Battlefront.
  • Já jsem schopný přijmout fakt, že v nějaké anktetě, nebo mezi redaktory vznikne hodnotový žebříček. Každý je nějaký a má něco rád. Ale nejsem schopný přijmout názor, že DA:1 je prostě letos nejlepší RPG (že je to kvalitní RPG). To už je přeci individuální názor. Koho vlastně? Na jaké platformě?

    Když to převedu do dřívějších dob... Q3 vs UT. V žebříčcích vedl Q3, ale nikdo se nikdy kvůli tomu nehádal a nepotřeboval slyšet, že Q3 je nejlepší...

    Hodnocení je, jaké je...mne to nijak neovlivní. DA vyhrál...OK. Ale každý máme přeci žebříček svůj, tak si jej nechte pro sebe...
    • del0
      Tak to já se vždycky hádal. *15* Každopádně dneska už je to jedno. Je jasný, kdo je vítěz. *5*
    • Ja si teda pamatuju jak se v ty dobe vsichni hadali o tom jestli je lepsi Q3 nebo UT :D

      Ja vsem tenkrat rikal ze me nebavilo ani jedno :D
    • Kde vedlo Q3? A Q3 určitě nebylo nejlepší...
    • jenže q3 i ut byly dobre hry. problem je že ti co hlasovali za DA (koneckoncu jsou to ti sami co minule hlasovali za assassna) predstavuji kupni silu pro ktere se hry delaji. takže se mužeme tešit na další podobne skvele hry
      • Hurááá (skáče z okna)
  • jakub.horsky.7
    celkem jsem hodně smutný *13* čekal jsem že vyhraje wolf *13*
    • flash789
      me by zas zajímalo kolik lidi co tu vecne nadava na Bethesdu volilo Wolfa jako hru roku:)
      (i když to je jen vydavatel)
  • mezi nejlepsima rpg citelne chybi Wasteland 2... meli jste spolknout ego a fakt, ze jste tomu dali jen 6/10 a zaradit to
    • Ten chybi v kategorii nejvetsi zklamani.
      • ja s nim jsem spokojen, kvalit Fallouta 1 a 2 nedosahuje, ale tak to se ani cekat nedalo. Naopak obcas je tam ten feeling starejch Falloutu cejtit. Neni to zadna super pecka, ze ktery bych skakal nadsenim, ale mam odehrano 60 hodin a zatim se bavim velmi slusne celou dobu, coz se rozhodne neda rict o mnoha jinejch takzvanejch hrach roku uz po deseti hodinach. Na ty hre mi vadi to, ze tam je malo opravdu vydarenejch zapamatovanihodnejch postav a lokaci. Nejsou tam zadny velky mesta ve stylu Hubu, NCR, Vault City, Denu, New Rena a podobne, ale jen takovy nemastny neslany a nijak neusporadany plochy, na kterejch se toho moc nedeje - to je nejvetsi slabina hry
    • flash789
      nemyslim ze by nejak vyrazne zamichal poradim, ale byt tam asi mel, vypada to ze to je vazne dobra hra.
  • Zajimalo by me, jak by dopadlo hlasovani, kdyby u kazde kategorie bylo vypsanych alespon 100 her.
    • Rejsek
      Uplne stejne jako ted. U kazde sekce jsi mohl napsat i vlastni hru, ne jen ty predvolene a vysledek vidis sam. I kdyz je mozne, ze psychologicky efekt dopredu vybranych her a zdechlost hlasujicich napsat vlastni hru, mohou vysledky jistym zpusobem ovlivnit. Nicmene to cele zastinuje prosty fakt, ze hadat se kvuli takove pi*ovine muzou jen skutecni hlupaci.
  • wenceslaus
    Slovy klasika: "A ke všemu se nemůžu zbavit dojmu, že ostatní ke hře dostali nějaké drogy a já ne."
  • sevastopol
    A že je Alien:Isolation na 8. místě je taky naprostý nesmysl *1* Celý tenhle článek je tak zfalšovaný, že se mi chce přečet. Příště více novinářské profesionality a méně butthurt vůči uživatelům jako jsem já.
    • Uz se s tim smir. Alien byl nuda.
      • Určitě ne na nejtěžší obtížnost.
  • martin.mares.984
    Hype, "casual", konzolisti vs "pc master race", stado, ovce, prumerny hrac VS hardcore..... ach jo, staci se podivat na vysledky:
    Kdyz DA: I dostala nejakych 1400 hlasu a tech zdejsich 20 vecnych negativistu porad argumentuje "hypem", "stadem" apod, meli byste si uvedomit, ze stejne "stado" dalo 1200 hlasu This War of Mine v ramci dane kategorie, coz neni zadna AAA hra a nemela zadny mega "hype" a "vsemocnou" reklamu.

