Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nebola tu spomenuta najvacsia vyhoda ryzenu oproti pentiu a to ze do B350 dosky, mozem o rok osadit Ryzen 3x00 pripadne (do pentiove dosky uz len nejake bazarove CPU), ak si teraz priplatim par kc/eur za rychlejsie pamate tak o rok (resp. dva) bude stacit upgrade cpu a zostava bude aktualna
    • jiri.svak
      Citace z článku "Na patici AM4 také máte vysokou šanci, že budete moci upgradovat procesor následujících generací (podle AMD až do roku 2020). Platforma Kaby Lake je v tomto ohledu už mrtvá...". Tak já nevím, je to tam, nebo ne? ;-)
  • Koupit si cokoliv od AMD, at uz CPU nebo grafiku, muze jen clovek, ktery tomu, eufeministicky receni, nerozumi. Neni jediny duvod proc by AMD melo prednost pred proverenym intelem, s nizsi spotrebou, lepsi kvalitou, kompatibilitou i ovladaci. AMD je maximalne pro alternativce nebo hipsry, kteri misto autem chteji jet na koni.
    • Kvalita od intelu:
      http://bit.ly/2FsVDu7
      • Hele, vcera jsem videl na ulici rozbite BMW. Takze BMW nebrat, neni kvalitni!
        • A jak to souvisí s tím, že Intel místo teplovodivé pasty dává na cpu lepidlo?
          • dava tam +- stejny lepidlo jako amd
            https://www.youtube.com/watch?v=Wkb4NmeONqY *12*
            • apu nejsou pajeny
            • Do toho pajenyho Ryzenu? Oh wait... *12*
    • @Mr.Tka Dobrý trolling :D docela pobavil
    • Člověk kterej napíše tuhle hovadinu je zaseklej v době tak před 5 lety
  • Jack1947
    Třeba mě to příjde jako nesmysl ale jak už bylo řečeno na lowend to i stačí. Jen nelze čekat zázraky že *12*
    • Pojem lowend a gaming nejde dokopy. To radšej lowzolu.
      • Tak treba KC:D jede na i5-2500k s gtx660 lip nez na lowzoli.
        • Jack1947
          Dá rozum když konzole maj stejnak slabej hardware na takovouhle hru by sse museli pořádně optimilizovat.
  • Hadas
    Ahoj ted mam do prace notebook S i73630QM a GPU 650M. Bude notebook s AMD Ryzen™ 7 2700U Mobile Processor vykonejsi nebo ne ?
    • zaty
      Není to Inspiron 7720? :)
      • Hadas
        Je to HP envy dv7
    • CPU cast bude jenom lehce lepsi, cca 10-12% ale s polovicni az tretinovou spotrebou. GPU si najdes na notebookcheck.net, mohlo by to byt necelych 50%, a spotreba o celou tu grafiku lepsi, pokud budes pouzivat tu integrovanou.
      • Hadas
        nice diky tak ted jen najit notebook s ryzen7 2700u a 17 palcu displej :(
  • AMD APU sú dve vykurovacie telesá v jednom. Teraz, keď sú tie kruté mrazy sa to hodí.
    • To jo, proto je tam kvalitni pasta pod heatspreaderem, narozdil od intelu kde platis tezky prachy za odpadni pastu, ktera zhorsuje teploty o 20 stupnu. A musis si to delidnout a ztracis zaruku u cpu za 8k. Trololol. *15*
      • to je for nebo podle rudych fanatiku uz v advanced mining devices delaj i nejakou advanced pastu?

        doporucuju zhlidnout nejaky video s delidem tech gecek
        • Ne, je to normalni pasta ktera vede teplo. Na rozdil od te intelacke. *3*
          • Takze na procaku za 4 tisice kde dostanes igpu 2x lepsi nez ma intel prakticky zadarmo je 7 stupnu problem. A na i7 za 8 tisic, kde priplacis 2 tisice za to, abys mel odemceny K model na taktovani je 20 stupnu uplne v pohode?
            Me fascinuje jak za "kritiku" FX (ze se nechyta na intel) jsem byl AMD hater a ted za konstatovani, ze intel osm let dojil lidi na ctyrjadrech a neumi na cpu za deset tisic a vic dat normalni pastu jsem AMD fanboy.
            Trolololo? *5*
            • zajdi si k ocnimu, 15 stupnu
          • ok, takze spatnej for
            https://www.youtube.com/watch?v=Wkb4NmeONqY
  • kdyby byla i podpora hybrid crossfire s mainstream kartama od AMD, tak by to bylo hodne lakave :)
    • crossfire natoz hybrid crossfire a neustalym microstutterem je slepa vetev
  • Já si před rokem koupil nové PC s G4560 a 1050Ti za 18K. Nelituju, utáhne to všechno co hraju na vysoký detaily při 60 FPS, včetně Witchera nebo GTA či Overwatche ... na další 4 roky mám vystaráno. Jediné, co mě vadí, že jsem si nekoupil lepší chladič na procesor, protože ten přibalený je trochu jako vysavač a 1050 je taky hlučná. Nicméně kupovat si v dnešní době PC jen kvůli hrám za víc než 30K je zbytečnost.
    • Brácha má stejnou kombinaci a no problem G4560, 1050TI 8GB RAM, SSD, cena okolo 14tis bez periférií, ne nadarmo se psalo o g4560 jako console killer :-) (ovšem PS stojí půlku), do ničeho nižšího než 1050 bych u herního PC nešel.

      Ale článek chválím, mám radost že herní web píše i o HW směrem ke hrám.
      • No vidíš, jak bych si ani nedovolil nazývat PC s 1050 herní. *7*
      • RAMky jsme chtěli přidat, ale v kombinaci s SSD není ani potřeba
  • Kdybych skládal "levný" HERNÍ počítač cena/výkon, jdu do Pentia + 1050. Výkon je řádově jinde a do desky můžu časem nacpat cokoliv rychlejšího ze stejné generace od Intelu (a u i3/i5 půjdou bazarové ceny dolů celkem rychle - nezaznělo to ve videu?). Pokud teda nemám v plánu hrát něco, co je závislé na více jádrech.

    Další věc je chlazení - uchladit dva samostatné čipy je jednodušší, než CPU+GPU pod jedním chladičem. GTX 1050 se dá sehnat pasivně chlazená - ale to jsme zase v jiných cenových relacích a nedivil bych se, kdyby ty levné byly vysavače.

    Neviděl jsem v článku zmínku o polovičním počtu PCIe linek v APU Ryzen - prý je to omezující hlavně při zapojení více graf. karet (to tady nikdo neočekává), ale přece...
    • Jestli kupuješ tento levný ryzen a zapujuješ tam 2 grafiky, tak děláš asi něco špatně.
    • Uchladit dva samostatné čipy je jednodušší? V případě, že by to byly čipy v součtu s +/- stejným TDP, tak možná... ale ne v situaci jeden čip 65 W vs. čip 54 + čip 75 W... Vždyť ten rozdíl je dvojnásobný.

      Druhá jmenovaná sestava bude buď mnohem více hřát, nebo mnohem hlučnější.. A hlavně bude žrát jak něco, takže na HTPC těžce nevhodné. :)
  • straseni se 4 jadry bych nechal az na dobu, kdy budou 4 jadra nutne potreba

    z ty tabulky to vyplyva celkem jasne, ze na minimalni herni sestavu je lepsi g4560+1050, na minimalizaci nakladu 2200g, ale to na novy hry neni temer vubec
    • Bohužel jim chybí nějaká racionalita. V tom hardwareclubu furt tvrdili, že 4 jádro je standard, čím víc jader tím to je lepší.. blabla. Pak tuším, že je potřeba mít 16GB RAM.. úplný kraviny.

      Co je standard je vidět ze Steam statistik. Sem tam se objeví nějaká hra, která ty 4 jádra využije jako GTA V, ale to je poměrně irelevantní, těch her je asi tak 10 - 20 maximálně, spíše k té dolní hranici.
    • 2200G jsem viděl přetaktované tak, že se vyrovnal (a občas i předběhl) 2400G. Bylo to však spojené s nemalým nárůstem spotřeby = odpadního tepla.

      Takže do co nejlevnějšího počítače na hry (s tím, že tě nezajímají provozní vlastnosti) je to asi nejlepší volba.
      • 2200g ma dost slabou kartu, to je 1050 uz pomalu dvojnasobne vykonna

        procesor ti je ve hrach k prdu, kdyz k nemu neni poradna karta
        • Bral jsem to tak, že přetočený 2200G je přibližně srovnatelný s 1030. A oproti té budu mít zase lepší procesor. Ale zapomněl jsem připočíst lepší chladíč.

          Takže máš pravdu.
  • Ja chci Ryzen 7 s Vegou s 22 cu a HBM, tak jak kaby-g ale za cenu AMD. Slint. *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit