Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ten pohyb hřívy je fakt strašne hnusny, to nebudu hrat, kdyz je to tak hnusny
    • Chim
      Je zajímavé, že spousta lidí umí psát, ale neumí číst.
  • to jakoze neexistuje zadna moznost ze s tim konem narvu do stromu? to je rebelie! ja na to nejsem zvykly :( na takove chovani... konske..
  • Zrovny byly přidány nové "Stretch Goals" na KickStarter stránce.
  • Ten kůň má rozkošnou chocholku *1*
  • C-BEAM
    x: keď sa v realite nepozrieš pod nohy tak tiež nevieš na čom a kde presne stojíš. TPV samozrejme nie je reálnejší pohľad, naopak, je naprosto nerealistický. Jeho plus je že prináša hráčovi viac informácií, ktoré zlepšujú priestorovú orientáciu. Žial vrátane tých ktoré by si v realite nemal a ktoré presahujú ľudské možnosti. Snáď nemám pripomýnať možnosť prehliadať si priestor za rohom alebo nad vysokou prekážkou pričom je telo v zákryte - niečo také nie je normálne a nemá v realisticky sa tváriacej hre čo robiť.
    • A prohlížení prostoru za rohem je zase jen jiný extrém oproti totálnímu omezení smyslů ve FPV.
      • C-BEAM
        problém je práve v tom, že tých extrémov má TPV oproti FPV viac. Jednoducho vidíš a vnímaš to čo by si v realite nevidel/nevnímal a dáva ti to výhodu ktorú by si v realite nemal.
    • "keď sa v realite nepozrieš pod nohy tak tiež nevieš na čom a kde presne"

      Tohle tady ale neřešíme. Řešíme prostorovou orientaci, uvědomování si kam míří naše končetiny apod. Jinými slovy, nepotřebuji vidět, abych se v reálu mohl podrbat na zadku.
      • C-BEAM
        ale riešime, nemôžeš zohladňovať iba to čo sa ti hodí. Kam mieria moje ruky viem i FPS pohlade keď sú v zábere a držia zbraň, zároveň je to reálnejšie keďže v TPV ti často pohlad na ruky zacláňa vlastná postava. A nie len pohlad na ruky ale časť priestoru pred tebou. Na to si tiež trochu pozabudol.
        • wenceslaus
          Ruce v FPS bych zrovna moc nezmiňoval, dost často nepůsobí moc věrohodně. Odhadnout jak daleko sekáš/bodáš je ve FPV o hodně těžší než v realu, nebo TPV.
          • C-BEAM
            ja som s tým nikdy veľký problém nemal a onedlho tento nedostatok (ktorý sa týka ako FPV tak i TPV) úplne odstráni OR vďaka širšiemu zornému polu a vnímaniu hĺbky obrazu.
      • wenceslaus
        Jenže to nemá zrovna vysokou prioritu. Hra může silně zapůsobit i bez toho (zatím). Je teda pravda, že mi díky tomu přišel pohyb ve TPV War of Roses přirozenější a pohodlnější, ale FPV Chivalry je zas intenzivnější.
  • Já teda s absencí TPV problém nemám, ale přijde mi na škodu nemít tam možnost přepínání mezi ním a FPV, jelikož Vávra ve video deníku říkal, že postavy budou mít spoustu možností šacení a byla by škoda vidět svou postavu v oblečení jen v cutscénách a ne přímo při hraní. Nevím, jak náročný by to bylo udělat, ale samotná možnost by byla skvělá.
    • Magister_Peditum
      Tak jasně, ale kdy naposledy byly oba pohledy implementované tak, aby byli oba funkční? Vždy byl jeden "navíc". Dovedl bych si představit, že by v KC mohl pohled z třetí osoby mohl být umožněn při jízdě na koni, to jako jo.
  • No offence ale já fakt nerozumím té touze hráčů, hrát hru z pohledu třetí osoby. Kdybych to měl napsat po "drdovsku" tak se musím zeptat: Co je todle ku*va za požadavek. To jako real-life hrajete taky 3rd person? Jak jako nepřehledný? Když sedíte real-life na koni (jedete v autě), to taky sedíte v helikoptéře 100 metrů nad koněm (autem) a ovládáte ho na dálku? Co to ku*va je? Můžete mi to někdo vysvětlit?
    • Já zase nechápu, jak někdo může srovnávat hru s realitou.Když hraju hru, tak za nějakého panáka, stát, civilizaci, auto atd. a chci na něho vidět.
      A tuto otázku nechápu: To jako real-life hrajete taky 3rd person?
      Já život žiju, ale jak tak koukám někdo ho hraje. *8*
    • Říkají ti něco pojmy jako "periferní vidění" a "nervová zakončení ve svalech"? Pokud ano, tak mi řekni, jak chceš něco takového (a důsledky toho!) simulovat ve hře. Předem díky.

      Jinými slovy, mýtus (v tomto případě spíše "totálně vypatlaný, stupidní, dogmatický kec"), že 1st person pohled je realistický, se mi už začíná docela zajídat. Absolutně nenávidím lidi, kteří rozhlašují nějaké poselství, ale jejich znalosti a schopnost uvažovat v širokém kontextu těžce zaostávají za požadavky, které daná problematika vyžaduje.
      • periferní vidění my ass... Říká ti něco hraní na třech monitorech? *2*
        • Pořád neřeší všechny problémy, které ti vyřeší jen možnost (!) 3rd person pohledu.
          • Magister_Peditum
            Jaké další problémy? Periferní vidění zlepšíš větším FOV, a dál?
            • A do té doby tady bude pořád místo pro 1st i 3rd person kamery.
            • Magister_Peditum
              Vědomí, kde mám tělo, tak to vyřeší až Matrix. *4*
            • walltar
              Myslím, že mluví o prostorové orientaci ... prakticky v realitě pořád víš, kde máš nohy, kde máš ruce atd ... takže když jdeš tak můžeš okamžitě určit kde v prostoru jsi. V Prvním pohledu je s tímhle problém ... a ve třetí osobě se to vyřeší (částečně), protože vidíš celou postavu.
            • Výše.
      • Vůbec netvrdím že in-game 1st person pohled je realistický. Není a nebude (možná někdy v brzké budoucnosti s oculus rift a podobně). V každém případě ale je daleko víc realističtější oproti 3rd person. Tohle je prostě základní věc a o opaku mě nikdo nepřesvědčí.

        Nakonec i v real-life na tebe působí další vlivy, které ti stěžují výhled. V závodním autě s helmou a v rychlosti 180 km/h jsem sice neseděl, ale rozhodně si nemyslím že to bude s periferním viděním v takové chvíli nějaká hitparáda. Seděl a jel jsem ale třeba na koni s helmou která ti nijak nekryje výhled, přesto na tebe v tu chvíli působí tolik dalších vlivů, že máš opravdu problém vnímat nějaké okolí a jsi rád že vidíš před sebe. A teď si vem že in-game na tom koni jedeš v plné zbroji, v přilbici s minimálním průzorem...
        • Také viz výše.
          • Ok, pokud se tě můj příspěvek nějak dotkl tak sorry. Z větší části, jak jsem psal, je to "drda-style nadsázka". V každém případě ale prostě s tvou argumentací že 3rd person nebo přepínání mezi 1st a 3rd má blíž k realitě oproti čistému 1st... prostě ne.
            • Viz výše, ale trochu níže.

              Tvůj příspěvek se mě nedotkl. Tohle je internet.
          • A nemluvím jen o koni, mimochodem.
      • Magister_Peditum
        Takže pohled na svoje vlastní záda ti přijde realističtější? *1* *1*
        • Viz výše.
      • Pořád je to ale realističtější než pohled z třetí osoby, nebo snad ne? Navíc jak si sám řekl, zakomponovat do hry periferní vidění je nemožné, takže nic realističtějšího než pohled z první osoby nemáme, s tím se smiř.
        • Ne.

          1st person pohled je pouze vizuálně nejpodobnější realitě, ale funkčně je od ní dost daleko. 3rd person pohled má mnoho realitě bližších funkcí, než 1st person pohled, ale vizuálně, samozřejmě, se nám jeví od reality vzdálenější.

          Nejrealističtější (z hlediska fungování) je mít kompromis. Tím je možnost přepínat mezi 1st a 3rd person pohledem. 3rd person pohled se dá ošetřit tak, aby nebyl exploitovatelný v hratelnosti.

          Ani jeden typ pohledu sám o sobě však nedokáže nabídnout vše, co člověk v realitě vnímá.

          Co se týče vkusu, preferujte si co chcete - co Vám nejvíce vyhovuje. Ale přestaňte se trefovat do těch, kteří preferují něco jiného. Ani jedna strana "sporu" totiž nemá všechna esa v rukávu a obě strany mají nějaké nedostatky. Co se mně týče, tak já jen nesnáším neobjektivitu v čemkoliv (a hraju rád s oběma typy pohledů).
          • vlastik.plaminek
            Tak si běž ven zaběhat a máš to nejreálnější. Osobně radši budu mít jeden odladěný pohled, než pobíhající špalek, který srandovně máchá nohama (ano, narážím na TES a nové Fallouty).
          • Magister_Peditum
            Tak v pohledu z první osoby lze periferní vidění do značné míry simulovat nastavením většího FOV.
            • Nejlepší vyklánění (defacto analogové) měl nějaký starý díl Rainbow Six, ale pořád je to dost nepohodlné a pomalé.

              Jinak u MoW nejde o žádnou válečnou mlhu. Jedná se o dynamickou transparentnost jednotek podle toho, jestli jdou vidět. Zní to jako rušivý element, ale v praxi by to podle mého názoru nebylo úplně marné.
            • Magister_Peditum
              "Válečná mlha" je možná aplikovatelná u strategií, ale u akčních her (a jim podobných žánrů) by vypadala dost nepatřičně, ale dejme tomu, ještě jsem to nikde neviděl, tak třeba se pletu. Jinak možnost i nepatrného vyklánění (i když tak jak to popisuješ asi taky ne) je třeba v Red Orchestra 2. Tam je vůbec asi nejlepší vyklánění, co jsem kde viděl.
            • 3rd person pohled se dá ošetřit tak, abych za překážky vidět nemohl. Men of War (RTS) skrývá nerušivým způsobem nepřátele, které tvé jednotky nemohou vidět. Podobný způsob by se dal aplikovat i do 3rd person her.

              Na druhou stranu, ještě jsem neviděl žádnou 1st person hru, která by mi umožnila vykouknout doslova jen o velikost půlky obličeje. V reálu jsme tohle při airsoftu praktikovali dost běžně (prostě ti kouká jen půlka obličeje ven, často ani to ne) a v dostatečně členitém prostředí máš skoro jistotu, že tě nikdo nespatří. Tohle ti 1st person pohled neumožní (nedostatečná flexibilita) a 3rd person to zase většinou přehání, ale je v takovém případě podle mě vhodnější kandidát k odladění, než 1st person pohled.
            • Magister_Peditum
              Sakra, nějakej problém se vkládáním komentářů...

              No, abych shrnul, co jsem sem předtím napsal: Ukazatel postoje není žádný cheat v porovnání se schopností vidět za sebe a koukat za roh, aniž bych se musel vyklonit, jako je tomu u pohledu z třetí osoby. Samozřejmě to realistické není, ale je to přijatelný kompromis - simulace vjemů vlastního těla, pokud to tak můžu nazvat. *4*
            • Jinak, ten "hardcore" fanoušek by mi asi řekl, ať se pomocí ALT klávesy podíval ve hře na nohy a tím zjistím, jestli klečím, nebo stojím. Už vidím, jak se v reálu mám potřebu dívat na nohy, abych zjistil, co zrovna dělají (pokud zrovna neochrnu...).

              A takových "realism" keců je internet plný.
            • Já tady především narážím na tvrzení o realističtnosti při hraní z 1st person pohledu. Je to prostě kec a hotovo. Zbývá jen to, co každý osobně preferuje, takže 1st i 3rd jsou v pohodě.

              Ale třeba v Armě jsou tyhle problémy denní chleba. Například vysvětli dogmatickému "hardcore" fanouškovi, že ukazatel postoje není žádný cheat - že někdy prostě opravdu nejde poznat, jestli klečíš, nebo stojíš (hraju sérii od roku 2001, tedy OFP, nejsem žádná "lamka").
            • Magister_Peditum
              Tak se mi zdá, že hledáš problémy tam, kde je skoro nikdo nemá. Já teda nevím, ale s prostorovou orientací jsem při hraní v pohledu z první osoby problém nikdy neměl (maximálně u opravdu rychlých her, jako byl Unreal Turnament).
            • A nevyřeší ho ani dogmatické 3rd person hraní a ani kombinace 1st a 3rd person. Nicméně vhodná kombinace je asi to nejlepší, čeho člověk momentálně ve hrách může dosáhnout.
            • To pak vypadá opravdu "nádherně" a "realisticky" (tunel).

              1st person pohled však nijak neřeší nervová zakončení ve svalech a s tím spojený přehled osoby o pohybu jeho těla a jeho koordinaci v prostoru, o místě, na/ve kterém se nachází. V kombinací s přirozeně zjednodušeným zvukovým modelem, který nám reprodukce (ve hrách, ale i hudbě a filmu) nabízí se ve virtuálním prostoru musíme vypořádávat s mnoha překážkami, které bychom v reálném světě vůbec neměli a nebo bychom je zcela instinktivně, automaticky a bez námahy řešili. Mozek je prostě příliš komplexní záležitost, kterou žádné dogmatické 1st person hraní nevyřeší.
    • Naprosto souhlasím. Zrovna hraju LA Noire a tam mě ten pohled z třetí osoby občas taky děsně sere - obzvlášť při ohledávání menších místnosti, kdy často nevidím přes hlavu / tělo mé postavy a pořád se musím různě otáčet, abych pořádně viděl. Každopádně pohled z první osoby, kde je špatně nastavený FOV umí být občas taky dost nepříjemný.
    • taky nechápu, za poslední 3 díly Elder Scrolls jsem se do pohledu třetí osoby přepnul jen když jsem si chtěl prohlídnout nové daderické brnění
  • Skvělý v tomhle videu ukazujou jízdu na koni a to hlavně z pohledu Třetí osoby kterej ve hře být nemá, což je absurdní. Sám Vávra v jednom videu řiká že samotnej pohled z první osoby není v hodný pro takovouhe hru,ale že věří (něco v tom smyslu) že se to povede.
    Vsadim se že další Stretch Goals na Kickstarteru by mohlo být přidání pohledu z třetí osoby což by jistě zvedlo o hru zájem protože spoustě lidem to bude chybět.
    • Magister_Peditum
      V editoru lze nastavit různé blbiny. Ale ve hře to nebude.
    • Vávra naopak říkal, že pohled z třetí osoby nepřichází v úvahu, protože by pak vůbec nefungoval jejich soubojový systém. Je možné, že pohled třetí osoby tam bude jen pro jízdu na koni
      • XorxoxTalarius
        Pohled z treti osoby tam nebude ani pro jizdu na koni a nastavit v editoru (pripadne v buildu) kameru aby mohli ukazat jak kun jede, je trivialni zalezitost
      • walltar
        A nebo ho mají zapnutý aby bylo co ukázat na videu ... Asi by se blbě ukazovali animace koně, pokud by celé video bylo z první osoby.
  • jo jasne, tunovej kun narazi do vesnicana a ten se jenom lehce zapotaci, fyzika naprd
    • GlaDOS
      Dobře se hledají chyby ve hře, která je ve vývoji, že?
    • Tehda byla jina fyzika.
      • :-)))
    • já chci koně co bude před sebou kosit vesničany jak obilí a drtit je pod svými okovanými kopyty *1*
    • calwin
      nerobil by som predčasné závery... vo videu je vyjadrenie že to celé je iba skúšobný model... mne sa tiež nepáčila reakcia na toho koňa ale možno sa to čoskoro zmení...
      • Work in progress...
  • Tady je teda onanistů...ať si nad tím neutrhnete své pyje.

    /nic proti samotné hře

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit