Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Inquisitor
    Já se zrovna chystám složit nový pc a deska není problém. Ale po dlouhých letech jsem zavítal na e-shopy abych se podíval na komponenty co chci a dobrá půlka není vůbec na skladě, čekací doby měsíc apod.. To zásobování nějak vázne, jsem myslel, že dneska už je to trochu lepší.
    • Držim palce při shánění grafik s výkonem mezi GTX1060 6GB a GTX1080Ti. Za chvíly nebudou už ani ty 1080Ti. Teď je to fakt brutus.
      • Inquisitor
        No já bych právě chtěl 1070Ti.
        • tak zítra už nebudou ani ty 1080TI :D Teď jsem koukal na shopy.
    • Nejhorší doba pro skládání PC.
    • Ono ještě začátkem loňska to lepší bylo, pak se všude začalo psát o těžbě kriploměny, jaká v tom je budoucnost, jak cena giganticky roste, jak je to kůl a in, no a takhle to dopadá.
    • Jeste bych pockal, processory co jsou momentalne na trhu jsou deravy.
      Brzo vyjdou updaty vsech OS, ktere je zpomali cca o 30%. Princip ty zaplaty je v tom, ze musi po kazde operaci cistit pamet CPU, proto je to tak narocny: https://www.root.cz/clanky/procesory-intel-maji-vaznou-hardwarovou-chybu-zaplata-vyrazne-snizuje-vykon/
      • ringmancz
        to by čekal několik let, než se změní architektura procesorů
        • Nemusi cekat na nic, staci koupit AMD Ryzen, ten meltdownem netrpi a oprava Specter vykon nesnizuje.
        • Kdo tady mluvi o architekture?
          • ringmancz
            ty chyby existují kvůli způsobům provádění výpočtů a ty se s největší pravděpodobností nebudou měnit v blízké době
            • ok, diky
  • Najdete si na googlu kolik processoru i ty nejnarocnejsi hry vyuzijou, zjistite, ze i na to nejnarocnejsi Vam staci starej 2 jadrovej celeron, kterej uz se ani neda sehnat jak je starej.

    V dnesni dobe mam spis problem sehnat dobrou desku, ktera neblika jak hracka od vientamskyho stankare.
    • Tak ty jsi dobře mimo. :) 2jádra už jsou mimo a 4 vláknům už taky zvoní hrana (ale jde to když jsou někde kolem 3,5GHz+). GTAV, Assasins:Origin a další s otevřenějším světem už slušně saturujou i 8 vláknové (4C8T) procesory. Pamatuju že už WatchDogs1 bez problémů dusil i7-4790K(4C8T procesor na 4,4GHz) na nějakých 80%.
      • Hanzales
        Přesně! a já si tak rok zpátky ještě říkal, že to moje starší čtyřjádro pořád stačí. Na tu Gtx760ti v pohodě, ale posledních pár náročnějších novinek už spoléhá na novou generaci (i5/7) a na to abych vytáhl z GTX1060 maximum mi ani takt na 3.4GHz moc nepomůže.
        S 1060 a výše jedině I5 a u těch nejvýkonějších 1080Ti a spol bych pod I7 nešel ani opilý.
        Ono ne jenom že ti ten výkon (kvalitní AA, nebo 4k) využije snad každá novější hra za poslední 2-4 roky, v některých případech i se starším čtyřjádrem narazíš. O takovém DCS třeba nemluvě.
        Pravda že 2vs4 jádra se řešily tak v roce 09/10 a tak od roku 12 byly 4 jádra na hraní už docela velkou výhodou... *3*
    • Rada diodek se da vypnout v kompech, takze t ze ti sviti, je jen neschopnost si je vypnout :)
    • 4 jádra využívalo už GTA IV v roce 2008, bez nich jsi mohl zapomenout na plynulý framerate, tak mi neříkej, že za 10 let rozšíření vícejádrových CPU na ně vývojáři bezdůvodně hážou bobek.
    • a nebude mat to stare dvojadro problem utiahnut taku GTX1080 ? Nevznikne tam bottleneck ?
      pytam sa seriozne nie ze by som chcel podryvat. Uz nejaku dobu to do hlbky nesledujem. Skor len okrajovo si nieco precitam z noviniek.
      • Konkretne ten celeron mozna jo, to byla prehanka, stejne uz to dneska nikdo nesezene *4*
        Ale pointa je v tom, ze COKOLI co je na trhu v CPU bottleneck nebude. Zadna hra na trhu nevyuziva vic nez 2 jadra. Zadna. A veskerej vykon je presunutej na grafiku, takze dulezity jsou grafika, pameti a sbernice mezi tim (mainboard).

        Z CPU ti dneska staci absolutne cokoli co na trhu najdes. Pokud si koupis vykonnej, tak to ma vyhodu jenom v tom, ze je v provozu studenejsi, takze ti MOZNA dyl vydrzi. Ale to je jen teorie.
        • Hanzales
          Musim te zklamat, ale není to tak. Pořád jedu na Q9550@3.2Ghz a 760Ti a procesor už nestíhal krmit ani GTX1060 3GB. Nejdříve jsem prdnul do mého PC 1060ku a zkusil Wolf2 nebo GTA5 a nárůst výkonu byl hned vidět, co jelo na 760ti 30fps, na 1060 to dalo i 60, ale pořád s malýma hickupama, záškobrtama, poklesama a třeba ve hráh od EA procesor často jel na 100%, hra škubala a tak po 4-6 minutách to přestalo a pak se hra teprve rozjela plynule. Ve valném případě se CPU drželo do 80%, ale pár her kde skočily všechny 4 jádra na 100 a už to nedával bylo.
          Pak jsem grafiku hodil zpět do skládaného PC s I5-7600k a třeba ve Wolf2 i GTA5 jsem mohl dát detaily ještě výš (tedy nejvýš, u GTA jen výše v rámci možností VRAM) a lítalo to jak z praku. Na tom už starém čtyřjádru prostě bylo vidět, že GPU má síly dost (1080p), ale zbytek to opravdu brzdí a v některých případech celkem dost.
          Takže upgrade na 1060 třeba smysl celkem má, ale s novým CPU/deskou/pamětmi člověk ten výkon GPU využije více naplno. Taková 1070ka by už v mé postarší sestavě opravdu trpěla.
          PS: http://www.valvetime.net/threads/games-and-dual-quad-core-support.130262/
          Nebo: "Since the only real dual-cores you can get are simply not intended for gaming and are likely to heavily bottleneck any decent GPU.
          So, the bottom line is, do not settle for anything less than four cores in a gaming PC. That way, you will get the best performance and the most future-proof solution. Only deviate from this rule if you’re building a budget gaming PC, but in that case, be sure that you don’t get a graphics card too powerful for it to handle."
        • Žádná?? *15* *15* Jdi se raději ještě učit chlapče...
          • zadna
            • Jako vzdycky. Prijde zoufalec a vytahne nejvetsi exotiku jenom aby druhymu na diskuzi vysvetlil ze nema pravdu *15*
              Co na tom, ze jsi prave tim svym prikladem dokazal, ze r4 ma pravdu. Drtiva vetsina nevyuzije ani 2 jadra, vim, je to trosku sok, ale tak to proste je.
            • A co takhle hra, kde si muzes sam nastavit, kolik threadu hra vyuzije. Tedy Warrhammer: End Times - Vermintide a dela to tak, ze krome hlavni threadu tam jedou i tzv. worker threads, jejichz pocet si muzes nastavit. Sice se tahle technika pouziva spis pro aplikace zamerene na vypocty, nicmene v dnesni dobe nam ten pocet jader roste, tak se to snad rozsiri i do vice titulu.
        • Tak ja frcim uz nejaku dobu na i72600K resp co vysla. Menim len GPU tak len ma zaujima do kedy to bude mozne...ale ako som pozeral tak GTX1070 by to malo stale utiahnut. Pripadne ale skor chcem ist do 2070 ked tak. Ale diky za info. Predsa len od kedy som zlozil PC uz to nesledujem a to je par rokov spat :D
          • Samozrejme ze ti to utahne :-D
            A utahla by to i i5ka
  • Krescz
    jsem si říkal, proč dneska každý skládá pc s AMD čipy :D
  • TheGGG
    díky neci... jedny zadní vrátka CIA, NSA, Zednářů, Bilderbergu už v PC mám...
    • KrPa
      Tak hlavne odhod vsechny vyrobky applu a samsungu *3*
      • TheGGG
        nepoužívám... *3*
        • KrPa
          mikrovlnky, televize, lednice, tostouvace? nic od nich nemas?
          • TheGGG
            no od applu mikrovlnku nemám, ale pokud chtějí Zednáři a illuminati vědět co jsem si ohřál k večeři, klidně mě mohou dál sledovat... ale PC je přeci jen trochu citlivější...
          • Toastovac od Apple zni docela zajimave. Ani bych se nedivil, kdyby je v ramci chytrych domacnosti take zacali casem vyrabet a prodavat, samozrejme za cenu blizkou cene noveho Rollse a pricemz by toasty sly delat jen ze specialniho draheho proprietarniho chleba... ;)
            • Lol. Určitě by měl i nějakou online službu (myšleno službu pro výrobce - dojící službu, ne pro lidi) jménem iBread...
    • Anální neckbeard GGG *1* *1*
  • Tak když už byl chudák Intel nucen vydat 6ti jádra, tak se musí nějak zahojit ne? *7*
  • skaven
    nieje nic lepsie ako v case Meltdownu premyslat o nakupe Intel cpu, najma ked su vonku informacie, ze cpu heavy hry po zaplatovani OS a Biosu trpia poklesom min. fps.
    • Ono to zase tak horký nebude, co jsem koukal na testy, tak to zase tak hrozný, abych si rozmyslel nákup intelu, neni.
      Když budes mít 100FPS, tak když zprůměruju ty propady jedná se cca o 5 FPS, který naženeš zase tím že procák trošku nataktuješ.
      A i kdyby ne, tak jestli ti to bude při tomhle frame rate padat z místo 80FPS na 75FPS, věř mi že to nepoznáš. *5*
      Tenhle problém má cenu řešit při nákupu levnějších strojů, podle mého. Protože min FPS z místo 30 na 25FPS už je vidět dost. *10*
      • Otazka zda jak rikas by byl propad absolutni tedy o 5 FPS a nebo procentni spis. Tedy když z 80 na 75 je cca 6 %, pak pokles z 30 FPS o 6% by mohl byt nekde okolo 28 FPS, a to se tez da prezit. Pokud by to bylo stabilních 28 a ne kolisani 4 > 45 >6 >30 > 28>40 > 8 atd..
      • skaven
        tak B360 dosku nekupis k 8700K vsak, ale k nejakej i3 alebo i5
        https://diit.cz/clanek/propady-vykonu-intelu-po-zaplate-meltdown
        je tam jeden test tomb raidera. pokles min fps z 87 na 59 v jednom teste a zo 62fps na 38 fps v dalsom teste (i7 8700)
        takze sa to tyka aj high endu.
        • Tenhle test jsem neviděl, já už nemůžu najít kde jsem na to koukal. Ale na konci tohoto testu, co jsi sem linkul píšou, že časem se to zlepší, tak nezbývá než doufat.
          Hlavně je zajímavé, že se naopak zase zvýšil max počet FPS, takže průměrné nejsou o tolik horší.

          Ale k článku, aby Intel nepřišel zase pozdě, AMD má vydat novější revizi Ryzenů a možná i ve stejnou nebo hodně podobnou dobu. Já na kompu šetřit, tak jsem hodně na vážkách, jestli ten měsíc dva nepočkat a nejít právě do toho nového ryzenu, kdybych měl čekat na B360. A to jsem na Intel nedal dopustit.
          Podle mě za poslední půl rok sekají přešlap za přešlapem, který by je mohl v budoucnu stát hodně.
          • skaven
            ked ti narastu horne fps, a sucasne klesnu min fps, na priemere to neuvidis, preto su testy priemerov na smiech. najlepsi je test 99percentilu, kde sa drzia fps vacsinu casu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit