Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jedinej jednoznacnej fakt je ten, ze bez PC hracu by zadnej CD Projekt neexistoval.
    • fakt je ten, ze bez pc hracu by konzole byly jeste porad leda tak na pong, mozna, ale jen mozna, by se uz dostaly k arkanoidu
      • A čím to odůvodníš ?
  • třetina to znamená zřejmě férové rozložení mezi ostatní dvě konzole. ale nejvíc se pirátí na PC, takže reálně na PC to hraje více lidí.
  • Já jim to tak přeju! prostě i za tu odvahu do toho jít bez DRM pro PC a vyjít tak řadě lidem vstříc... Krom toho i když má mnoho lidí ke hře výhrady, já si jí užívám jako jednu z mála her poslední doby ani bloodborne mě tolik nebavil jako zaklínač na PC... opravdu gratuluju
    • DRM je v současnosti směšný přežitek a letošek je na RPG obecně hodně vydařený, můj žebříček top RPG za rok 2015 zatím je

      1. Witcher 3
      2. Pillars of Eternity
      3. Bloodborne

      A kdo ví, co rok 2015 ještě přinese :D Za nejlepší RPG minulého roku považuji Divinity: Original Sin a výhledově se nejvíc těším na Fargovo Bard's Tale IV!
      • 1 Bloodborne
        2 Witcher
        3 Final Fantasy X / X-2 HD Remaster

        Pillars je naprosto o ničem.

        BTW psn nick please. vidím že máš odehrané všechny souls dle diskuze, tak můžeme dát coop nebo něco...
        • Zajímavý žebříček, je pěkné vidět FF v něčí trojce, holt kolik lidí, tolik preferencí, já sám jsem velmi zvědavý, kdy se mi tvorba Fromu dostane opět na první místo mého GOTY RPG žebříčku, naposledy se to podařilo původnímu Demon's Souls v roce 2009, Dark Souls v roce 2011 však bylo drtivě poraženo TES V, prvenství Prepare to Die re-releasu za rok 2012 si zase nesmlouvavě uzurpovalo čarovné Dragon's Dogma, 2014, tam to bylo o jílec meče - Inquisition mírně zklamalo ale to by nesmělo tentýž rok vyjít enigmatické Divnity: Original Sin...

          Škoda, že tě PoE ničím neoslovilo, hra to není bezchybná (a která je) ale má duši a nádhernou estetickou stránku. :)

          Sorry, nebudu psát své PSN id do diskuze na serveru známé koncentrací těch nejvíce sociopatických trollů na českém herním internetu, kromě toho, co se co-opů týče, ty hraji především na PC, na komfort rychlého chatu díky Steam overlay nedám od určité doby dopustit. *4*
          • ok *15* Skyrim. Dobře no. můj mail je xd9@seznam.cz. Pošli mi tam tvoje PSN. Rád bych s tebou přes PSN pokecal... BTW Co jsi udělal s NPC, které se uchýlí po zradě do Parish.
  • "Každopádně to neoddiskutovatelně podtrhuje fakt, který CD Projekt konstatoval už dříve, tedy, že by bez konzolí Zaklínač 3 nebyl."
    Nevim jestli je autor článku tak blbý nebo naivní a myslí si, že PR cd projektu říká pravdu. Herní průmysl není žádné skomírající odvětví, které je potřeba zachraňovat pomocí kompromisů. Je to odvětví, kde si můžou dovolit dát do propagace produktu desítky až stovky milionů dolarů (tedy více než je cena výroby hry). Witcher jsem si našel, že stál 32mil. euro a propagace 35mil. eur. 1.3milionu kopií na PC znamená cca. 50mil. eur zisk. Na zaplacení nákladů na hru PC prodeje bohatě stačí. Nastačí na zaplacení mohutné reklamní kampaně.
    Bez konzolí by teda hra mohla rozhodně klidně vzniknout, ale cd projekt by si nemohl dovolit tak velkou reklamní masáž.
    • Jo, to jsou počty. Ty seš hotovej génius.
      A teď si z toho zisku odečti provize prodejcům. Odečti z toho daně a seš v těžkým mínusu ty inteligente.

      A hlavně si zkus uvědomit, že žádnej tvůrce her nebude riskovat desítky milionů EUR s vidinou zisků z PC, jak se tady snažíš odhadovat. Pokud by to mělo být jen pro PC, tak by hodně snížili náklady a tím pádem i kvalitu hry (např. by nebyla tak rozsáhlá)
      • Dyt odecet ty magore, ta hra stala 30 ne 50. Takze prijem 50M by to pokryl vpohode. A dane ty idiote z toho zadny neplatis, ty platis az z toho, co je navic, jenze to nekdo, kdo nezvlada prvni tritu matersky nemuze tusit.
    • Nenapadlo tě, že na tom 1,3 milionu kopií na PC může mít nějakou zásluhu právě ta reklamní kampaň za 35 milionů eur?
      • A co když by stačila třeba kampaň za 1mil.? Dřív se na reklamu tolik nevyhazovalo a prodeje nebyli o tolik menší. Nebo co kdyby vydali levnější, horší hru a do reklamy by vrazili víc, neprodávalo by se to pak stejně dobře (viz. třeba watchdogs)? Prodejům to pomůže, ale hráčům ne.
        • Reklama není jenom banner někde na webu, nebo billboard. Reklama je dlouhodobé vytváření povědomí o značce.
          To, že je ta hra vyhypovaná, není kvůli tomu, že je skvělá, to je jenom podpůrnej prostředek. Ten hype okolo Zaklínače je vytvořenej kampaní a ta stojí prachy. Bez hype, bez desítek milionů EUR by ta hra byla regionální značkou.

          Když už něčemu nerozumíš, tak se zkus alespoň zamyslet, než se k tomu budeš vyjadřovat. Jelikož pochopit, že v dnešním komerčním světě není možný prodávat globální produkt, bez globálně významných výdajů na marketing, k tomu člověk nepotřebuje bejt žádnej génius.
      • na pc neprodava reklama, ale cisto cista kvalita her, kdyz je hra spatna, ani reklama za miliardy ji nepomuze, lidi proste za spatny hry na pc nezaplatej
        • jasne a proto se vždycky prodaji hromady her jako CoD protože na PC se kupuje jen kvalita. Lidi kupuji sragory uplne stejne na PC jako na konzolich, jedna reklama ovlivnuje všechny platformy.
          • No to ti moc nevyslo, COD sa na pc velmi nepredava ;-)
        • Ono PC warez race většinou neplatí ani za ty dobrý hry...
  • Myslím, že 1/3 prodejů na PC je naprosto OK. Nicméně to jaksi zdůvodňuje, proč není Witcher 3 PC exclusive. Prostě proto, že by CDP dostal o 2/3 míň peněz a co si budem povídat, tím že vynecháte vývoj na 2/3 platforem, neušetříte 2/3 nákladů. Hra se totiž udělá z velké části jen jednou. Fixní náklady na provoz studia jsou taky stále stejný atp... Nezbývá než pogratulovat a přát jim prodej dalších 4 milionů. Witcher 3 totiž stojí za každou jednu korunu z těch jedenácti stovek (nebo kolik to průměrně stojí).
    • Kdyby ta hra byla PC only, tak by na PC mela dvojnasobek.
  • Rejsek
    Lidi, je uplně jedno, jestli máte doma pc, nebo konzoli, nebo jestli si myslíte, že to, je lepší než ono. Pokud jste idioti a nedochází vám podstata, nepomůže vám stejně nic *3*


    https://www.youtube.com/watch?v=jdSVCcaV4Tw ....netřeba nic dodávat :)
    • Dokonalé
  • Konzoly su urcite lepsie riesenie ako pc do ktoreho stale tisnete prachy a nariekate ze vam to aj tak nekde na fuuul 90 percent ludom potom neostavaji prachy na hry tak to vsetko warezia a od tolkeho stahovania to ani nemaju kedy hrat a potom sa vsetci cudujete ze prednostne sa vsetko tvori na konzole tak ti co ich hejtuju bud su slabi na prsa alebo len trapne zavodia ze ich nemaju tot vsio
    • C-BEAM
      konzole jsou lepším řešením pro pro méně náročné hráče, kteří nechtějí nic řešit, koupit cestou z práce placku, hodit ji do konzole a o pár minut hrát, odreagovat se a jít dělat něco smysluplnější. PC je pro lidi kteří chtějí více možností, více typů žánrů, chtějí celkově větší výběr her, chtějí si hry přizpůsobit, chtějí zkoušet věci které v základě hra nenabízí, PC je také určeno pro lidi kteří oblibují simulátory, E-sport a nakonec jsou zde samozřejmě VR technologie které od PC přímo závisí.
      • No cistocne s tebou suhlasim ale naco krytizovat nieco co sam nemam a tvarit sa ze do vsetkeho vidim a vsetkemu rozumiem. Podla mna na hranie je a aj bude lepsia konzola aj ja mam pc a uz davnejsie na nom nehravam lebo na konzole je to pohodlnejsie nic neriesis len hras a to tvoje vr urcite ppbezi aj na konzole
        • uz jsi nekdy videl hru na konzoli, ktera by jela 90fps? ja vidim, ze maji problem s 30fps stabilne...na VR potrebujes minimalne 90fps a to stabilne, takze VR na konzoli opravdu nehrozi
          • uz vidim ako si vsetci na tom pc nakupia tie helmy a budu on.novat *15*
        • čo sa to na tie konzole robi prednostne? 3 hry za rok ktore musia byt super exluzive? lebo moc nie je z coho vyberat teda sadnem za pc a vyberem si z miliooon hier aaa titulov a vlastne vsetky zanre chcem si zharat na ovladaci problem? zapojim ovladac tych par exluzivit ktore aj tak prechadzaju casom na pc ma vobec neobere o moznost si na pc vybrat uplne ine a kvalitnejsie hry ale chapem ze kazda exluzivita na konzole je vlastne exluzíivna len aby som bezal do obchodu kupit konzolu haha a potom na xbox dalsia a na ps dalsia wau takze ten co hra na ps by si mal kupit aj xbox aj pocitac super finta teraz este pride steam maschine a mozme spravit tretiu komunitu *11* *11* *11*
          • Vidiet ze hras vsetko co sa len mihne na warez strankach a potom mas z toho taky gulas ze pises taketo bludy
  • Hodně lidi si to stáhlo protože se báli hw nároku, a už když to bylo stažení tak člověk zjistil že hra běží na 100% + dlc a updaty v den vydání na warezu takže nebyl důvod vyhazovat 12 stovek
  • Děti v USA U Lesa nutí kupovat rodiče hry na konzole a konzole, tak pak tahle bulvární zprává není překvapyvá.

    USA má jiný a hloupější systém vzdělávání a výchovy většinové populace. nebavím se o těch nejlepších. mohou dovolit co chtějí x krát....
    Již samotná výchova....na ipadu se učí poznávat státy ale v mapě nic neumí najít, nevěděcí co která značka v mapě znamena. taktot to funguje u všeho. Když mají finance tak se učí pouze jak něco co je aktuální použít a na ostatní si zavolají pomoc...

    Jenom jejich autoškola je pro hloupé a nesoběstačné lidi. Ani se neučí o motoru a základní skladbě auta. Poté nejsou schopni řešit banální příhodu u vozidla, kterou v ČR umí vyřešit normální člověk.
    A mohu pokračovat.
    • Další zamindrákovaný komunista co neumí nic jiného než poukazovat na chyby usa, strávil jsem v usa konkrétně v new yorku nějaký čas a byl jsem příjemně překvapen kolik lidí tam ví kde čr jednak je a jednak zná i několik lidí pchzázející z čr či hlavní město... pochybuji že by mi řekl některá hlavní města třeba v africe kdyby se tě někdo zeptal a to je blíž než USA
    • ucho
      Buď jsi důchodce nebo jen hloupě trolíš, ale už jen s těmi autoškolami jsi u nás mimo. Dnes ti skoro v každé autoškole řeknou, ať do toho raději nešťouráš a zavoláš někoho, kdo tomu rozumí. Motor ti rovněž řeknou jen nutné základy, které ti jsou v praxi k ničemu. Většina lidí si u nás po vyjití autoškoly neumí vyměnit ani baterku, ani olej.
      Co se týče jejich vzdělávacího systému, tak na ten se pomalu přechází už i u nás, takže se zase tolik nelišíme.
      A mohu pokračovat.
    • naco mapa? iPad je lepší. USA je prostě vepředu a tady se pořád učí stylem slepá mapa. Kdo to proboha využije? Nikdo. Jinak ty hrubky jsou dokonalé. Moc pěkný přisvěvek...
    • To už je horší, než na novinkách *3*
    • Raději nepokračujte a nevyjadřujte se k úrovni vzděláváni jinde ve světě, jelikož ve vašem případě selhalo to naše.
      • del0
        Když pominu, že hloupě generalizuje, tak má částečně pravdu. Zatímco váš post je pouze slabé ad hominem.
        • Nema, o motoru a zakladni skladbe auta se v nasi autoskole nic neuci uz minimalne 20 let.
          • del0
            Já se bavil o motoru? Tvrdil sem, že má "částečně" pravdu (systém vzdělávání USA obecně). Ach ta výroková logika... *7*
            • pravdu? Ty jsi snad studoval USA? Ja vím, že naše školy učí neskutečné množtsví balastu, které nevyužiješ. Slepé mapy a další podobné srance, ale anglická konverzace je např. na mizerné úrovni.
          • Chim
            Což je omyl. Dělal jsem papíry před cca 15ti lety a něco jsme se tam o motorech učili. (ne že bych to někdy pak v praxi využil)
            • Souhlas o motoru sme se učili, že je potřeba v autoservisu vyměnit olej a že tam je převodovka.
            • Ja pred 18ti a o motoru nepadlo ani slovo, ani jsme za celou dobu neotevreli kapotu.
              • Chim

                Reakce na příspěvek:

                Asi jsem měl nějakou "lepší" autoškolu *4*. Pamatuji si dokonce, že jednou při jízdách moje kolegyně byla učitelem přinucena vyměnit kolo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit