Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cypri
    Digital distribuce, ok beru. Streamování her? NO WAY! Jen to ne prosím.
  • Obtizna volba koupit hru v digitalni distribuci za 60€ nebo krabicovku za 1099,- kč?!
    Az bude 1€ za dvacku pak o tom znovu popremyslim. *6*
    • já se omlouvám, ale proč to budeš kupovat za 60 euro, když na green man gaming to mám za 48,05 dolarů :) a je to hunter edice. teď je akce, že máš 25% slevu po zadání kódu
  • Takže on jako výmluvu používá že si to hráč nemůže vyzkoušet. Tak ať tedy znova zavedou dema. To jsou zase jen trapný kecy. Ta jeho budoucnost je hodně temná.
  • Erien
    Luk za dvacku?
    • ticho
  • Přemet kaufland Podlaha: free to plej
  • fefefe frytuplej tom
    fefefe paaritfrygry sezet
    fefe nemamnicaciparit ork
  • jamam fry tu plej šheckhoooo
  • Robotron3
    Jen ať to udělají free-to-play a i na konzolích. Ale opravdový free-to-play, stáhnu-nezaplatim-hraju všechno bez omezení. Beru :)
    • Overwatch
      Hezky si to představuješ, ale z čeho by pak to studio platilo vývojáře, kdyby hráči nemuseli platit za nic a měli by hru bez omezení? Nějak to vydělávat musí, herní firmy překvapivě nejsou charita :)
      • To ale prece neni problem hrace, at si to plati treba z vlastni kapsy. Kdyz ti nekdo tvrdi ze ti neco nabizi zdarma tak to ma byt zdarma. Ne ze je to "jakoze" zdarma ale schvalne mas pomaly expeni, malej inventar, za tohle chci stovku, za tohle dve atd.
        Ten model F2P jakej ted zname (WOT, nove Planetside 2 atd.) je proste postavenej na lzi a v urcite fazi hry zacit platit musis a nebo budes tvrde omezen a proti platicim znevyhodnen.

        Osobne vubec tu otazku "ale z čeho by pak to studio platilo vývojáře" nechapu. Oni se rozhodli delat f2p, tak at to zacalujou. Porad je moznost delat klasicky model. Jenze ten nestavi neplaticiho hrace do role zradla pro platice dokud sam nezaplati. A proto p2w vydelava daleko vic.

        Vubec nechapu jak tohle nekdo nevidi. At uz opravdu nevidi nebo v tom horsim pripade nechce videt.
        • Robotron3
          To sou takový lidi, že třeba jdou do obchodu, vidí, zdražilo se tohleto támhleto, kvalita se zhoršuje, ale oni se to snaží vidět očima těch výrobců a obchodníků, jak to mají těžké a můžou se strhat aby zákazníkům vyhověli, ale krize, nepříznivá situace, atd.
          Taky nevim, co to je tohle. Podle mě by člověk měl bránit svoje stanovisko a zájmy, protože tak ostatně svět funguje :)
          • Tak v hernim odvetvi podle me moc krize neni, spis upadek kvality. Nebo mozna naopak, vyvojari her by meli dekovat bohu, ze jejich odvetvi je tak specificky a funguje jak funguje. Byt to v klasickym trznim prostredi tak uz je konkurence davno drti. Tady spis vsazi na to ze maji na svoje hry monopol (pro rejpaly inb4 monopol je jenom jeden, ablabla) a nikdo si nemuze koupit WOT treba od EA.

            Navic developeru f2p mi moc lito neni, uz kvuli tomu lhani. Asi jak beznym lidem u nas by nebylo lito ekonomickyho neuspechu mobilnich operatoru atd.

            Ani to "muzou se strhat aby..." v hernim prumyslu moc neplati. Velkej blizzard zprasil D3, udelal z neho saskarnu a lidi mu lezli do zadku, koupili si to, fanboyovali na diskuzich. Blizzard nerfoval itemy, farm spoty atd, delal vsechno pro to aby lidem kazil zabavu a lidi stejne fanboyovali.
            • 1. Jako developera muzu klidne oznacovat vydavatele+studio
              2. Kdyz hra failne a studio nedostane prachy tak je to chyba smlouvy mezi vydavatelem a studiem, ti by meli byt zaplaceni vzdycky. Od toho je vydavatel investor aby nesl riziko. Chtit udelat hru bez rizika a jenom brat zisky je uplne mimo.
              3. Vybral sis uplne nepodstatnou vec a jeste si kolem toho hrajes na chytryho, pritom to vubec nema nic spolecnyho s pointou o ktere jsem mluvil
            • Swato
              Lebo developer bezne rozhoduje o tom ci hra bude free to play... *7*
      • A proč se tomu teda potom říká "free-to-play" když hráč stejně musí platit? Trochu postavený na hlavu, ne?
        • Protože abys to hrál, tak nemusíš nic zaplatit? Chápeš?
        • F2P znamená, ze tu hru muzes zdarma hrát, nikoli ze je komplet zdarma, je to obchodní model, obchodní znamená, ze cílem je mít zisk, ne poskytovat zdarma zábavu pro lakomé socky... To pochopí i cvičenej orangutan, tak se trochu snaž...
        • A prečo sa tomu nehovorí freeware? *7*
        • ale to je jednoduche
          free to play, pay to win
      • Robotron3
        To ať si nějak vyřešej, pro mě je nejdůležitější muj zájem *15*
  • mno já si myslím, že ten model je spíš "Free to pay" :-D akorát to honosně nazývají "Free to play" ....
    • no jo zkouseji zmenu. Vymysleji jak donutit vic lidi zaplatit, aby min newarezili. Jinak by nic nevymysleli a nechali to jak to je- naval litr a stahni si to.
      • warezili
    • přesně tak... feel free to pay
  • calwin
    to je biznis... nebudte naivní že sa také niečo ľahko stať nemôže :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit