zavřít
...

Datadisk Mandate of Heaven pro Europa Universalis IV rozšíří možnosti asijských národů

Společnost Paradox má dle úhlu pohledu buď skvělý, nebo zatraceníhodný zvyk svoje velkolepé strategie dlouhodobě zásobovat novými a novými rozšířeními. Nejinak je na tom i Europa Universalis IV, zasazená mezi konec středověku a nastupující průmyslový věk, tedy od 15. po 19. století. Nejnovějším přírůstkem...
 • Zrzzek facebook.com
  0 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Mohl by mi někdo v krátkosti shrnout rozdíly meti CKII a EUIV a proč bych si tu hru měl/neměl koupit?
  3.3.2017

  reagovat

  • jamar28 tiscali.cz
   8 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Crusader Kings se odehrává (s DLC) od 8. do 15. století. Europa Universalis se odehrává od 15. do 19. století (existuje levné DLC pro CKII, které importuje savy do EUIV, takže začínáš za stát, za který jsi skončil v CKII). V CKII hraješ za dynastii (např. Přemyslovci), v EUIV hraješ za určitou zemi (např. Čechy). V CKII se hodně staráš o členy své dynastie, zabýváš se sňatkovou politikou, spravuješ svoje vazaly (nebo si naopak snažíš šplhnout u svého pána) a řídíš svůj dvůr. Občas to připomíná až RPG, protože člen dynastie, za kterého zrovna hraješ, má různé vzdělání, vlastnosti a schopnosti, občas se ti udá nějaký event, ve kterém za něj rozhoduješ i ve značně osobních věcech (např. zda svedeš nějakou dvořanku, zda budeš pro zábavu mučit vězně atd.), můžeš vychovávat své vlastní děti a pobízet je pomocí eventů určitým směrem (zda chceš spíš válečníka, diplomata, správce atd.) Řídíš život i lidí na svém dvoře, rozhoduješ, kdo si koho vezme, kdo bude vychovávat čí děti a ve hře funguje i eugenika, takže po pár stovkách let snažení můžeš mít dvůr plný vzdělaných géniů, ze kterých budeš rekrutovat svoje správce, diplomaty, špehy atd. (a to má ve hře velký význam.
   V EUIV je to už méně osobní a zabýváš se spíš správou celého státu, dobyvačnými válkami, kolonizací, výzkumem, špionážními akcemi atd. Sňatková politika je téměř úplně upozaděna.

   Obě hry jsou abnormálně historicky přesné (na hry) a velmi propracované a komplexní, mechaniky těch her člověk nemusí znát všechny ani po stovkách hodin hraní, ale ten komplexní přístup na druhou stranu vede k tomu, že obě hry jsou ohromně bavivé a jestli máš rád alternativní historii, tak už asi vůbec neváhej.

   Sorry, víc krátce jsem to nezvládl.
   3.3.2017

   reagovat

  • jamar28 tiscali.cz
   5 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Plus ještě jedna důležitá věc - v CKII máš Evropu, severní Afriku, Blízký Východ, část Sibiře a Indii a v EUIV máš jako hrací plochu celý svět a začít můžeš za cokoliv chceš, od Apačů po Kjótó.
   3.3.2017

   reagovat

  • Odin (anonym)
   0 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Jestli chceš poradit co se hraní i češtiny týká, mrkni na Jajjun. Tam zjistíš asi nejvíce o hrách tohoto typu....
   6.3.2017

   reagovat

 • Malcolm (anonym)
  5 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Mandate of heaven jo to byl skvělej díl MIght and magic VI :D
  3.3.2017

  reagovat

  • Drizzt (anonym)
   1 souhlasí, 0 nesouhlasí
   jo, to bylo asi moje první windowskovské RPG, jaké jsem hrál, předtím jenom DOS. Otec si tenkrát pořídil nový notebook z daní, tak si pamatuju jak jsem to hrál na jeho notebooku. Dodnes si pamatuju Nový Sorpigal, první jeskyni s krysama, kulisty, lorda Ironfista, vlkodlaky, draky a scifi konec. Zajímalo by mě, jestli by to bylo hratelné i dnes a nakolik mám vzpomínky zakalené nostalgií.
   3.3.2017

   reagovat

   • solomon.short tiscali.cz
    3 souhlasí, 0 nesouhlasí
    nedavno jsem to zkousel a popravde uz to moc neslo... nostalgie je mrcha zakerna a ac jsem tehdy MMVI nekolikrat dohral (dokonce jsem si za petikilo nebo kolik koupil knizniho pruvodce), ted jsem se dostal na druhou mapu a zbabele nedokoncil :)
    3.3.2017

    reagovat

  • Bench (anonym)
   0 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Nebyla to sedmička?
   3.3.2017

   reagovat

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.81.68.240.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.