    Stejne "stado" temer 1000 lidi zvolilo "early access" Space Engineers (fakt zadna mainstream zalezitost), coz asi naznacuje, ze ono takzvane "stado" nebudou asi jenom "ovce", ktere vybiraji hry podle reklamy, "medialni masirky" a hypu...
    Krasny vysledek je 3. misto a temer 400 hlasu pro Mario Kart 8, famozni zavodni zalezitost a z hlediska postaveni Nintenda v CR me to jako dlouholetemu fanouskovi dela nesmirnou radost.

    Hmm... Elder Scrolls Online me hodne prekvapilo - skoro 600 hlasu a pekne 2. misto, me osobne se i pres vsechny pocatecni bugy a nudny endgame libilo a zrejme nejen me, tudiz sve misto navzdory hlasite kritice mezi hraci naslo, i kdyz pro mistnich cca 10-20 hlasitych odpurcu TESO je to asi horka pilulka... jsem zvedavy jak se TESO bude darit s novym modelem hrani a na konzolich....

    Grimrock II - pres 1000 hlasu, krasny vysledek pro krokovaci dungeon, The Keep byl super, i kdyz ta konkurence v ramci ceskych her... no ale jak The Keep tak Grimrock II jasne ukazuje, ze ma smysl investovat do tohohle zanru.
    Vyborny soundtrack melo Risen 3, skoda ze samotna hra trochu zapadla...
    • A ty by sis mel uvedomit,ze kdyby this war of mine mohlo byt porovnavano s treba DA:I,tak by dostalo velky kulovy a ne 1200 hlasu a ze "v ramci dane kategorie" mela z tech indie games tu reklamu nejvetsi a nejvic se o ni psalo.
      • presne, 1200 lidi u nas nehraje zadnou indie, natoz this war of mine

        takze klasika, hele kategorie, ze ktery jsem nic nehral, jo redakce porad mele o this war of mine, tak tomu hodim hlas
    • Nejde srovnávat různé platformy s různým počtem uživatelů v jedné anketě ... a dokonce i chameleon jako DA:I je vnímaný jinak na různých platformách.To že se neobtěžovali s pořádným PC portem ji na teto platformě odsuzuje k opovržení ... rozhodně to není nejlepší pc hra co letos vyšla .. nic méně pc je stejně jako wii u v minoritě a nedá se očekávat že hry oblíbené na těchto platformách dopadnou v takovéto anketě dobře (mohou dopadnou dobře jen v kategorii kde jim nekonkuruje silnější platforma)
    • h0p3
      Jak zjistím, že lidi co hlasovali pro DA:I jsou ti samí, kteří hlasovali pro This War of Mine ? Já třeba pár kategorií přeskočil, protože jsem prostě z nich žádnou hru nehrál.
      • martin.mares.984
        Nezjistis, nezjistis dokonce ani to jestli "hlasujici" vubec tu ci onu hru hral, jak dlouho "neco" hral atd. jestli pri volbe kalkuluje s volbou ostatnich, jestli se rozhoduje srdcem, jestli hral jenom jednu hru, a proto je pro nej nejlepsi atd.

        Proto takovy ankety, at uz ctenarsky nebo redakcni je nutny brat s nadhledem a predne jako zajimavost. Ne jako "otazku zivota a smrti".... problem neni v ankete, ani v hlasujicich, ale spis v "elitarskym" pojeti nekolika vybranych jedincu, ktery nemuzou prekousnout, ze nevyhrala "jejich" hra (jakoby se tim snad neco zmenilo a branilo jim tu "svoji" oblibenou hru hrat dal s chuti jako pred touhle anketou")
    • Keyz
      Ano v rámci kategorie vedou hry o kterých se nejvíce mluvilo. Tedy tvoje dlouhá úvaha o neexistenci "stáda, hypu, reklamy" je zbytečná.

      Tohle není kvalitativní průzkum. Pouze zaškrtneš jednu věc. A je komické jak vyvracíš to co funguje jinde a funguje pořád. Tedy hlasování většiny, která se tolik nezajímá o obor ve kterém hlasuje a má zcela jiné priority oproti menšině která se aktivně zajímavá o obor. Je snad každý hlasující v soutěži "největší čech" historik? Je snad každý hlasující v nějakém slavíku hudební všeznalec? Není.

      Jako...Není co řešit. Takto to je a hotovo. Ale bylo by zajímavé zeptat se poté lidé zda jím u her které to vyhráli něco nevadilo. Schválně co by vylezlo za výsledky u toho DA:I. Nejspíše by jsme zjistili, že jím to je prostě fuk a lehce přejdou: Bugy, generické quety atd. Ve prospěch něčeho jiného (třeba jak zde někdo dobře napsal "jiné velká RPG nebylo")
      • martin.mares.984
        A ona je tahle anketa "Hra Roku" nejak limitovana hloubkou a nutnosti expertni znalosti??? "Zajima se o obor do hloubky" - a kdo stanovi tu miru hloubky, ktera je pro hlasovani potrebna? Pokud vim, tak ma leda dve sekce - redakcni a ctenarska. Nic vic, nic min.

        Jsou uzavrene hlasovani (komise, kritici, porota, akademicka spolecnost, board of members atd), kde hlasuje jenom uzka skupina vybranych clenu ( na zaklade "nejakeho" kriterii) a potom mas otevrena hlasovani, kde muze hlasovat kazdy, koho dana problematika zajima natolik, ze mu stoji za to venovat cas prislusne ankete.

        Stale nechapu, proc se rozcilujes jak pod "Volbou Redakce", tak stejne pod volbou "Ctenaru"??? Nelibi se Ti vysledky, nevyhrala "tvoje" oblibena hra??? Jo, to je holt zivot...

        Kdyz nejsi spokojeny, zaloz nejaky vlastni web anebo jenom anketu, kde hlasujici budou splnovat TVOJE kriteria (jsem zvedavy kolik hlasujich projde TVYM sitem a narokum) a snad budes s vysledky spokojeny - muzes si to koneckoncu nastavovat takovym zpusobem aby nakonec vyhraly tituly, ktere Ty chces aby vyhraly, o tom to prece cele je, neni-liz pravda???
        Cely Tvuj problem je v tom, ze se TY neztotoznujes s volbou kritiky na Games, neztotoznujes se s volbou ctenaru na Games... a proto mas porad potrebu dokazovat, ze je neco spatne. Tak si najdi nejakou anketu nebo nazor, se kterym se ztotoznujes - koneckoncu nazorove blizci lide si vetsinou rozumi, ostatne "vrana k vrane seda" jak se rika. Precti si treba Dana Vavru, rekni si pro sebe "Dan ma pravdu" (protoze ma stejny nazor jako TY) a budes treba spokojeny.

        Vysledky ankety se Ti muzou nelibit, ale to je tak vsechno... koneckoncu jen to jenom jedna anketa z mnoha. Jako...Není co řešit. Takto to je a hotovo.
        • wenceslaus
          Nelíbí se ti jeho názor? Tak si založ vlastní diskuzi, kde budeš psát jen TY...
          • Tvoje reakce je vrcholně trapná, panáčku. On totiž uhodil hřebík přesně na hlavičku a ty jsi jen další z těch samozvaných odborníků, kteří si zde hrají na jakousi elitu. Takže laskavě vyblej alespoň něco, co vzdáleně připomíná názor nebo táhni.
            • wenceslaus
              To je hyperbola — není to nic moc, ale k argumentaci to patří. Pak jsem tu taky psal, že populární jsou i Blesk a Babovřesky, ale nijak mně to nezasahuje a stejně je hodnotím negativně.... což je mimochodem blízko tomu, co napsal Keyz a proč jsme ho chtěl podpořit.
            • V tehle diskuzi jsem cetl spoustu argumentu ale od tebe jsem videl jen:

              "Nelíbí se ti jeho názor? Tak si založ vlastní diskuzi, kde budeš psát jen TY..."

              A to je teda hodne padnej argument...

              Ja ti nevim ale nez zacnes psat o argumentech nechces si zamest pred vlastnim prahem?
            • wenceslaus
              To si nemyslím. A mimochodem - zkus někdy argumentu, místo toho buranskýho tonu.
          • martin.mares.984
            Klidek je to jenom anketa... zastavas se "bratra ve zbrani", jsi hrdina - mas vyznamenai za statecnost!
            Tohle je verejna diskuze, s jeho nazorem nesouhlasim, protoze podstatou jeho stiznosti neni samotna podstata ankety, ale vysledky.... zkratka Ty, Keyz a par dalsich volate po ankete "hardcore-uber-mega odbornych hracu, co sleduji scenu do hloubky", protoze doufate, ze tento "vyber" zajisti v halsovani to, ze vyhraje jina hra nebo spise, ze nevyhraje Dragon Age: Inquisition, o to tu prece celou dobu bezi, ne? :-)))

            Ja si zadnou anketu nemusim zakladat, ja beru ankety a jejich vysledky jako zajimavost, hry co se mi libi hraju at neco vyhrajou nebo ne, to je mi jedno.

            Mno... ja nejsem ten, ktery tady porad oznazuje tuhle "anketu" at uz v pripade ctenaru nebo redaktoru jako "spatnou" volbu a porad se ohani nejakou casual/odbornou verejnosti apod a vola po "SPRAVNE "volbe". Zadna SPRAVNA nebo SPATNA volba neexistuje, je to anketa a tim to hasne. Redakce si zvolilia, ctenari si zvolili.
            • wenceslaus
              Počkej - já jsem klidnej. Jak už jsem tu psal, jsou to jen čísla pro zajímavost, nic víc.

              Ale ty asi nejsi moc v klidu. Opravdu byla ta poznámka nutná? Zkus to napsat tomu níž, co se tě tak zastává... ale to by byla palba do vlastních viď? Nevidím nic divnýho na tom, zastat se názoru, se kterým souhlasím.

              Nevolám po žádný anketě, netvrď něco, co nevíš. Zaráží mně, jak se tu hystericky útočí na každý náznak kritiky. Souhlasil jsem, že tyhle akety prostě ovlivňuje marketing... ooooo jak jsem špatný, zaujatý a zlý! Zkrátka hater a elitář.

              Stejně jako ty, beru to jen jako zajímavost.

              Hasne? Takže to mají všichni mlčky přijmout? To je ta diskuze o které mluvíš? Jasně, žádná volba není správná a všichni jsme jedineční a svým způsobem úžasní... hmmmm
              Ber to jako názor, ne útok.
      • flash789
        A co třeba prijmout fakt ze se o tech hrach mluvi proto ze jsou dobre a zajimave a ještě k tomu to ze když zadne velke rpg nebylo tak to automaticky neznamena ze DA je spatna hra? navíc to ze tu zadne velek rpg enbylo je styl argumentace..kdyby, kdyby, kdyby..to je k nicemu..fakta jsou jinde:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit