Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak je ve hře řešená správa nevěstinců a podobné lahůdky ze seriálu ? Lze mít sex s Myrandou ?
    • Bohuzel nejde, ale muzes mit sex s Nedem nebo s Stanisem, pripadne s Robertem. Zalezi co preferujes.
      • Rejsek
        To ja bych radeji Melisandru, ta rusovlasa potvora me strasne rajcuje. Jak tam po kazdem vyjizdi, u te bych mel aji sanci.
  • inak akurát dnes na huble bundle začal paradox bundle aj s CK2,
  • Chvalím výběr. Mohli byste si tenhle skovst zopakovat s módem ze Zaklínače s názvem Witcher Kings :)
  • zaujalo mne tvrzení že CK je víc rpg než strategie, je to pravda? hrál jsem jen EU4, je to oproti tomu značnej rozdíl (zamereni víc na dynastie a pod.)?
    • JE to rozdíl a poměrně markantní.

      V podstatě celá diplomacie (a o tu jde především) se odehrává na úrovni dynastií. Každé spojenectví je díky provdání dcery/setry, bez dědického nároku (opět přes příbuzenství vztahu dynastií) nejde prakticky vyhlásit válku.

      Někde jsem četl, že CK je sňatkový simulátor středověku, je to celkem pravda...oproti EU je to neskutečně centrované na diplomacii přes dynastie a zbytek je dost upozaděn (ekonomie, výzkum, špionáž)....nesedne to každému, doporučuji odzkoušet (asi přes piráty, pokud na to máte žaludek, nevím jestli je k sehnání demo), já se ale bavil královsky, obzvlášť u téhle modifikace
  • Magister_Peditum
    Přiznám se, že mě bavilo už jen to, jak jste to dění ve hře komentovali. Tohle vytváření "příběhů" v CK2 mě baví asi nejvíc. Nejlepší to bylo v kontrastu s dějem knihy. Tak se nám Stannis nakonec dočká toho vysněného trůnu, když Robertovi fracek zemřel při porodu a Cersei, co se paktovala s Eddardem v komplotu proti němu, vyhnal? A úplně nejlepší je Tywin Lannister usilující o návrat syna posledního Targaryenského krále na trůn, kterého pomáhal svrhnout a jeho synátor ho dokonce sám zabil.
  • Dobrý gamesplay, rád jsem se podíval.

    Kritika Aleše je podle mě zbytečná. U takové hry člověk sedí třeba půl hodiny a jen studuje vztahy mezi jednotlivými lordy. Aleš na to měl hodinku a k tomu musel při hraní komunikovat a odpovídat na dotazy atd. To není zrovna snadné u takto komplexních her. Já když takové hry hraju, zapomenu na tu chvíli, jak se jmenuju. *4*

    Je škoda nesledovat Hru o trůny. Je škoda se toho bát. Hodin si jeden díl za pár dnů třeba před spaním není tak časově náročné a fakt to stojí za to. Ten seriál (momentálně čtu i knihy, ale seriál mě baví o fous více hlavně kvůli určitým hercům) je solidní a hlavně docela unikátní. Docela se mu podobá seriál Borgiové - intriky, vraždy a tak. *4*
  • Llour
    Velké plus za výběr hry a modu, zrovna tahle dvojka patří k tomu nejlepšímu, co strategický rybník v současnosti nabízí. *3*
  • Nic proti Alešovi, ale hrál to tak otřesně, že jsem to psychicky nevydržel a musel jsem to vypnout. To je jako sledovat TotalBiscuita hrát Hearthstone. Komentář dobrý, produkce dobrá, ale ten gameplay je pro někoho, kdo to zná, naprosté utrpení.
    • Aleš obecně ty strategie moc neumí hrát a moc tomu nerozumí. Viz jeho tvrzení, že Rome 2 je skoro perfektní hra na 9/10 a, že je to jedna z nejlepších strategií ke kterému se bude pořád vracet.
      • Mohl by si mi poslat odkaz, kde by Aleš hrál něco-cokoliv na vyšší úrovni, s přehledem o hře a všech jejích mechanikách? Rád bych se mrknul a to zcela upřímně, protože co já zatím viděl to byla škoda i slov.
        • radsi si jdi zahonit. Nechapu potrebu venovat tolik casu na boreni neci prace.
          • a bořit koment o boření něcí práce .. a ty mi něco budeš vyčítat :D kiddo
      • Po vydání byl Rome 2 odpad, ale teď už je to celkem solidní záležitost. Ale série Europa Universalis a Crusader Kings mě vždy bavili více.
      • Llour
        Tak tahle jeho recenze mě také dlouho ležela v žaludku a považuji ji za asi Alešovu nejméně povedenou. Ale úplně bych netvrdil, že neumí hrát strategie. Já jsem naopak rád, že se na games strategiím někdo takhle věnuje a že se snaží podchytávat i různá DLC k hrám od Paradoxu (alespoň ty zajímavější)
    • ales.smutny
      To víš, to máš těžké :) Na to video je tak hodina, normálně bych se tu hodinu jen hrabal v sousedech, dynastických vztazích, pak řešil claimy, vybíral si radu atd atd...ale to by nebyla moc zábava na sledování ani komentování a nejspíš bych se nedostal za první měsíc :) Radši jsem se snažil ukázat co nejvíc z toho, co ta hra může nabídnout, její RPG styl, klidně za cenu sebevražedného Eddarda a chaotických bitev "všichni hurá vpřed," ignorování claimů, výstavby atd.
      • Nevadí mi sebevražedné války, nebo trocha toho roleplaye. Vadí mi, že ani nevíš, kde máš své panství, že de facto vůbec neumíš zacházet s armádou, že 10 minut od konce války je stále svolaná zemská hotovost atd. Chápu, že chceš ukázat co nejvíce věcí, ale podle mě jsi ukázal jen RPG systém a na vše ostatní se vykašlal.
  • up_er
    hustej gamesplay. dobrej vyber, Ales tomu ocividne rozumi a Petr ho vkusne doplnuje...zrovna tudle pecku hraju a naramne se bavim
    spoilery bych vubec neresil, todle je mod z knizky, serialovci maj smulu a shori na hranici *16*
    povedlo se *5*
    • yenda1
      Ruku na srdce, především díky seriálu ví o knize valná většina lidí.
      • up_er
        Nevim kde si na to prisel, ale serial vznikl v polovine roku 2011, coz je soubezne s vydanim pate a zatim posledni knihy cele sagy. Ctyri knizky byli v New York Times bestseller. Ctvrta, ktera vysla na konci roku 2005 na prvnim miste a v umisteni The Wall Street Journal taky na pvnim miste. Nemam nic proti fanouskum serialu, kteri nemaji precteny knizky, ale je potreba si uvedomit, ze svet je strasne velkej a lidi co cumej na televizi proste nemuzou vedet vsechno o vsem *3*
      • ruku na srdce nebiť úspechu knižky tak žiadny seriál nie je
  • https://www.youtube.com/playlist?list=PL5WMwekqnmUD5IXWEb4NiZIib2zJlv80O

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit