Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ad niže: K napsání knížky Odyssea ti stačí tužka a papír, k namalování Mony Lisy štětec a plátno, k natočení Záhady Blair Witch filmu kamera. Literatura, film i to malířství potřebuje k vytvoření mistrovského díla (ne že by jím Blair Witch bylo) mnohonásobně méně prostředků než počítačová hra, přičemž i s těmi méně prostředy dokáže vytvořit mnohem víc (epičtější příběh, propracovanější psychologii postav atd.) než kterákoli dosud vydaná počítačová hra, která si tak či onak vypomáhá tu filmovými, tu literárními prostředky. Výhodou počítačových her je, že kdykoli je chceš z hlediska kvality OBSAHU chceš porovnávat s OBSAHEM knížek/filmů, můžou se vždycky vymluvit na to, že jsou to jen hry a že chtějí především bavit. O Rembrantově Noční hlídce můžeš říct, že je to taky jen obraz, ale pak ti jaksi unikne to podstatné. A podle mě je podstata literatury/filmu/počítačových her stejná, podobně jako je tomu u knihy Na západní frontě klid/filmu Zachraňte Vojína Rayena/hry Call of Dut. Všechno se to snaží odvyprávět příběh a zprostředkovat zážitky z války. To, jak se komu daří, snad netřeba dodávat. Znovu opakuju, že David Jaffe měl pravdu: hry jsou to nejhorší platformou pro vyprávění příběhu, byť se o to ustavičně snaží...
    • ne nestačí ti jen tužka a papír k vytvoření nějaké hodnoty musíš mít hlavně talent a tomu co děláš musíš obětovat celý život pokud tyto vlastnosti máš tak blahopřeji po tvé smrti budou mít tvoje věci neskutečnou cenu.... a pokud jde o příbeh ve hráh tak třeba Gotick 1-2 byl docela dobrej zaklinač jako pokračování knich taky není špatnej ale hry hlavně nejsou dělaný na vyprávění ale na vytvoření závislosti za učelem zisku...
      • Jasně, že talent je to nejdůležitější, ale to v každým oboru lidský činnosti.
  • Parada,dalsi CoD,skoda jen,ze nevychazi novy dil alespon kazdy pul rok.Prece JEN jednou za rok je hrozne malo.
    Cim vic CoD,tim lip a BO2 bude urcite nejlepsi fps jaka kdy vysla.
  • Dead Space 3 uff jeste jsem nezačal ani hrat 2 *1*
  • Dead Space 3? Já jen doufám, aby to bylo atmosferický a zábavný jako jednička a z dvojky si toho bralo hodně málo...respektive vůbec nic.
    • duvod?me se dvojka teda libila vice,princip budovani strachu,napeti a herni principy mi prijdou v obou dilech uplne stejne
  • dobrym vkusem se chlubí jen ten kdo ve svuj dobry vkus nevěří *3*
    • Ničím se nechlubím. Všechno to byly příklady, který měli poukázat na rozdíl mezi OBSAHEM určité knížky/filmu a OBSAHEM dnešní áčkové počítačové hry.
      • Jake urcite knizky? Jake urcite hry? Proc by mel nekdo srovnavat Dostojevskeho z doby, kdy jeste neexistovaly ani kalkulacky s modernimi hrami? Porovnej si treba Dana Browna a Assassins Creed a zjistis, ze hry se prave v dnesni dobe filmum a literature priblizuji.
        • Tak myslim,ze se vetsina shodne na tom,ze co se kvality zapletky,scenare,propracovanosti charakteru atd tyce,tak tam patri vetsina her porad mezi becka,i kdyz casto velmi dobra becka.
          Z tohoto hlediska jsou na tom filmy a knihy obecne dale nez hry,ktere maji co dohanet.
          Jinak kazde medium ma ty svoje klady a zapory a tezko muze clovek srovnavat,co je lepsi a co horsi,protoze kazde z nich stavi na trochu jinych principech a cilech.
        • Šlo mi právě o to, poukázat na skutečnost, že literatura a film nabízejí tituly, ke kterým hry zatím nedospěly. Toť celá pointa. Žádné moralizování, žádné diktování vkusu. Prostě zření skutečnosti.
          • i mezi hrama najdes po umelecky strance velice hodnotny tituly,. jen je potřeba hledat. Pripadne pak hre neco obětovat, ono vubec tyhle zaležitosti nebejvaj ze začatku moc přistupny
          • Hry zase nabizeji obsah, ktery nemuze dat ani literatura, ani film, dokonce ani divadlo, nic. A ze je tu literatura tisice let a poc. hry par desitek, to vi prece kazdy. To se to pak chytrakuje :)
            • Co je to za manii, posuzovat a zevseobecnovat, co je lepsi a co je "vic", nez neco jineho. Kazdy ma to svoje, co ostatni media nemaji, nebo v cem je jedno medium lepsi predtim druhym a naopak. Knizky jsou dobry v tom, ze mohou predat myslenky autora, coz je zase nekdy blby v tom, ze si to pak kazdej vyklada po svym. Ve filmech to, co si postavi mysli, to musi zahrat. Co neni receno, je videt. A ve hrach muzu tu vice, tu mene obsah a ovlivnovat. Kazdy ma to svoje a to je prave dobre. Nevidim sebemenzi znamku toho, ze jedno by melo byt lepsi pred tim druhym. Jsou jen dobra dila, prumerna a spatna. A i ve hrach se najde skvely obsah, s myslenkami, autorskym zamerem, atd. Jen se musi hledat.
            • Hry ti dávají možnost prožít si nějaký příběh skrze ovládání hlavní postavy. Právě možnost ovládání je to, co ti nenabídne knížka/film/divadlo. Z toho těží hlavně indie tituly, který si s možnostmi ovládání hrají a ignorují příběh a jako takové jsou v pravém slova smyslu hrami. Zbytek a mainstream zejména se naopak snaží nabídnout filmový zážitek. Z ovládání postavy se stává bonus, páč jinak by většina áčkových titulů nezjednodušovala ovládání a celkově herní mechaniku. David Jaffe moc dobře veděl, co říká, když prohlásil, že hry jsou nejhorší platforma pro vyprávění příběhu. Už film je oproti literatuře krok zpět, protože zdaleka není schopen odvyprávět všechno, co zvládá literatura.
            • Tomu moc nerozumim, co ted rikas, kazdopadne to neni blbost. Hry jako jediny medium v cely historii lidstva nabizi interaktivni obsah, ktery muzes sam ovlivnovat (kdyz neberu v potaz takovy kuriozity jako kinoautomat,).
            • To je blbost. Kdyby to tak bylo, tak stěží narazíš na film/knížku podle hry.
      • srovnavas jabka hrušky. I mezi hrama se obcas najde nakej ten haj art. A v hudbě knihach a filmech vetsinou ta kvalita taky nebejvá besteller. Spis stalice.
    • sory to patří níž
  • Dead space *14* *14* hlavně ať z toho EA neudělá další Dragon fail 2.
  • Dead Space jasně uklazuje, jak RPG prvky a přenositelnost equipu z jednoho runu na druhý udělají z lehce nadprůměrné hry něco, co dohraju třikrát po sobě bez chvíle nudy.
  • Umaroth
    Dead Space 3...sem s tím !!! Black Ops 2.....maminko kup mi koníčka *13*
    PS: Black OPs je posledni cod, co jsem dohrál, dobrý příběh, to ano ale jinak je mi zle jeste ted.
    • to pises jak kdyby po BO vyslo dalsich 15 dilu, pritom je to predposledni dil ne?
      • vlastik.plaminek
        Možná to bylo myšleno jako "poslední a už na to se*u"
        • Umaroth
          přesně tak
  • Safra, ty serie mi nejak unikaji. Jeste jsem ani nestacil zahrat Dead Space 2, a uz bude trojka. Kdo na to ma brat cas :) A to jeste Mass Effect 3 a Dragon Age 2 (ja vim, je to prej hrozny, ale me to neda). Clovek aby nechodil do prace :)
    • Spíš už je na čase, abys sis řek, že seš na hraní počítačovejch her starej a začal se věnovat smysluplnějším věcem *1*
      • Na pocitacovy hry neni clovek nikdy starej. Jen muze bejt tak pitomej, aby to tvrdil :) Ale prave ty smysluplnejsi veci me o hrani pripravuji. Pitomy smysluplnejsi veci! :))
        • Však já neříkám, že by se jim to nelíbilo. V mém příspěvku šlo o něco jinýho...
          • No tak sis přečetl pár světoznamých autorů a jsi hned hrozně dospělý. Takové chytráky je opravdu zapotřebí...
            • Tak to je jasné. Hlavně že "víš" o čem vůbec mluvíš a nepleteš páté přes deváté.. Kurnik kde já jenom píšu něco o rozdílu mezi obsahem hry a obsahem knížky. :) Asi nejsem takový středobod vědomostí jako Teo. *15*
            • Něco jsem přečetl, ale neříkám, že jsem dospělejší. Jen jaksi vnímám určité rozdíly mezi OBSAHEM počítačové hry a OBSAHEM nějaké knížky. Na rodzíl od tebe.
          • Ja vim. Slo o to, ze sis precetl Dostojevskeho a Homera a poslechl Mozarta, mel si z toho radost, a chtel si, aby i ostatni meli takovou radost. Nejak jsi predpokladal, ze jini hraci pocitacovych her by asi neco takoveho necetli, nebo neposlouchali, tak si to zkusil...
            Naky kazani, moralizovani a nabadani k necemu bych prenechal jejdaskovi ;)
            • Však jsem taky hned napsal, ať to nebereš tak vážně. A ten smajlík to myslím dostatečně zdůraznil.
            • Prvni co jsi mi napsal a na co jsem reagoval: Spíš už je na čase, abys sis řek, že seš na hraní počítačovejch her starej a začal se věnovat smysluplnějším věcem

              Jestli tohle neni kazani a moralizovani, tak ja jsem Svaty otec.
            • Proboha, co to plácáš?! Nejde o mě, ale o OBSAH knihy od Dostojevského, Nietzscheho a o OBSAH nějaká áčkové hry. A ten rozdíl tam prostě je, ať se ti to líbí nebo ne. Nikdo tady nemoralizuje ani nekáže.
        • Co zkusit číst dospělejší knížky, koukat na dospělejší filmy, poslouchat dospělejší hudbu? Prostě si rozšířit obzory. Člověk aby u těch dnešních her akorát nadával *1*
          • Ježiš, však to neberte hned tak vážně. Myslel jsem to v nadsázce. Psal jsem "rozšířit obzory", prostě se něco novýho dozvědět, což se ti u 99,9 procent áčkových her nepodaří. Take it easy.
            • Jsou to hry a jsou teprve na zacatku sveho vyvoje. A kdybys takovymu Dostojevskymu, nebo Mozartovi ukazal moderni hry, dal jim do ruky ovladac, tak by na to cumeli jak vyvorany mysi, a urcite by se jim to libilo. Minimalne Mozartovi rozhodne ;)
            • Však právě proto, že hry hraju, si můžu dovolit říct, že hrám oproti Homérovy, Dostojevskému, Wellsovi, Bergmanovi, Tarkovskému, Bachovi nebo Mozartovi přeci jen něco chybí, a proto je rozhodně nepovažuju za něco zásadního.
            • Nemyslim si, ze beru hry tak vazne. Ale vazne me takovej nazor "zvlast od hrace" prekvapi.
            • No sorry, ale podle toho, jak se tu hned čertíte, berte hry až moc vážně a podle mě úplně zbytečně.
            • No sorry, ale to mi pride divna nadsazka. To je jako kdybys zastaval ten obecny ignorantsky pohled lidi, co hram vubec nerozumi a mysli si, co hrac, to omezeny blb.
          • Ty se asi hodne tesis az budes dospelejsi ne? Clovek by mel delat to, co ho bavi a je jedno jestli mu je 20 nebo 50. Tvoje myslenka: uz jsem dospelej, musim delat dospelejsi veci -> uz jsem starej, musim delat veci pro stary; je smesna
            • A to neříkám já, ale historie *7*
            • Btw, kdyby všichni dělali jen to, co je baví, tak chcípneš hlady *1*
          • A z ceho usuzujes, ze nectu knizky, nebo neposloucham hudbu?. Kdyz ti napisu veci, co jsem naposledy cetl, Nietzsche, Wells, Klima. Nebo filmy Kuze kterou nosim, Melancholia... budes spokojen?
            • A co Nietzsche? Dobrý? Klíma oproti němu slabej odvárek.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit