Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • a kolik bude stát tříselní přípojka?
  • Ehm ... to sou zase pocty. Takze GPU 10k, CPU 5k, MB 5k, RAM 5k nejaky to SSD + disk za dalsich 5k + rekneme dalsich 5k na bizuterii kolem (case, zdroj, ...) to sme !BEZ MONITORU! na 35k. Mno a bez monasu se to PC jaksi da pouzivat leda na dve veci, takze dalsich min 5k za monas, to sme na 40ti ... a kde je oculus? A nejen ten, k nemu jeste treba packovac ... ze. Takze 60k jen to fikne a to nebude zadnej higend.

    Jasne, komp se da poskladat i za pulku ... ale ne na hry.
    • Tři roky nazpátek jsem za 8k pořídil komp, na kterým si dnes zahraju zaklínače 3 na střední detaily. Ono to chce při nákupu používat mozek, a nechovat se jako ožralej milionář.
      • Sithard
        na bazosi ne ? :D
      • ted tu o karkulce, ja stavel taky pred 3 roky, asi 16k a to sem měl svoje starý HDD a bez monitoru... W3 mi nejde... 8k? spatnej joke, za 6k sis moh koupit GFX kartu tak (jako ja), kerá ti ted toho witchera sotva utahne... a kde mas zbtk? *11*
    • MB 3k - RAM 3k
      Každopádně jsi dospěl k jakémus obdobnému výsledku jako já.
      => těch 40k, ze kterých tu někteří padají do mdlob, je vcelku základ a OR k tomu grátis :D
      • Beru stredni ceny, ono se GPU taky da koupit za 15k+, CPU klidne za 10k+ ... a nebo taky koupit za 4k i3 a grafarna je v nem. Ramky pocitam min 16GB protoze min uz nebude pomalu stacit ani na holy widle (tudle mi s 8GB protestovaly, ze neni dost RAMky na aktualizace ... lol).

        Vzdycky me fascinuje kdyz chce nekdo komp na hry a pak prijde s tim, ze na nej ma 15k vcetne monasu ...
  • Takže 10k helma
  • Schválně jsem si zkusila sestavit střednědobré herní PC, na němž pojedou nejnovější hry na maximální detaily ve fullHD rozlišení. ( MB+CPU Haswell i5, 16GB DDR3, 1TB HDD, GTX970, 450W 80+ PSU ). Cena? 25.000 korunek.
    - Jde o bednu s vnitřnostmi ( lze přičíst SSD, DVD mechaniku, zvukovku ).
    - Nevím, jestli byl myšlen PC + monitor, takže další cifra, co se dá přičíst.
    - Dále lze připočítat klávesnici, myš, repráky/sluchátka, případný gamepad.

    Říkám si, kam se do těch 40k nacpe OR :D Jeho cenu odhaduji na 99% do 8k. Tedy cena lepšího LCD s obdobným rozlišením.
    • Nejlevnější haswell CPU i5 4430 - 5500,-kč, Základní deska pro LGA 1150( ne úplný základ s pouhýmy 2 DDR3 sloty a microATX) - 2500,-kč, Nejlevnější 2 x 8GB modul DD3 1866 - 3200,-kč, Nejlevnější GTX 970 - 10 000,-kč, Bluray mechanika(Bluray čtení, DvD zápis) - 2000,-kč, 500W kvalitní zdroj od 1000,-kč více (750W od 1600,-kč a více), Skříň obyč 1000,-kč, HDD 1tb 1500,-kč +, SSD 128gb od 1600,-kč+, OS Windows 8.1 64bit 2500,-kč, Naprosto obyčejná(neherní klávesnice s myší) 500,-kč.

      Celkem cca lehce přes 31 000,-kč bez položek jako je kvalitní chladič na CPU (1000,-kč), zvuková karta (1000,-kč +), monitor 5000,-kč, kvalitní herní myš (1000,-kč) a klávesnice 500-1000,-kč).

      Suma sumárum taková střední třída by ve finále vyšla na nějakých 40. 000,-kč.

      Bráno podle ceníku CzC.

      Teď mi někdo vysvětlete, o jakých 25 000,-kč tu píšete a jak se do těch 40 000,-kč má vejít OR? :-)
      • dira
        Takhle jsem stavěl PC (na papíře :D ) když jsem na škole snil o tom jak budu vydělávat velký prachy a narvu tam všechno :) časem si člověku vyvstane myšlenka "k čemu bože? :D"

        pominu výběr cpu a desky a pokračuju dále Bluray? Kolik mluvíme o herním PC ne o videocentru. na herním PC se většinou hraje a todle je zbytečnost pro několik málo procent uživatelů takže v "sestavě" nemá místo u většiny lidí. Další výdaje? Kvalitní chladič CPU? Na to ten procák nejede, boxovanej stačí, zbytek je komfort. Zvuková karta 1000? K čemu? abych k tomu zapojil chrchlátka za 1500 o kterých je psáno níže? Pobavilo, opravdu stačí dedikovaná :) Herní myš, klávesnice, repro monitor a podobně.... Nevím ale bavili sme se o herním pc ne periferiích v první řadě a v druhé řadě jedná se opět o nákup menšiny, jelikož většina toto vybavení má a mění ho až doslouží.

        Herní stroj (o kterém mluvili o ničem jiném) se dá postavit do 32000 a to i s rezervou a bude se jednat troufnu si říct o nabušený počítač :)
      • Dá se předpokládat, že do toho nezahrnuli periferie jako klávesnice ani monitor. Teoreticky přímo pro hraní na Occulus bych monitor potřebovat nemusel = to je přeci Occulous.
        Určitě zbytečná položka je také optická mechanika, takže asi ani s tou se nekalkuluje (dnes ji na nic nepotřebujeme, kromě přehrávaní nějakého domácího archivu na podobných médiích nebo pro starší generaci zvyklou nakupovat filmy v tescu na takových nosičích). Nejspíše do toho ani nepočítají nějaké přídavné disky ...prostě minimalizovaná sestava zaměřená na výkon, takže žádný další displaye, žádné další disky, repráky ....
        • repráky... tak na ty jsem úplně zapomněl. Tudíž ještě buď kvalitní repro nebo sluchátka to je dalších 1200-2000,-kč navíc :-)
          O PC se pokud vím tvrdí, že je všestranné, tudíž kupovat PC bez monitoru pouze na oculus rift je naprostý nesmysl. Pakliže bude někdo kupovat herní PC, je pravděpodobné, že na něm bude sledovat i filmy. Bluray mechanika je tudíž samozřejmostí, pakliže si dotyčný chce užít filmy ve full HD LEGÁLNĚ! SSD disk je v dnešní době naprostou samozřejmostí, nikoliv "nic navíc". *10*
          • Asharak
            Co vy tu řešíte... achjo :D Určitě si budou všichni kupvoat nové periferie a monitor a rpraky k vůli novemu okulusuruiftu. Jakože nikdo ted nema komp monitor repraky sluchatka a tak dále? Wooow *10*
          • Blueray mechanika v PC je zbytečný luxus. Pokud si chci pustit legálně kvalitní film, tak použiji 50+" televizi a k ní připojený BR přehrávač, nikoliv malý monitor u PC.
            • V tom pripade bych si radeji poridil jednu z novych konzoli. Vyhodit 40 000,- na hry kvuli detailnejsim texturam nebo vyssimu rozliseni je ponekud drahy luxus. Za tretinovou cenu poridit konzoli a ta se da pouzit i jako BR prehravac a zase nemusim resit monitor.
  • Jack1947
    To není tak hrozné he. *4*
  • Nevím, kde došli k tý cenně, ale dle doporučených požadavků z minulýho článku, jsem jen kousek pod jejich hranicí a to jsem sestavoval komp v loni před Vánoci a dal jsem za to 27k včetně monitoru a dalších periferií. Takže jak už někdo psal - OR bude stát dalších 15 klacků?
  • Naprosto zbytečná věc která brzy upadne v zapomění...
  • Oni se ohánějí VR, ale jiné využí jak na určitý tipy her neukazujou... *9*
    Vliv prostředí, ovládání, inteakce, média, internet a využití..apod. o ničem takovým nemluví..
    Nejspíš to bude jen doplněk k určitým hrám, jako ovladače, gamepad, volant...
  • Mart9
    Zhoršený zrak a nablitý kýbl k nezaplacení
    • Pořád se nemůžu dopátrat prvopočátku urban legendy, že s OR si budou lidi kazit oči.

      Afaik ty čočky co tam jsou umožňujou oku ostřit na nekonečno, tedy žádná zvýšená námaha oka jako třeba při čtení a obecně při ostření na vzdálenost menší jak cca 50-70cm nehrozí.
      • Mart9
        Není to tak dlouho, co tohle přímo po zkušenostech lidí říkal Pavel v podcastu. Do té doby jsem na to nadával jen kvůli blití.
        • V různých materiálech, recenzích a článcích po celym netu čtu informaci, že OR má čočky s ostřením na nekonečno. Pokud to není nějaký mazaný trik obchodního oddělení OR tak není důvod tomu nevěřit. Opravdu nehrozí, že by si jeden kazil oči tím, že má u nosu displej (ono na takovou vzdálenost oko ani nezaostří a jestli, tak s neskutečnou námahou, že z toho bolí oči už po pár vteřinách). Imho tohle je naprosto základní věc, kterou si prostě nemohli vývojáři OR dovolit "vynechat".

          Jediný, bohužel ale naprosto zásadní problém asi ještě hodně dlouho zůstane s nevolností pohybu vyvolanou rozporem mezi tím, co vnímá vestibulár a co vnímá zrak. centrum v mozku ("motion sickness").
    • Ano za to cumet do monitoru jako ty ktery tu si 12hodin denne bude o hodne zdravejsi na oči :)
      • samozrejme, že je to zdravšie, lebo je to ďalej od očí, momentálne najviac kazia zrak mobily a tablety pretože sa na ne ľudia pozerajú moc z blízka
      • Mart9
        16 hodin
    • inzerat z roku 2016: vymenim nabusene herni PC v cene 60tisic + oculus rift za zdrave oci zn. specha
  • Paul_cz
    No, a nebo je možný koupit za 9K grafiku (970), dát jí do 4 roky starého PC obsahujícího 2500k na 4ghz, a mít to samé za čtyřikrát méně peněz.
    • Asharak
      Nebo sehnat jinde pod 7k *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit