Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Konecne bude davat zaver ME3 zmysel. Teda dufam.
  • Že by konečně konec reflektoval nějakou tu snahu v průběhu hry? jsem za to rád, nicméně je škoda, že toho nereflektoval...no mnohem více...snad se kluci poučí
  • Hehe dovysvětlení konce. Tímto si EA solidně nas*re do huby.
  • To, že Javik popsal Protheany jak popsal hned neznamená, že to tak vše skutečně bylo. Pokud se nemýlím, narodil se v době, kdy naplno zuřila válka a jeho civilizace jako taková už prakticky neexistovala a navíc kromě zabíjení za svůj život nic jiného vlastně nezažil, čímž celý svět posuzoval jen z pohledu vojáka. Určitě by mě zajímal i názor nějakého protheanského vědce či vzdělance (věřím, že Liara by si s někým takovým rozuměla lépe), ale to se bohužel asi nikdy nedozvím *9*
    • Já se obávám, že Protheani takoví skutečně byli. Možná ten vědec by byl trochu civilizovanější a uznával by, že tento systém vlády je špatný, ale není žádný důkaz o tom, že by Javik byl co do světonázoru extrémističtější než průměrný Prothean.
      • Souhlasím, jen doufám, že BW nehodlá Protheany "pohřbít" a v případném pokračování (či prequelu) se o nich dozvíme zase o něco více, jelikož jsem při rozhovorech s Javikem hltal každé jeho slovo, přesto ale mám stále dost otázek. BTW bych se vůbec nezlobil, kdyby v budoucnu vzniklo něco na způsob Animatrixu nebo Halo Legends ze světa ME, což by dle mého značce dost prospělo a posunulo by to celou mytologii zas o kousek dál.
        • On je velice dobře namluvený a má vcelku dobrý scénář. Taky jsem se na jeho scény těšil. Animatrix z ME světa by byl rozhodně zajímavý.
    • Omlouvám se, měla to být reakce níže na Veskoslava
  • Cypri
    No já to nekoupil, protože jsem na to viděl stále špatný ohlasy a čekal jsem nějaky pokračovací DLC nebo tak něco.

    Teď má vyjít toto, tak počkám jak budou lidi breptat, nebo chválit a koupim potom.
    Koupím to určitě, ale tohle DLC rozhodne jestli co nejrychleji a nebo "až se bude chtít"
  • Veskoslav
    Tak uvidíme, jak to dopadne. Ale pachuť bohuel zůstává stále. Ať už tím, že jsem si musel From Ashes koupit (měli to nechat pouze jako exkluzivní obsah pro Collector).


    Ale aspoň mě těší ty DLC do MP. Poslední DLC a přidáních biotrnických bičů u lidských Adeptů např, nebo Vorch je taky zajímavé. Škoda jen, že celé ty roky u trilogie zabijou naprosto nesmyslným koncem a pokud toto DLC to skutečně nezmění, budu pořád zklamán. A to i přesto, že ME3 osobně považuji za nejlepší díl.
    • nikdo tě nenutil si From Ashes kupovat.
      • Veskoslav
        Jasně nechám si ujít 50 000 let starou rasu......
        • Jinak moc se mi libilo co udelali s Protheany. Cele dva dily buduji dojem, jaka to byla vznesena a moudra rasa, ktera se i za cenu vlastni zahuby snazila pomoct tem co prijdou po nich. Pak jednoho potkas a najednou se dozvidas, jaci to byli zmrdi ;-) Liaru to teda pekne sebralo.
          • Veskoslav
            Jo pěkní zmrdi to byli, Liara byla až příliš naivní a doufala, že to byla nějaká vznešená rasa.
            • Veskoslav
              Ani ne, když na ostatní rasy pohlíželi jako na podřadné rasy:)
            • Tak ona aj kedysi mohla byt, neustala vojna ale zmeni sposoby.
  • SkillJam
    Máte někdo ponětí jak poznám který save to je? Mám tam řekněme 40 savů a vždy jsem ukládal na Normandii, mezi některými misemi, jinak quick save. Nikde u těch savů jsem nenašel popis jaká je aktuální mise apod. To budu muset postupně loadovat všechny savy, než zjistím, který je ten správný?? *7*
    • Cahir
      Podívej se do deníku, kde máš označené aktuální prioritní mise. Prioritní mise by se měla jmenovat Cerberus Base/headquarters nebo tak něco. Před touhle misí musí být onen save.
      • SkillJam
        Aha, tak beru zpět. Nevím, jestli je to tak u všech, ale můj poslední automatický save, který hra ukládá sama, je přesně před tou misí. Jestli to funguje pro všechny, tak pokud jste hru dohráli a znova nerozehrávali, tak poslední automatický save by měl být přesně ten, který potřebujeme. *2*
        • možná se pletu, ale od té mise se to dalo uložit jenom autosavem a po dohrání se objevíš zase v tomhle místě
          • SkillJam
            Ne, jde to ukládat i poté. Např. mám save z mise v Londýně, ta je až po útoku na Cerberus.
            • Je to tím, protože ty cutscény z extended cutu jsou nejspíše i při té misi na Cerberusu. Jinak by mi přišlo divné, že začátek útoku na Zem nemá svůj vlastní save.
        • Jj, je to tak. Tak oni s DLC, které se budou odehrávat před koncem, rozhodně počítali (což je jediné co se vlastně dozvíme v "epilogu" - koupit si DLC*1* ), takže tenhle save je tam kvůli tomu.
          • Jen asi nepočítali s tím, že je budou muset dávat zadarmo. *4*
      • SkillJam
        Takže budu muset loadovat od posledního všechny savy, než narazím na ten správný *9* Nj, ale co bych pro milovaný ME neudělal *1*
  • Inquisitor
    Já to mám pořád ještě rozehraný, nějak nestíhám. Takže si ten blbej konec ani nevychutnám :)
  • Malleth
    ME3 podle mě celou sérii zkazila. Dalo se to hrát, ale nepřinesla v podstatě nic novýho, příběh je bez nápadu a jedno velký klišé. A zajímavý rozhovory, který jsem si užíval hlavně ve dvojce, jsou díky jejich osekání taky pryč. Závěr hry byl neskutečně nastavovaná kaše. Vlny pořád stejných nepřátel dokola. Co se konce týče. Podle mě si s tím nevěděli už rady. Na druhou stranu...ukončit takovou sérii není asi zrovna jednoduchý.
    • Po dohrání předchozích dvou dílů jsem měl ještě dlouho pocit naprosté spokojenosti a zadostiučinění, hra vás za všechno snažení dokázala královsky odměnit. Z třetího dílu už bohužel takový pocit nemám a nepomohl tomu ani konec, kdy jsem během závěrečných titulek měl pocit, jako bych sežral ropuchu. Celkově mám pocit, to není ani tak chyba BW, ale spíš EA, která jim do vývoje asi hodně kecala.
    • Cahir
      Ale no tak. Chápu, že někoho může štvát konec, ale gameplay byl naprosto v duchu předchozích dílů. V jedničce a ve dvojce jsi taky kosil vlny nepřátel, navíc v o dost recyklovanějším a méně nápaditém prostředí... Dovednosti a vylepšování jsou na tom ve trojce také nejlépe. Tohle musí prostě každý vidět.
      • Malleth
        Právě že byl až moc v duchu předchozích dílů. Mě nebaví hrát dokola to samý.
    • Příběh celé trilogie je samo jedno velké klišé.
      • Malleth
        Nevim no. Zápletka dvojky byla podle mě super. Shepard hned na začátku zahyne a je vzkříšenej Cerberusem . Hráč neví co jsou zač a jestli jim může věřit a chce na to přijít. Je zvědavej a neví co může dál čekat. Celkově se druhej díl nese v trochu komornějším a temnějším duchu.
        Ale zápletka trojky? Ufoni útočí na zemi. Ty jsi velký hrdina a musíš sjednotit galaxii a planetu zachránit.....škoda slov.
        • Pokud si hrál mise týkající se Cerberu v ME1...tak si moc dobře věděl, co jsou tidle šmejdi zač...
        • Cahir
          No vidíš a zrovna zápletku dvojky to vzkříšení a důraz na zainteresovanost Cerberu nemohla valná většina "intelektuálních blogerů" přenést přes srdce a neštřili kritikou...

          Mně se teda taky dvojka líbila, mimochodem.
          • Mně třeba dvojka přišla asi nejlepší (ačkoli systém schopností je ve trojce lepší). Bylo to podle mne postavama parťáků, kteří byli velmi rozmanití s různým pozadím a různým vývojem.
          • hlavně že se na ni nadávalo stejně né-li hůř jak na trojku.
            • Ten odklon od RPG k akci jsem nikdy nepochopil, zvlášť potom co jsem si po dvou odehráních ME2 zahrál znovu ME1, přišlo mi to stejně akční jen s mnohem horším vývojem postavy a lepším inventářem (který měl jedinou nevýhodu zato dost podstatnou, že toho v něm bylo hrozně moc a velká většina dobrá jen na omnigel *1*)
            • Malleth
              Ale tam bylo spíš kvůli odklonu od RPG k akci.
      • Obří olihně přilétají, aby nacpali lidi do obřího kostlivce se svítícíma očima? C'mon, to tady ještě nebylo. *1*
  • Přiznávám že ten konec mi nevadí tolik jako většině populace, není uplně nejlíp realizovanej, ale zatracovat celou hru kde jsem si cca 39 hodin skvěle užíval a tu poslední hodinu si můžu domyslet, resp. teď ji upraví mi přijde zbytečný... Uvažte že Baldurs Gate dostal svůj parádní konec taky až v druhým datadisku - a stále doufám v to že u ME nás čeká něco podobnýho...
    • Nooo možno že bude k tomu koncu aj nejaké ďalšie DLC. Čo mi vieme. Nechajme sa prekvapiť.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit