Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • del0
    Doufám, že to dobře dopadne. Kvalitní RPG sem nehrál ani nepamatuju.
    • Já naposledy o svátcích, heč - první Deus Ex (asi po stoprvé už) *2* O letní dovolené to vidím zase na Vampire: Bloodlines (po sto dvacáté třetí).
    • Od známého jsem slyšel, že Zaklínač 3 je skvělé CRPG, když tak to zkus. Za zkoušku nic nedáš...
    • Co treba Dark Souls?
      • Řekl kvalitní RPG, myslím že tím myslel i stylu Baldurs Gate

        PS: původně jsem provokativně nechtěl dát ani to info k BG :D Jsem zvědav na minusy :P
      • dark souls a rpg ? ty si dobre mimo
        • byl by aji nějaký argument, proč to není RPG?
          • jak si račte přát, ozvalo se ze sluchátka

            Dark Souls neobsahuje roleplay (leda že bys chtěl roleplayovat týpka s mečem/sekyrou/lukem), dialogy a různé volby postupu jsou ve hře upozaděny na minimum na úkor akce, ergo se tedy jedná spíše o akční hru než o rpg, tento žánr se pak proto nazývá (překvapivě) akční rpg, v případě Dark Souls je pak tento poměr, dle mého skromného odhadu, tak 85% akční složky a 15% rpg prvků. tudíž by se o něm mělo mluvit především jako o akční hře, nazývat ho čistokrevným rpg je pak zcela chybné
      • del0
        Tak to bylo slabší.
      • To on chudák nehrál, nemá komp, aby to rozjel... Má jenom ntb z roku 06 a to zvládá jen před renderované hry...
  • Corvus
    Ono je to již na steamu k zakoupení? Mě to nikde v obchodu nevyjíždí... Jak se mám dostat na early access na steamu?
    • Ono je to tak, že aktuální backeři se do bety dostanou 17.ledna a ostatní zájemci si 26.ledna budou moct hru v early accessu koupit na Steamu, čímž se jim taky zpřístupní stejná beta verze.
      Takže na Steamu to najdeš až od toho 26.ledna :)
  • na hru se těším, dark fantasy je velice pomalu v současnosti v herní oblasti..
    • nie je to ziadne fantasy. vsetka magia v hre je len technologia ktorej obyvatelia sveta nerozumeju. vsetko co sa javy ako fantasticke a magicke je tech ktory v tom svete ostal po minulych civilizaciach
    • del0
      Hmm, Numenera není dark fantasy.
      • sci-fi fantasy s prvky dark fantasy. Tak bych to označil. Temná atmosféra ze screenu sála... Beru cokoliv, když to není high...
        • Neplést si sci-fi s high-tech fantasy. Rozdíl asi jako mezi kuřetem a jablkem.
          • del0
            +1
            Konkrétně je to sci-fa (science fantasy).
            • Cool. Já věděl, že to má ještě přesnější název, ale nemohl jsem si na správný výraz vzpomenout.
        • Vojta_Ilavsky
          Sálá, když už.. Proboha, jestli píšeš na mobilu, vypni si autocorrect, jestli na PC, dej si pěstí.
          • Jestli, když už... Proboha, jestli píšeš na mobilu, zapni si autocorrect, jestli na PC, dej si pěstí.

            Nebo vlastne... Dej si rovnou pesti, grammar nazi wannabe, ktery ani nezvladne napsat prispevek bez chyb, si nic jineho nezaslouzi.
            • Vojta_Ilavsky
              Seknul jsem se, ale i přesto to není chyba měnící smysl věty..
          • božííííííínkůůůůůůůů ty jsi kkokot....
    • Vojta_Ilavsky
      Pomálu*
  • Trošku se bojím, aby té nápaditosti nebylo až moc.
  • Tak doufám, že tohle dopadne líp, jak Pillars of Eternity, který mne fakt nebavily (a že jsem se na to těšil dost).
    • Jn skoda pribehu, hra podle me vyborna, chytlava ale pokud ke konci prvniho aktu furt nevim o co jde nebo jen proste plnim ukoly bez hlubsiho zajmu o neznamo, je neco spatne, vecna vecna skoda
      • kazdemu pribeh sedet nemusi to je jak u knizky, nicmene z toho co pises mi to spis pripada, ze jsi necetl rozhovory nebo jim nerozumel
    • Pillars nebyly špatná hra. Sice asi v půlce mě to přestalo na čas taky bavit (a měl jsem jiné povinnosti), tak jsem si dal asi 2 měsíce pauzu, ale pak jsem se k tomu vrátil a dohrál to a zejména ten konec byl hodně dobrý, protože té hře dal uplně jiný smysl. Nebudu sem psát ten finální příběhový twist, ale nutil k zamyšlení podobně jako v Planescape. Po příběhové stránce to bylo dobré, svět byl zajímavý, trochu horší byl ten systém soubojů, který byl horší než DnD. Znovu už to hrát nebudu, ale rozhodně to bude hra, co mi zůstane v paměti
  • nechápu, proč bych měl někomu něco zadarmo betatestovat a kazit si tak zážitek z kompletní hry. To si raději počkám rok po vydání, až hra bude dodělaná a vyladěná a pak si ji zahraju.
    Každopádně rok 2016 bude opět RPG pozitivní - Kingdom Come, Torment, Dark Souls 3, Grim Dawn - opět to ani nebudu stíhat hrát.
    • Ty nemusíš vůbec nic. Je to nabídka pro ty, co o to stojí.
    • + Dragon's Dogma: Dark Arisen na PC.
    • Tak ja doufam, ze Torment ani Kingdom Come v roce 2016 nevyjde - nemam rad nedodelky. DS 3 bude mit k RPG pravdepodobne tak blizko jako predchozi dily = mlaticka.
      • Dark Souls 1 právě hraju a je to opravdu dobrá hra. Není to RPG ve stylu Planescape nebo Baldurs Gate, kde máš spoustu herních pravidel a role-play (různé třídy atd). Ano, je to samozřejmě velmi akční hra. Zážitkem bych ji přirovnal k prvním dvěma Gothicům - je to hard-core hra, co je těžká a nic nedá zadarmo, ale je férová. A geniální jsou na ní její herní mechaniky. Ty akční souboje jsou mnohem lepší než ve Witcherovi 3, každá zbraň se hraje jinak. Je spousta herních stylů jako to hrát.

        Když od té hry přestaneš chtít, aby byla něčím co není (dalším Baldurs Gate), tak je to opravdu dobrá hra. A ano, je to skutečně Golden Axe, ale to není nutně špatné :-) Ale já mám třeba rád i první dvě Diabla nebo Titan Quest, a taky to nejsou uplně RPG hry. Jsou to prostě akční RPG.
        • Je videt, ze jsi jeste DS nedohral. Ozvi se az ji dohrajes i na NG a pak i dvojku. Ja od DS nic necekam. Je to mlaticka, kde se da normalne vypnout po praci. V soubojich je dost chyb - predevsim fyzika je dost uboha. A prirovnavat ji ke Gothicum je dost mimo, uz vzhledem k poctu NPC a rozsahu dialogu, ktere se daji vest v Gothicovi. Nebo treba paceni zamku a zlodejstvi.
          • První Dark Souls je samozřejmě geniální záležitost, ale pořád je to "jenom" hra, takže je dělaná na to, aby jsi "vypl" po práci. Přesně nevím, jestli tím chceš tu hru urazit nebo pochválit, protože jsou to pořád jenom hry, takže na to by měly sloužit, pokud v tom hledáš smysl života, tak jsi ve špatném odvětví, možná zkus nějakou klasickou literaturu.

            Evidentně jsi plný jedu, ale pamatuji, jak jsi tu brečel, že nemůžeš na základní hře najít nikoho do pve, abys mohl zabít Sinha :)

            Jinak kritika fyziky je nanejvýš trapná, jelikož tam aspoň fyzika zbraní je narozdíl od ostatních RPG her...

            Driizt a už jsi navštívil Painting world of Ariamis a Ash Lake se Stone Dragon? V těch lokací jsem jenom čuměl s otevřenou hubu, to je čírá fantasy!
            • ne, jsem na začátku, v Undead Parish - v kostele či klášteře, ještě jsem ani nezazvonil na ty zvony. Hraju to bez návodu. Asi dvě hodiny jsem se pokoušel porazit draka na mostě, než jsem to vzal a prostě kolem něj proběhl. Zabiju ho později.
          • projedu to jednou do konce a skončím, fakt nebudu mít tolik času, abych to projel do konce 6x (co je NG jsem si musel vygooglovat). Pak budu hrát nejspíš ten Underrail. Chtěl jsem si to jednou zahrát, když to někteří tak vychvalujou. V něčem je to jiné než Gothic (gothic měl klasické questy), ale v něčem zase podobné (hard-core akční souboje). Říkám jen to, že můj zážitek nebo pocit z té hry je podobný, ne že je to stejná hra.

            Hodně to připomíná některýma svýma mechanikama arkády z 80.let - Golden Axe nebo třeba R-Type - v tom, že potvory jsou rozmístěny vždy stejně, všechno je vždy stejné a je to o tom se to naučit. Smrt a umírání jsou zakompované přímo do mechaniky té hry. A zabité duše slouží jako měna. Myslím že mechaniky té hry jsou geniální. V kolika RPGčkách jsou peníze zcela zbytené a ekonomika nefunguje. Zachvíli máš miliony zlatých, které padají z každé truhly a kostlivce a nevíš co kupovat. Tady získáváš duše zabíjením, a za duše leveluješ, kupuješ výbavu, kupuješ kouzla. A všechny duše si musíš tvrdě vydřít. To že si to všechno tak vydřeš je právě na té hře uspokojující.

            Svou obtížností je to hard-core hra, stejně jako byly první dva Gothicy nebo třeba Wizardry hry. Je to těžké a současně to není neférové, ale právě to překonání překážek je uspokojující.

            Podle mně to je rozhodně výjimečná hra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit