Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • corfer
    Super článek Honzo, ostatně jako vždy.:-) Jen ten monitor od Aceru... Od nich bych si nekoupil ani teplovodivou pastu.:-)
    • bohužel jsem si jednou monitor od aceru koupil, znovu už bych tu chybu neudělal...
  • A přesně proto jsem si koupil PS4. Nemusím teď řešit sra*ky s hardwarem a uraženě měřit FPS, abych si za rok kupoval novou grafiku.
    • Tilwaen
      Koupil sis PS4, abys nemusel hrát v 4K rozlišení? Proč ne.
  • Ten příklad nového počítače měl být uveden na nové platformě socket 1151 a ne na nyní již zastaralé 1150.
    • Co je na haswellu zastaralého prosimtě? V čem má Skylake vyšší výkon? :D Cpu oblast stagnuje už pár let, dnes ti pořád stačí i Sandy OC. Ta tabulka je orientační pokud vím.

      Mimochodem 4690k 3,5Ghz stojí 6500k, ekvivalent Skylake koupíš za tu cenu 6600 3,2Ghz ( navíc zamčenou), nehledě na dražší desky.
    • Nick rozhodně sedí
      • Děkuji za zajímavý argument. Trvám ale pořád na tom, že 2 a půl roku starý socket a rok a půl starý chipset jsou zastaralé, když je na trhu zcela nová platforma s vyšším výkonem za téměř stejnou cenu. Možná ale autor o socketu 1151 nikdy neslyšel, stejně jako vy chytráci, co jen urážíte a klikáte tupě mínusy. Možná jsem jen urazil vaše nabušené stroje...
  • gesto
    Tak za 5 nebo 10 let bude 4k standart a možná už v krámech ani nebude 1080p běžně na prodej do té doby o to nemám zájem, pc za 60 tisíc+ a ještě mít problém se strany vývojářů her nebo na driverech,,, mne ted spíš zajímá oculus rift jaky to bude v praxi atd... rozlišení monitoru je prakticky úplně jedno po nějaký době si oko navykne a už to člověku ani nepřijde jako nad standart, taky jsem byl hotovej u přechodech s crt na 720p a pak 1080p ale za měsíc mi to už ani nepřišlo, ale ten oculus to bude fakt něco nového co tady ještě nebylo, jenom aby na to byly hry, protože už ted top vývojáři prokazují jenom neschopnost a to jak se popasují s oculusem je fakt ve hvězdách ...
  • Stavěl jsem nové PC před 5 měsíci a SOUHLAS s článkem. Na 4K je čas. Takový "další krok/mezistupeň" (než nastane doba 4K) - tedy zlepšit si železo a mít tak lepší vizuální vjem, že jsem zase o kus dál - je pořídit si ultrawide monitor (21:9). Ještě lépe 34" (buď 2560x1080 nebo 3440x1440 - už dost dražší). V těch 34 palcích a ultraširokém rozlišení máte super velkou plochu a lepší zážitek z hraní než "v předchozích letech"... Rozlišení 2560x1080 není takový žrout grafárny, než třeba monitory 16:9 2560x1440, či 21:9 3440x1440, a tak vydrží třeba s grafárnou za 10k GTX 970 nějakou dobu, a zážitek z hraní je výborný. Zde třeba ukázka jak vypadá 34" vedle staré TV http://666kb.com/i/d3c8ji1711biy83iy.jpg :-)
  • K tem async shaders a AoS. Posledni drivery nvidie zvedaji vykon v AoS a at uz je to s async shaders jakkoliv, 980ti je nejrychlejsi karta v AoS.
  • del0
    "Jak ukázal například třetí Zaklínač, ani grafická karta za 20 000 Kč vám neposkytne 60 fps při plných detailech a za jakýchkoli okolností."

    "Jenže ani tady se na stabilních 60 snímků na vteřinu nedostanete bez snižování vizuální kvality."

    To je mi novinka. Takže najednou je 60fps standardem, zatímco některé... ehm... zařízení nezvládají hry stabilně ani ve 30fps a pokud ano, tak je to naprosto dostačující a není třeba víc. Smrdí tu double standard.

    Oh wait... Olejník. *7*
    • článek pro retardy, Honza asi poslouchá zdejší retardovanou komunitu a má strach o jejich zdraví. Spousta zdejších retardů si stěžovala na motání hlavy z 30FPS, takže Honza se bojí, aby jste se nepraštili třeba o vanu, proto píše o 60FPS
    • dneska nemit na PC 60fps je pro mnoho lidi to samy jako mit extremne kratkyho pindoura. Pokud to je standart tak se dost snizil, quake 3 hravali lidi bezne při 75-85 fps.
      • Tak zrovna na Quaka je i 85 fps strašně málo a pokud si dobře pamatuju tak u Quaka se záměrně snižovalo nastavení grafiky aby bylo fps co nejvyšší.
        • Quaka 3 jsem hrál hodně dlouho a to hlavně v letech 2001-2004.
          A máš pravdu Q3 byl hodně o hrabání se v configu a hnaní detailu skoro až na úplné minimum :) o FPS mluvit nemůžu, jelikož už je to hodně dlouho, ale pochybuji, že se hrálo na + 60 fps .. ta hranice byla určitě mnohem vyšší.
          • ti co na Q3 neměli comp tak hrávali 60 fps v klidu ti co měli valili 120+ naprosto v pohodě
            • 60hz CRT monitor byl o oci, hodne lidi v te době měli monitory 75 a 85 hz. A z nejakeho duvodu se u LCD monitoru uhnízdila na velmi dlouhou dobu 60Hz, samo u nej to je jiné, ale je to urcitej standart smerem dolu. Aspon se zaplym V syncem.
            • Nemáš pravdu , 60 vs třeba 200fps poznáš i na tom 60Hz monitoru
            • wenceslaus
              Tak u těch fps jde spíš o prestiž, než užitek. Proto 120 na 60Hz monitorech :)
            • boze tady je te samej expert. kdyz mas 60fps na 60hz monitoru a 120fps na 60hz furt vidis jen 60gps :D v dobe Q3 rozhodne na 120mhz monitorech nehral, tak tu prosim nemelte a rychle do skoly...
  • Tady ten článek se opravdu povedl, tolik lidí, co tu hází svoje názory, slintající konzolisté, co prahnou po výkonu, technofetišisti, co jej mají, ale je jim v podstatě na nic, průměrňáci, kterejm něco jde a něco zase ne. Stejně tady ty problémy optimalizace se nikdy nevyřeší, není tady ani žádnej důvod, aby se vyřešily. Hlavně že si Jelimánkové kupují "vlajkové karty" po 20 tisících a je úplně jedno, jestli na to mají, nebo si ty prachy půjčili. Teď stejně na pár let konzole všechno zbrzdily. Možná to je i dobře, protože kupovat každý 2 roky grafiku, abych to na tu (někdy) šílenou optimalizaci rozjel ve fullHD v 60 Fps, mě taky už nebaví. Samozřejmě se toho dá ještě hodně zlepšovat a určitě to mají vývojáři v plánu. Ale bylo by opravdu fajn si někdy pustit hru s doporučenou konfigurací, kterou splňujete a ono by to fakt fungovalo *1* . Metal Geara vynechávám, ten má optimalizaci fakt perfektní. Co vy na to *5*
  • Toto téma se netýká konzolovích hráčů.

    Snad podobný článěk pro konzole bude za tři generace konzolí, kdy se to bude týkat konzolovích hráčů.
  • to jak dobre bude hra vypadat zaleží ani ne tak od rozlišení ale od velikosti textur a množstvi pixelu a ruznych efektu. A tam máme porad mezery, že to ani fullHD poradne nevyužije. Príklad: darmo pustite Fallouta 2 ve fullHD, porad to bude mít pixelovou grafiku, nebo si pustite naopak nejaky film jenom ve 720p a porad to bude vypadat líp než zaklínač v 4k.
    Osobne radeji hraju v nižším rozlišení protože grafika pak vypada víc rozmazle a filmove, než když zaostrite na textury ve vyšším rozlišení a zjistite že je to vlastne porad jenom hra...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit