Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě jakožto spravnymu hráči o rozlišení či grafiku nejde, užívám si hratelnost a příběh. Pokud hru hraju na nejnižší rozlišení, protože vyšší mi ten můj sunkoflek už neutáhne, tak to tak ani nevnímám, neboť je to zkratka věc, se kterou se musím na nějaký čas smirit, než si pořídim lepší PC či PS4.
  • Keyz
    Jinak k ceně. Proč se někdo podivuje nad cenou? Vždy člověk platil hodně za něco, co nemohl mít každý. Zde to je samé. Maximální kvalita a 4k není běžné a delší dobu nebude. Chceš to? Tak potřebuješ hodně prachů. Normálka. Matlat to ve 30fsp a sníženém nastavení nemá smysl, to není důvod za to dát prachy navíc.

    V daném segmentu se neřeší zda se to vyplatí, ale zda to chceš a máš na to. Ten kdo si kupuje drahé auto, hodinky apod. Také neřeší zda se to vyplatí. Zde máte technologii která něco přináší a pro masu bude dostupná v maximální kvalitě za dlouho a máte možnost to koupit. To je celé. Zda se to vyplatí nebo ne, je člověku co to koupí jedno. Ten si koupí to nejlepší co je, protože chce to nejlepší ihned a konec.
  • "Pokud hra nabízela speciální nastavení typu TressFX, HairWorks nebo alespoň tesselaci, nechával jsem je zapnuté, přece jen chceme nejvyšší kvalitu." čiže celý graf je zavádzajúci. Len taký Witcher 3 bez HairWorks dá +20FPS aj na mašinách ako 980-tka a cena toho je len strata plávajúcich vlasov.
    • Nielen vlasov, ale aj rôzne modely zvierat týmto strácajú. S Hairworks proste vyzerajú lepšie.
    • Kinet1c
      Ano ale ide prave o tu vec, specialitky, ked vysolis dostatocne velky balik za spickovy stroj, chces aby na nom slapalo vsetko co ti tvorcovia hry naservirovaly. A prave preto je vsetko zapnute. Samozrejme obycajny hrac, ktory sa chce zabavit a nie kochat tech demom, si skratka zahra vypne hairworks a zaklinac je zrazu krasa, slape vsetko ako hovoris o tych 20fps lepsie.
      Uprimne aj ja by som ocakaval, ze ked za stroj dam taky balik penazi, chcem aby zvladal to co za take peniaze ocakavam aby zvladalo. Ako sa zda, nie je tomu este celkom tak a suhlsim s clankom, ze este si nejake tie rocky pockame, az to bude bezna rutina.
      Bolo to podobne aj s 1080p aj s ostatnymi rozliseniami. Pamatam si napr. ked som si kupil svoj prvy stroj a AZ s 15" monitorom s max rozlisenim AZ neuveritelnych 1024x768, ale na tu dobu to bolo velmi super, ale ako cas plynul, tak aj moja trpezlivost a musel som siahnut po najprv. 17" a nasledne 19" az k terajsim 24". Tu som urobil skok kus vecsi, nevidel som zmysel kupovat 21 :D.
  • gesto
    3400 Kč za windows ? proč platit ? za ty peníze raději vzít i7 místo i5,,, a tak nějak mi nepřijde jako ekvivalent kvality nvidia ... od toho tady je nová R9 série a ne zastaralý titán
    • GTX 980 Ti nie je Titán. To je jedna vec. A druhá je tá, že či sa ti to páči alebo nie, je GTX 980 Ti najvýkonnejšia jednočipovka. A to aj v 4K.
  • Vakek
    Pěknej článek. Víc takovejch Honzo :-)
  • tvl za dve hodiny 100 prispevku, tolik nemaji ani nektere AAA hry. redakce správne pochopila že zdejší komunitu nejvíc zajíma grafika a hw diskuze, co je divne vememe li v potaz že jsme na herním webu.
    • Stačí jen nevědomky mimoděk zmínit slovíčko "grafika" a očekávej veletok houen, Ganga hadr - nic podivuhodného...
    • ale půlku máš od Keyze, LV a Nigtborna, které ti nic nedají *3*
      • solomon.short
        rozhodne mi daji vic nez nicnerikajici kydy od tebe :)
        • tak pokud jsi naladěn na inteligenci Keyze, tak to chápu *3* s
          • solomon.short
            kdyz oni ti tri tebou zmineni pouzivaji argumenty, ne vykriky. timto bych debatu ukoncil
            • čemu přesně bych nerozuměl? To se považujete za jaderné fyziky?
            • Stejně tomu nerozumíš (takže jejich argumenty nepoznáš), tak proč to chceš vědět, asi se hodně nudíš, napadlo tě někdy, že ty tvoje zbytečné a otravné příspěvky nikoho nebaví číst? Se divím, že tu někteří na to vůbec reagují.

              Dont feed troll pls.
            • čemu přesně říkáš argumenty? Můžeš nějaký argument Keyze citovat. Díky.
    • solomon.short
      z toho je petina nesouvisejicich komentaru od tebe :D

      a ted mi prozrad jak nesouvisi grafika a hw diskuse s hernim webem...
  • Keyz
    Problém je, narůstající úhlopříčka. To aby poté člověk seděl x metrů od monitoru. To je naprosto vtipné.

    Navíc jak někdo poznamenal. Když se neví co dále, tak přidat body je nejvíce jednoduché. Lákají na to i u telefonů a daří se to. Klasicky pokrok na oko pro dav. Napíše se poté 4k jako prase na obal a hotovo.
    Kdyby raději řešili kvalitu a ne kvantitu. Zlevnit IPS, zlepšit IPS, OLED apod. Poté je fuk, že nemáte x metrů obrazovku když máte něco, co má skvělé parametry obrazu, odezvy a třeba to má i nějaký ten něco synch. Kvalita. Více bodů nic moc neřeší. Je to jemnější to je celé. Stojí to extra prachy a zabere to hodně místa.

    To samé pro TV. Stačí se podívat na levné TV které se hodně kupují. Kvalitou jsou tragické vs ty dobré. To pozná člověk na první pohled. Tohle se má zlepšit. Mezi LCD jsou neuvěřitelné rozdíly. Stále je možné koupit monitory, které nemají rovnoměrné podsvícení apod. Kdyby člověk chtěl nějakou kvalitu, tak to aby koupil monitor pro nemocnice, narval tam něco synych a podobně. Absurdní. CRT v tom byly lepší.
    TV jsou na tom pro hráče ještě hůře, tam na zaměřené pro hráče kašlou více.
    • nightborne
      A přesně proto jsem radši koupil 24' s IPS než nějakou 30' zhovadilost s žalostným obrazem =)).
      • Keyz
        Ale jak budeš machrovat, když nemáš větší...(dramatická pauza). Monitor? Nebudeš borec, kámoši tě zavrhnou, lidé na tebe budou házet kameny a budeš muset chodit kanálem. Jdeš proti proudu a reklamě!
        *3*

        Tak jak ty, jsem to dělal vždy. Ale bohužel to byl vždy problém. Najít kvalitu za nějaké rozumné prachy. Všude je tuna křápů které jsou velké, mají velké rozlišení a hotovo. Stojí to prd. OLED stále není snad běžně v prodeji za slušné peníze. To samé ty něco synch. To má pár monitorů a většinou jsou TN. To je zrovna dobrá věc, viděl jsem to na živo a jedna z mála věci kterou člověk pozná jen tak.
        Jo, koupíš si NEC pro nemocnici za hodně. Bude konečně mít podsvícení stejné a vše super. Také to podle toho stojí *16*

        Nedejbože aby někdo byl posedlý Satanem a chtěl kvalitní 16:10. To je přímo šílenec hodný na odvoz do ústavu, protože přeci více obrazu při stejném tvaru není možné. Více obrazu člověka zabije, oči mu vyletí zadkem ven! *15* . Tohle sehnat aby to bylo na práci, hry apod. To je problém. Natož pak více jak 1080p v 16:10 (to asi musí vyrobit NASA)
        • kup si iMaca, máš 5K a k tomu 16:10.
          • Keyz
            Nejsem iovce
            Kupovat něco od apple je pozvánka do nové sekty. nabarvený kabel, jiný konektor (schválně) +x prachů.

            Navíc...Tam máš jeden monitor a když chceš jiný tak to nejde. Omezený výběr. A řada věci také není tak dobrá. Jen to skvěle maskují. Iphone třeba hodně upravuje fotky poté co to vyfotíš a mezitím co vypadne na obrazovku *3* .
            Ale plus, že stále jedou 16:10. Tomu se divím a je to dobrý.
            • nejsi iovce ale d*bil určitě jo *15*

              "Kupovat něco od apple je pozvánka do nové sekty" Píše jeden z nejhloupějších PC Master Race z Games.cz
      • to si borec
  • 0011
    Mám obdobnou sestavu, podstatně dražší(a jistě lepší) ramky a procesor, a trochu slabší grafiku 970 a nemám 4k monitor, ale ani by mě nenapadlo to zkoušet, možná tak na starší a nenáročné hry, v diablu 3 používám DSR, ale u GTA V si radši zahraju na maximální detaily než značně snížené detaily a 4k/DSR, dávám tomu minimálně 5 let než se 4k bude pomalinku stávat standartem, ale nové hry na plné detaily ve 4k s uspokojivými FPS nerozedete ani na mašině za 3x tolik peněz co tohle, navíc radši bych tam dal 2x970 ve SLI za ty prachy, než jednu 980 a stejně to bude mašina na hraní ve 1080p hrát ve 4k je nesmysl, dokud nejsou stroje a hlavně karty, které by to zvládali uspokojivě, zatím to není ani koníček znuděných milionářů dokud nevydají něco mnohem silnějšího než titan, do té doby to bude jak stahování lechtivých filmů po vytáčeném připojení ....
    • 0011
      Sice je to ukázka pro 1080p ale jasně to ukazuje, že je lepší mít dvě karty po 10k než jednu za 21k:
      https://www.youtube.com/watch?v=MX64E1XnzMc
      Navíc 970 ve SLI má v některých benchmarcích lepší skóre než Titan
      • ten odkaz je ale 980 a ne 980ti
      • Neřekl bych. Vždycky je lepší jedna rychlejší. Raději 980Ti, než 970SLI (2x TDP, microstuttering, jednotná VRAM, někdy čekáš na podporu SLI v ovladačích, někdy se nedočkáš vůbec atd.) .. těch 15 procent výkonu navíc nebo kolik za to podle mě nestojí.
        • 0011
          Osobní zkušenost se SLI nemám, protože když už kupuju novou kartu tak už jsou většinou za stejnou cenu mnohem lepší karty, jestli je problém s ovladačema tak 980TI je asi lepší volba, ale dávat 21 za grafiku na hraní už mi příjde ujetý, to je lepší zůstat na jedný 970 a "smířit se" s 1K než koupit si 980TI + 4k monitor a stejně si ve 4k pořádně nezapařit, no ono některé hry jako arkham knight mají problém rozjet i podstatně lepší stroje než mám na "pouhé 1k", ale to je jiný příběh respektive příčina...
      • solomon.short
        jenze jen v nekterych. SLI/Crossfire je obcas dost problematicke
        • Jo no, v benchmarcich je SLi nebo CF lepsi. *15*
    • lol co to je "lepší ramka" ? ram je ram, jestli máš 8gb za 1500kč nebo za 3 litry je uplně jedno, rozdíl nula nula nic krom částky na faktuře.
      • 0011
        Vyšší takt pamětí, ram mám 16 gb ale to je jedno, stejně tak u her na frekvenci nezáleží, u renderování už je to trochu něco jiného, takže nejde jen o částku na faktuře
        • on žije v bubline počítačových her, nedojde mu že nekdo používa pc i na práci *1*
      • zajimavy, o hrach nediskutuješ zato když je článek o hw hned prilezeš delat machry. zajimalo by mne proč nejdeš na specializovany web? tam by te asi vysmaly
        • 0011
          Taky tě miluju maxi, jde o to že ve 4k se rozumně hrát nedá i kdybys byl multimilionář a je úplně jedno co do toho narveš a na to nemusím být kdovíjaký génius ale mám zkušenosti s obdobným HW tak prostě vím že je to nesmysl, je to jako pokoušet se jet 300km/h s trabantem. O hrach poslední dobou moc nediskutuju protože mám dlouhodobě zánět šlach tak si moc nezahraju psaní na klávesnici je docela v pohodě, ale hlavně klikání myší bolí,(klikám pěstí nebo nosem, takže FPS si fakt nezahraju*1*) dohrát life is strange bylo doslova utrpení pro moje ruce, koupil jsem si i ten datadisk pro zaklínače, ale nemůžu si ho zahrát, nejsem odborník na HW to fakt netvrdím
          • pro lidi se zanetem šlach je idealni gamepad, QTE hry nebo tahove strategie
      • solomon.short
        chapej, uber chladic, nejlepe blikajici apod. Rychlejsi, i kdyz to platforma nedokaze vyuzit atd... k smichu :)
        • Draken69CZ
          třeba profesionálně zipuje a raruje tam už to znát je *3*
          • 0011
            renderuju, ale rozdíl oproti pomalejším ramkám není nijak ohromující, profesionálním balením se fakt nezabývám a ani nikoho takového neznám, vlastně jo jeden týpek o tom pořádá semináře ale tam nejde o soubory *3*
          • solomon.short
            pri vsi ucte Drakene, tezko. u Intelu do nastupu Skylake nevyuzijes vic nez 1600 MHz. U APU AMD vyuzijes rychlejsi pameti (hlavne kvuli grafickym jadrum), na druhou stranu, nikdo rozumny si na hrani APU neporidi
  • Takhle generace karet nemá na pořadné 4K hraní výkon a je jedno kolik GDDR nebo HBM má! Jádro prostě chcípne! SLI a Cross neřešme. Příští rok ukáže, jednak bude venku VR což může značně zamávat se zájmem o 4K, bude nový standart pro BD disky (konečně) a atraktivnější ceny. Ale hlavní faktor je, že skuteční PC hráči (nemyslím socky piráty) ročně ušetří na hrách desítky tisíc korun které by jinak vyhazovali za 30fps a 1080p tituly na konzole. A já rád vyhazuji prachy za našlapaný HW tak sem s ním!
  • V době kdy jsou nám servirováný s.ačky které ani půl roku po vydání nejsou použitelné viz. Batman a PC porty dělají druhořadí patlalové doma v garáži přechod na 4K nepovažuji za prioritu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit