Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mikezz
    V kategórii Best Soundtrack ma minulý rok nepotešilo nič viac ako perfektný Solar Fields (znova!) v Mirror's Edge Catalyst. Nezabudnem ani na prácu so zvukmi v Inside.
  • Pojďme dát všichni hromadně hlas za Zklamáni roku Last Guardianovi, ať tomu místnímu konzolovému trollovi praskne žilka *1*
    • Už praskla. Notuje si tu pod třema nickama. *15*
      • delo nezvlada
    • Mně se líbí, jak si tu PC klika snaží namluvit, že TLG je nějaké zklamaní a berou dle recenze, která byla na úrovni dětského blogu. Ta hra je jiná a ne všem nesedne, to beru, víc ne. Pro někoho to může hra roku, pro někoho to může být např. zajimavá zkušenost ale zklamání vůbec...
      • Je pravda, že ta Olejníkova recenze TLG je docela dobrý omyl. Hru jsem si koupil minulý týden a je to super. Určitě bych se dle recenze neřídil...
      • to jsou dva lidi pod x nicky. Jeden z nich je Del0 a druhý bude někdo podobně slabomyslný
    • Ja bych to dal radsi NMS kterej si to zaslouzi a opravdu to zklamani roky bylo.
  • To je jasný:
    1. Stardew Valley
    2. Shadow Tactics
    3. nic hratelnýho tu už není
  • Všude jsem dal Owlboy, teda kromě zklamání roku.
  • Hele, nabízet jako "největší zklamání" Last Guardiana... vy si nedáte pokoj, co? Obvykle když někdo šlápne do něčeho hnusného, tak se to snaží tiše utřít a dělat, že nic, nerozmatlávat to všude kolem, neukazovat každému a nemluvit o tom ještě několik týdnů. Vaše recenze je směšná a trapná současně, na Metacritic máte pořád druhé nejhorší hodnocení na světě (první je Level, lol) a hodnocení je hloupé, hloupě argumentované a vůbec absolutně nesmyslné. A teď se k němu, místo abyste mlčeli v koutě, ještě hrdě přihlásíte... Ach jo, fakt je tak těžké uznat chybu? Je vám jedenáct?
    • Už jsem tu kdesi psal, že Olejník TLG absolutně nepochopil. Přistupoval k tomu zcela špatně a unikla mu podstatná část hry, tedy vztah mezi Tricem a chlapcem. Tedy, ona mu neunikla, on ji prostě nepobral a nedokázal vstřebat, protože není ten typ hráče, očividně. Hře vyčítal naprosté triviality, které byly ale zároveň pro spousty jiných součástí zážitku (tím mám na mysli především chování Trica). Můžeme mu to vyčítat, ale to je tak všechno. Dle mého názoru to měl na recenzi dostat někdo jiný. Ale to už je teď jedno. Btw recenzi v Levelu jsem četl a přišla mi skoro stejná, jen možná trochu méně přísnější. Každopádně, obojí naprosto mimo.
      • Vztah chlapce a zvířete je jedna věc, hratelnost, technický věci a herní mechaniky věc druhá...
        • herní mechaniky *15* *15* dopsal a šel zapnout iso RPG. Dele ty kkt, ty si do toho kanálu, co máš místo huby nevidíš...
    • Hele, mam ten Level před sebou a TLG dostal 3/5, tedy ekvivalent 60 %. Takže tady v tom má bordel Metacritic. A když se na to koukneš z druhý strany, spousta absolutních hodnocení je z médií jako Telegraph, Guardian, Washington Post, Daily Dot, nebo Time. To jsou všechno respektovaný periodika, nepochybně zaměstnávající o řád kvalitnější novináře, než Level, ovšem nejsem si dvakrát jistej, že se daj v případě her brát úplně vážně. Olejník fakt neni jedinej člověk, kterýmu se to nelíbilo, je tu randál dalších, co čekali po deseti letech víc. Kór když je to od Uedy
      • 81 zelených recenzí na MT je jasným důkazem, že většině se to líbilo. Je tam spousty 100% I od herní webů, 90% zase spousty a to včetně Gamespotu.
        • úvadět hodnocení na Metacritic jako důkaz čehokoliv je hovadina. Metacritic vůbec není objektivní a všichni je podezřívají z toho, že tam píšou hodnocení na přání vydavatelů...
          • Metacritic je agregační server. Jak by tam mohli psát hodnocení na přání vydavatelů, když tam žádné hodnocení nepíšou? *7*
            • Bazina: Mě se líbí, jak mluvíš o logice a filtrech ale nic si neprokázal. Tu formuli ví jen Meta a sebejistě bez důkazů tady obhajovat, že v tom není žádná levota bez $$ v pozadí (ať už je v tom Meta nevinně nebo ne) je hodně naivní. Na to totiž stačí ještě jednodušší loigka - důvodné podezření.
            • Ad meta: není třeba v tom hledat žádnou konspiraci, to je úplně normální. Většina agregačních serverů má samozřejmě průměry vážené, protože recenze (třeba na film) letitého kritika z New York Times mají prostě větší hodnotu, než blog náctiletého nadšeného uživatele ČSFD. Prvním filtrem je to, že se "všechny" recenze v potaz neberou, což je samozřejmě opět naprosto logické, konkrétně Metacritic má nějakou prestiž a tu si hájí tím, že cíleně vybírá, koho zařadí (proč je tam tedy právě Level by mohla být další otázka, ale to už je příliš subjektivní věc). Pak má svůj algoritmus, který má zohledňovat právě významnost média, pokud ti nevyhovuje, ukazují tam i součty pozitivních, neutrálních a negativních recenzí a v neposlední řadě hlavně ty recenze, takže si to klidně vyděl sám... Nějaká představa toho, jak to Ubisoft nebo někdo "magicky ovlivňuje z pozadí" je směšná, Metacritic by se to hrubě nevyplatilo, zejména proto, že by se na to velmi snadno přišlo. Prostě by všichni říkali, že ta hra je dementní, ale na Meta by měla 89. Pak by je už nikdo nebral vážně a logicky ani další úplatky by neměly smysl...
            • vím, že občas používá Herp, ale v tomhle případě je to "ehmm" a "jjj" a bůh ví, kdo ještě. Na tebe to samozřejmě nebylo:) On totálně zmagořil...
            • "Dele nepřeháníš to? Denně tu trolit... "


              To jako Bazina/ehm ??
              A nebo to bylo na mě?? (Delo občas používá nick Herp, to je trochu něco jiného než Derp)
            • "Moment, teď sem četl tvůj druhý post. Chceš říct, že to score není jen čistě aritmetický průměr ze všech recenzí? Wtf. "

              Jo přesně tak. Hodnocení na metacritic není žádný aritmetický průměr. To hodnocení vypočítávají nějakým "magickým" vzorcem.

              Jako by nestačilo, že hodnocení hodně zkreslují "ty desítky, který si ve většině případů hra nezaslouží a jsou z pochybných webů".
            • Dele nepřeháníš to? Denně tu trolit...
            • Moment, teď sem četl tvůj druhý post. Chceš říct, že to score není jen čistě aritmetický průměr ze všech recenzí? Wtf.
            • Derp, tady si to nějak poplet. Meta jen uvádí průměry z jiných webů. Problém je, že na průměr mají největší vliv právě ty desítky, který si ve většině případů hra nezaslouží a jsou z pochybných webů.
            • celkové hodnocení na Metacritic vždy dělá jakýsi "magický" koeficient vypočítány z hodnocení kritiků.
              Přesná formule nikdy nebyla zveřejněna, jenom jmenovali některé prvky se kterými pracuji. Nevím, co na tom nechápete.

              V jejich formuli je pár pochybných bodů, které mohou zavánět ovlivňováním výsledků:
              "Metascore is a weighted average in that we assign more importance (or weight) to some critics (and publications) than others"
              Jinými slovy: jistá hodnocení (které si oni sami zvolí!!) mají ve formuli větší váhu než jiná.

              Stejně tak možným ovlivňováním zavání fakt, že oni si vybírají od kterých kritiků budou brát hodnocení.
              Asi budete překvapeni, ale aspoň v 90% případů Suma Sumárum od jejich vybraní kritiků vždy dá hře/filmu lepší hodnocení než od samotných uživatelé.
        • ještě dodám, že o tu známku nejde, ale ta recenze je prázdná jako sláma.
    • Tady musim výjmečně souhlasit s Bažinou. To fakt přestřelili. Ta hra si určitě 8-9 zaslouží. Tyhle extrémně nízký skóre jsou stejně nefér jako všechny ty zaručeně objektivní (cough cough) absolutní stovky od webů typu PS Lifestyle, BombSHell, Guardian, Famitsu....

      Metacritic už se dávno stal nástrojem marketingu...
      • souhlasím s tím, že Metacritic je na stupnici objektivity někde na hodnotě -100

        Dokonce si myslím, že daleko od pravdy není trvzení, že tam se píšou hodnocení na zakázku.
      • nikdo není zvědavá na názor zneuctěného, poníženého trolla Dela0, který tu denně vystřádý x nicků...
        • Nevim, o čem to třepeš, asi si vynechal prášky, ale vypadá to, že ti praská žilka. Očividně si myslíš, že ty stovky jsou kvalitní recenze, což z tebe dělá hloupého fanboye. Když kouknu na ty weby, který ani nejsou herní. Většina těch nejznámějších webů dává 8-9. Desítky jsou primárně z těch zdrojů, kde lze silně pochybovat o nějaký objektivitě a už několikrát byla prokázána jejich nekritická nadšenost, nekvalita a prázdnota samotného obsahu recenze nebo nějaké propojení s výrobcem, ale je jasný, že hňupové jako ty z toho mají vánoce a nevidí v tom nic zvláštního, hlavně, že to má desítku. Říká se tomu fanatická zaslepenost. Ta hra si 10 nezalouží ani ze srandy, stejně jako novej Horizon, stačí se podívat opět z jakých zdrojů jsou ty stovky. Metacritic je jen nástroj marketingu na ovečky jako ty, který se předhání v čísílkách.*15*
          • Horizon nevyšel, ale už jsou recenze. Kdo je tu kkt? Ty si tak slabý troll, že slabší už snad jen Femťáček. *15*
            • Pro tip: Pokud má 98% průměr a skoro samý desítky ode všech, tak si asi 10 zaslouží. Určitě víc, než klon Monster Huntera s nesympatickou hrdinkou... *7* breč dál
            • Já tu ale neřešim, jestli si GTA5 zaslouží 10 nebo ne, já tu řešim, že si Horizon nezaslouží 10, což je pravda, tak už přestaň brečet sony ovečko a odvádět pozornost na jinou hru. Fakt zoufalý tohle... *7*
            • dobře, tak pak GTA IV si zaslouží 10, protože má průměr 98% a všechny weby ji daly 10. Lol ty ji magorr dele
            • Hra, která má minimálně ve 3/4 recenzí 8-9 s tím, že má svoje mouchy a není dokonalá je jasná desítka, protože jí dostala od pár pochybnejch webů. Jasně... líbí se mi, jak si opět dokázal svůj fanatismus. Hra ještě nevyšla, ale ty už víš, že 10 je ok, protože to napsal nějaký Playstation Lifestyle... hehe. Sony ovečka v plné kráse... *15*
            • bože ty jsi debilL dele, tak ještě pomaleji, recenze jsou venku, hra ovšem ne, takže jak doprdele práce můžeš vědět, že si ta hra nezaslouží 100%.
          • "Ta hra si 10 nezalouží ani ze srandy, stejně jako novej Horizon"

            Horizon ještě ani nevyšel a dle tebe si to 100% nezaslouží.

            Ty kkt jak rychle se odstřelit...
    • V Levelu recenzovala partnerka Olejníka, která ho podpořila tak, že tomu dala ještě nižší hodnocení. Jinak recenze v Levelu je +- copy and paste z Games.cz, takže asi vzájemně při psaní recenzí opisovali. Games.cz to ale vyřešili šalamounsky, dali jednu review kopii do jedné domácnosti a hotovo... Objektivita sice úplně v prdeli ale co *15*

      Ne, teď vážně. Tohle je ostuda Games.cz a Levelu, ke které se hrdě hlásí :)
    • Mart9
      Nech bejt, proč je považován za chybu fakt, že se to někomu nelíbí? Prostě mají nějaký názor a buď ho respektuješ nebo ne.

      I když na tom metacritic je to velká sranda *2* *2*
      • Recenze by nemela cerpat pouze z recenzentova vkusu. To by byly spis jeho dojmy...
        Recenzentu, co si mysli, ze jsou znali a zalezi tedy jen na tom, zda se jim to libi... takovych amateru jsou tuny.

        At to je jak chce, profesionalni to neni at se ti to libi nebo ne :-P
        • Mart9
          Docela si to pěkně vystihl. A proto píšu, že buď recenzenta respektuješ nebo vidíš, že napsal sračku a to se pak nějaká důvěra a respekt v jeho práci těžko vrací zpátky.

          Je jen málo lidí, od kterých recenzi beru vážně, spíš jak píšeš, to beru jako jejich dojmy.
          • Olejník napsal sračku. O tom žádná. Nicméně ostatní jeho recenze jsou fajn. Tohle mu prostě nesedlo.
            • n další PC fanatik, který nikdy nezakopl o konzoli a trolí tu už roky. *15* *15* *15*

              Já nechápu, jak vám takové srance jsou přes držku...
            • se muzete pos*at z jedny retro packoviny, naopak tentokrat olejnik zasluhuje metal, kdyz se nebal poukazat na skutecnost, ze cisar je nahy
      • Jack1947
        Příjde mi bez urážky že tam snad hodnotí konzolisti.
  • Mart9
    Chválím za pěkné zpracování ankety. Hrou roku je NHL 17.
  • herp=kk= del0...
  • https://www.youtube.com/watch?v=Sx7_V8iIovE&index=1&list=LLorMwlNmVWohBo7S0vachCw

    letos jinak nemůžu *3*
  • Johnny
    kúůrva slabej rok na hry :-/ ještě že vyšel Skyrim SE
    • Sharkozis
      Skyrim je zabugovaná stupidita. Když k tématu nemáš co říct, tak mlč.
    • Ristoro
      Jj, remake 5 let staré hry s rozblurovanými texturami a staženými community módy vydávaný jako práce od Bethesdy za plnou cenu (ještě že pro ty, co měli Legendary Edition to bylo zdarma) to minulý rok opravdu zachránil!
    • Dark souls 3...jasna volba
    • homosexual_registered
      zkus Shadow Tactics, pejsku.
      • Johnny
        zkoušel, docela to jde. To na tom ale nic nemění.
        • Jack1947
          Jsem psal že bude hůř nejspíše... to je ten mainstream noo
          • pise clovek co je tady znamej jako klasickej stredoproudar :-)
            • Jack1947
              cOŽE ? *7*
  • Hlasováno :), ale jen do zklamání roku dát The Last Guardian je opravdu zaujatost :), protože to není hra, která sedne každému :) To je jak kdybych napsal, že zklamání roku ve filmové oblasti jsou Příchozí, které opravdu nesednou každému :)
    • jojo na příchozí musíš bejt dobře vymaštěnej aby tě ta nelogická kravina bavila no a jestli je The Last Guardian to co ve filmu Příchozí tak zklamání roku si jednoznačně zaslouží ba co víc ve své kategorii si zaslouží hned 1. místo *1*
    • Jack1947
      Příchozí je film dá se říct o hoovně *3*
    • Stejně je jasný, že zklamání roku vyhraje No Mans Sky, po tom co předvedli, ale já jsem dal hlas právě Last Guardianovi, protože od NMS jsem cítil průšvih už dlouho před vydáním, zatímco od Team Ico jsem opravdu nečekal, že takto usnou na sakurách, zvlášt když jejich předchozí hry byly výborné. Pamatuju si, jak jsme zírali s otevřenou pusou, jak dokázali udělat něco tak skvěle vypadajícího jako Shadow of The Colossus a rozběhat to na legračně slabém HW co měla PS2 (to mě vlastně udivuje dodnes) ale v dnešní době o 3 generace později už to samé opravdu neohromí, a proto jsem dal zklámáni roku Guardianovi a ne NMS
      • Pokud hodnotíš hru podle grafiky tak to je mi tě líto :) A jak píše podemnou. Animace Trica a přirozenost nebyla u ničeho tak věrohodná. To jen takovej detail :) Příběhově ta hra měla neuvěřitelný emocé. Když vezmu Třeba takovej COD apod ak to jsou pračky peněz bez emocí, ale furt téměř na jedno brdo, nebo stejnej princip. Jen The last Guardian byla emočně skvěle napsaná hra. Bohužel každému nesedne, protože člověk by musel mít zájem zkoumat a vidět věci v hloubce a né jen na obalu :)musí mít zájem zkoumat
        • Je pravda, že problém Trica je v tom, že člověk musí mít zájem. Pokud má člověk čas, klid a ochotu zkoumat, tak v Last Guardian může najít velkou hloubku...
          Ale když k té hře sednete třeba v pátek po práci a chcete si oddechnout, tak tomu vůbec nemusíte přijít na chuť... A lidi, co za kvalitní hru označují CoD, tak ti to vůbec nemají šanci pochopit :D

          Proto si osobně tu hru šetřím někdy na nějaké suché období, kdy se budu nudit a budu mít čas si vyhrát (třeba až budu 2 týdny na nemocenské).
        • Emoce jsou subjektivní. To, co někoho rozpláče může druhému připadat patetický. Argumentovat emocema je nesmysl. Emoce nepatří do hodnocení a recenze, protože se nedají nijak změřit a ani objektivně srovnat na rozdíl od designu, hudby, vizuálu, herních mechanik atd.

          JInak animace Trica fakt přirozený nejsou. Jsou až nepřirozeně rychlý, např. při chůzi ze schodů to vypadá, jak kdyby skákal. Tady bych fakt ubral fanboyismu. Jsou hry s lepšíma animacema...
          • Herpe si klasický případ omezence.. To nevadí, ale je to fakt a je vás hodně..bohužel.. Vem to osobně, jinak to ani nejde to je jasný.)
            • Řekl klasický případ zaslepence s 0 argumentů. A k tomu pěkně salty. Nejsi typický návštěvník konzolisty.cz? To by sedělo. A nezlob se, tyhle prázdné výrony osobně brát nejdou. *15*
      • vždyť jsi to nehrál *15*

        Jinak zklamaní jen díky grafice? Bože jak omezené. Že Trico předvádí animace, fyziku a intelgenci, která tu nebyla, je vedlejší, co?

        Hra která má 81 pozitivních recenzí a z toho 13 ultimátních, prostě nemůže být v globále zklamaní, hlavně to je hra, která opravdu nemusí sednou každému. Vesmírná Odyssea taky nesedne každému, ale film je to prostě párádní. Konec.
        • Prej fyziku... i HL2 měl lepší... prosztě stále ten samej TLG zaslepenec... *7*
        • nehrál a přesto je to pro mě zklamání roku, síla co? *1*
          • jj, síla jaký jsi kkt...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit