zavřít
...

Bretonnii v Total War: Warhammer představují stateční rytíři a smrdutí sedláci

Zpátky do nemilosrdné řeže Total War: Warhammer mě nedokázali přitáhnout ani Beastmeni, ani elfové, ale Bretoncům z dalšího chystaného DLC by se to možná mohlo podařit. Nové dvanáctiminutové video přímo ze hry ukazuje, že kampaň za tuhle artušovskými legendami inspirovanou frakci se bude vyznačovat...
 • Ferrzo (anonym)
  0 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Neexistuje i nějaká kniha o Bretonnii ?
  25.2.2017

  reagovat

 • Dwarfs (anonym)
  0 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Ještě to postnu tady..

  Hoši, koupil jsem před týdnem na Humble za 12 EUR, váhal jsem, ale stálo to za to, aspoň ze začátku, teď mám tah 170 a vypadá to na reset.. mám nejsilnější armádu, ale prostě nevím co s tím.. mám tam asi 10 zásadních otázek na který prostě nevím odpověď..

  Ale chtěl jsem se zeptat, jestli by nikdo v pohodě nechtěl dát koop s mic.. mám čas téměř každý den od 20:00 - 22:00. Nebo mi alespoň poradit v kampani přes steam broadcast a mic.. jsem teď fakt ztracenej a nevím jak dál

  Můj steam je LessSnakeCZ tak jestli máte zájem, tak si mě přidejte...diskuzi tady nesleduju..

  Co říkáte na Humble Bundle Monthly.. únor XCOM2; Abzu; Steamworld.. teď Warhammer.. už se těším na duben..
  25.2.2017

  reagovat

 • DwaR tiscali.cz
  2 souhlasí, 3 nesouhlasí
  táto hra ma prinúti ponoriť sa do sveta warhammeru. zas. doteraz všetky moje pokusy stroskotali na jeho "zložitosti"? nie, skôr košatosti.
  24.2.2017

  reagovat

 • Krescz tiscali.cz
  4 souhlasí, 1 nesouhlasí
  For The Lady!!! *14*
  24.2.2017

  reagovat

 • Chumbaba (anonym)
  8 souhlasí, 5 nesouhlasí
  Myslí, že slovo "sedlák" má trochu jiný význam, než se autor (a není sám) domnívá.
  24.2.2017

  reagovat

  • MickeyMutant tiscali.cz
   2 souhlasí, 5 nesouhlasí
   Pouč nás.
   24.2.2017

   reagovat

   • Chumbaba (anonym)
    2 souhlasí, 7 nesouhlasí
    Let me google that for you:

    http://lmgtfy.com/?q=sedl%C3%A1k
    24.2.2017

    reagovat

    • MickeyMutant tiscali.cz
     2 souhlasí, 6 nesouhlasí
     Proč si myslíš, že autor nezná význam slova "sedlák"?
     24.2.2017

     reagovat

     • Chumbaba (anonym)
      24 souhlasí, 6 nesouhlasí
      Protože sedlák byl (je) relativně bohatý venkovan, který má vlastní statek/usedlost. Ale to, co má Bretonnie, jsou chudí rolníci. V angličtině může peasant znamenat lecos, ale - stejně jako v nadávkách Master Race - neznamená sedláka, ale spíš něco jako nevolníka, chudého rolníka, tj. jednu z nejnižších společenských vrstev ve středověké Evropě. A to sedlák podle mě není. Mohli bychom vést složitou překladatelskou debatu na téma slave, serf, villein, tenant, freeholder, lord atd., ale myslím že jako exkurs do anglického středověkého pozemkového práva to stačilo.
      24.2.2017

      reagovat

      • MickeyMutant tiscali.cz
       9 souhlasí, 6 nesouhlasí
       To je celkem validní argument. Když se ovšem podíváš na steamovou stránku hry, tak sami autoři píšou věty jako "...feudal society, where the peasantry till the soil in return for the protection of the nobles, thereby funding Bretonnia’s military. Each stratum of society has its vows and responsibilities. The Peasant’s Duty is to sacrifice nine-tenths of his earnings to his liege; in this way, the various knightly orders are kept in the manner to which they are accustomed". Těmi "peasanty" tedy mají zjevně na mysli prostě venkovské obyvatelstvo i sedláky odvádějící svému šlechtici daně za ochranu majetku.

       Proto tedy nevidím na použití slova "sedlák" v tomhle případě nic špatného.
       24.2.2017

  • generalx mojeid.cz
   11 souhlasí, 7 nesouhlasí
   Tady chce byt někdo ,,přemoudřele důležitý,, až je trapný *2*
   24.2.2017

   reagovat

  • DwaR tiscali.cz
   2 souhlasí, 2 nesouhlasí
   prísne vzaté máš pravdu, ale napr. náš (slovenský) výkladový slovník uvádza ako možný význam slova aj "príslušník dedinského obyvateľstva, dedinčan".
   + sa delí na význam v časoch poddanstva a po jeho zrušení. v poddanstve bol sedliak poddaný, neurodzený človek. po poddanstve už bohatý roľník/samostatný gazda, neskôr proste dedinčan.

   ono, jazyk je živá vec a časom sa vývíja, takže dnes vo všeobecnosti môže pojem nevoľník a sedliak splynúť v jedno :) netreba to brať tak zostra, v kontexte článku je nám všetkým jasné, ktorá bije.
   24.2.2017

   reagovat

 • MickeyMutant tiscali.cz
  12 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Glorious master race and dirty peasants.
  24.2.2017

  reagovat

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.166.172.180.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.