Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nejhorší windows co jsem kdy zažil a dx12 at si strčej někam *16* *16* *16* *16* *16*
    • souhlas.Sem zvyklej na WIN XP i když už nejsou aktualizace stále mam instalační CD *5*
  • nVidia podporuje harwerovo iba dx 10.1 u generacii 4xx-7xx...ziadna z tychto kariet HARDWEROVO nepodporuje full DX11 v akejkolvek verzii...az rada 9xx KONECNE podpruje FULL DX11/12...kompatibilita starsich kariet s DX11.x bola zabezpecena len softwerovo pomocou ovladacov a aj to nie všetky funkcie DX11...lutujem tych ktori si kupili nVidiu 4xx-7xx...AMD ma od 7xxx hardwerovu podporu DX 11.1 bez problemov...
    • Ona je lepší neúplná implementace, než nefunkční že ;-)
    • a okrem toho...cely clanok mi pride ako keby hracov burcoval podla nazoru autora... pritom autor vôbec nema informacie a tvrdí bludy...skuste si teraz nainstalovat Vistu...so vsetkymi updatami v pohode zloží XPčko ľavoui zadnou...kedysi to bol slaby windows,ale v dnesnej dobe uz je na tom lepsie ako XP...
  • A kde je windows 9?
    • voli ho vypili *5*
  • Ten z tý prezentace Win10 na mě mluvil jak na zaměstnance Microsoftu, kterýmu někdo PR kecama vysvětluje "healthy eco-system within the system" a pak to zakončí "synergií". Proboha od Win8 to tam vedou samí pedofilové nebo co?
    • a postavil se ti?
  • P.S.
    ješte zapomnel vysvetlit jak bude fungovat streamovaní star citizenu z xboxu one z obyvaku do detskeho pokoje. Oh wait... *1*
  • jestli vás nezajímají mobily nebo xbox a chcete se dovedet jen neco ohledne pc, tak z toho 7 minutoveho videa mužete preskočit tovnou na minutu... wait ono tam vlastne nic ohledne pc není :))
  • Obojpohlavni ses mozna ty :D mantle este neni hotove a uz ted ho podporuje vetsinanejlepsich enginu dale ATI nvm co ale amd karty ho podporujou a budou i nvidia a vubec je videt ze se v tom vyznas ;)
    • Spades
      Víš proč se na Mantle vyserou?
      Znáš Glide? Znáš na tom nějakou hru od roku 2000? A víš proč ne?

      DX žije, protože ho vydává velká firma jako Microsoft nezávisle na HW. Mantle je aktuálně jen pro ATI a nVidia by ho musela začít podporovat, jenže DX12 budou obě značky podporovat okamžitě. A jiné OS, než Win10? OpenGL. Proč by někdo vyvíjel Enginy na 3 API, když stačí 2?
    • A podporu NV sice pridat muzou, ale to uz ted tezko stihnou :/
    • Obavam se, ze Mantle pomalu zvoni umiracek, pokud bude podporovat jenom ATI karty, zatimco DX12 pobezi na obouch znackach, nebudou mit vyvojari her nejmensi duvod vrazet penize do obou... Mantle mozna ma vyhodu sirsi podpory OS, jenomze tohle odezni max. za par let, kdyz uz vetsina hracu pojede na Win10. Navic to MS urychlil, kdyz dal prozirave Win10 zdarma.
      Jedinu moznost preziti Mantle vidim v tom pripade, ze by mel vyrazne lepsi vysledky nez DX12, ale to se v tehle chvili nejevi pravdepodobne, kor kdyz SW neni zrovna silna stranka ATI, co si budem povidat...
  • win je rozsireny hlavne pro to, ze jsou na to hry, a jelikoz ja nejsem hrac ani nejaky vyvojar, takze kdyz neco podelaji tak na ne kaslu a pekne krasne prejdu na jiny system
  • Je to možná hloupá otázka, ale v článku jsem se nikde nedočetl, zda budu schopen provozovat na Win 10 třeba DX11 nebo 9.
    Jde mi o případ staré grafiky a nový windows.
    Je asi hloupost, aby to tak nebylo, ale člověk nikdy neví.
    • Spades
      DX12 bude podporovat všechny grafiky. Jde o to co podporuje grafika samotná.
      Třeba OpenGL máš v PC jen ve verzi 1.3, a i tak dokážeš rozjet hry na OpenGL 4.5, pokud na to máš grafiku.

      Pokud tedy připojís na PC DX8 grafiku a nainstaluješ DX12, tak ti to v pohodě pojede v DX8 režimu.
    • conflig
      myslím, že dx12 bude mít zpětnou kompatibilitu.. protože jestli chce Microsoft opravdu miliardu uživatelů nemůže si nekompatibilitu dovolit.

      edit: i když popravdě u DX9 bych si tak jistý nebyl
  • lidi když jsme teď koupil MSI R9 290 Gaming 4G jak to bude s DX 12 na ní?
    • Ristoro
      Nejlepší je se při nákupu podívat, jestli karta bude podporovat i DX 12ku no. Já jsem se zařizoval už do budoucna, takže jsem vybral kartu s podporou DX12.
      • Draken69CZ
        A kde ta karta bude s výkonem až pořádná DX 12 hra dorazí na trh?
    • Keyz
      "V zásadě by si tak hráči i se svým současnými grafickými kartami měli DirectX 12 užít, ale spíše jen částečně, jak vyplývá z vyjádření Mika Ybarry z Microsoftu"

      Tedy něco tam asi díky ovladačům pojede Určitě ne vše jako na DX 12 kartě. Navíc jak se zde psalo...Než budou nějaké hry s DX 12, tak budou jiné karty a ty dnešní dost možná nebudou stíhat na tolik aby jsi tam mohl zapnout nové a asi náročné efekty.
    • Tak to jste (Vaše veličenstvo? *1*) v zádeli protože tahle karta podporuje jen DirectX 11.1, a navíc je to dost problémový model. Měl jste si koupit gtx9700 jako já, Vaše blahorodí, nebo teď konečně vyšla 960, která je výrazně levnější
      • tak ta 970 má problémy s Hi-res texturama, zkrátka když využívá víc jak 3,5GB paměti viz zde: http://www.svethardware.cz/geforce-gtx-970-pry-nedokaze-efektivne-vyuzit-svou-pamet/39896
      • * GTX 970 pochopitelně
        • Nemáš pravdu páže táhle karta podporuje DX 11.2
          http://graficke-karty.heureka.cz/msi-r9-290-gaming-4g/specifikace/#section

          Kate konejte svojí povinnost a zbavte mě toho nuzáka.
          • No dobře, tak to mají na alze špatně, to nic nemění na faktu, že mu dx12 nepojede ani kdyby jí prosil
            • Spades
              DX12 pojede na DX11.1 HW. Proč by taky nejel, když mezi DX11 a 12 není žádný rozdíl v HW specifikacích. Mění se jen APIčko.
            • Prosit ji nebudu páže uvidím co na to MSI jestli výjde BIOS třeba na úpravu nebo bude zpětná kompatibilita a nebo co vlastně bude.
            • Nepojede Vašemu veličenstvu jsem chtěl poníženě napsat

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit