Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A k čemu je to vlastně dobře, převádět hry že Steamu na gog?
    • Asharak
      Na GoGu se zatím účty nekradou. Ale to je dost podřadný důvod. Každopádně lepší pocit z "vlastnictví" hry. *5*
    • A také dostaneš hru včetně všech bonusů.
    • Dostaneš hru bez DRM?
      • Na Steamu muzu taky hrat off line. Co dal tam mas?
        • Veskoslav
          Někdo nevidí rozdíl mezi offline a bez DRM ochrany.....
        • Bez DRM neznamená offline. Ale jestli to nechápeš, tak to prostě nedělej, nikdo tě nenutí.
          • Možná to nenapsal úplně přesně, ale kvůli tomu většinou lidé DRM odmítají, nutnost být stále online.
            Jinak opravdu nevidím důvod převádět si hry ze Steamu na gog, to už bych byl raději, kdybych si mohl Zaklínače 3, jedinou hru na gog, převést na Steam kde mam desítky her.
            Jinak viděl si seznam podporovaných her? Opravdu jedna brutálnější DRM, než druhá...
            • Za 10 let si na hru ani nevzpomenu a budu mít dalších 500 nových. Tak ať si ji klidně vypnou. Co dál tam máš?
            • Tu hru si vlastně nepřevedeš, ale zůstane ti v obou obchodech. Hlavní problém s DRM je v tom, když ti hra přestane fungovat, přestože sis jí koupil. Může to být způsobené vypnutím licenčního serveru (např. bude tady za 10 let steam?), nekompatibilitou s novou verzí systému, překročením počtu povolených přeinstalací atd. DRM taky může vynucovat další omezení, která ani nemusí být zákonná. Navíc hra s DRM vlastně trestá platící, protože piráti mají DRM vždy odstraněné.
  • jeanczarny
    Pochopil jsem správně, že časem budou hry (snad) přibývat a bude třeba si to pokaždé odkliknout, že to chci převést?
  • Veskoslav
    Co jsem mohl, tak jsem přehodil. Když je nová hra jak na GoGu, tak na Staemu, vždy vyhraje GoG.
    • Já to mám podobně - pokud je hra na GOGu i na Steamu, vždy vyhraje qbittorrent.
      • Asharak
        No hlavně pokud je na GoGu. Díky nim nejsou žádné problémy s crackováním, jako u dost steam verzí :>
        • U steam verzí je problém s crackováním?
      • Veskoslav
        Kolik ti je 10?....
  • Tak jsem včera úspěšně přenesl 10 her, spouštěl jsem to hned jak novinku oznámili. Knihovna gog mi tak narostla již na 60 her, což vzhledem k tomu, že jsem platil asi za jednu, je velmi dobré. Jako správného Čecha mě hned napadlo, co když si hru koupím na Steamu, stáhnu na GOG a následně refunduji na Steamu? I na to myslí FAQ s tím, že Vám hru mohou po refundu na Steamu odebrat i z GOG knihovny. Samozřejmě si ji mezitím můžete stáhnout i s bonusy, ale to můžete z torrentů i tak.
  • Už to konečně funguje, HURÁ Broken Sworld a Shadowrun jsou doma *1*
    • Horst_Fuchs
      Tak to jsi dítě štěstěny. U mě spojení teoreticky proběhlo, kliknul jsem na add 11 games a... NIC. Má knihovna zůstala nedotčená a klikátko nadobro zmizelo. *7*
      • Veskoslav
        Dneska před 2 minutami. 5 her a všechno proběhlo v pořádku:)
      • Taky jsem se od včerejšího večera, kdy to prakticky ani přes noc nešlo vůbec, dostal dnes do tohoto stavu.
  • Steam spolupracuje a nebo se GOG účet spáruje se Steam ID, zjistí co má uživatel za hry a pokud má nějakou co nabízí i GOG tak mu ji zadarmo poskytne.
    Jakože vážně se přenáší CD-KEY a třeba i savy, nebo je to nefér pokus o odlákání zákazníků?
    • Vše je podmíněno vydavateli her ve spolupráci s vývojáři. Takže jeden člověk dostane pouze přistup k té samé hře na steamu a GoG. Je tam jasně dáno, že nelze měnit steam účet, ten je permanentně svázán. Dále je ve FAQ napsáno, že si vyměnují informace pouze o knihovně her a tedy nesdílý žádný jiný obsah jako jsou savy, pokud jsou tedy v cloudu.
      Pokud by s tím steam nesouhlasil, nešlo by se tímto způsobem spojit. A proto i existují omezené doby a hry, které toto spojení umožňují. Neznamená to, že vše co mám na steamu a je i na GoG, tak že se mě to do knihovny na GoGu zapíše.
    • KrPa
      Tak savy mas snad ulozene u sebe na localu a jiste to je na odlakani zakazniku od Steamu.
      • Kde to jde tak je mám v cloudu.
        Ale pokud je to tak jak myslím tak je to normální okrádání vývojářů.
        Těžko můžou zaručit že nebude hrát jeden člověk na steamu a druhej na gogu.
        Leda bys musel být na gogu online a kontrolovalo by se jestli na steam id tu hru někdo nehraje.
        Nicméně si myslím že dostaneš novej CD-KEY a to je ten problém.
        • Cloud už sem vypnul. Přišel jsem díky rozbitým savum o hodně času, zjistil jsem na foru, že zdaleka nejsem sám a může za to cloud, který je v defualtu zapnutý. Oblivion hazí chyby při spuštění. Musí se restartovat steam a pak to běží - zase za to může cloud. Navíc jsem nenašel možnost, jak ty savy mazat. U sebe jsem si je smazal (už jsem se blížil 500), ale při prvním zapnutí steamu se vše stáhlo. Teď už mám cloud vypnutý všude a jsem spokojen. Mám to asi smysl, pokud střídáte PC. Já hraji na jednom, takže to smysl nemá, tak nechápu proč je to v základu zapnuté.
          • No a já spoléhal že ho mám zapnutý, naformátoval jsem si PC a přišel jsem asi o rok ve všech hrách.
        • KrPa
          Jaky problem? Vzdyt s tim ti vyvojari souhlasili!
          • OK, uvidíme jestli na tom právníci něco najdou.
  • Zbytečnost. Naprosto stačí steam, pak se do toho začal cpát Origin, který neuspěl a teď gog, který čeká stejný osud jako Origin.
    • Tohle funguje na GoGu suprově, ja budu jen rád, protože právě toto mě někdy odrazovalo od přechodu na GoG verze, resp. DRM Free. Možná bych uvítal obdobnou službu směrem na steam.
    • KrPa
      hh, gog byl drive a uspel, nastuduj si fakta
    • Protože historie i ekonomie nám již několikrát ukázala, že monopol je dobrý. Co budeš dělat, až Valve vypne servery?
  • Oooops something went wrong . Please try again *9*
    • Taky tak, ale jakym zpusobem to ma clovek zkusit znovu uz to nepise, protoze jo je jedine co z te stranky ted vytlucu :-/
    • Jako takovýhle hlášky miluju. Hned si člověk může na netu pohledat jak problém vyřešit.
  • To muselo dát práce.. a přitom taková blbost.
    • Podle palců je vidět, že Tě skoro nikdo nepochopil. To je ta dnešní mládež pro kterou je film z roku 99 prostě stoletej odpad :-)
  • restore
    Ale naco je to presne dobre? Co mi pomoze mat duplikat na GOG?
    • Něterý hry má navíc GOG lépe "edičně" ošetřený. Vycházejí s nejnovějšími záplatami, často i s esenciálními uživatelskmi modifikacemi apod. Zpravidla taky dostaneš nějaký ten bonus vodobě OST, artworků a tak. Steam se hlavně se staršími hrami prostě tolik nepiplá.
    • DRM free verze a možnost si svou kopii legálně zálohovat
      • restore
        Na steame ale mas pravo modit hry, cize ak si stiahnes akukolvek cracknutu verziu, nemal by to byt problem ked vies dolozit jej kupu cez steam, nie?
        • Ty si to představuješ jak hurvínek válku, zkus to vysvětlit právníkovi, ten tě odkáže na takovou tu věc, kterou nečteš a odklikneš i když si instaluješ tu hru ze steamu. Hlavní výhoda je ta, že hru z gogu nemusíš aktivovat, takže si na chatu vezmeš notebook s externím hdd a nainstaluješ si co chceš i bez internetu
      • lol k čemu ti je zalohovaní, když chceš hrát tak si to normálne stahneš na steamu... *7* nebo prinejhorším znova koupíš kdyby neco
        • Asharak
          Proč by sis to přinejhorším znova kupoval, když to můžeš mín přinejlepším v záloze na GoGu zdarma? *7* *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit