Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Taky nevim k čemu by to mohlo bejt dobrý, ale napadá mě třeba...
    Mít doma pěknou TV, která není smart a tudíž neumí internet atd a přidat k ní tuhle krabičku by za nějakej necelej litr udělalo docela službu ne ? Vim že smart TV jsou zpravidla o dost pomalejší než PC a tohle by to třeba dokázalo vyřešit..Nebo se pletu ?
  • Tenhle clanek je tady omylem, ne? Kdyz uz nekdo tohle cpe na herni server, mohl by aspon uvest, jaky to ma prinos z herni stranky.
    • páč už JEN dvě generace a tyhle zařízení předčí NEXTGENkonzole *1* *1* *1*
    • Coffin.Corner
      Protože Raspbian má v sobě Minecraft *3*
  • Zdravim,
    ono porovnavat vykon jen frequenci uz dnes moc nejde.
    Je tu strasne moc veci, pocinaje tim co podporuje instrukcni sada, cache apod. co zasadne ovlivnuji realny vykon. To co je v phone neni to stejne co je v PC, pokud jde 1:1 frequenci
  • Je to spíš věc pro domácí kutily nebo nadšence. Já mám doma model B+ připojený k IP kameře za účelem záznamu místo drahých DVR rekordérů, které mají i podstatně vyšší spotřebu elektřiny a v mnoha případech ani nenahrávají na USB disky, takže je pak potřeba záznam kopírovat v případě jeho přenesení *3* Trošku problém je, ale moje chabá znalost Linuxu a tak se mi tohle nedaří zprovoznit *9* a čekám tak až konečně vyjde stabilní verze Andoidu pro Raspberry, jelikož tohle mám již ozkoušené přes mobil, že funguje v pohodě *7*
    • nahrávat na usb umí i LCD televize fullHD za necelý 4000 kč nevím ale, jak by se řešilo nahrávání na kameru jestli by to vůbec šlo
      • Kr.Pa
        díky výpalnému OSE a podobných organizací si ty televize nahravaji na svuj zvlastni souborovy system, ktery prehraje temer jen ta samá televize, nádhernym prikladem je samsung
      • Pochybuju ze televize bude mít nějaký podporovaný program pro zobrazování a nahrávání venkovních IP kamer... I tak se ale jedná o finančně náročnější řešení - oproti tomu raspberry stojí u nás 900Kč a má šíleně malou spotřebu, což je důležitý když má být zapnutý 24hod denně...
  • takove neco je v konzolach ze jo?
    • ale jo, jista paralela na konzole tam je... nejlepsi pomer cena/vykon/velikost...
      • Exkluzivni hry/privetivost OS/komunita...
  • Jack1947
    To už je snad lepší ten šitozní netbuk/ultrabuk ne? nebo se pletu a má tohle nahradit nějaké HTPC ( což je nic moc)... běžné použití leda pro nehráče...

    Sice 35USD no... to by mnohé vysvětlovalo. Věřím že se to uchytí nějak minimálně.

    Druhá generace a já neznám ani tu první ale tak když se o HW raspberry nezajímám. Zprvu jsem myslel že se jedná o nějaký mutagenníhybriodní android... hehe
    • Máš pravdu, tohle není nic pro lamky, taky to nikdo netvrdí *3*
      • Jack1947
        Stále však chybí konektor pro pevný disk a data či operační systém se tak opět budou muset uhnízdit na microSD kartě

        Jn, proto bych nic takového ani za pár šupů asi nechtěl no.
        • Resi Orange Pi, Banana PI, CubieBox, apod. Kompatibilni s RPi. Operacni system - linux - to ze je na SD karte, v tom nevidim problem. Naopak, je to pak rychle. Na RaspberryPi 2 bezi dokonce Win10.
          Pokud nemas vyzuziti, nechapu tady ty nesmyslne komentare. To se musi kazdej "chytrak" vyjadrit naprosto ke vsemu, o cem ani nic nevi?
  • cena dobrá, ale výkon pořád horší než mobil, ale pro stavbu homemade mediálního centra proč ne. Vždycky bude platit vyšší cena=lepší výkon(=pochopitelně i mnohem vyšší spotřeba a potřeba chlazení) docela by mě naštvalo kdyby tahle krabička za 35 USD byla výkonnější než můj komp
  • Johnny
    trošku nechápu tohle hype. Výkon by to mohlo mít mnohem větší. Vezmu li v potaz dnešní technologii a telefon co se mí válí na stole. Osmijádro na 1.7Ghz s 2Gb RAM...
    • Ale za 35 $ asi nie

      Samozrejme sú tu aj iné malé zariadenia, ja mám doma napr. toto - http://www.aliexpress.com/item/Sell-Mini-PC-with-both-Android-Windows-8-system/32223626046.html

      Na tomto spustíš plnohodnotný win bez problémov.
      Raspberry Pi 2 príde síce s Win 10, ale nebude to plnohodnotná verzia, skôr podobná mobilnej
    • Coffin.Corner
      Za osm stovek? Výkonnějších alternativ je na trhu spousta, ale malina má kouzlo právě v poměru cena/výkon/komunita...
      • Johnny
        Jo to mě nenapadlo nějak zkoumat cenu xD
  • Super, ale pro ovládání různých hardwarových peripetií jako jsou repráky, motory, ledky apod. mi příjde lepší Arduino. Třeba fakt, že vstupní piny nejsou nějak chráněné a jsou na 3.3V mi přijde hodně nešikovné. Člověk si může omylem pěti volty usmažit čip.

    Tohle mi přijde, rozjet si na tom různý telefonní ústředny, hudební servery, file servery apod.
    Arduino mám, tak si koupím ještě tohle a porovnám.
  • 5irp373
    Spousta věci co jsem koukal po netu. Třeba tady koukni http://www.pcpro.co.uk/computing/1000043/the-8-best-uses-for-your-raspberry-pi-easy-projects-for-your-new-microcomputer
    • 5irp373
      Sakra tohle je miss-click :). Měla to být původně odpověď na příspěvek od Keyz.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit