Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Tak tak, důležité je si to umět přiznat a néé tlachat o tom jaké to není růžové. *5*
  • Tak aspoň že si to kluci uměj taky přiznat no. To se cení především.
  • tonnymontana
    koukam lidi chteji zkoncit mno nevim nevim je to jejich rozhodnuti ale co jsem cetl kdyz n nokii dostalo padaka 12 000+ lidi moc spokojenosti nebylo. Hadam ze propousteni ted bude castejsi diky automatizovanym linkam ktere jsou oproti predchozim letem vychytane na setiny milimetru. samozdrejme nepocitam ty zeme kde makaji celej mesic za jedne dolar tam je to jasne. Ale alespon firma vydala vyjadreni a tim snizila pocet spekulaci i kdyz pozorovatelum ufo a "odbornikum" na kruhy v cemkoli to stacit nebude:D
  • Velká pětka - hadry od Gucciho a Prady jsou pod jejich úroveň. Tak se dělaj hry.
    • jj, jeden vyvojar vedle druhyho, dokud takovyhle mamonari budou vladnout svetu tak to lepsi nikdy nebude, by me zajimalo jak asi ty finacni problemy prisli, typoval bych to na vyplaceni tucnych dividendicek a odmen po letech uspechu a nulove investice a inovace do budoucna a najednou bum...
  • RakeW
    Ten nadpis až příliš připomíná styl konkrečního webu se zlým češtiněm.
  • unvisible.hologram
    Crysis byly skvělé hry, Ryse tragická. Engine je jedinečný, čtvrtá generace opět překonala jak UE, tak Frostbite a uvidíme, jaká bude odpověď dalších tvůrců. Crytek se třeba ještě prosadí jako kvalitní studio.
    • C-BEAM
      ja sa skôr obávam, že smeruje na dno. V engine konkurencia už Crytek dohnala a technologickú výhodu ktorú mali celé roky firma nedokázala využiť. Trochu nadnesene môžeme povedať, že epic si ich v číslach vpodstate ani nevšimol.

      imho minimálne už pred 5 rokmi mali zmeniť stratégiu a otvoriť engine svetu tak ako to nedávno urobil Epic s UE4... Po boji je síce každý generál ale ako trestuhodne zahodili možnosť presadiť svoj engine v dobe najväčšej slávy, sa im teraz asi dokonale vypomstí.
      • lol bavia ma tieto "insiderske" komentare. V com ako ide Cryengine ku dnu? Nie ze by som zrovna Crytek a Cryengine zboznoval ale toto je fakt dost mimo. Neda sa porovnavat "kvalita" enginu z nejakeho verejneho SDK v ktorom niesu ani pristupne zdrojaky. Tych faktorov ktore rozhoduju o kvalite alebo nakupe enginu je daleko viac nez len ci dostatocne leskle vyrendruje gule na obrazovku. Netusime aka je licencna politika, ako je to s updatami, podporov. V podstate sa o tom vie len z priesakov od vyvojarov co pouzivaju tieto enginy. Jediny kde su tie informacie dostupnejsie je iba asi Unity a teraz ohladom technologie UE4 kedze ho tak spristupnili. Inak uz vobec by som to neporovnaval s Frostbitom o ktrom vie verejnost prd, teda hlavne ako sa s nim pracuje z pohladu vyvojarov a ake je workflow. Nehovoriac ze stale budu vznikat aj inhouse enginy roznych studii. Celkom zaujimave bude co aj napriklad Bethesda spacha s technologiou od ID Software. Evidentne pri Wolfensteinovy ukazali ze to vyuzit vedia.
        • C-BEAM
          :) mňa zase baví ako sa vždy snažíš pôsobiť fundovane a pritom splietaš piate cez deviate. Písal som o Cryteku ale ich engine ako samostatná jednotka to má takisto nahnuté. To čo najlepšie vyjadruje akú má engine podporu, licenčné podmienky a faktory pod "poličkou" je počet licencií a ten je u CE na zaplakanie.

          A to, že vznikajú inhouse enginy na vysokej úrovni je práve faktor proti CE. Epic pochopil, že ak chce v tomto novom prostredí svoj engine udržať musí ho okamžite otvoriť svetu, rozšíriť a zaistiť si svoju základňu. Ak to Crytek nedokázal v dobe keď nemal v technológiách konkurenciu tak neviem ako by to mal dokázať v dobe keď si veľká firma na kolene vyrobý engine na rovnakej úrovni.
          • no tak to bol fakt podnetny koment. To ma tesi ze posobim fundovane ale ked uz tvrdis ze pletiem piate cez deviate tak by som rad vedel kde. Ja teda nemam take inside informacie aby som mohol tvrdit ze Cryengine to ma nahnute a tak isto ako moc maju interne prepojene divizie alebo celkovo strukturu ked uz pises ze je to samostatna jednotka. Ty vies aku ma Crytek podporu pre svoj engine? Vies ake ma licencne podmienky ? Ako som pisal, jedine informacie ktore su su rozne splechy a komenty od vyvojarov ktory nieco pustili na verejnost. Nieco to naznacuje ale zdaleka to asi nebude cely obraz. A co sa tyka poctu licencii tak nejaku informacnu hodnotu to ma ale zasa tazko povedat aku. Apple tiez nema obsadeny PC trh na 50-60 alebo 80% a pritom predava svoje PC/notebooky za ceny a marze za ake sa nedari predavat nikomu. Pocet licencii nemusi byt zdaleka smerodatny, dolezita je cena a aj podmienky. Napriklad Cryengine bol licencovany aj na rozne vyzualizacie a do technologickeho sektoru a to je tiez prijem.
            Inhouse enginy budu vzdy vznikat ale uz zdaleka nie tak ako pred par rokmi. Dnes to budu skor male enginy pre indie studia alebo potom fakt velke molochy pre UBI,EA, ktory spravia nejaky vlastny svoj univerzalny engine pre vaic titulov a maju cash a zdroje aby si to vyvynuli. Dnes stredne velke studio na 90% technologiu nakupi. A EA alebo UBI by aj tak nikdy neboli zakaznikmi Cryteku a nenakupovali Cryengine vo velkom, tak isto ako UE a dalsie. Vecsinou sa to stane vtedy ak odkupia nejake studio ktore uz ma rozpracovany titul na zakupenej technologii ale inak pouzivaju vlastnu technologiu (DICE/Frostbite, UBI - Assassins serie,WD, Snowflake v The Division...) Ze by si studio pvedzme vo velkosti Vavrovho Warhorse na kolene zlepilo nieco na urovni Cryenginu/UE/Unity je cira utopia.
            • C-BEAM
              - nie jediný odborník na všetko si tu ty, to už sme si vyjasnili.
              - tú samostatnú jednotku som písal v zmysle, že ak sa pozeráme na CE ako na samostatnú jadnotku tak i tá to ma nahnuté. NIe, že by to bol CE nejaká separátna jednotka nesúvisiaca s ničím ostatným, fakt neviem ako Ťa niečo také vôbec môže napadnúť.
              - predstav si, že skutočne stačí pozrieť si zoznam hier na CE ktorý je naprosto mizerný a na to, že sú vo finančných problémoch a mám docela ucelený obrázok o ich business politike. A to i bez toho aby som videl čo ich právnici čarbajú do zmlúv. Predstav si to !
              - na príklade enginu od SP som ti chcel naznačiť, že dnes technológie tak pokročili, že v podstate už ktokoľvek kto má na to zdroje si dokáže v priebehu pár rokov vytvoriť engine na mieru ktorý sa vo výsledku smelo postavý starým matadorom.
              - zoznam hier na CE ktorý si poslal je tragický, to snáď nemôžeš mysliet vážne, že ich nie je málo. Väčšina z nich sú navyše budgetovky, béčkový segment, mobilné hry, z ktorého nemôže mať Crytek vpodstate žiaden citelný príjem. Veď za posledný rok na ich engine nevyšla žiadna áčková hra ktorá by im mohla pomôcť v ich situácii. Zobuď sa kým je čas.
            • ok skusim este raz zareagovat aj ked mam neodbitny pocit ze je to uplne zbytocne lebo je tu dalsi odbornik na vsetko.
              Hmm nuz neviem ci mam problem citat s porozumenim ale skor sa mi zda ze ty mas asi problem preniest co si myslis do textovej podoby, citujem - "Písal som o Cryteku ale ich engine ako samostatná jednotka to má takisto nahnuté." a v dalsom prispevku "- nie nepíšem, že CryEngine je samostatná jednotka, skús porozmýšlať o kontexte v ktorom som to písal.". Hmm no neviem, nejak si protirecis, mozno nabeh na schizu. Alebo teda davaj k svojim komentom poznamku ze druhu polku textu si ma citatel domysliet.

              Dalej - "- nie neviem aké má Cryengine licenčné podmienky ani akú majú ich klienti podporu a ani to vedieť nemusím, pretože jediné na čom záleží je výpis hier ktoré na ňom bežia a to nie len ich nízky počet vo všeobecnosti ale hlavne nízky počet v áčkovom segmente. To hovorí najlepšie o podmienkach aké Crytek svojmu produktu poskytuje. Pokial je ten engine na vysokej úrovni (čo CE bezdebaty je) a nie je o neho záujem tak asi niekde bude riadna chyba." Takze vies prd o tom aku ma Crytek business politiku s Cryenginom a dalsie veci, tak ako my ostatny, ale v zapeti tvrdis ze je ti to aj tak jedno lebo asi z kristalovej gule si precital ze ked si nemozes zahrat kvantum hier na svojej domacej kalkulacke tak asi su neschopny a stoja za lajno. Ok.

              Porovnanie s Applom, hmm nuz az budes podnikat mozno pochopis vztah medzi marzou a poctom predanych kusov.

              Aha, takze porovnavame enginy ktore primarne vznikli na PC (UE,Cryengine a Unity) ktore sa az casom stali multiplatformove (hlavne koli prijmom) s konzolovymi hrami kde doteraz moc multiplatformovych enginov nebolo takze v podstate kazde studio si robilo svoju vlastnu technologiu. Hmm no mozno to dava nejaky zvrateny zmysel. Nehovoriac ze neda sa pozerat na trh ako na nieco nemenne. Pred par rokmi tu boli PS3 a Xbox360 a boli uz silne obmedzujuce, takze ak chcel vyvojar nieco kvalitne na nich spachat neostalo nic ine ako silne optimalizovat. Dnes tu mame novu generaciu z viac pametou a relativne vyssim vykonom a tak isto aktualne verzie enginov su dalej s optimalizacou na konzole. Nehovoriac o stalom raste vykonu v mobilnom segmente. Nehovoriac ze vytiahnut hru ktorej produkcia zacala niekedy v 2010 kedy este ani jeden z tych enginov netusil nic o PS4 je vcelku vtipne. No nic, maj si svoj pohlad a nazor,evidentne podlozeny "faktami". Ja osobne netusim ako to s Cryenginom dopadne a necham sa prekvapit. Herna divizia, studia Cryteku stoja za prd ale technologiu maju stale spickovu a asi aj vdaka tomu ziskali investora a peniaze. Mimochodom tych titulov na Cryenginoch nieje zasa tak malo http://en.wikipedia.org/wiki/CryEngine
            • C-BEAM
              máš veľký problém čítať s porozumením.

              - nie nepôsobíš, iba sa o to veľmi snažíš.
              - nie nepíšem, že CryEngine je samostatná jednotka, skús porozmýšlať o kontexte v ktorom som to písal.
              - nie neviem aké má Cryengine licenčné podmienky ani akú majú ich klienti podporu a ani to vedieť nemusím, pretože jediné na čom záleží je výpis hier ktoré na ňom bežia a to nie len ich nízky počet vo všeobecnosti ale hlavne nízky počet v áčkovom segmente. To hovorí najlepšie o podmienkach aké Crytek svojmu produktu poskytuje. Pokial je ten engine na vysokej úrovni (čo CE bezdebaty je) a nie je o neho záujem tak asi niekde bude riadna chyba.
              - tvoje porovnanie s Apple taktne obídem.
              - Inhouse enginov bude naopak pribúdať, pre veľké firmy je efektívne vlastniť vlastný engine šitý na mieru, ktorého vývoj sa im rýchlo zaplatí a nie sú tak odkázaní na nákup licencií. Pozri sa na Sucker Punch studio, v priebehu posunulo svoj engine zo šedého priemeru na špičkovú úroven, určite nedosahuje kvality CE ale tým, že je šitý na mieru grafikom dosiahli to, že to Infamous SS vyzerá lepšie ako väčšina hier na CE.
              - to že by mini štúdio zlepilo engine na úrovni CE/UE/U je útópia, to ale ani nikdo nepísal, skutočne neviem ako ťa to vôbec napadlo.
          • To je skoda, vcera som rozohral Crysis 3 a graficke spracovanie je fenomenalne, skoda je ze engine nevedia vyuzit aj ine velke firmy:/
      • Asharak
        Přesně tak, ta jejich free to play je výsměch Crysis 1 co se všeho a především visuálu týče. Dělat podprůměrné F2P(P2P nebo jak všelijak to nazvat) v garáži tvůrců CE je humus. Patří jim to, bohužel.
        • to je tak kdyz nekdo z hitech platformy prejde na konzole s myslenkou ze to bude taky hitech to mohl vymyslet jen nejakej managor
  • Ta firma je opravdu poslední dobou tragická. Brutálně jim ujel vlak a ten jejich engine tak už není kdovíjaká nedostižitelná věc konkurencí já si myslím, že Frostbite či UE jsou mnohem komplexnější a všeobecně víc využívanější enginy. Hry o tom ani nemluvně poslední dobou nevydali nic Jako Crysis 3 tragedie...
    • Frostbite? si robis srandu aj v EA uz pochopili ze nie je uplne najvhodnejsi pre kazdu hru a aj DICE malo dlhu dobu problem s nim pracovat, ostatne studia sa podla mna s tym enginom trapili *13*
    • myslim ze sa tu miesaju dve veci dohromady. Engine je jedna cast a herne divizie druha. Egine zdaleka nieje taky tragicky aj ked su tam muchy a nedostatky (casto komentovana slabsia dokumentacia napriklad). Druha vec je ze po hernej stranke sa im fakt nedari a pre mna odsobne od Crysisu 1, ktory teda tiez mi prisiel precenovany ale budiz, nevydali uz nic tak extra uzasne.
      Inak ma celkom prekvapilo ze Vavrov Warhhorse ma pri grafikoch workflow postavene na 3ds maxe. Celkom by ma zaujimalo ci to je koli tomu ze zohnali ludi co vedia z maxom a maystov je malo alebo Crytek preferuje 3ds max pred mayou (pluginy,exporty, toolsy). Lebo posledne roky mi pride ze Autodesk sa chova dost macosky k 3ds maxu a viac sa snazia pri Mayi.
      • tragicke bylo rozhodnuti delat hitech hry pro konzole
  • Studio které za dobu svojí existence neudělalo žádnou opravdu dobrou hru dostalo co si zasloužilo. Třeba je to probere, protože enginy umí opravdu slušné.
    • TAK JISTE, ale nejlepsi engin soucastnosti udelal kto?

      Lama s blbym avatarem.
      • Epic *3*
        Neda se rict ale o nicem nejlepsi...jak unreal,cryengine tak ostatni maji slabsi a silnejsi mista.
    • C-BEAM
      FarCry alebo Crysis nie sú dobré hry ? to sú mi zase bludy...
      • No první Far Cry dobré bylo, to je možná zpětně pravda uznávám, ale pak si v Cryteku neviděli do huby a začali kecat o tom, že to pro ně bylo jen technologické demo a že nám Crysis ukáže co umí - asi nemusím říkat že naprosto selhali.

        Celá Crysis série je krásná ukázka designérské bezradnosti - uděláme vám krásnou grafiku, ale nudnou hru a děcka se o ni poperou.

        "press button to win" Rysen to akorát bohužel potvrdilo.

        To studio si ten krach zasloužilo a je mi líto, že přežili.
        ☻/
        /▌
        / \
        • Z Far Cry si vybavuju jak jsem v te super hře utíkal před pronasledovateli a doběhl k save pointu a všechno kolem se resetovalo. Fakt super hra :)
        • C-BEAM
          s tým technologickým demom je to už otrepané. Crysis dal viac slobody do rúk hráčovi, vytvára pre neho priestor kde môže byť kreatívny a musí trochu pohnúť rozumom ... no a v tom je asi problém, hráči odchovaný na hrách ktoré ťa ťahajú za ruku samozrejme Crysis budú považovať za nudný, tí ostatní si hru užijú.

          Po Crysis sa Crytek vydal primárne na konzolovú scénu a tak to aj vyzerá, primitívny Crysis 2, ešte horší Rysen... ale ani Crysis3 už nebolo "ono".

          A odporúčam ti sa toho panáka na konci príspevkov zbaviť, je to úbohé.
          • Možná to otřepané je, ale to pravda, mají si vidět do huby.

            A jasně Crysis tě za ruku vůbec nevodilo, a dokonce bylo s velkým myšlenkovým přesahem - to ale tak maximálně u vás v Maďarsku... Tuctovější příběh už snad vymyslet ani nešel...

            A na konzole to může svádět pouze hlupák. Možná by si zarytí PCčkáři (kteří dodnes používají ke hraní kancelářské vybavení klávesnice + myš a píší směšné petice za hry jako Dark Souls aby vyšel i na jejich platformě, protože tam nic takového nikdy neměli...) měli položit otázku, kde by bez nich byli.
            Mimochodem i první Crysis je na konzole, já nemůžu za to že když v Cryteku zjistily jak mizerně se ty jejich příšernosti prodávají (což byl případ jedničky - kdyby dvojka nešla na konzole, tak by si ji ani nehrál, protože by jednoduše nevyšla), tak se rozhodli že se zachrání, tam kde ještě nějací hráči jsou... Já jim to za zlé nemám, jejich "hry" už bohužel jo...

            ☻/
            /▌
            / \
            • C-BEAM
              Führer: samozrejme majú, popýtaj sa vývojárov aké ústupky musia robiť v záujme páčok v akčných hrách, ako musia dolaďovať AI aby nebola na páčky prirýchla. To že z dnešných hier vypadáva možnosť skákať alebo to ako sa hry stávajú lineárnejšími, pribúda filmíkov a quicktime eventov, že stratégie sú okrajovou záležitosťo alebo typické HC hry v štýle R6/SWAT úplne vykapali, hovorí samo za seba.

              Doba keď na konzole vychádzali hardcore hry vo veľkom je dávno preč, to si zaspal 15-20 rokov. Dnes sa hlavne zmenila štruktúra konzolových hráčov, ich záber je tak široký, že rok po roku musia nároky logicky tlačiť znovu o niečo nadol. Tých pár HC hier na trende nič nezmení.
            • koukam ze tenhle usoplesk musi psat pod kazdej clanek
            • the Master: Několik milionu němců.

              C-BEAM: Snížený nároky na hráče nemají co dělat s konzolemi, víš kolik hardcore her tam vzniklo a ani se na PC nepodívali (a někdy vlastně jo, když si je PCčkáři vybrečeli).

              https://www.youtube.com/watch?v=SiUz_akTmcY&feature=player_detailpage#t=501
            • C-BEAM
              typický Fuhrer ...

              reagovať na poznámku o Maďarsku je pod moju úroveň tak prejdem ďalej : áno, Crysis ťa rozhodne nevodil za ručičku tak ako jeho nasledovníci alebo typické konzolové akčné hry, o príbeh tu vôbec nejde.

              Na konzole nič nezvádzam, niečo také vydedukovať z mojho príspevku môže len hlupák. Bez konzol by Crytek neprežil, tak ako väčšina veľkých štúdií, to ale neznamená že ich hry ktoré pre konzole vytvorili za veľa nestoja a pokles nárokou je zretelný.

              mimochodom Crysis patrí k najpredávanejším hrám PC platformy, to len k tej poznámke, že sa vraj nepredáva.
            • tl;dr

              koho zajímají názory nějakého pojebaného nácka
          • Crysis jakože paralela zapojení rozumu? Příteli, to si musíš děláš srandičky, ne?
      • Ne nejsou, proč by měly být dobre?
  • Paulcz
    Sice jejich poslední tvorba stojí za starou bačkoru, ale aspoň dělají zajímavý engine. Taková EA chrlí desítky titulů jako byl Ryse a furt se to prodává, nechápu :)
    • a EA nemá snad zajímavý a pěkně vypadajicí engine?
      že by třeba FrostBite?
      • ten zamrzajici bit to je ta nefunkci batlfield4kovina?
      • shefield2
        Že ty máš špejli mezi prstama na noze a ve vlasech? Jsi totiž solidní jitrnice. *1*
  • To je dobře, video z Homefrontu se mi překvapivě líbilo, tak snad je to vrátí do elity.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit