Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hra je super. Peněz vubec nelituju. Co se týče hraní na klavesnici, tak jsem neměl absolutně žadny problém. Změny oproti puvodni verzi nebyly tak velké, ale přesto potešily a hlavně překvapily což vedlo k pár nečekaným umrtím. :D scholar of the first sin doporučuju urcite nováčkům a zarytým fandům dark souls. Pokud jste ovšem druhy dil hrali, zas tak moc vás nevzal a od softs očeekavate velke změny tak vas zklamu. DS 2 softs nepřekonalo první díl, ale stále to je parádní hra, kterou by jste si určitě měli koupit nebo aspon stáhnout. Já sám si ji určite zahraju více než jednou. 8.5/10
  • Grafika - minimální rozdíl
    Zvuky - nevšiml jsem si
    Level dizajn, horší jak ve standardní edici, hlavně přátélská npc aneb jak víc udělat hru casual

    Pro majitele ds2 se to prostě nevyplatí, a jak říkám Ds1>ds2 v ds2 level dizaj alá editor :D. Nemluvě v ds2 o recyklaci bossů obzlášt v DLC.

    Hitboxy jsou taky super v Ds2 a super PvP alá 45 Tiers try to search coop.. owned by Tiers.
  • Tvl ted jsem si toho vsimnul! Co ty tagy?! Ja vam dam Renake a HD Remake ! REMASTER A HD REMASTER !!!
  • bože ta hra je na PC tak neskutečně zpras*ná, jako vážně mi to bude psát "press (zelený A v kroužku na gamepadu)" když hraju na klávesnici?

    Vážně high end supr extra dupr dx11 verze STALE NEPODPORUJE 16:10?

    Ovládat myší jen menu je peklo, nesnášim tuhle hru, děsně moc
    • Je to konzolovka. Kup si gamepad, kterej je mimo jine vyroben prave pro hrani her.
      • Tak to je potom vyroben hodně špatně.
      • 16:10 rozliseni zacina byt něco jako když ma někdo na hrani Windows xp a stezuje si ze je nove hry nepodporuji. *7*
        • ja mam 16:10 a jsem spokojený
        • 16:10 to byl hit tak rok, maximálně dva? Upřímně lituji lidi, kteří 16:10 monitor mají.
          • a proč je lituješ?
    • to fakt ještě nespravili? lol, 10/10 *1*
  • elent
    s recenzí vesměs souhlasím, ale odstavec "S klávesnicí a myší ne" je nezkutečnej žblept. Není to prostě pravda. Citlivost myši? Tam je takové "šoupátko" na její snížení, víme? :-) Rozvržení kláves? Přemapovat dle potřeby je věda :-) Jediný s čím lze v této části souhlasit je zobrazování Xbox tlačítek, což už fakt v novém vydání mohli předělat. Ale takřka již klišovité tvrzení, že se zkrátka hry Dark Souls s myší a klávesnicí nedají hrát je prostě hloupost pramenící z čisté osobní (ne)zkušenosti/nevědomosti... První i druhý díl na ničem jiném nehraju a myslím, že mám v těch hrách něco nahráno...
    • Nejde to hrat. Jednicku jsem dohral na ps3 a pak to zkousel na pc a to bylo neco tak debilniho... neslo to ovladat. To same druhy dil ikdyz tadyvuz to trochu slo, ale porad utrpeni. S gamepadam je to proste mnohem lip hratelny.
      • Vakek

        Co je tak těžkého pochopit na tom, že někomu ovládání na K+M prostě u této hry vyhovuje? Osobně hraji na Gamepadu, ale neukamenuju ostatní jen proto, že si zvolili jinou metodu ovládání

    • Ano je to věda a hlavně otrava.
  • Tahle hra si hraje s excelentne vyladenou obtiznosti. Je prakticky nemozne dosahnout stejne obtiznosti na tak rozdilnych ovladacich jako je K+M a gamepad. Zajiste by slo ovladani s mysi zjednodusit, ale ze hry by se vytratilo to podstatne, na cem stavi. Takze je potreba se smirit s tim, ze ten jediny a pravy zazitek poskytne pouze gamepad, na jehoz vlastnosti je hra designovana.
    • Podle vkusu kazdeho soudruha voe *7*
    • elent
      hloupost...
  • Katastrofální recenze - "fixy" jsou opravy, jsme Češi. Ten první odstavec a trapné pokusy o humor ani nestojí za zmínku. Ale hlavně - to už je opravdu úplně normální, že nějaká firma vydá hru, pak rok vysává další peníze pomocí DLC a nakonec vše zabalí dohromady, změní či doplní pár blbostí a vydá jako úplně novou verzi? Ano, existují game of the year edice apod., což jsou také zlodějiny, ale tohle se snaží svým názvem evokovat úplně novou hru.
    • nový netcode, nový npc, kompletně překopané rozmístění enemy, nové itemy, totálně přepracované lokace viz Gutter, coop pro více hráčů, všechny DLC, lepší zvuky, lepší grafika a ještě ne za plnou cenu, jestli tohle je zlodějna....
      • Lepší grafika a zvuky? Možná v recenzích, v reálu to není vidět.
        • Ja ten rozdil teda sakra vidim. Hlavne tech 60snimku
        • a sakra kdo tě to nutí kupovat ty gumáčku? Spousta lidí to nehrálo, čekali na komplet nebo mají jen základní hru. Kde je problém? Kde je sakra problém? Jestli máš originální hru s DLC + mody, tak je pro tebe zbytečné to kupovat, ale nech prosím ostatním volbu. Neskutečné.
          • Well.. That escalated quickly..
    • Game of The Year edice nejsou zlodějiny. Pokud nemusíš všechno hrát hned jak to vyjde a dokážeš si počkat, tak si koupíš za slušné peníze odladěnou hru, která navíc bude obsahovat všechny vydaná DLC.
  • Člověk přečte recenzi, dozví se, že truhly jsou jinak a je lehce vylepšený audiovizuál. A taky jsou ty DS až masochisticky těžké a první boss si utrhne ruku. Číslovku jsem prozradil pouze a jen já, diskuze beztak řeší gamepad, a ty, občane, se pokojně rozejdi, nic se nestalo…
  • 8???? ja sem cekal minymalne 10 jako ten mega koridor hit blackborne *10*
    • kennyB
      Kua, Dusane, alespoň se podívej na gameplay, když už chceš o něčem hovořit *7*
    • Nehrál. Hodnotí. Klasika.
      • Tak očividně ani neví jak se to jmenuje :D
  • Tak samozřejmě je to špatně, neříkám, že ne.
    To už je o lennosti vývojářů... nevidím do hloubky proč to tak není, ale většinou když jde o port z PC tak to na konzole optimalizují pro gamepady (Dajábla I i III), jinak by jim to nikdo nekupoval.
    Nutně podotknout, že ty hry se pak hrají líp než na klávenici :D (Dajábla I i III)
    Opačně se to moc nedělá, proč to nevím... třeba si většina vývojářů uvědumuje, že na gamepadu to prostě bude mnohem intuitivnější a tak se takto snaží hráče si ten blbej herní hardware dokoupit a nebo předpokládaj, že lidi, kteří hrajou hry, tak ten gamepad prostě mají a nebo je pro ně PC platforma vedlejší... Těch, nebo, je tu hodně.
    • x_ander
      Ono jde o to, že hráči by měli vytáhnout hlavy ze zadku a ten gamepad do ruky někdy vzít. A to říkám jako především PC hráč. Investice do gamepadu není nijak závratná (sám už asi 5 let používám nějaký Rumblepad za pětikilo, a pořád parádně slouží).

      Zkrátka některé hry se na gamepadu hrajou líp. Netvrdím, že je to objektivní a plošně platné tvrzení a taky netvrdím, že někomu se i Dark souls nehrajou lépe na K+M, ale proč pořád ty nářky, že ta či ona hra je pro hraní na K+M blbě optimalizovaná, prostě nechápu.

      Jasně, v životě bych na PC nevzal do pazour gamepad na FPS nebo obecně jakoukoliv hru, kde se musí mířit. Ale na RPG mlátičku, jako je Dark Souls, je gamepad zlatý. Jedničku jsem hrál na PC právě s gamepadem a neumím si představit to hrát jinak. A pak je mi jedno, jestli K+M funguje dobře nebo špatně, jestli je to port z konzolí nebo lenost vývojářů atd. Prostě hru hraju pohodlně.

      Tak lidi přestaňte nadávat a za pár stovek si kupte gamepad. Zjistíte (jako já svého času), že na určitý typ her je to prostě daleko lepší než myš.
      • Jack1947
        Ano, ano spúrávný to názor... mně příjde když se někdo se chce fakt omezovat a drží se zuby nehty klávesnice není úplně normální, podle mne to bude nějaký ten zakomplex z dětství...asi mu gamepad znásilnil tátu nebo nevím. *7* O vygumovanosti nemluvě... aneb proč bych kupoval X360 gamepad za necelých 800 stovek když můžu mít supeer duper klávesnici kde si zlámu prsty.
        • lol, co ja vim tak vecina z vas ma problem mackat wsad jednou rukou tak radsi pomlc, sám seš nějakej zakomplex jak píšeš
          • Jack1947
            Seš asi sám tak rochu trotl no, ale tak necháme tě u těch tvejch bez gamepadovksejch a at si sám hraje každej na čem mu to vyhovuje ale pak at nebrečí...
          • takhle se přesne tridilo zno od plev v 90., měl sem presne kamarady, co nezvládali umačkat 4 šipky jednou rukou, ty skončili u páčkovačů hned jak ke klávesnici ve hrách přbyla myš, nezbejvaly jim na ní už volný končetiny
            • He7he
              Takže, už bez kamarádů nebo jak to dopadlo?
      • já se taky na gamepadu něco nehrál, ale jediné v čem je lepší jsou sporty a bojovky.. u 3rd person mlátiček dám už raději přednost k+m
        • x_ander
          Tak samozřejmě, že je to vždy o tom, co komu víc sedne. Když ti vyhovuje klávesnice, tak není problém.

          Já spíš jen nechápu ty nářky "ta a ta hra se na klávesnici hraje blbě, vývojaři jsou lemplové a je to blbá konzolovka", místo aby ten člověk vzal do ruky gamepad a zahrál si to pohodlně a bez problému. Ale tak pokud někdo místo hraní chce radši nadávat a u hry se trápit....
          • wenceslaus
            Pokud někomu gamepad nevyhovuje tak to není zas tak pohodlný.
            Nemůžu si pomoct, ale absence optimalizace pro K+M na PC beru jako ukázku toho, jak moc jsou autorům hráči na téhle platformě ukradení.
            Chápu to u simulátorů, ale ne u akčního RPG.
          • nj, já to řešim tak, že to prostě hrát nebudu, dokud to neudělaj pořádně, okolo je spousta dalších skvělých her, kvůli kterým si gamepad kupovat nemusim *4*
    • wenceslaus
      Na gamepadu jsem se nahrál opravdu hodně a intuitivnější než K+M mi nikdy nepřišel. Spíš nepřesmý a trochu neohrabaný.
      Ale je pohodlný do gauče a o to jde. Zjednodušování prodává konzole. Proto se asi taky optimalizuje na gamepad víc, než na K+M.
      • A vo tom to je. Hrát na gamepadu strategii je nesmysl, ale mířit s ním v presu, vedle, vedle, uf na poslední chvíli trefa, to sakra zvedne atmosféru! Ztížené podmínky nejsou vždy od věci.
        Jestli jste někdo používal skutečnou zbraň, fakt to není jako myš a klávesnice. Tím nechcirříct, že by to bylo jako gamepad :-)
      • Jak k čemu. Pokuď hraješ RTS a FPS tak prosim, ale zbytek... každopádně jedem dost mimo téma. I když tedy K+M vs Gamepad je takové věčné téma.
        • wenceslaus
          K RPG z pohledu třetí osoby taky. Prostě ta přesnost myši je něco, co mi citelně chybí a gamepad mi přijde vhodnější snad jen na hry typu Mortal Combat.
          Jediný, co gamepadu závidím jsou ty dva analogový ovladače.
          • Tak ty analogy co zavidíš jsou ty věci s kterejma ovládáš hru. Mortal Kombat se na analogách hrát "nedá" od toho je tu D-pad. Jinak co je na myši výrazne horší je pohyb a zároven ovládání kamery kdy takové otočení o 180 je na tři tahy kdežto na gamepadu jen hýbneš páčkou.
            • Franku:
              Né to nechci ani to neni nikde v textu co jsem napsal uvedeno.
            • wenceslaus
              Já vím. Závidím možnost dělat dva plynulé pohyby najednou. Mortal Kombat mi přijde vhodnější z jinýho důvodu (mlátit do klávesnice komba prostě nejde tak dobře a přesnost tam nehraje takovou roli)
              To je o citlivosti, ale upřímě - muset se otáčet na víc tahů - to jsem nezažil od 90. let.
            • Takže mi chceš tvrdit, že dvě pidi analogové páčky, co mají rozsah pohybu tak půl centimetru na každou stranu, jsou přesnější než myš pohybující se aktivně po ploše tak 20x20cm? Zajímavé, co chytrého tam ještě máš? *1*
          • He7he
            Moc keců. Řekni, že s gamepadem neumíš a jsi prostě herní kopyto a hotovo...
            • del0
              Takže He7he je zloděj mýho nicku? To by souhlasilo. Vymletej je na to dost. *15*
            • He7he
              Svatý Václav

              Gratulace. Ale víš co, pravý hráč si uvědomuje, že rozdíl mezi gamepadem a K-+M je zanedbatelnej.
            • He7he
              A heleme ji zmatenou gumu. Dokaž, že jsem to já a řeknu, že gamepad je fuj. Fakt.
            • wenceslaus
              To nemůžu. Dohrál jsem na něm Diablo 1, Metal Gear, Resident Evil 1 & 5 a hrál spoustu dalších...
            • Proč ses přepnul z delO? Stejně tě každý pozná *1*
        • Nejedem, v recenzi je přímo zmíněno, že jeden z největších problému tohoto portu je ovládání
    • Franku ten příspěvek je reakce na tvojí reakci. Jen to zas nějak blbne a nehodí mě to do stromu. (ale trochu odbíháš od hlavní myšlenky jenž není proč to není optimalizované pro K+M)
      • Ta intuitivnost je podle mě o zvyku, mě se třeba 80% her lépe ovládá na K+M a dneska už neni problém dát hráči vybrat z více druhů ovládání a nechat ho zvolit, které mu sedne nejvíc, ale co čekat od portu, který funguje pořádně až po instalaci 3rt party modů
        • Tak samozřejmě. Ale hry většinou portované z konzolí jsou prostě gamepadovky :) Ale to je uplně fuk, hlavní myšlenka byla ta, že opravdu neni potřeba bát se gamepadu. Ale tak zas, kterej PCčkář by chtěl taky hrát "konzolovky", že ? Takže to vlastně vůbec nemusí nikoho trápit.
          • Fakt je, že lidi za svoje peníze rádi dostanou kvalitní zboží, poku by to vyšlo jako kvalitní odladěný port s přepracovaným ovládáním, jistě by se to setkalo s pozitivnějšími ohlasy, takto ať si trhnou
            • ja zadny hry 16:89 hrat nebudu a uz vubec ne od blizardu, dyt nic nevydavaj, karticky, 10 wow, jednu strategii a ? Jo zmrseny diablo... ale dik za varování i tak. 16:10 neni mrtvy, mrtvy sou vsechny hry co to nepodporujou, easy, rekni jedinou hru co nejde 16:10 co by zato stala..
            • @Mocný Excalibur:
              na 16:10 zapomen, je to mrtvy rozliseni a pokud budes nekdy hrat naky blizzardovky
              tak misto 16:10 si dej 16:9 s pruhama, blizzard to totiz jenom fejkuje a podle me neni sam
              http://www.abload.de/img/sc2_fov36k6.gif
            • teď kradeš nick i mě? vrchol trapnosti
            • Zrovna DS je na Steamu velice slušně prodávaný, takže jde vidět, že většina si raději zahraje dobrou hru klidně i s gamadem a tady ty zakomplexované nuly zůstanou na forech.
            • přesně... od určitý doby sem zaved brutální filtr, prostě hra, která mi nejde v 16:10 ve fullscreenu mi na HDD nesmí. Někdo si řekne, že se takhle ochudim o spousty super her, ale realita je ta, že se "ochudim" jen o totálně odfláklý porty, protože 16:10 prostě neni žádnej problém a když už se i na tohle vys**ou, tak jak asi zamakali na ostatních featurách portu? Takže jo, vyzkoušel sem si FC4, DS1&2 a já nevim co, ale díky ne

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit