Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jednoznačně z posledních (i když už je taky nějaký pátek venku) mne humorem, svou praštěností a celkem i obtížností potěšila série DEPONIA. (První dokonce měla i CZ titulkovou lokalizaci). Jinak tu už padly tipy na excelentní adventury, kdo nehrál, trochu mu závidím, že ho ještě tolik herních zážitků čeká, když se do toho pustí.

    Ještě mezi praštěný a těžký přihodím už opravdu retro věci GOBLINS a WODRUFF..
    • jako goblini jsou prasteny, ale woodruff uz byl prastenej s jemnym nadechem hysterie (bez navodu mi to neslo)
  • PLuto.petr
    Když už je tu vlákno o adventurách a všechny určitě uchvátila grafika úvodního obrázku, dovolím si zde vložit jeden offtopic - najde se tu nějaký fanoušek adventur, co se motá kolem grafiky? Pokud ano, ozvěte se mi do mailu.
  • Koukám, že dle obrázku je tam odkaz na Simona :D
  • Já začal hrát adventury zhruba před rokem, dohrávám jednu starou klasiku za druhou (12) a vážně se děsím co budu u kafe dělat až mi všechny dobrý adventury dojdou. Dobře že něco zase přibude. Těším se.
    • Thorar
      Než se prokoušeš hrama z 90. let tak už ti bude devadesát... *1*
      • PLuto.petr
        Já mám taky hodně dlouhý seznam "to play". A místo toho, aby se zmenšoval, tak se spíš postupně prodlužuje...
        • Thorar
          V poslední době to zanedbávám a kupí se mi to :-) Teď se nejvíc těšim na Tsioque http://store.steampowered.com/app/393190/TSIOQUE/
          • PLuto.petr
            Ty jo, o tomhle jsem taky ještě neslyšel...
            • Thorar

              Už to konečně vyšlo, zklamala mě délka, ale hra je to pěkná.

              • PLuto.petr

                Reakce na příspěvek:

                Nechceš napsat stručnou recenzi? Hodil bych to na www.rajadventur.cz 🙂

            • Thorar
              Backoval jsem to kdysi na KS. Maj asi rok zpoždění, ale pořád doufám, že to vydají...
    • PLuto.petr
      Dobrých adventur je dostatek *5*
      • Mě zajímají hlavně ty komediální, jako byl Monkey Island, Stupid Invaders nebo Day of Tentacle. Kdyby jste náhodou věděl , nebo někdo jiný o dalších, prosím povězte
        • zrovna monkey islandy se tezko prekonavaji. ale celkem dobre jsou i ty 3d, urcite jsem se parkrat zasmal.
          day of the tentacle je moje nejoblibenejsi adventura a nenasel jsem od te doby nic tak prasteneho a zabavneho. nevim, jestli je dnes jeste hratelny predchudce maniac mansion, ci zack mc cracken nebo indy.

          z tech novejsich doporucuji grim fandango (nedela se nejaky remake btw?) a pak nastal soumrak adventur ;)

          celkem zabavne byly i serie sam & max.
          a z uplne jineho soudku doporucim 'beneath a steel sky' a 'i have no mouth and i must scream'. jo a 'sanitarium'.
          • PLuto.petr
            Remaster Grim Fandanga je již více jak dva roky hotový - https://games.tiscali.cz/recenze/grim-fandango-remastered-recenze-247443
        • PLuto.petr
          On není humor jako humor, každému se líbí něco jiného. Napíšu, které mě teď z fleku napadají (kvalitnější i třeba méně kvalitnější, ale taky zábavné): Deponia, Neverhood, Simon the Sorcerer, Kingdom O'Magic, Tři lebky Toltéků, Randal’s Monday, Book of Unwritten Tales, Sam & Max, Discworld, Horké Léto, Polda, Ve stínu havrana, Ankh, Bone: Out from Boneville, Ace Venura, Jack Keane, Al Emmo and the Lost Dutchman’s Mine, Leisure Suit Larry, Edna & Harvey, Tony Vočko a případ růžového tapíra, Everlight, Callahan’s Crosstime Saloon, Freddy Pharkas, Toonstruck, Ceville, Grim Fandango, Thimbleweed Park, Orion Burger, Dráscula: The Vampire Strikes Back, Agent Mlíčňák, Down in the Dumps, Feeble Files, The Inner World, The Next Big Thing, So Blonde, Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria, Zak McKracken, Curse of Enchantia

          U některých ze zmíněných her existuje i více verzí (třeba Sam & Max jako klasická hra i seriál na pokračování) nebo několik dílů.
          • Páni, to je seznam, děkuju mnohokrát *8*
            • PLuto.petr
              A to je ještě spousta hodnotných nehumorných adventur *3*
          • Thorar
            K tomu bych doplnil ještě Full Throttle, Tormentum Dark Sorrow (temné), Runaway trilogii, rúzné Questy (King, Police, Space), Simon The Sorcerer a takhle by se dalo vypisovat ještě hodně dlouho :-)
    • Pak bys měl zkusit rozsáhle RPG
  • Thorar
    Tak to vypadá hodně dobře, to si rád zahraju *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit