zavřít
...

Epistory: Typing Chronicles – recenze

Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych mohl propadnout výukovému programu psaní na stroji. Ale stalo se, protože pohádkový příběh Epistory - Typing Chronicles zpracovává výuku psaní na stroji kouzelným a netradičním způsobem.
 • Kája (anonym)
  0 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Hru jsem sledovala již dlouho a když konečně byla ve slevě neváhala jsem a zakoupila. Přesně jako hodně dalších lidí jsem po polovině musela přepnout na angličtinu protože "kóma" a podobné slova mě vždycky tak rozhodily, že jsem okamžitě umřela. :D Ale jinak skvělá hra, se skvělým nápadem, ale na jeden způsob boje je trochu moc dlouhá.
  9.1.2017

  reagovat

 • Joshua facebook.com
  2 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Cestina je prelozena dobre, pokad ovsem neziskate dalsi druh kouzla. Zde sem byl nucen to prepnout do anglictiny. Prece napsat mráz nebo žár a fire nebo ice je rozdil. Ode mne ma hra za 9.
  8.1.2017

  reagovat

  • Jan Balek (anonym)
   0 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Jako překladatel děkuji za pochvalu.

   Bohužel, diakritice se vyhnout nešlo a konkrétně slova "žár" a "mráz" jsem zvolil protože se dají napsat docela rychle, nevyužívají extra znaky a mají málo písmen + nejsou v kořenech žádných slov z těch co se musí psát.
   11.4.2017

   reagovat

 • Maďar (anonym)
  2 souhlasí, 3 nesouhlasí
  To čo je?
  7.1.2017

  reagovat

 • Psavec (anonym)
  3 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Hra byla před časem v Humble Bundle Monthly. Kdo to dohrál v češtině, tak klobouk dolů. Já teda neumím psát všemi deseti, možná tak všemi šesti. *15* Po chvíli jsem musel přepnout na angličtinu bez čárek a háčků. Pak to ovšem byla i tak příjemná výzva až do konce. Pěkná indie hra s návykovovou hratelností. Procvičení prstokladu, navrch pár puzzlů a příběh, co nepřekvapí, ale ani neurazí. Rozhodně doporučuju.
  7.1.2017

  reagovat

  • Jan Balek (anonym)
   0 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Bohužel, když jsem hru překládal nemohl jsem se diakritice vyhnout. Dohromady hra obsahuje přes 3000 slov, které musí člověk napsat a jsou postupně, a částečně náhodně, generovaná.Na to číslo jsem hrdý protože je vyšší než počet anglických slov nebo slov v jakémkoli jiném překladu a to bez většího počtu duplikací nebo pouhých změn za pomoci předpon apod. Bylo obtížné vymyslet třeba 25 slov obsahujících 4 znaky a souvisejících s ohněm, dalších 25 s elektřinou atd. Při tomto počtu slov jsem se diakritice vyhnout nemohl, ale slova, která se psala skutečně špatně jsem vyřazoval, pokud nebyla relativně krátká.

   Je pravda, že diakritika skutečně dělá hru těžší, ale náš jazyk má o cirka 15 znaků víc než angličtina a je pak skutečně poznat, když člověk nepíše všemi deseti.
   11.4.2017

   reagovat

 • MickeyMutant tiscali.cz
  16 souhlasí, 16 nesouhlasí
  Škoda, že PC only, na Xboxu a PS by to taky jistě našlo svůj smysl. Šlo by třeba využít systému rozpoznávání řeči, takže by konzolisty nenásilně postupně učilo číst. Od jednoduchých slov až po celé věty.
  7.1.2017

  reagovat

  • Jan (anonym)
   11 souhlasí, 5 nesouhlasí
   Kluci a holky ze třídy říkají, že jsi vtipný?
   7.1.2017

   reagovat

   • SadButTrue (anonym)
    5 souhlasí, 3 nesouhlasí
    Tak jeho nenarocny humor si v diskusich na gamesech sve priznivce urcite najde...tady staci jakakoliv negativni zminka o konzolich a mistni nerdi jasaji...chudak mysak zrejme pocitil akutni potrebu byt poradne vyplusovan.
    7.1.2017

    reagovat

    • REK (anonym)
     4 souhlasí, 3 nesouhlasí
     Nenarocny asi neni ten spravny vyraz. Spis bych napsal primitivni...
     8.1.2017

     reagovat

    • TruthHurts (anonym)
     3 souhlasí, 6 nesouhlasí
     Nekritická zaslepenost, fanatismus a neschopnost s chladnou hlavou argumentovat, to tady určitě má své zástupce. Tady stačí jakákoliv negativní pravda o konzolích a místní pezanti praskají...
     8.1.2017

     reagovat

     • ButtHurt (anonym)
      1 souhlasí, 2 nesouhlasí
      Nekritická zaslepenost, fanatismus a neschopnost s chladnou hlavou argumentovat, to tady určitě má své zástupce...samozřejmě, jedná se o místní PC ultras...
      8.1.2017

      reagovat

      • TruthHurts (anonym)
       1 souhlasí, 2 nesouhlasí
       Vskutku butthurt... *15*
       8.1.2017

      • ButtHurt (anonym)
       1 souhlasí, 1 nesouhlasí
       No jo, PC uplakánek LV426...co dodat...
       9.1.2017

      • zzz (inkognito)
       2 souhlasí, 3 nesouhlasí
       Náhodou, pokud to zvedne gramotnost konzolistů, bude to skoro na nobelovku *1*
       9.1.2017

  • hloupy clovek (anonym)
   4 souhlasí, 2 nesouhlasí
   Hehehe, dobre ty! *2* ... radoby intelektualove CHARGE!!!!
   7.1.2017

   reagovat

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.80.123.20.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.