Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Upřímně než cena procesorů nebo pamětí, mě trápí cena grafických karet. Rád bych přešel z R9 380X, ale dostupnost a ceny mi neumožňují smysluplný upgrade.
  • Taronyu
    Ja mám dodnes i5 2500k na 4.3 GHz a utiahne to v pohode všetko. Sám sa tomu čudujem, bola to zrejme dobrá rada.
    Inak fajn Fight Club, určite budem rád za ďalšie diely.
    • Taky mám ntel Core i5 2400 Sandy Bridge 3,2Ghz@3,6 GHz (4 cores) / 3,8 (1 core) a stále mi to stačí. I když mám pocit, že CPU už trochu limituje moji GTX 1060 6GB a v leteckých simulátorech by to CPU udělalo kus svoji práce. BTW dělal jsem schválně testy jako v časopise Computer (velký test CPU) a zjistil jsem, že přeci jen je tam celkově pokrok v kombinaci SSD, DDR4 , moderní chipsety na MB a moderní CPU, protože mé výsledky výkonu na 1core/4core byly prakticky na úrovni ADM Ryzen 1200 nebo i3-8100 Coffe Lake 4 cores CPUs.
      AMD 8300 FX je samozřejmě úplně jiný CPU, o dost horší ve výkonu na 1 core než Sandy Bridge nebo novější CPU Intel.
    • Protoze potreba silnyho CPU na hrani je dneska uz jenom iluze. Vetsina her cpu skoro nevyuziva a vsechno tahne GPU
      • Jack1947
        Takže si mám koupit doznívajicí AMD 8300 FX a budu v pohodě jo ? hmm
  • Ty voe ten modrej je nasazenej od Intelu? Paměti jsou drahý, ale budeš jí muset koupit jak k AMD tak Intelu. Rozdíl cen mezi pomalými 2400MHz paměťmi a 3200MHz je pár stovek. A samo že rychlost pamětí pomůže nejen AMD i Intelu.
    • Rychlejsi pameti pomuzou u AMD obecne, ale u Intelu jen ve vybranych hrach. Ted myslim ciste FPS. Je spousta her, kde u Intelu naprosto nezalezi na rychlosti pameti, ale nektere naopak skaluji nemalo (napr. PUBG). O tomhle se primarne bavili, ale je samozrejme, ze ostatni veci jako editace a konvertovani videi, kde je prinos rychlejsi ram dlouhodobe znamy, se projevi u obou platforem.
    • Jinak to celkem šlo. :) Jinak myslim že Grygi má i7-920, ne 720.
    • "Provozní vlastnosti budou v pohodě...je to Intel" *1*. Ona ti to časem pasta šedivka vysvětlí. Zrovna procesoru z bazaru bych se nebál. Ten buď jde, nebo nejde a zjistíš to hned.
      • .. Hned jak ho nainstalujes *3*
  • Lukáš fandí Montrealu? On takový alternativní člověk, bych do něj neřekl, že sleduje hokej.
    • https://www.youtube.com/watch?v=aFNvg3nDFMc
    • Tak on hokej v celosvětovém měřítku je menšinový sport, něco jako házená :)
  • Ikdyž jsem původně začínal před 20ti lety jako hardwerář, rád si o tom něco poslechnu, protože už mne o tom nebaví číst a nemám ani už moc čas. Ale říkám si, o čem chcete o HW pořád mluvit?
    • Taky si myslim, ze by to teoreticky stacilo mozna mesicne nebo kvartalne :D
      Pokud ale budou mit dostatek temat, tak proc ne, at je to klidne tydne.
      • ..tak pokuď toliko tématu o HW je, jsem klidně PRO borci !!
  • ten nalezeny software z NASA byla Amiga 2500 a software byl normalne na hardisku a ne v pameti... presne takhle vznikaji nesmyslny historky.
    • Paměť = dlouhodobá paměť, je asi jasné, že celý program pro nasa nemohl být v pár kb ram.
      A na konci věty se opravil, že to nebylo ZX spectrum, ale "podobný" stroj.
      Nechce se to taky pitvat v každé hnidě.

      Jinak super, že si to upřesnil.
      • tak jestli je pro tebe 16/32 bit Amiga (pro jeste vetsi upresneni s turbokartou s MC68030) podobny stroj jako ZX spectrum, tak se nemame o cem bavit.
  • Protože chce prodat starý, CPU?

    Zdá se, že omáčka v tom obsahu je pro některé důležitá. Osobně bych uvítal méně omáčky a více masa, ale to už jsem říkal. Proti gustu .. /shrugs
  • Proč by se zbavoval i7-920ky? Na všechny hry i běžnou práci mu bohatě stačí. Já mám sice Ryzen R7, ale synovi jsem sestavil počítač s i7-950, kde procesor a desku jsem koupil v německém bazaru (vše ostatní včetně SSD nové). Počítač stál 6tis a vpohodě si na něm zahraje. Jedinou nevýhodou je vyšší spotřeba, ovšem cena za nový počítač jde do desítek tisíc. Pokud nebudou výkonné grafické karty z a normální ceny a euro pod 25 (a dolar pod 20), není kam spěchat.
    • Já měl do nedávna I7-975 a na všechny hry to už nestačilo.
      • Souhlas. Ja menil 4770k za 8700k. Treba u BF1 jsem mel cpu kolem 80% load. Raci za vcasu prodat starsi, kdyz to ma jeste nejakou hodnotu, nez mit bezceny srot a pak investovat cca 20+k do CPU+MB+RAM+chladic. Takhle me to vyslo na 10 a zase to nejaky rok vydrzi....
  • Ano jde o obsah, na grafiku se vykašlete. Formát je super, zábavně-naučný, o měřitelných a tedy objektivních skutečnostech. Plno lidem takový informace mohou pomoct s výběrem či ušetřit slušný peníz.

    Nicméně, Grygar, kup si novej počítač, starej dej někam na charitu a pak o tom můžeš povídat holkám, nebo i klukům, v čajovně a nějaký body za to určitě dostaneš. Na Grygarovy memoáry se rád podívám v jiném formátu ;)
    • TheGGG
      proč by kupoval nový pc když ho hraní nezajímá
      • Proč si to myslíš?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit