Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ono to je nevysvětlitelné. Taky sem si říkal - sakra to musí být nuda - ale pak si stáhl demíčko, naladil si tehdy Country Rádio a vydal se do Brna....
  • Může mi někdo přiblížit, jako úplnému trucksim analfabetovi, zda jsou do tohoto simu začleněny např. náhodné bouračky od AI vozidel? nebo všechna okolní auta jedou podle algoritmu dodržování předpisů a nevyjíždění z pruhu?
    Může Vás pokutovat policie? jak se řeší přejezdy dlouhé třeba 1500km? popřípadě jsou ve hře implementovány jakkékoli prvky "nenadálých situací", které se na silnici stávají?
    Díky za odpověď
    • AI je naprosto tupa, takze na dalnici se jezdi zasadne mezi pruhama, cimz efektivne zabranis AI provozu pred tebou. Bezna vec je, ze nekdo naboura tebe, a pokuta je strzena samo tobe. Stejne tak se muzes dostat na krizovatce do situace, ze ti AI jinou moznost projet nez nabouranim neda.

      Podobne fungujou pokuty na semaforech, kde se to vyhodnocuje vi buh jak ... protoze i kdyz treba najedes do krizovatky a kvuli AI provozu tam zustanes stat, tak za dokonceny odboceni po intervalu dostanes flastr ...
    • Řekl bych, že v ETS2 je to častější než teď v ATS ale ano, sem tam dojde přede mnou ke kolizi. Je to spíše na dálnicích, než že by docházelo ke klasickým ťukancům při odbočování ale o to je to možná horší. Pokud jedeš s plně naloženým kamionem přes 50 mil/h a cca 150m před tebou se něco podobného semele, nemáš jinou šanci, než to poslat do odstavného pruhu, když to stihneš...
      Auta z pruhů vyjíždějí, celkově se za ty roky AI dost zlepšila. Když budeš blokovat levý pruh, začnou předjíždět v pravo.
      Policie pokutovat může a v ATS to dělá dost. Za rychlost, nehody, jízdu v protisměru, jízdu v noci bez světel, jízdu na červenou, nedodržení přestávky na odpočinek (jen v ETS2 myslím). Výše pokud je však poměrně brzy k smíchu a tak když pospíchám s doručením, klidně pár pokut vyfásnu.
      Zakázka dlouhá ve hře 1500km ti zabere reálného času cca 1 - 1,5h, záleží na stylu jízdy. Co si pamatuju, tak je v Německu na okreskách pro kamiony max. rychlost 60km/h. S tím se doba samozřejmě protáhne. Jinak čas je pochopitelně zrychlený ale rychlost ve městech je jiná než na dálnicích, takže přesně neodhadnu poměr. Jeden den může reálně trvat cca 10minut asi, s tím, že postava zvládne nějakých 11h herního času, pak přijde únava, zívání, náhlý mikrospánek. Je potřeba pravidelně stavět a i když máš v trucku spací úpravu, nelze to zapíchnout jen tak někde ale jen na předem daných místech. Cesta tak vyžaduje trochu plánování a příprav.
      Nenadálé situace alepoň podle mě ve hře nejsou. Jsou tam uzavírky, kdy je provoz kyvadlově veden jedním směrem ale ty jsou podle mě pevně dané. Také střet se zvěří neexistuje, ač jsou na různých místech mapy upozorňující značky...
      • Luke_F a Nightborne
        díky chlapi za vyčerpávající odpověď. Je to tedy lepší, než jsem předpokládal :) hry hraju 20 let, ale Truck Simy jsem nikdy nezkusil - Lock On, IL.2, DCS znám poměrně dobře a užil jsem si tam spoustu zábavy a kurevskejch nervů, než jsem se po 14 dnech naučil vzlétnout se Su 27
        • Nevím jestli si to ještě přečteš ale ETS2/ATS právě tak brutální není. Tebou zmiňované hry znám ale nehrál jsem, tak nevím jaká je tam míra přístupnosti pro nové hráče ale ets může v nejpřístupnějším režimu vypadat asi takhle: Virtuální zrcátka v kabině, řazení automatem, parkování jen stiskem enteru, připojování návěsů jen přiblížením se k němu, automatické sepnutí motorové brzdy/retardéru, nejvyšší účinnost brzd, krátké zakázky apod. Na tom opačném konci jsou úchylnosti jako milimetrová navigace do parkovacího místa na "blind side" - vzdálená strana, mezi dva návěsy nebo nutnost trefit (v češtině nevím) kingpin do fifth wheelu abys mohl vůbec začít.
    • nightborne
      Náhodný bouračky tam víceméně jsou, občas do sebe auta ťuknou, občas do tebe, ale spolehlivě nejvíc vytočí, když ti frajer vybočí z pruhu před rozjetým kamionem, a ještě ideálně bez blinkru.

      Pokuty dostáváš za rychlost (ale jenom když tě vidí kamera/radar), projetí na červenou, bourání a tak. Funguje to nicméně tak, že ti to jenom strhne prachy z účtu a jedeš dál - že by tě přímo stavěli pod houkačkou, to bohužel ne.

      Přejezdy přes 1500km se řeší normálně, jenom u nich musíš párkrát zajet na odpočívadlo a nechat řidiče se vyspat =).

      Z nenadálých situací mě napadá asi tak eeh... práce na silnici? Zúžení pruhů a tak. Hromadnou havárku nebo něco podobnýho jsem nepotkal, bohužel.
      • Sakra, měl jsem rozepsaný delší post, který jsem začal, ještě před odesláním toho tvého. Takže je tu ode mě víceméně to samé ;-)
  • Já to osobně taky zkoušel a po třech čtyřech zakázkách jsem to vzdal...dyt je to furt dojet z mista a na misto b...? kdyby me to bavilo tak delam kamionaka :) ale rozumim tomu ze svoji klientelu si to asi najde, jen bych rad rozumel tomu co je na tom tak bavi...
  • Konečně se projedeme truckem po nábřeží v Nice, a příště DLC s berlínskými vánočními trhy
    • Vím, že je to sranda, ale nemístná. Ty si HVD. A kdyby ti tam zahučel rodina ( nebo někdo koho takové HVD může mít rádo ) tak bys takové věci neříkal. SI prostě totální HVD. Hawk
      • Á , tady někdo nechápe černej humor *TRIGGERED*
    • dalsí DLC by mohlo být tohle:
      http://www.youtube.com/watch?v=zh2ZYSuDbpU&t=4m49s
  • Jak vidím tu Francii, tak si říkám, že je škoda, že tak nevypadá zbytek Evropy. Ty křižovatky a kruháče se opravdu povedly. Bylo by hezké, kdyby předělali celou mapu.
    • Především Německo by to potřebovalo jako prase drbání... ;-)
      • Pethulla
        Promod.
        • K tvůrcům z Promod sice chovám respekt ale já radši vanilku ;)
  • Jako určitě pecka, ale na mě ještě pořád drahý, to chce čas ... to mi neuteče *5*
  • janzeleny
    Potřeboval bych žít ještě jeden život abych si všechny takhle skvělý hry mohl zahrát *9* *15*
    • nejsem hejtr, muze mi nekdo slusne vysvetlit co na tehle hre lidi bavi? krom pekne vymodelovane mapy v tom nic nevidim :(
      • Relax. A to i pro lidi jako jsem já, který normálně neviděj extra potěšení v řízení aut obecně (já se radši dívám na obláčky a fotorealistickou krajinu shora ;)). Navíc kamiony mi v reálu neříkaj vůbec nic, ale i tak čas od času jen tak "sednu a jedu" a kochám se výhledy :)
      • Mart9
        Je to pěkný chvilkový zážitek, dokud se to nezmění v práci.
      • No na to je celkem těžké odpovědět v rozumně krátkém postu v diskuzi. Řeknu to asi takhle. Stejně jako si fanoušci leteckých simů pořízují drahou výbavu, znají nazpamět kódy letišť a kochají se při 3h cestě z Německa do Turecka (třeba) oblohou a obláčky, stejně jako simracer ladí svůj vůz při nekonečných testovacích seancích a ukrajuje ze svého času setinku po setince, učí se ideální stopu a brzdné zóny na jednotlivých tratích, tak stejně tak my, máme čisté potěšení, když zapřáhneš 20-ti tunový traktor, návěs s chem. odpadem, nebo jen mražená kuřata a jedeš z vyprahlé Arizonské vesnice třeba do kopcovitého San Francisca nebo na zalesněný sever Californie. Když pak dokážeš jen na zrcátka zacouvat do těsného dvora, je to nepopsatelný pocit ;-) Ale pro plnohodnotný zážitek to chce jednoznačně volant a dle mě i TrackIR
        • MemphisMD
          Moc hezky řečeno...
      • Je to výborná hra na odpočinek. Pustíš si hudbu, případně využiješ in game rádio a jedeš. Nemusíš nad ničím přemýšlet a stresovat se. Prostě na chvilku vypneš a kocháš se krajinou :-)
    • To teda, já budu rád, když prozkoumám tu Kalifornii v ATS a už přidávají další

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit