Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já jsem dočetl Pána duší zrovna včera a musím říct, že ač mě konec poněkud zklamal, ještě zklamanější jsem byl z toho, že už je to za mnou a že další knihy z tohoto univerza už nejsou. Ale hodně mě to zlákalo ke znovurozehrání Oblivionu. :-)
  • za toho Lovecrafta se taky postavím.....to je výborné čtení....Zaklínač je sám o sobě paráda. Co se týče splatter punku je výborný J.Kulhánek a Noční Klub a taky mě hodně bavil Asfalt od Kopřivy, ale to není podle her......Diablo, Warcraft a podobné zhovadilosti mi přijdou spíš jako pěkná břečka tak jako vyždímat značku co to jde. Nedávno jsem měl taky v ruce knihu Assassins Creed a stálo to pěkně za h****. Když se mi TES dostane do ruky tak počítám že taky jen zkusím ale dlouhou dobu tomu asi nevěnuji
  • Když už knihy, tak byste mohli zkusit načnout fenomén "interaktivních knih". Takových těch knih, kde v zásadních momentech příběhu má čtenář možnost volby a podle toho pak nalistuje příslušnou stránku. Žádnou konkrétní bohužel neznám, ale o pár takových jsem kdysi náhodou na netu zavadil.
    • Pethulla
      Myslíš gamebooky? To mě dost bavilo za mých mladých let, ale obávám se, že dneska už je to pasé.

      Ale kdyby měl někdo zájem vyzkošet sérii Lone Wolfa od Joe Devera, tak může navštívít stránky www.projectaon.org
  • Vdím ,že i tady se opětovně vrací stará dobrá cenzura ... *11*
  • KIMCID
    nechápu cenzuru?proč tu bylo mazáno?
    • A co kdo psal? Já to nestihl. *4*
      • Nebudeme psát znova věci za které jiní byli zcenzurováni či možná i zabanováni, abychom nedopadli stejně.
        • šlo by to chytře převyprávět v pár slovech *3*
  • Paulcz
    Hm.. nějak jsem nepochopil proč tu zmizelo několik postů pozastavujících se nad smysluplností číst něco takového..
    • ales.smutny
      Protože je to duševně narušený troll, který tu nedělá nic jiného, než laciné provokace. Dlouhodobě a hloupě. Tohle ať si provozuje jinde.
      • správne, som za banovanie trollov...ale poprosím pod každým článkom. Oni sú dôvod, prečo sa tu väčšina normálnych ľudí zdržiava komentovania (min. to platí u mňa, či som normálny si nedovolím tvrdiť)
      • KIMCID
        jinde neva a tady jo??
        • smajdal
          Nemusí pršet, stačí když kape. Sice jsem nečet cenzurované komenty, ale docela často tu nechávájí i dost velké svinstva, tak kdo ví...
  • nekromant33
    Existuje vůbec nějaká kvalitní knížka podle hry? Nějak mě chytla čtivá nálada, ale zrovna mám na pořadu A Song of Ice and Fire a potřeboval bych to něčím alespoň na chvíli rozmělnit, tak proč ne něčím z herního spektra. Nemusí to být zrovna Card nebo Tolkien, ale nějakej průměrnej generickej sr*č taky nepotřebuju (což tohle na to vypadá, ty sbírky knížek přímo z TES her zní zajímavěji).
    • PravyMonty
      Knihy Warcraft, sice nejsou přímo podle hry, ale jsou vcelku dobré.
    • Warcraft a World of Warcraft, vlastně všechny Blizzard knihy jsou dobré
    • Baldur52
      Knižní série z Mass Effect univerza není špatná http://www.legie.info/serie/874-mass-effect
      Ale opravdu jen pro čtenáře-fanoušky téhle trilogie.

      Ale že by něco výjimečného nějak vybočovalo z řady těch průměrných "herních knih", to si nemyslím.
      Ostatně proč vůbec nějakou takovou hledat, raději zkus třeba Patricka Rothfusse a jeho Kroniku Královraha, tenhle pán mimochodem spolupracuje na novém Tormentu. :) Myslím, že se máme na co těšit... a možná, pokud k této hře vznikne i nějaká kniha, tak by to konečně nemuselo dopadnout špatně. :)
    • Thorleif_cz
      Podle mě se spíš vyplatí koukat po knížkách, který mají s některejma hrama společný universum, nebo z kterých některý hry vychází. Já osobně od té doby, co jsem se prokousal knížkama podle Diabla na knihy podle her prdím.
      • nekromant33
        No jasně, to jsem myslel, ale špatně napsal. Nejde mě o přepis děje do knížky (ani nevím, že takový existujou). Viděl jsem na většinu přinejlepším jen průměrný recenze. Přeci jen z fanboyovství to číst nechci, když je knížka napsaná hrozně, tak tomu lore nepomůže.
        • Thorleif_cz
          Na doplňkovou četbu bude imho vhodnej Lovecraft, ze kterýho spousta her vychází, nebo se jím přinejmenším nechává inspirovat, navíc psal především povídky a to je na občasný odreagování od delší, souvislý četby super. Nebo třeba zaklínačský povídky, ze sbírek Meč Osudu a Poslední Přání. Z universa Vetřelců jsou výborný knížky od Roberta Fabiána i když military sci-fi bez přítomnosti vetřelců nemusí sedět každýmu, ale má to koule jak hrom a příjemně špinavou atmosféru...

          Stranou od her je fajn si odpočinout třeba u Pilipiukových povídkových sbírkách o exorcistovi Jakobovi Vandrovci, člověk se u toho parádně nasměje... Ale to už bokem, doporučovat bych mohl do aleluja - čtu furt něco. V poslední době jsem dočetl Husitskou trilogii od Sapkowskýho a musím říct, že paráda, sice tam magie nějakou tu úlohu hraje, ale nijak přehnaně podstatnou, takový příjemný naladění před alfou Kingdom Come...:D
  • Mimochodem, Pekelné město jsem dočetl a teď se chystám na Pána duší, bylo to dost dobré počtení, možná bych chtěl číst trošku lepší knižní variaci, ale špatné to nebylo ani trochu.

    Rozhodně mě to ale navnadilo a teď jsem moc zvědavý jak bude příběh pokračovat *4*
  • Pokud se chcete dozvědět něco o Tamrielu tak doporučuji tuhle sérii. S českými titulky na videa česky. http://www.videacesky.cz/?s=sv%C4%9Bt+the+elder+scrolls
  • Díky za recenzi, o knihách jsem jako fanoušek série uvažoval a alespoň s nimi nemusím ztrácet čas. V zásadě, kdo si chce přečíst něco ze světa Elder Scrolls, má stovky kvalitních knih přímo v hrách :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit