Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Doufal jsem, že sedmičky budou kombinací hratelnosti a jednoduchosti trojky a propracovanosti a grafiky pětky. Naneštěstí se nic takového neděje. Souhlasím, že sedmičky jsou až moc zahleděné do trojek, ale na druhou stranu se to dalo čekat. Fanouškovská základna si to totiž vydupala a už jen za snahu si tvůrci jistě vyslouží uznání.
    Jestli si to u mě má sedmička čím rozházet, tak je to právě odladěnost. Jestli nám naservírují podobný bugcake jako v první verzi pětky či kterékoliv verzi šestky, tak už si možná další díly (pokud vyjdou) v rámci zachování si vlastních nervů nekoupím.
  • IV byl naprosto famózní počin sice III měly hodně líbivou grafiku a rychle zalezli pod kůži svojí jednoduchou hratelností ale Might & Magic Heroes IV byly mnohem zajímavější a hlavně hratelnější aspoň co se tíká mně
  • Nejlepší byly samozřejmě III. a IV. díl. Trochu nepochopitelně jsem ale nahrál na intru s lidma po škole jen 547 scénářů Trojek na úkor 2 547 scénářů ve Čtyřkách....oooops
  • Hnoj, IV posledny dobry diel
  • Dovolim si tvrdit, ze ctyrka je neoblibena zcela nepravem a domnivam se, ze ji hodne lidi ani moc sanci nedalo a neproniklo do ni. Ma jednoznacne nejlip udelane kampane ze vsech dilu - nejlip napsane. Potom bych vyzdvihnul hudbu, ktera je az pohadkove nadherna a skvele se tam hodi a nezapomnel bych ani na prvni aktivni zapojeni hrdinu do hry, kdy se z nich muzou stat ultimatni jednotky ( myslim, ze i vic v jedne armade ) a tim padem daleko vetsi takticke moznosti.
    Moje domnenka je, ze hra vysla ve spatne dobe a mozna dost lidi odradil aktivni pohyb enemy jednotek po mape, coz se ale dalo zmenit v nastaveni.
    • Neprávem? No nevím. Není to špatná hra sama o sobě, to je pravda. Ale, je lepší než trojka? Ne. Je lepší než pětka? Podle mě taky ne. Je lepší než dvojka? Nemyslím si. Srovnávat jí s jedničkou není fér a šestku jsem nehrál.

      Podle mě je tak čtyřka nejhorší z těch dílů, co jsem hrál. A graficky byla tragická.
      • Graficky tragicka ? Co je na te grafice tak tragicke, jestli se muzu zeptat ?
        • del0
          Předchod z kreslené grafiky do předrenderovaného izo.
        • Je to samozřejmě věc vkusu, ale mně se nelíbilo UI.
          Nejhezčí mi přijde trojka. Pětka byla ok, ale stylově už to pro mě nebylo ono, i když hrady se mi moc líbily.
          Dost se zapomíná na dvojku, která se mi líbila hodně a ve své době byla pro mě top hrou.
      • homeles8
        Tak mě třeba 4 bavila víc než 5.
    • Krescz
      hudba byla skvělá...hlavně chaos a i jednotky byly zajímavé...šestka u mě pohořela hlavně na tomhle a sedmička na tom není o moc lépe...grafika jak z roku 2005 a hardwarove pozadavky nesmyslně vysoké
      • 5,6,7 uz byl downgrade ve vsech smerech bez napadu a stylu. Pocet interaktivnich veci na mape tak 1/4 oproti treba trojce.
        • toto je loz a zavadzanie - 5 diel je kopia 3 s mnohymi vylepseniami co sa tyka user interfacu a managementu hrdinov a hradov akurat vacsina hracov sa nepreniesla cez 3D grafiku a celkovo pomalsi engine plus dlzka trvania tahov...

          pride mi tragikomicke ze vacsina ludia hrala 3 tak pred 15 rokmi (pripadne vobec nehrala len si precitali na nete ze only HOMAM3 is cool) a bude ju vynasat do nebies pri akejkolvek debate o dalsich dieloch lebo "tak sa to ma"...

          btw. prave som rozohral 3 complete edition a je to riadny klikfest co sa tyka managementu - ziadne ulahcenie typu "buy all" atd...
          • Lol jestli 5 díl je kopie 3ky, tak 3ka je vlastně 2ka s objemnějším obsahem (více hradů kouzel skillů apod). V tý 5tce bylo mnohem více inovací než ve 3ce. Největší rozdíly jsou tyto:
            1) výborný hero management (aka sklil Wheel :-) ) -> trojka měla ten z dvojky (a vlastně byl horší, nebo těch secondary skillů bylo více, dost z nich úplně zbytečných a pak to bylo více o náhodě)
            2) vybalancované kouzlení, imho lépe rozdělené magické školy (nebyli tam pitomosti z trojky jako že Magická věž lvl 5 stojí 10 od všeho a dá ti jedno náhodný kouzlo -- neboť opět 3ka tohle překopírovala z 2ky) a byli vyházeny zbytečnosti
            3) bojový systém s iniciativou místo kol, takže se běžně stávalo, že malý rychlí jednotky zaútočili 3x a pomalá hydra jednou. Tady neumím říct co je lepší, ale oba přístupy jsou dost odlišný
          • Jaka lez ? Doporucuju se podivat do editoru trojek a petek a zahrat si "poznej rozdily". Takze ty jsi nakonec ten, co to hral pred temi 15 lety...
          • homeles8
            jako nakoupit všechny jednotky najendou? Já to tam teda mám a taky mám complete edition.

            Jinak já jsem začal hrát trojku poprvý až před dvouma měsícema, předtim jsem hrál čtyřku a pětku, ale stejně mě trojka baví nejvíc. Ani nevim proč, ale prostě je to tak. Teď už bych čtyřku ani pětku ale hrát nechtěl.
            • homeles8
              ten button je v hradě hned vedle množství zlata, nad obrázkama s počtem jednotek vlevo dole. Takovej ten jakoby hrad. Jsou tam dvě tlačítka, tím vlevo se dostaneš do hlavní budovy města a tím vpravo si vezmeš všechny. Jinak mě tam nic z toho nechybí, když mě hra baví víc, tak na ty detaily moc nehledím. Každopádně určitě ze sebe nebudu dělat lepšího člověka, kvůli tomu, že tebe baví 5 a mě 3. S tím souhlasím, to je blbost.
            • v pohode, ked ta to bavi viac je to ok,mna to bavi tiez aj ked nie tak ako 5ka...
              mne len vadi to glorifikovanie 3 a zatracovanie vsetkych pokracovani a ked sa niekomu paci nedajboze 4,5,6 tak mor na jeho rod...

              btw. kde je ten button? Restoration of Erathia som presiel asi pred 12 rokmi a datadisky som nehral tak neviem ci je sucastou datacou alebo uz zakladnej hry ale teraz ho nikde neviem najst a je to klikfest...
              taktiez mi tam chybaju drobnosti oproti 5 - kill chance pri utoku ci uz jednotkou alebo kuzlom, karavany, nakup jednotiek mimo mesta bez hera, alternativy jednotiek...

              u mna zatial vyhrava 5tka..
    • moznost samostatnyho pohybu jednotek bez hrdiny byla nejvetsi kravina, stejne tak zapojeni panovniku do boje, potom naprosto postradalo smysl stavet armadu z jednotek resit nejaky ztraty, kdyz ti vsechno odtankoval a zabil hrdina, navic grafika hry byla proste nepovedena, vypada to hur nez trojka/dvojka
      • Hrdina zase tak ultimatni rozhodne nebyl, aby odtankoval vsechno sam. Ultimatni jsem myslel z hlediska moznosti. Pohybujici se jednotky naopak gameplayi celkove pridaly, jen to chce nemit konzerva pristup, zase tolik se toho tim nezmenilo.
        • to je pravda, zase tolik se toho nezmenilo, ale co se zmenilo, tak k horsimu...
          • Pochybuju, ze jsi to vubec hral.
            • Takze nehral. Posahanej troll, jak jsem predpokladal podle tech neargumentu.
            • pochybuju, ze poznas dobrou hru
    • Myslím že právě ten ultimativní hrdina je to, co většina lidí (včetně mě) čtyřce vyčítá. Vizuálně to ale nebylo špatné, hudba pro mě nadprůměrná, kampaň nevím, tu jsem nikdy nehrál ani u předchůdců.
  • Tak trojka byla neskutečný boom, který už se těžko bude opakovat. Čtyřka byla taky dobrá, ale mě moc nesedla grafika. Nejen, že to nevypadalo moc pěkně, ale mapa byla nepřehledná a města neměla takovou atmosféru jako u trojky. Pětka mi naopak velice sedla. Přechod na 3D grafiku tehdá leckdo kritizoval a je fakt, že působila trochu kýčovitě, ale třeba ta města byla parádní a já osobně jsem si nestěžoval. Šestka byla pro mě velké zklamání. Nemohl jsem se do toho prostě dostat. Města bez atmosféry, přetláskaná nabídka hrdinových schopností a k lepší náladě nepřidal ani Uplay a Conflux. Ale cítím, že to mu dám ještě šanci. Ale ztotožňuji se s tím, co říká autor článku ohledně grafiky. Chtělo by to nějaký posun od barevného kýče, kterým trochu trpěla pětka i šestka směrem k temnějšímu a realističtějšímu podání. Bohužel, zřejmě se zde někdo bojí udělat zásadní řez a nechce se mu experimentovat. Sedmička vypadá opravdu divně, snad je to tím, že je to jen beta.
  • Na jednotke som vyrastal, potom prišla v pohode dvojka, potom skvelá trojka. Štvorku beriem skôr ako experiment, ktorý sa nepodaril, päťku som hral len chvílku, a šestka nebola až taká zlá (až na pár vecí). Pokiaľ sa v sedmičke chcú vrátiť ku koreňom trojky, tak to rád uvítam. Grafiku ešte neriešim, je to len beta a veľa vecí sa tam ešte testuje. Uvidíme, ako bude vyzerať finálny produkt.
  • Většina lidí co tu komentují pravděpodobně naposledy hráli trojku před deseti lety a od té doby si žádnou heroes hru nekoupili...
    • Nekoupili, protože všechny další heroes byly naprostým odpadem, který se nedal považovat za nástupce trojky ani velmi vzdáleně.
      • Kein
        Čtyřka nebyla zase tak hrozná...
    • A kdo by si take nejake dalsi zbytecne Heroes kupoval, 3ka je posledni opravdu dobry dil...
      • Nemohu uplně souhlasit. Trojka je opravdu bezva a asi nejlepší, ale to ovládání, resp. správa měst, jednotek a hrdinů je na dnešní dobu opravdu klikfest. Pořídil jsem si trojku HD a v podstatě spokojenost, ale hodně jsem se předtím napařil i pětky a to neustálé klikání v HoMM 3 HD zpětně docela šok:D
    • Proč si to myslíš? O jaká fakta se opíráš?
    • Kein
      vlastně máš pravdu...až na těch "deset let" , kdyby to byly měsíce, tak bych s tebou souhlasil úplně. Halt trojka se hraje pořád.
  • Betu jsem hrála a zatím je pro mě trochu zklamáním. Hlavně v tom, jak vypadá po grafické stránce. Mapa se mi zdá nepřehledná, animace jsou krok zpět oproti VI, prostě čekala bych, že hra bude grafikou minimálně stejná jako VI, ale bohužel je horší. Hratelnost zatím nehodnotím, protože mě baví hrát kampaň a multiplayer mě moc nebaví v žádné hře a navíc v betě mi nefungoval, takže jsem ho ani nezkoušela. VI mám ráda (ostatní jsem nehrála), ale VI mi přijde zbytečně moc těžká a nevyvážena, tak snad v tomto ohledu bude VII lepší. Hru mám předobjednanou, hrát ji určitě budu, protože jinak není z čeho vybírat a i přes mé jisté zklamání se na hru těším.
    • není z čeho vybírat? Age of Wonders III "nedávno" vzkřísili. Nebo zkus starší ověřené díly než předobjednávat ušáka v pytli.
      • Age of wonders III mám, ale ještě jsem to nehrála, protože to někdo překládá do češtiny a já si chci počkat, abych si to líp užila. Starší díly možná zkusím.
      • Nech ji, vzdyt je to jeste panna...
        • Kdo to tvrdí, ten se za to schovává.
        • Rádobyvtipní č*ráčci se najdou všude.
  • Od té doby, co vyšla Kings Bounty The Legend a pravidelně vycházejí další díly, nevidím žádný důvod hrát HOMAM. Jedině tu trojku si občas s kámošema střihnem na hot seatu.
    • solomon.short
      vzdyt jsou to naprosto rozdilne hry. pomijim fakt, ze prvni heroes vychazeli z puvodnich kings bounty (protoze to tady nikdo nehral)
    • Kein
      KB jsem zkoušel a nějak mě to ne-e....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit