Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nuz rozmyslam ci to je vytazstvo alebo skor tragedia. Pre Keen Sw je to urcite vytazstvo, zarobili, z pohladu hier a aktualneho trendu vydavania samych zabugovanych alfa verzii za skoro plnu cenu je to skor tragedia. Docela ma prekvapuje ze som este nikde nevidel clanok ktory by rozoberal nejake dlhodobejsie dopady tychto trendov na herny business. Staci sa pozriet ako sa to rozbehlo z roznymi free titulmi na Appstoroch. Luda si na to zvykli a dnes uz je prakticky nemozne predat nejaku aplikaciu/hru za plnu cenu. Jedina moznost je freemium s inapp poplatkami. A tento trend early access sice vyzera fajn, len co to spravi s pristupom ludi tak za dva roky? Ono ani teraz moc Sw nebolo zrovna typu rock solid a nejake tie bugy a pady niesu nic vynimocne, len sa obavam ze s tymto pristupom si vyvojari vychovaju generaciu zakaznikov ktora proste bude tolerovat rozbabrane a nedokoncene tituly.
    Kludne sa moze stat ze za 2-3 roky bude uplne bezne ked hra pocas behu/hrania sa rosype a spadne a aj niekolko krat za sebou a nebude sa to ani riesit ako nejaka chyba, bude to FEATURE :-(.
    • Ahoj,
      můj postřeh - koupil jsem si early verzi Starboundu. Po té co mi podruhé smazali save, protože překopali mechaniky jsem se na celou hru vybodnul a už na ní nešáhnul. Už nikdy nejdu do žádné early verze, ale někomu to vadit nemusí… EA zůstane a spíš se každý vyprofiluje - ano chci, ne nechci.
      • walltar
        Tak s tím je nutno počítat ... oni to i říkali že tohle se bude dít.
    • Něco na tom bude, ale zrovna u hry jako je Space Engineers je ten přístup podle mě dobrý. Záleží na povaze hry, když je hra o komunitě a tvůrci s ní komunikují tak to je vpořádku, kdyby byl early acces nějaké sp střílečky tak to je jiná.
      • Obecne cokoliv omezene na SP nema smysl prodavat pres early access
    • Kr.Pa
      Je to nezávislé studion a když se podíváš na KS, na ty tisíce projektů, kde si lidi kupují alfa/beta přístup, tak to očividně funguje. Ti hráči se zároveň stávají testery a můžou dávat připomínky a náměty vývojářům.

      Kromě toho, nikdo je nenutí si kupovat tak brzy hru, stačí si počkat na oficiální vydání.
      • Ja netvrdím že to nefunguje, aj keď je dosť otázne čo sa myslí v tomto prípade že funguje. Tak isto sa nedá očakávať že masa zákazníkov/hráčov bude nejak premýšľať o dopredu alebo o dlhodobom dopade. Hry by som skôr zaradil do kategórie impulzívneho nakupovania ako nejakého plánovaného kupovania (predsa len dnes väčšina hier je za smiešny peniaz). Tu ide skôr o to akým spôsobom alebo ako sa vychovajú zákazníci. Jasný príklad je zkriplenie Google play a Androidu. Dnes je už prakticky skoro nemožné tam predávať hry rovno za nejakú cenu (teda pokiaľ si daný titul nejakým spôsobom nespraví dopredu meno), pritom aj tie ceny boli smiešne. Dnes už ale sú vychovaný hráči mať hry zdarma a nie za 2-3-5$. Aj keď paradoxne, vdaka F2P ale inapp nákupom nakoniec hráč, ak si chce danú hru užiť (a hra je zkriplená že bez poplatkov sa nedá poriadne hrať) tak nakoniec aj tak zaplatí viac. Ja vidím nebezpečný trend v Early Access prístupe v znižovaní kvality samotných hier. A to ani nie tak z hľadiska herného (tam už veľakrát ani nieje kam padnúť) ale skôr z hľadiska technického. Tak isto nieje moc zábava ak máte rozohranú hru a v polke príde update ktorý kompletne zmení štatistiky a pravidlá. Nie nadarmo sú betatesteri platený a je to normálny fulltime job.
  • walltar
    Podle mě hodně pěkný výsledek ... taky sem si jednu koupil. Ale zatím jsem to nějak víc nezkoušel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit