Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Předsudky zase až tolik ani ne, ale spíš se mi nelíbí, kam to směřuje. Mám na mysli zejména americké publikum, které je vesměs konzolové a které zajímají především jednoduché gamesy. Nelíbí se mi, kam ten mainstream směřuje. Jasný, že argument "líbí se to lidem" mě utluče. Ale jenom proto, že se takové hry líbí většině hráčů, se nemusí zákonitě líbit i mě. Tak trochu mi chybí propracovanost u spousty mainstreamových her a trháků sezóny, jsou to většinou konzolové tituly. A tento mainstream ovlivňje celý herní trh zprava doleva. Těch HC her už je jak šafránu. Člověče a neřekl bych, že je na PC trendem "efektnost" na úkor propracovanosti her. Je pravda, že hry nejsou tak HC jako dřív, ale zejména evropská vývojářská studia se nám na PC snaží nadále servírovat opravdu promakané tituly a zdokonalují je s každým dílem. Bohužel jejich prodejnost docela pokulhává za plytkými american hrami a to mě docela štve. Desetkrát propracovanější a originálnější hra se prodává desetkrát méně, než milionté pokračování CoD. Ti autoři se na to pak můžou časem vybodnout a hráči utřou. A toho zjednodušování už je opravdu hodně, těch příkladů jsou hromady...třeba Command and Conquer...to je tragický, kam ta série dospěla, to už ani není strategie, pouze klikačka, mlátička...rychlejší zvítězí a dobře to vypadá. A žere mě, že na to podle mě měly vliv právě konzole a hráči z jů es ej *10*
  • Hele jako fakt se na to už vykašlete, každému co jeho jest, někdo rád PC, někdo konzole, proč se hádat? *3*
  • Preed
    Nemam toho chlapa rad,ma v rukach najlepsie FPS vsetkych cias a vydava kktiny ako LFD,ktore nikoho nezaujmaju
    • Kdyby nikoho ty hry nezajímaly tak by je asi nevydávali.
      • Preed
        No dobre,tak mna to nezaujma,ale pride mi to tak ze kazdy caka aspon na nejaku informaciu o Half-life a oni furt ohlasuju nejake LFD,ktore v takejto situacii fakt nikoho nezaujma,nebyt Portalu tak to Valve nestoji za nic v poslednej dobe
        • No ale možná že díky výdělkům z L4D 1-2 bude novej HF stát opravdu zato :)
          • Možná... ale už by bylo na čase alespoň oznámit vývoj něčeho okolo HL. Zatím pořád nic *9*
            • Tak jestli se nepletu, tak mají ve zvyku mezi dobrými hrami mívat 10 let pauzu. Myslím tím Halflife a halflife 2 . Episody nepočítám, to jsou spíš takový DLC.
  • PC je k hraní samozřejmě vhodnější pro inteligenčně lépe vybavené jedince. Ti méně vybavení musí volit konzoli a její 4 tlačítka, neb by jim hraní komplexnějších rpg a strategií činilo problémy. Bohužel je takových hráčů zejména v jů es ej poměrně hodně, což má za následek lehký úpadek herního průmyslu (komplexnost se mění za efekt). PC hráči si ale přesto nemají nač stěžovat, neboť evropská vývojářská studia na ně stále pamatují a kvalitních titulů vzniká na PC poměrně dost (což nemohu říci o těch konzolových). Další výhodou PC kvalitních her je to, že stárnou velice pomalu a i kdyby přestaly vznikat nové a další, PC scéna by zanikala jen velmi pozvolna (a to se nestane :)
    • Z tebe ta arogance přímo čpí.
      To je jen subjektivní pohled neznamená, že tobě se konzolový exkluzivity nelíběj, že sou špatný .
      Chtěl bych tě vidět v Tekkenovi kde se musíš naučit několikset ruzných kombinací pro komba a vědět kdy jaký kombo použít.
      Na ps2 mám Ageof Empires a hraje se to dobře .
      Nebo si zkus strategii romance of three kingdoms která je taky na konzolích páč to je hra která dává zabrat i HardCore hráčům.
      A ano máme tu jednoduchý hry ale za to nemůžou konzole ale hráči samotný
      A než začneš kafrat jakej sem konzoloidní primitiv tak tě musim zklamat protože sem člověk odkojenej na BG,Falloutu,Planscape Torment,Jagged Alliance a jenom si dokážu užít jak PC tak konzole páč maj obě svá pro a proti.
      • Jo a k tomu tekkenovi...učit se comba a přemýšlet kdy například použít kop a kdy skočit, nebo praštit. Uznávám, že někteří nesvéprávní jedinci by si s tím, vzhledem k v vrozené demenci, nemuseli poradit :-) Osobně na tom ale nevidím nic moc strategického a byl jsem sám svědkem toho, kdy v dané hře vynikli (a zejména ti, neboť je ta hra pro ně jako stvořená) ti, kteří zrovna nevynikali duchaplností apod. Ale jsem rád, že tu vznikají hry pro každého a každý si najde toho svého favorita. Také se občas rád odreaguji a vypnu u nějaké bojovky (SF4 :-) Jenom mě znepokojuje, že těch zjednodušených her vzniká čím dál víc na úkor propracovaných. Ty komplexní se čím dál víc sunou na okraj zájmu, jejich vývoj je drahý a prodejnost klesá. Doufám, že se to zvrátí *12*
        • No já zas byl svědkem toho jak můj kámoš těžkej blb vynikal v HC RPG .
          Navíc záleží co ty si představíš pod pojmem vynikat.
          Nebo jestli si myslíš že je snadný si pamatovat u několika postav komba a vědět kdy jaký komba používat tak to potěš koště.
          • Kámoš má asi skrytý vlohy :-D Ale je fakt, že u každé hry se ten mozek zapojuje trochu jinak. Já mám takovou zkušenost, že ty comba přejdou po čase do krve samy a člověk nad nima už nijak neuvažuje, ale mačká je automaticky. Aspoň já to tak mám, u bojovek, sportovních her a i stříleček (podle mě hodně klesly v poslední době - mám na mysli CoD a MoH). U těhle typů her nějaký sáhodlouhý rozmýšlení a plánování spíše škodí, člověk jedná spíš instinktnivně a mě tenhle styl hraní právě moc nesedí.peace *6*
      • Nemyslím si, že by se daly srovnávat hardcore hry na konzolích s těma na PC. Souhlasím, že každá platforma má své výhody a stále tvrdím, že konzole jsou o zjednodušování her, což je dáno jak ovládáním, tak třeba i malou pamětí, kam se toho moc nevejde :-D Ale ne každému hráči to musí vadit. Já bych si třeba AoE zahrál raději na PC, protože si myslím, že je to tam prostě lepší a nesouhlasím s tebou ;-) A jelikož spoustě hráčům konzolový přístup vyhovuje, má toto zjednodušování a "zplošťování" vliv na celý herní průmysl. S hrůzou v očích očekávám DA2 *8*
        • Hanzales
          Ono v lecčem máš samozřejmě pravdu. Dalo by se říci, že to začalo už u Deus Ex2, a případů, kde zajetá PC herní série utrpěla při pokračování vydáním na všechny platformy je povícero. Co se týče konverzí, jsou na tom někdy lépe a někdy hůře (vzájemně mezi platformami) takže ne vždy platí, že ta či ona hra je lepší na té či oné platformě. To zjednodušování bych ale ani tak nepřisuzoval zcela pouze konzolím, jako dnešnímu hráčskému mainstreamu všeobecně. Nároky hráčů degradují i na PC platformě, čemuž svědčí obrovské prodeje her, které inovací a náročností, či komplexností rozhodně neoplývají. Spíše mně zaráží tvá neochota přiznat, že i na konzolích bývají promakané hry, obvzláště ty exkluzivní. Taky pařím primárně na PC už od prvopočátků a jsem odkojený hrami, které daly člověku opravdu zabrat a netvrdím, že mi po té době není taky smutno :o). Nyní ovšem do sbírky přibyla PS3 a jako dement si při hraní např. GOW III rozhodně nepřipadám ;o) Spíš bych řekl, že tak zahulíno jsem od hry už dlouho nedostal. Shrnul bych to asi tak, že dokud doma nějakou tu konzoli nemáš (třeba k PC) tak její kouzlo asi ani nepochopíš. Je to o tom, že ty multiplatformní hry jsou někdy lepší na konzoli, někdy na PC a celé to stojí na těch exkluzivních hrách. A ochudit své zážitky o tyto hry jen díky předsudkům proti konzolím nebo PC není zrovna nejmoudřejší.
          • To máš asi recht. Je pravda, že jsem ke konzolím moc nepřičuchl. Pokaždé ta zkušenost byla spíš špatná. Hold klávesnici a myš joypadem nenahradíš. Uznávám, že se některé typy her mohou hrát na konzoli lépe, ale vycházejí mi z toho arkády, bojovky a sporty. Hry které mám rád (tahovky, rpg, místy 3D akce) se mi hrají líp na PC a osobně je považuju za náročnější na přemýšlení. Ale je pravda, že situaci na konzolích sleduji jenom z rychlíku a spousta kvalitních her mě mohla minout nebo jsem si je zahrál na compu
    • http://www.newgrounds.com/portal/view/495903
      • HanzzO
        Dobra parba *1* *3*
    • HanzzO
      Aha tak 4 tlacitka, hmm jde videt ze ses v tomhle smeru malo informovany. Kdyz to vemu s pohledu konzoloveho ovladace, tak tlacitek je 8, plus moznost zmacknuti analogovych pacek. A k tomu co si napsal, ze PC je vhodnejsi pro inteligenčně lépe vybavené jedince, ses akorat ukazal ze te tvoji inteligence si moc nepobral. A k tem rpg, skus si zahrat takovy Demon Souls a potom kafrej. *6*
      • Dobře Demon souls, který se však údajně docela špatně ovládal, což hodně jů es ej hráčů odradilo (ale vem to čert). A dál? Můžeš vyjmenovat alespoň 20 hutných rpg či strategiíi na konzole? Jo a těch tlačítek je tedy 8, žádná sláva.. Nadále si ale myslím, že ten trend na konzolích směřuje hry k jednoduchosti a prvodojmové efektnosti a že to ani těch 8 tlačítek nezachrání :-)
        • Bohužel, soudě dle tvých přípěvků mezi inteligenčně lépe vybavené jedince evidentně nepatříš. *1*
          • Pokud někdo hraje na PC i na konzolích, tak ho to samozrejmě řadí do kasty PC hráčů a pro ty mám samozřejmě pochopení. Můžou mít desítky dobrých důvodů, proč mají doma konzoli. Mohou mít doma například čtyřleté děcko a kdo si hraje nezlobí že ;-)
            Já jsem spíš narážel na americké typy konzolových hardcore hráčů, kteří dokáží u povrchní a jednoduché střílečky nebo hopsačky strávit hromadu hodin. Mě by taková hra nezaujala na déle než 30 minut, protože pak už zkrátka nemá co nabídnout. Moc povrchní, nudné, nepropracované. Maže med kolem huby, jste nesmrtelný svět zachraňující borec apod.
            • Z tvojich reci vidno ze si nikdy nic na konzole nehral. Len mas proste primitivne predsudky tot vse. Nechapem preco stale niektori ludia nedokazu pochopit ze hry nie su o tom lepsie, horsie, krajsie, skaredsie, zle ovladane, lepsie ovladane. Kazdemu vyhovuje nieco ine a o zabavu ide predovsetkym. Tvrdit v dnesnej dobe ze PC je best a konzole totalne nahovno moze len uplny pako. Tvrdit ze na konzolu nevznikaju ziadne dobre a inovativne hry moze len trapny hater. Ja osobne hram aj na jednom aj na druhom, zvladam aj mys s klavesnicou aj gamepad. Ani jedno mi nepride primitivne hlavne pri urcitych typoch hier. Nedavas ziadne racionalne argumenty, chcelo by to trochu viac rozhladu a hlavne nadhladu. "Větší důraz se dnes klade na grafiku a efektnost provedení, než na samotnou hratelnost" ano to si celkom presne vystihol trend PC hrania. Podla mna kazdy normalny clovek sa chce bavit a vybera si na com. Vojna PC vs konzole je naozaj trapna a dobra akurat pre zakomplexovane deti.
            • Nevím jak u tebe a dalších konzolistů, ale já se nemusím před každým hraním sprchovat a hraní si užiju i tak. Těší mě, že mě považuješ za geniálního, ale nemusíš se vůči mě nijak snižovat, nejsem žadný profesor (pokud zrovna nepařím half-life :-) To že některé, ne příliš povedené hry na konzolích, dostávají vysoká hodnocení, svědčí jen o "krizi" která tam panuje. Ze zkušenosti vím, že kolikrát hluboce promakaná gamesa zapadne v záplavě šestkových a sedmičkových hodnocení, protože to prostě není mainstream. Větší důraz se dnes klade na grafiku a efektnost provedení, než na samotnou hratelnost, čímž se snížila i samotná doba hraní (u těch prostších her) až na kost - 6 hodin apod.
            • Psychotic
              Navrhuju dát si studenou sprchu, zahrát si nějakou hru, která splní požadavky tvé geniální mysli a nechat ty miliony a miliony hlupáků, co hrají na konzolích (se mnou v čele), ať si hrají ty svoje tupé hry pro děti a užívají si paskvilů, které dostávají devítky a desítky určitě jen kvůli úplatkům. Bude to výhodné pro obě strany.
          • HanzzO
            Aha no stejne je to jedno, vratme se zpet k diskuzi chtel sem rict na to svuj nazor. Ze hry nejsou jen o tom ze cim slozitejsi ovladani tim lepsi hra. Jinak souhlasim ze pc je centrem inovace, a proc taky ne *4* *3* Hraju rad jak na pc tak i na konzolich.
            • Právě no. Ono totiž spousta hráčů volí kombo PC a nějaká konzole či handhald. Ale to jsou, viděno očima "kolegy" Emila pouzí polointeligenti. *1*
            • Ale on reagoval na Emila .
            • Ale on reagoval
        • HanzzO
          Ovladani me neprislo spatne, co se tyka us hracu v tom musim souhlasit. A dalsi rpg mas pravdu je ho jak safranu na konzolich, ale sem tam se nejaka vlastovka objevi treba Valkyria Chronicles. Ale co do rpg je jasne ze se konzole s pc nemuzou rovnat. K tomu trendu opet souhlas, ale nehazel bych vsechny konzolove hry do jednoho pytle. A navic k zabavnosti ti nekdy muzou stacit i ty 4 tlacitka, hlavni je ze te hra bavi, a je intuitivni na ovladani, proste se fajn hraje peace *3* *5*
  • Prečo niekto nadáva na tohoto pána? Vďaka nemu sme mohli hrať "najpeckovejšiu" hernú sériu v dejinách PC. To, že to nejde vždy podľa predstáv a práve v takomto odvetví sa termíny nedajú vždy dodržať je podľa mňa normálne, keď prihliadneme na to, že vývojári nám chcú dať len to najlepšie. Na Valve nikto netlačí - tam si to páni môžu dovoliť....
    Samozrejme aj mňa hnevá, že pokračovanie HL je v nedohľadne, ale bude tu PORTAL. A verím, že táto hra sa nejak prepojí na HL, resp. nám odkryje viac z univerza, ktoré má s HL spoločné....
    A čo sa týka PC vs Konzoly. Tá rivalita je normálna. Konzoly v mnohom zmenili tvár hier a zjednodušili ich. Niekedy mám pocit, že ma hra vedie svojim prostredím ako keby som bol nepríčetný... Pritom nepotrebujem aby mi hra vypisovala, že má stlačiť to a to tlačítko aby som vyskočil, skrčil sa a pod........
  • Nejak nechapu, kde se bere tvrzeni, ze Epic na pc zanevrel, ale vese vec...
  • hm... kdyz je PC centrum inovace tak proc se nam to uz peknou dobu vsechno deinovuje na konzolovy porty ? :)
    • kotty
      Je rozdil mezi tim, byt centrem inovace a byt centrem prodejnosti. :)
  • Protože to sou sami tlustý prasata nebo vyhublý poďobaný chcípáci který takhle ventilujou svoje mindráky.
    • a do jaky skupiny patříš ty ? )
      • Do tý prostřední .
      • tvůj příspěvek níže i zde to prozradil, kategorie negramot .... aspon, že ten pc tě naučili zapnout..
        • Negramota sem to máš pravdu nejsem totiž původem z Česka a furt dělám chyby ale postupem času se zlepšuju .
          Každopádně to je pořád lepší než bejt povrchní nebo si na povrchního hrát abych si tu léčil mindráky.
          • ty asi nevíš, co znamená slovo povrchní, že?
            • Ale vím povrchní ste vy protože tu narážíte na vzhled toho člověka a člověk kterej se stydí za svůj vzhled je taky povrchní.
  • ano pc je centrum inovace a chateru v mp ) ale konzole je centrum hraní :) a očekávám spoustů mínusú od myšku otapkávajícíh pc hraců )
    • Amylee.Anderson
      To je snad pooprvý co vidim, že člověk, který čeká mínusy, je fakt dostane.
      • kotty
        Ale tak ja mu tu radost udelam :)
    • za to ty tu pises urcite pres kolecko a krizek, ze?
      • já sem nikde nepsal, že pc nepoužívám , jen sem defakto řekl, že hraju na konzoli, ještě nějakej pokus ?)
        • myslim, ze ti vacsina ludi klika na to minusko skor koly tvojej snahe o flame ako koly nazoru. ale ak ej tvoj ciel diskusna hadka tak prosim.
          len tak na margo
          http://img696.imageshack.us/img696/7834/arguingontheinternetx.jpg
  • hrani bylo vzdycky jen o pc. konzole jsou DEAD. amen. (cekam 10 minusu od gamepad oťapkavajicich konzolistu)
    • Hraní her budu vždy provozovat jen na PC, nikdy na konzolích, v tom bychom se shodli. Nebýt anonym, tak bych ti dal mínus za to, jak to máš napsané. Když vidím takové příspěvky, tak se mi chce volat literární policii. I když tohle je ještě slabota, viděl jsem i o dost horší.
      • tak tak...konzole musi skoncit protoze doty doby bude rozvoj pc uplne v pICI kvuli kesakum z xbox ps3..:/
      • nevim co se ti na tom nelibi?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit