Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mně by spíš zajímalo proč třeba v rusku nebo na ukrajině se hry prodávájí za 1/10 cenu než u nás.
    A ať mi nikdo netvrdí,že je to kvůli české lokalizaci.Jak to že EA prodává třeba nový Dead space 2 v přepočtu za 60kč a u nás stojí 1000???.
    Pokud mají na hardwer aby to mohli hrát tak určitě mají i na hru.
  • Díky za ty "experty", Aleši, chválím! :o)
  • Ja chci krabicky! Mam je rad, nechte je zit *3*
    • Pochopitelně, to by bylo nejlepší. Nechat obojí fungovat.
    • Krabičky ano, ale pouze v případě, že by to byla velká pěkná krabice s tlustým barevným papírovým manuálem uvnitř a hezky bez ochany.
      Když pominu předražený sběratelský edice, tak dnes dostanete jen hnusnou DVD krabičku bez papírovýho manuálu (dobrý příklad je třeba Orange box :) s médiem uvnitř a téměř vždy je to vybavený ještě nějakou "censored" ochranou nutící vás mít médium kvůli spuštění v mechanice. Děkuji nechci, to si to radši koupím za zlomek ceny na Steamu a tu chybějící češtinu si už nějak obstarám. *5*
      • Mopped
        Jak tu češtinu dostaneš do Steamové hry? Díky.
        • Stejně jako do normální krabicový verze, po warez stránkách se válí dost takových "češtin" vyříznutých z českých verzí. Stačí jen nakopírovat a zakázat té konkrétní hře na Steamu aktualizace a máš vyhráno. Kupříkladu mám Red Faction Guerilla koupené na Steamu za dva euráče doplněnou o takovouhle češtinu a všechno jede jak má, Tropico 3 a Flatout Ultimate Carnage to samý. Samozřejmě, nefunguje to tak u všeho, je lepší si předem zjistit jestli to se Steam verzí pojede.
          • Jinymi slovy ukradnes. Nasrat blbym cechum kteri neumi anglicky a ani nejsou ochotni zaplatit za lokalizaci. Mimochodem, tohle je take piratstvi a dokonce vuci vlastnim lidem. Styd se.
          • Mopped
            Ale legálně to nejde že? A ještě jeden dotaz, kde se ukládají savy?
  • Ještě by mi někdo měl vyvětlit proč digitální distribuce vyjde stejně draho nebo i dráž než krabicová verze. Přito mám spolehlivě zjištěno že kamený obchod si bere 30 a více % ceny . Odpadají další náklady na výrobu krabic, manuálů , lisování nosičů, dopravu a pod. Prostě to nechápu někde je podraz, pravděpodobně si výrobci nadále chrání klasickou distribuci a bojí se ji zaříznout. Za těchto podmínek prostě vždy zvolím krabicovou verzi .
    • Valve si nějaké ty peníze berou a ostatní proste dostanou víc.

      "- vydavatelé a nezávislé týmy si z každého prodeje přes Steam berou 70% částky, zatímco při prodeji skrz distributora v kamenném obchodě zbude na vydavatele 30% z částky"
    • Je to naprosto jednoduche, nenazranost lidi pracujici v hernim prumyslu je cim dale vetsi a tudiz stoupaji i jejich naroky a je uplne jedno jestli jde o vyrobce, distributory ci prodejce (ale v tomhle mori nenazranych velryb se obcas najdou i vyjimky ,jen je treba hledat)
    • Tak Steam si taky bere 30% z ceny. Máš tam náklady na správu stovek serverů a infrastruktury k nim (mají tam běžně 250.000Mbit využito v jeden moment, za spolehlivé připojení takové kvality se platí těžké prachy).

      Nevím, jestli si do ceny nepřidávají něco navíc, ale rozhodně bych neřekl, že to bude v celkové ceně těch "ušetřených" nákladů, které tady nastiňuješ.
  • Souhlasim s misik95, ale jen pro to, ze jsem z tech starších hráčů co začínali s krabicovou verzí a nechtějí se od ní odlepit. Já prostě když mám krabičku v ruce i s DVD a tak, je mi lépe. Zároveň si to mlžu kdykoliv koupit v obchodě a nemusím platit přes účet nebo tak podobně.

    Ovšem někteří volí spíše digitální distribuci díky tomu, že si mohou objednávat tituly po internetu a má t určitě i další váhody. :)

    Každopádně zůstávám u krabiček :D
    • Nedávno jsem si koupil v krabici Bioshock a jelikož to už je "stará hra" tak to je v naprosto hnusně udělaný krabici která je z poloviny šedá. Tohle je podle mě na prd.
      Digitální distribuci mám hodně rád, je to jednoduché a upřímně nevím kde bych ty krabice přechovával... :D
      • Mopped
        Tam kde je přechovávali hráči dvacet let před tebou.
        • V koši?
  • Misto, aby neco vytvarel tak mrmla o tom co kazdej davno vi
  • jojo financni analyzou misto hrani na to hosi dete... jsem zvedavej za kolik let vam dojde, ze vydelava jen to co lidi bavi a neni drahe..
  • Boze muj bez s digitalizaci uz doprdel !!! *6*
    • smejki
      měl sis pořídit analogový počítač *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit