Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jestli máš facebook tak si najdi RBR real czeech physics enbo tak nějak
  • Myslím že Horizon Rally je dobrý přídavek který Vás sice neposadí do kokpitu rally auta jako jiné simulátory na toto zaměřené, ale u mě rozhodně vede možnost zvolit si jakékoliv auto. Třeba s Lambem Avendator jsem rally ještě nejel... A ve Forze můžu. *1*
    • https://www.youtube.com/watch?v=Z-4v4I7Gzk0 *3* *15*
      • Divotvurce
        Obdivuju majitele, že se do něčeho takového pustil. *8*
        • Mrkni na ostatni videa toho chlapka, ten si to muze dovolit :D
  • Hrál někdo z vás všech haterů novejch rally games Dirt3 ? Mě totiž přijde, že ne...
    • Radioaktivni_surikata
      Jo, ta hra by byla fakt hodně dobrá, nebejt "menšího" detailu:
      a) žalostně málo (navíc se opakujících) erzet, v neméně žalostný dýlce od 1 do 2 minut
      b) všechny Rally-crosový eventy v kariéře se jedou z posledního místa na 2, maximálně 3 kola. Na vyšší obtížnost prostě musí člověk hned na startu poslat všechny do škarpy, nemá to šťávu.

      O to smutnější je, že nebejt těhle dvou nedostatků, byla by to fakt super hra (a to jsem nad Codies dávno zlomil hůl a ani Grid jsem si neoblíbil). Vyhodit Gymkhnau, vyhodit Blocka, vyhodit ty dva směšný ósom rejs komentátory (některý rady jsou fakt k nezaplacení *1* ), vyhodit většinu grafiky z menu, aby se člověk k závodu dostal před půlnocí a za poslední léta určitě jedna z nejlepších her. A nedalo by to ani tolik práce, a ještě by ušetřili.
      • Mně vůbec neseděla fyzika, jízda na šotolině mi paradoxně připadala o dost těžší než třeba v RBR. Ale rallyekros mě (jako jediný) celkem bavil.
        • Radioaktivni_surikata
          Fyzika byla překvapivě semi-realistická. Třeba brzdy jsou nadsazený a můžeš zastavit ze stovky prakticky na fleku, i když jsi na šotolině, na druhou stranu má auto nějakou hmotnost (dnes ve hrách vzácnost), setrvačnost a celkem slušně reaguje na impulzy. Přilnavost u RBR je opravdu o hodně, hodně a ještě víc než hodně menší. O tom svědčí i fakt, že v Dirtu 3 dokázal otec zůstat na trati, což se u RBR ukázalo jako naprosto nereálnej úkol *1* A rallycross je opravdu asi to nejlepší, co Dirt 3 nabízí, ale jen pokud si závod navolíš ručně na nějakej rozumnej počet kol. Ty 2 - 3 kola v kariéře jsou fakt na hlavu.
          • Právěže v RBR se to auto chová tak nějak víceméně přirozeně a v klidu si driftuju každou zatáčkou, v DIRTu má větší grip, ale když jedu na hraně a zadek se urve, mám problém to srovnat. Ale už jsem to delší dobu nehrál, tak nevím přesně... Rallycross mně připadal OK, ale jak říkáš, jet nějaká 3 kola, k tomu bez tréninku na trati, kterou člověk předtím ani neviděl, je fakt stupidita. Ale DIRT v tom není sám... *7*
    • Z DIRTů je nejlepší jednička a ani ta za moc nestojí, ačkoli některé mody vypadají celkem obstojně (viz Dirt Burns Rally, ale osobě jsem nezkoušel).
      • Divotvurce
        Mě zase nejvíc sedla dvojka, byly tam totiž Trophy Trucky *4*
        Ale chápu, že hodně lidem se nelíbí kvůli zaměření spíše na Američany.
    • Veskoslav
      Myslíš tu arkádovou srandu? Jo mám ji doma.
    • Proč? Nadáváme málo?
  • Vypadá to fakt dobře, ale ovládat tenhle simulátor je pro mě mnohem těžší, než ovládat skutečný auto a jsem pak naštvanej, že mi to nejde :D
    • Ty to ovládáš nohama?
      • A ne snad ? Volant bez pedálů ..... snad raděj ani ne ;)
        • Néé, já myslel volant nohama...
          • :) Na to jsou prý nejlepší Brňáci ;)
  • Veskoslav
    Rally Championship 2000

    Nejlepší rally, co jsem kdy hrál:)Hra skoro 14 let stará a stále nepřekonaná. Možná ještě jeho nástupce Rally Championship Xtreme. Ale ten už mě tolik nebavil:)
    • Radioaktivni_surikata
      Za mě CMR 2. U Rally Championship jsem strávil fakt hodně času, ale
      a) fyzika opravdu nic moc, všechny auta nedotáčely úplně nehorázným způsobem
      b) v arcade módu jezdily ostatní auta po kolejích a při nárazu se taky chovaly jako vlak.

      CMR 2 měl zábavnější fyziku, líp vypadal, zněl a ty erzety taky nebyly tak žalostně krátký, jako je to dneska. O to víc mě mrzí, co se sérií udělali. Dirt 3 je jako rally katastrofa. Sice vypadá překrásně a dokonce se i fajn řídí (na Thrustmaster Rally GT špica), ale jsou tam 3 země, každá má 4 tratě dýlkou mezi 1 - 2 minutami a ještě se prakticky všechny někde slučujou, potkávaj nebo protínaj. Děs...
    • Taky jsem to hrál, taky mě to ve své době hodně bavilo. Ale zdaleka nejlepší rallye hra všech dob je jednoznačně RBR.
      • Přesně tak RBR je nejlepší. A kdo nesouhlasí tak to jen neumí :-P
        • Radioaktivni_surikata
          Ale umí a i když to byl zábavnej simulátor, tak jsem ve výsledku měl ryze arkádovej CMR 2 o něco radši. Je to věc názoru, ale jako simulátor je opravdu bezkonkurenční.
          • Nechci být jako hnidopich, ale RBR se určitě nedá označit za bezkonkurenční simulátor, z rally her je to určitě nejtěžší hra, ale má zásadní chybu ve fyzice - špatnou setrvačnost. Auta jsou v té hře moc lehká a díky tomu mají i rychlejší akceleraci, než by měly být... Vrchol je český plugin se svýma fyzikama, kde mají některé auta díky špatné setrvačnosti v přepočtu asi o 100 koní víc, než by měly mít... Na netu se dá od jednoho nadšence/programátora stáhnout nová fyzika pro pár aut, kde je setrvačnost opravena a hru to zase posouvá o kus dál. Nechci tím nějak shazovat kvality RBR, ale jeho konkurenti z okruhů jsou s fyzikou přeci jen o něco dál.
            • Zdarec, napsal bys mi prosimtě odkaz na tu upravenou fyziku, rád bych to vyzkoušel *3*
    • Mart9
      To jsou ty nostalgické vzpomínky...
      Já měl něco podobného s CMR 2, než jsem si to nedávno zase nainstaloval a po pěti minutách zase vypnul. Na to, kolik hodin jsem u toho před lety strávil, jsem tu hru teď skoro nepoznával. A hlavně jízdní model mi hodně vadil.
    • Odulin
      Jj, v tomhle ti musím dát za pravdu. Mám to taky tak.;)
    • RC2000 byla výborná hra po všech stránkách kromě fyziky, která byla prostě katastrofální. Každopádně co se atmosféry rally týče, tato hra do teď nenašla přemožitele a vypadá to, že ani nikdy nenajde
      • Presne tak. Fyzika byla katastrofa hrat se to dalo jakztak jenom s predohraby a chtelo to hodne fantazie a obrovskou miru tolerance. Ctyrkolky byly totalni prusvih.
        Samotny princip fyzikalniho engine byl strasne zastaraly i na tehdejsi dobu. Auta byla proste vznasedla a modari s tim nemohli udelat vubec nic. Napriklad v te dobe byla fyzika stokrat lepsi v Rally Masters.
        RC2000 byla skvela atmosferou grafikou ale s fyzikou moh byt spokojen snad jenom ten kdo to hral na klavesnici.
        • Souhlas, ty čtyřkolky byly fakt hrozné... Celkově fyzika byla tak nějak divně postavena, že se auta vznášely jak píšeš a když hráč náhodou najel na hranatý břeh, tak ho to vykoplo do šíleného salta a klidně se pak ještě mohl kilometr klouzat boční stranou auta *1* Ovšem ve všech ostatních aspektech (možná kromě zvuků) byla hra naprosto nadčasová a podle mě dodnes nepřekonaná... Když ty klady výjmenuju: bezkonkurenční vozový park, který zahrnoval prakticky vše, co v té době jezdilo britský mistrák + WRC, oficiální licenci na britský mistrák + z každého podniku vybrané tratě, které byly v rámci možností podle reálu, fotorealistická grafika (všechny textury pocházely z fotografií), naprosto geniální a nepřekonatelná atmosféra (blesky od fotografů na nočních RZ v bouřce rulez!) a dost slušný šampionát, při kterém jsem se nejednou dost zapotil - největší psycho bylo, když mi na noční RZ přestaly fungovat světla *1* ... Jo na tuto hru mám prostě super vzpomínky, však také na RBR dělala část týmu, který měl na svědomí tuto hru, prostě srdcaři, kteří ví co dělají a ne týpci, kteří dostanou zadání a nějak to rychle nakopou do sebe...
          • Veskoslav
            Moje srdcovky: Ford Puma a Škoda Octavia WRC.
            • Já bral i VW Golfa a Peugeota 106. Základní rally jsem ale odjezdil s Felicií.
            • Hanzales
              Kdo tehdá nejezdil s Pumou, jako by nebyl. Měl jsem tehdá i Puma boty (abych byl větší frajer) jé, puberta, to bylo tak fajn :D Ale Tu modrobílou pumu, jako bych včera viděl ;O)
            • S Pumou jsem taky jezdil, jinak Octávka byla kit-car *4*
    • Naprostej souhlas, RCH2000 je pecka na kterou nic nemá (už jen pro ty skvělý RZty) a za ní se staví RBR. Kéž by RCH měla pokračovatele.

      Btw-RCH Xtreme mě také nebavil, to už ale nedělali Magnetic Fields kteří udělali tu 2000.
  • Forza je skoro stejně dobrá jak hra RC cars
  • NFS 5 alebo TDU1 *14*
    • NFS5 jsem zkoušel před půl rokem. nechápu, co lidi na té hře vidí. TDU1 jedině v hardcore mode, ale to zase nefungují mise a dá se pouze jen tak jezdit po ostrově, což je docela škoda.
      • A já jsem zase včera zkoušel Duke Nukem 3D, taky nechápu, co na tom lidi vidí, šak to má jakousi kostkovanou grafiku, divné chraplavé zvuky a celkově mě to nebavilo, po 10 minutách jsem to vypnul a šel hrát Crysis 3
        • tvrdy.mar
          Mě nebavil DN3D už v době vydání. Nicméně časem jsem tomu přišel na chuť.
        • aj já Duka zrovna nedávno hrál a skvěle sem se bavil střílením prasat
      • *11* mal si to skusat v roku 2005/6 ty kapitalisto *12*
        • to je blbost, když lidi porad nadavaj že už hry nejsou to co dřív tak když si někdo nezaujatej a bez nějaky nostalgie zahraje starou hru tak zjistí, že prostě lepší neni. Když člověk hru hral třeba v roce 2000 tak je jasný že má na ní nejsilnější vzpomínky, ale to jen proto že v té době to bylo něco novýho a senzačního, ale řikat "kam se dnešní hry hrabou na ty starý" je hovadina prostě...
          • co je tohle za logiku? že když sem hrál hru v roce 2000 tak na ní mám nejsilnější vzpomínky? hrál jsem i Lotus Esprit Turbo Challenge v roce 92 nebo 3 nebo kolik to bylo a stejně ti řeknu, že NFS: Porsche byly zcela unikátní závody, nejlepší kdy vydaný NFS a pravděpodobně všeobecně nejlepší závody na PC, min. co se týče silničních vozů ať do toho netaháme Rally(Richarda Burnse, Rally Championship 2000 apod.).

            Je to o skvěle nastaveným jízdním modelu na ten typ hry, parádní tratě-ano, tratě, ne samý debilní okruhy nebo ještě debilnější otevřený mapy co dnes letí, kde je jedno blbý město a jezdí se různě dokolečka, že si normální člověk musí připadat jak idiot(pokud ne, tak upřímnou soustrast). Tady byly tratě rozprostřeny po Evropě, dokázaly skvěle vystihnout lokality, kam byly umístěny, nebylo to jen fádní okruhový závody, přesto nechybělo třeba typické Monte Carlo.
            A povedený byly taky kampaňové módy, ať už Factory Driver, nebo Evolution(myslím, že tak nějak se to jmenovalo). Prostě to mělo nápad, který seděl k obsahu v režii automobilky Porsche. Žádný debility typu obsah NFS: The Run, či stupidní rozbíjení aut v open world Burnoutu(ježiši něco tak blbýho jak tahle série jsem v životě neviděl, zlatej Lotus Esprit Turbo Challenge, i ten byl tááááááááááááááááááááááááááááááhle vysoko nad Burnoutem a vůbec všema těma sračkama, co vyprodukoval Criterion) a zároveň to taky nebylo tak úžasně sterilní, jako je směs nic neříkajících závodů v Gran Turismo, který je jinak povedený, ale hlubší smysl co by mě tlačil k tomu ty závody jezdit mi tam prostě chybí. Zlatej pohárek za 1. místo při těch stovkách závodů mi jako dostatečný důvod prostě nepřipadá. A to vše prostě NFS: Porsche mělo. Hotovo, šmitec.
  • Ja si teda s ostatnimi zavzpominam:
    Driver
    Rollcage
    NFS4
    Colin McRay 2
    proc takovy pecky nejsou dneska :-( nemuzou za to konzole, ale jak to bylo v Half-life "muz s kozenym kufrikem a v saku"
    • A jeste si zapomel na Carmageddon, Deathkarz a PoD ten sem mel taky rad... a i takovej Interstate 76 nebyl sice uplne zavodni ale zabava u nej taky byla
    • Dnes jsou takový pecky. Ale tyhle starý hry nam prostě utkvěli v paměti protože v to v dané době bylo něco skvělýho, novýho... Když k tomu posadíte nezaujatý lidi bez nostalgickejch vzpominek tak zjistite že ty hry nejsou už dnes dobrý. (grafiku do toho vubec netahám)
    • Driver je pro mě asi pořád jedna z nejlepších her, ve své době to byla totiž pecka plná originálních prvků, nejvíc mě ovšem bavilo stříhat si svůj vlastní film v replayi, to bylo žrádlo *1*

      NFS4 bylo celkem fajn, až na grafiku, ale pětka byla úplně famózní. Automobilku Porsche jsem nikdy předtím nemusel, ale díky této hře jsem si ji zamiloval... Ta "kariéra", kdy hráč začíná s nejstaršími modely a propracovává se k moderním byla perfektní, jízdní model velmi slušný, grafika tehdy super, právem je tato hra považovaná za nejlepší NFS ever a já to mohu jen potvrdit.

      CMR2 je bez debat nejslavnější rally hra, která velmi zpopularizovala rally, u toho jsem taky strávil mraky času, ale vždycky mi přišlo lepší Rally Masters, bylo velmi podceňované, mělo totiž po RBR asi nejlepší fyziku z rally her *4*
  • Někdo se chce bavit, někdo chce neustále brečet a vzpomínat "jak bylo za komoušů blaze". Každý ať se v mém postu najde sám, za sebe mohu říci, že Forza je top.
    • Naprosto s Váma souhlasím :))
  • O neco drazsi trojici dlc do NFS Most Wanted (ja vim, tady je to takovej antikrist) jsem pred tydnem poridil a uz v tom nahral 20 hodin. Dobre utraceny penize. Pokud se to ale zacne prirovnavat jako ke konci clanku k jinym, starsim hram, tak si clovek nikdy nic neporidi :)
    • montatatana
      Ty sis to za tech sest stovek fakt koupil? Ta hra neni vubec spatna, ale davat polovicni cenu hry za 15 aut a kousek mapy je hrozny :/
      • V zakladni hre mam pres 120 hodin (50/50 singl/multi) za 7 stovek to pridalo mensi cast mapy na ktery ale mas dalsich 45 billboardu, radary, security gates a docela zajimavou lokaci. 15 aut, pridalo to 2 zavody ke kazdemu autu (jak z dlc tak k puvodnim) 2 nove modifikace k autum, 150 novych speedlistu do multaku + značky a challenge ... Pokud to cloveka bavi jako me a chce si vsechny auta v multiplayeru vypelsovat co to jde, tak za tehle 7 stovek je tak 50 hodin hrani a to je dobra cena. Nerikam ze by to mohlo byt levnejsi a nebyt vyhry 2 steam klicu k hram ktery prodam tak bych asi koupil jen Movie Legends (vsechny ty auta z toho miluju :) ) Pokud jsem mel 7 stovek utratit za hry, mohl jsem poridit mnohem, mnohem hure (co se tyce trvanlivosti)

        Jo a zapomnel jsem na novy mody Drift Attack a Smash and grab

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit