Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přestaňte pořád mlít o tý aukci. Vždycky jsem našel docela dobrej předmět a ta aukce nikoho nezajímá. Budou tam chodit nakupovat jen ti hrozní puntičkáři, co musej mít celou sadu předmětů, který by jen tak ve hře nenašli (takže ti nejhorší typy lidí, co jsou pc hrách závislí) Ale to mě, ani vás, nezajímá. Kdo bude nakupovat na aukci (prodávat nebudete, protože budete craftit a předmět, který bude rare, tak raději rozložíte na součástky, než ho prodáte). Jakmile si něco koupíte na aukci, tak ztratíte tu motivaci na hledání a hraní Diabla 3. Dejte na má slova.
  • http://www.vitana.sk/_dataPublic/products/6aed6a3a2184677bdff0e777ee0c2512/151331Ryza-1kg_dlhozrnna_SK.jpg
  • Abych řekl pravdu, tak tenhle systém duální aukce mě moc netěší. Nechci si kazit hru integrací reálných peněz, protože by mi ji to zkazilo. Padne mi super věc.. co s ní? Používat a nebo prodat? Užít si hru nebo běhat světem nahatej s pár EUR v kapse? Zkrátka penze kazí hru a pevně doufám, že lidí s tímto pohledem bude víc. Nerad bych se dočkal toho, aby gold-aukce zela prázdnotou a money-aukce byla přeplněná equipem, o který stejně nikdo nestojí. Chápu, že každý bude chtít vydělat, takže mi ta situace nepřijde úplně nereálná. Nezbývá než doufat, že i za goldy bude reálné něco slušného sehnat *5*
    • Normální aukce bude velmi důležitá a dost možná tam bude víc věcí jak na rmah.
      Musíš si uvědomit, že zalťáky lze prodat na rmah, tzv zlato bude mít směnný kurz, takže obě aukce budou mít svoje místo a ti co v tom budou umět chodit budou plně využívat obě.
      • I samotné zlaťáky půjde prodat? Tak to je docela zásadní informace, kterou jsem nevěděl. No uvidíme.. na Diablo se moc těším, tak doufám, že si nenechám zkazit zážitek touhou po bezpracném vydělání několika éček :-)
    • To se nestane - logické by mělo být, že nejdřív musíš vybavit svou postavu, abys mohl snadno a rychle ničit nejsilnější protivníky s největší šancí, že ti padnou co nejlepší předměty - teprve tyto předměty pak můžeš prodávat, třeba pro jiné povolání, nebo nehodící se do tvého preferovaného stylu hraní...
      • Tak to záleží, do jaké míry bude hra o skillu a do jaké míry o equipu. Obecně si myslím, že zkušenej hráč nebude mít problém hru proběhnout i s "normálním" equipem, takže když občas prodá nějakou tu peckovou zbraň, tak ho to nepoloží.. nehledě na to, že i tu peckovou věc stejně za 5 levelů zase vymění za normální, tak proč ji radši neprodat, když nějakej jouda ty peníze dá. Samozřejmě nemluvím o end-game equipu, tam to bude asi výjimka..
    • Zlataky budou potreba hlavne na crafteni novych veci, navic budou potreba v mnohem vetsi mire, nez bude clovek schopen sebrat pouze z dropu.
      Je mi ale jasny, ze top veci proste v goldaukci nebudou.
      • Což pokud to bude takhle, tak si myslím, že by to mohlo být OK.. prostě vlk se nažere a koza zůstane celá..
  • uzijte si to wowko, do toho nejdu. Cela hra je o tom jak kde co prodat..
    • LP z bety me vubec nepresvedcil. Jen klikat kam ma jit a stridat tlacitka. Level poloautomat, opravdu v tom vidim jen sber kramu a prodej. Tak proc kurna jeste musim bejt online?!
    • Ano, smysl diabla byl, je a bude: zabit, sebrat, obchodovat
    • Pozri sa aj tak si ludia budu predavat itemy tak ako na diable 2 forum gold co bol,tomu to sa aj tak nezabrani ten kto bude chciet predavat tak jednoducho bude predavat a blizzard to vie tak preto to rovno implementoval do hry,akurat to malo byt podla mna jednorazova platba a nie za kazdy item.
      Ano ani podla mna to nieje spravne ze za real cash si kupujes virtualne veci ale to musia ludia sami pochopit ze to nieje spavne respektive ved o tom to je ze ty sam zbieras tie itemy,ty sam sundas tazsku priseru a padne ti item,ake je to uz len potesenie ked si to clovek sam kupi za real cash a prave v takejto hre ved to je znacny clanok hry
      • Ale rozdil je v tom, ze 90% hracu Diabla 2 nemelo o zadnej nakup itemu zajem a ani o nem nevedeli. Hrali jen tak pro zabavu a nic neresili vic je nezajimalo. Ovsem nyni kdyz to nabidne primo Blizzard vsem, tak to uplne zmeni podstatu hrani, jeste kdyz odstranili manualni leveleni a vsechno je zavisle od itemu. Nyni bude temer kazdy na nejake urovni premyslet o tom jestli by ty itemy nemohl prodat misto pouzit ci prodat NPC, apod.
        • Možná by ti chudáci hráči měli investovat bodiky do WILL, aby měli větší rezistence proti Blizzardímu mindcontrolu, nebo naopak do INT a levelovat trade, aby na tom víc vydělali:) No ale to už je každého věc, kam si dává bodíky.
    • zadny dodatecny placeny obsah te ve hre nezvyhodni, je to jen pro lamy kteri chteji mit vse bez hned... nechapu tedy tvoje zbytecne narazky :) i kdyz uznavam ze blizz na tom bude mit luxusni byznys.. Ja osbone jsem na WOW alergicky, tohle bych stim ale rozhodne nesrovnaval.
      • Chceš snad, milé vole, tvrdit, že kdyby si v D2 assasinka koupila celé Natalya's Odium, nebude nějak zvýhodněná?
        • zvyhodnena vuci komu v singleplayer hre ??
          • Diablo má jen singleplayer?
            • singleplayer ? tohle je diablo 3, tady zadny singleplayer, mulitplayer neni.
            • D3 má singleplayer?
  • Chci vice clanku o teto supr hre. Nemuzu se dockat a cteni o ni me krati cas :)
    • Ja uz jen prolitavam fora, us, eu, cz, vsude vsechno o diablu, porad dokola jak magor, uz z toho blbnu, at uz to je venku
      • tak se na to vyprdni venku je krasny pocasi to ti zkrati cekani :)
        • Na lepivém horku a oslňujícím slunečním svitu nevidím nic krásného...
  • Mensi dotaz - budou mit hardcore postavy oddelenou aukci itemu, nebo pujde prodavat itemy z normalnich postav vsem?
    • Ano, hardcore postavy maji oddelenou aukci a k tomu navic maji pouze aukci za goldy.
  • Jedno ma trosku trapi,pokial je plna verzia hry a za servery si neplatime nie ako na wowku a staci teda jednorazovo kupit hru a hotovo a tam je tiez aukcia aj vsetko,nechapem ten rozdiel preco to nespravily tak ze ten kto chce predavat a narabat s real cash,by si aktivoval sluzbu ja neviem za 5 euro a mal by uz navzdy povolene tieto veci za real cash.
    Chapem naklady ze to niekto musel naprogramovat tak za to by som si vypital ale neustale 1 dolar ci 15% si pitat za kazdy item mi pride fakt trosku ako biznis.

    Ak sa im podarilo hru urobit tak ze za servery neplatime a aj bezna aukcia nema teda naklady nejake na stalo nevidim dovod ze by to muselo byt takto riesene.

    Ako blizzard a valve stale robi pre mna osobne hry ktore ma najviac bavia,maju vysoku kvalitu,hratelnost a celkovo su vysoko kvalitne.
    Avsak ak sa pozriem na politiku valve a blizzardu,jasne u mna vyhrava valve-uz len ceny hier valve ako nastavuje a casom ich dava fakt za malo a pri akciach ani nehovoriac,kupit si valve complete pack za 72 euro,tolko kvalitnych hier za tu cenu kupim v blizzarde 2 hry.
    Proste s tohoto hladiska vyhrava valve,nevravim ze aj valve si nezhrabava ale rozhodne niesu taky ako v blizze.
    Na druhu stranu zas neviem,niesom tam nemam tolko vedomosti aby som na 100% mohol povedat ale nejak uz je toho vela a domnienky sa vynaraju :).
    Rozhodne ale radsej to mali tak spravit ze aktivovat real cash sluzbu za urcitu cenu a hotovo,aby sa im nestalo to ze tych 15% bude vela a zas ludia zalozia Forum Gold ako na diable 2,raz mozno pride ten cas ked si na tom tieto velke firmy raz popalia,pripadne stratia urcitu skupinu fanusikov.
    • Spades
      Jak se jim jako podarilo udelat hru ze neplatime za servery?
      Vzdycky sme platili za servery, ale v dobe D1 a D2 tam nebyl takovej naval, tak se to zaplatilo z ceny hry, ale ted tam budou vsichni, i ti co hrajou SP, takze musi mit lepsi servery. To vyzaduje vyssi naklady, a proto si budou strhavat procenta z RMAH.

      Ja jsem pro - ONI tu hru udelali, tak ONI si mohou rict o maly poplatek... 1 euro fakt neni moc za prodanou vec. A pochybuju, ze by nekdo prodaval veci treba za 5 euro... to radsi prodam za goldy.
      • Je to jednoduchý, ať už použijete jakoukoliv jinou aukci, tak si provozovatel služby vždy vezme nějaký poplatek z vašeho zisku, nechápu jak se tomu někdo vůbec může divit.

        Taky si musíte uvědomit, že doba se změnila a všichni hledají cesty jak vydělat víc na již vydané hře, tenhle způsob je aspoň na papíře daleko lepší jak ty ostatní (standardní mikrotranskace, měsíční poplatky nebo DLC).

        Když už nic jiného, tak ten systém nemusíte vůbec používat, nemusíte používat vůbec žádnou aukci, ostatní za vás budou podporovat další rozvoj hry.
        • Já myslel že rozvoj hry financuji tím že zaplatím 1500,- nákupku, když jakákoliv jiná neActivison-Blizzard hra stojí polovinu.
          • a) D3 ma prumernou cenu okolo 1150.
            b) Obvykla cena pro Blizzard a standardni cena pro AAA hry.
            • avp8: To nemeni nic na tom, ze standardni cena AAA her je 1000,-
            • Pro mě je AAA hra minecraft a stal me 5EUR...
          • SnakePlisken
            Diablo 3 seženeš i za 1000 Kč. Navíc cca 1,2 miliónů hráčů World of Warcraft má D3 zdarma. :) Navíc nic tě aukci nenutí využívat, můžeš si zaplatit svých předražených 1500 Kč a hrát v klidu s kamarády. ;)
            • Mě se líbí jak všichni píšete "zdarma" .....
      • A ja se ptam: "On po nich nekdo chtel aby SP byl online?"
        • ano chteli to pirati
          • Pirat neni zakaznik, proc by ho meli poslouchat? /s
        • nice qq
    • smejki
      "Ak sa im podarilo hru urobit tak ze za servery neplatime"
      To je hodně divná věta. Jako by ekonomika produktu byla nějaká loterie.
    • tie pravopisne chyby su hrozne, nechapem co vas v tej škole ucia
      • Nevím co vás učí ve škole, ale na začátku věty je jedno velké písmeno a na konci věty schází tečka. A nevím co má společného škola s Diablem 3.
        • On je trochu rozdil vynechat velky pismeno a tecku u prispevku co ma jen jednu vetu, nez zprasit nekolik odstavcu.
      • Súhlasím. Navyše formátovanie textu *7*
    • No každopádně hra ještě ani nevyšla, tohle všechno jsou informace které budou platné hned po launchi. Nicméně Blizzard své hry patchuje jak o život, a mám pocit že tak prvního pul roku to bude ještě takový betatest a bude se to všechno, nejen kolem aukce každou chvilku nějak aktualizovat a měnit, zda k lepšímu nevim, ale asi jo :)
      Takže co se týče čísel a procent a mechanismů, zatim bych to moc neřešil, téměř stoprocentně přijdou změny, dokonce ani tu aukci na realny prachy už ani nebudou zapinat v době vydání hry ale až někdy po týdnu nebo možná ještě později, aby si otestovali funkci aukce jako takové, prostě pořád testují a nic není imho pevně dané.
      • jj, i původní Diablo 2 bylo více méně betatest, bez pátého aktu tomu hodně chybělo... a to ani nemluvím o rozlišení 640*480, které se na "přijatelných" 800*600 zvedlo právě až s Lord of Destruction...
  • Borci trošku mi to objasněte. Když dám na aukci předmět za realný za to nic neplatím že? Pokud se prodá blizz si strhne z výdělku 1$ nebo 15%. Když se předmět neprodá(vyprší čas) nic mně to stát nebude za to že jsem ho tam dal.
    Pokud se prodá dám ještě 15% za převod na můj učet je to tak?
    • Nekde sem cetl ze se bude platit minimalni castka za samotne vlozeni predmetu za realne penize...at se proda nebo ne...muzete toto nekdo vyvratit nebo potvrdit, dost by me to zajimalo ?
      • Za tohle se uz neplati. Nahradili to tim, ze muzes mit jen 10 aktivnich aukci.
    • Za vlozeni predmetu do aukce se nic neplati.

      Musis urcit, zda vydelek z predmetu ma jit na Battle.net Balance (a) (ucet, ze ktereho muzes platit pouze veci od Blizzardu) nebo zda chces dostat penize na tvuj bankovni ucet (b).

      a) po prodeji veci Blizzard strhne 1E nebo 15% (podle typu predmetu)
      b) po prodeji dostanes na bankovni ucet cenu predmetu - 1E nebo 15% - 15% za prevod paypalem (nebo jakoukoli jinou sluzbou)

      Kdyz aukce vyprsi, nic se neplati. Maximum aktivnich aukci je 10.

      *7*
    • JJ 1 euro za equip, 15 % za matros na craft, za zalozeni aukce nepatis, za neprodany veci neplatis

      15% paypal pokud si ty penize budes chtit vybrat, mues si je taky nechat u blizzu pro nakup dalsich veci na aukci nebo jejich her.
  • Ne ! s Rusama nee :) Cursed region. .. .
    • boze, vzdyt to je porad single hra max ve 4 kooperace a kdyz tam rusaka nechcete, tak ho tam mit nebudete
    • kostejnesmrtelny
      Jop. Ruská komunita je totální mor pro všechny hry, kde se objeví. Hráči Doty 2 by mohli vyprávět. Rus v týmu = 70% handicap.
      • nebo SC2 4v4 s dvema rusakama to je jak 2v4 *10*
        • Diky bohu v D3 bude mnohem pohodlnejsi odejit ze hry a jit jinam.
    • Spades
      tjn... meli to udelat jak se SC2 - dat jim vlastni region, a kdyz chcou hrat s nama, tak si to poradne rozmysli, jestli za to vyplaznou 5x tolik, kdyz nebudou umet anglicky
    • Čo že s Rusmi - ale izrael...
  • Zaujímalo by ma, čí si to 1€ Blizzard strhne aj keď sa item nepredá v danom čase. Ak nie tak to bude riadny spam v tej aukcii. Ak áno tak to bude slušný gembling. Ešte dúfam v to, že nebude systém nastavený tak, že na tie TOP veci človek nebude mať moc reálnu šancu nafarmiť matroš bez nejakého tvrdého závislárčenia a tak bude tlačený k tomu aby kupoval za reálne prachy s tým že "veď nemusí"
    • Máš limit na 10 položek v aukci v jednu chvíli takže zaspamovany to nebude tak moc. Já osobně budu mít ten limit permanentně zaplněn :)
      • Tak to obmedzenie je dobrá vec. Ale dal by som ešte zálohu nejaké "goldy" tak by sa obmedzili hráči čo budú len obchodovať za reálne a ani nebudú vedieť o čom tá hra je. Uvidíme lebo aukcia môže byť buď veľmi zaujímavý element alebo naopak môže celú hru sprasiť. Snáď to majú poriešené.
        • Z lidi co nebudou vedet o cem je hra, ale budou sedet u aukce a platit "poplatky" jim pujde vic penez nez z nekoho kdo si uziva hru a na RMAH dlabe. Prave proto tam ta aukce je.
    • Neproda-li se vec, zadny poplatek se nestrhava.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit