Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ...jako, jsem dost linej clovek, ale zase ne tolik abych jen sledoval nejaky joudy co jen hrajou hru - si vygooglim nejakej online emulator a radsi si to zahraju sam osobne. treba action elevator. :)
  • Jack1947
    Když těd mrknu na článek tak vlastně i souhlasím - tohle jsou jen videa co vám přiblíží hry staré/neznámé nebo některé na které už byste jinak dávno zapomenuli! takže nakonec je to hezké retro.
  • Když chci vyvolat Nostalgické vzpomínky vyhledám hry na Amigu, C64, Atari a ZX spectrum rozhodně né Herní Potra_t
    • Jdi hrát třeba středověký vrchcáby ty vole, tohle přesně souhlasí s mojí generací a přesně tohle nostalgie je. Doteď si pamatuju jak jsme s kámošem běhali po Bradavicích na PS1 a přišlo nám to tam hrozně obrovský a skvělý, což je teď úsměvný *15* a pak jsem pařil FIFU a NHL 2002 na našem prvním PC, ty mám spojený hlavně se super soundtracky. Pak Age of Empires, Gothic. Rád na to vzpomínám, hry byly ošklivý a hranatý a blbě se ovládaly, ale mělo to tak nějak větší kouzlo, byl jsem schopnej hrát 20x demo jedný hry a pořád mě to šíleně bavilo. Dnešní hry jsou vizuálně úžasný, ale mám kolikrát problém se donutit je vůbec dohrát.
      • Tilwaen
        Celkem by mě zajímalo, jestli ti, co se narodí v dnešní době, jednou budou nostalgicky vzpomínat na své hry z dětství jako my. Hry jsou dnes tak dostupné a v takové kvantitě, že už (snad) nikdo nemá potřebu hrát jedno demo stále dokola. Ruku na srdce, bez toho bych si zřejmě spoustu "svých" her vůbec nepamatovala.
        • Já si to osobně už moc neumím představit, ale nejspíš to tak bude. Na něco vzpomínat musí, ale spíš se obávam že už v tom budou nějací stupidní youtubeři, než herní legendy.
          • Tilwaen
            Když si vezmu, co za srágoroviny jsme my sledovali v televizi, nějaké youtubery bych jim vůbec nevyčítala.
            • Mart9
              Souhlasím s tebou jen částečně. Prostě jsme z toho vyrostli, což ale neznamená, že pro lidi kolem 12 let, co mají fůru času, je to s r a č k a. Třeba jsem sledoval Pokémony, ty původní, co běžely někdy po šesté na Nově o víkendech. Dneska si můžu říct, že je to srágora, ale nekoukam na to pohledem té cílové skupiny.
            • Tilwaen
              @Mart9: Esmeralda, miliarda německých krimiseriálů (Medicopter 117 ftw), Návštěvníci, Xena, Strážci vesmíru, Alf, Walker Texas Ranger, Pobřežní hlídka, Eso, ... Mám pokračovat?

              Jasně, že to bylo poplatné době a bylo nám o 20 let míň, tak to člověk vnímal jinak, ale dnešní optikou to je prostě odpad. Nejinak na tom zřejmě budou youtubeři, až hlavní zájem o ně pohasne, a nahradí je nějaká jiná blbost. My ale následujícím generacím nemáme vůbec co vyčítat.
            • Mart9
              A co třeba?
        • Mart9
          Já myslim, že jo. Dětství je v tomhle zvláštní. Myslim si, že se to právě netýká jen her, ale máš hezké nostalgické vzpomínky i na jiné hračky. Takže podle mě každý bude mít takovou tu svou hru.
    • Mart9
      Vylezla další herní zombie *1* Podívej se, kdo to psal a kolik mu je. Já jsem spokojen, protože generačně jeho zážitky odpovídají přesně těm mým.
  • Perfektni je Kikoskiuv lets play Stonekeepu. Viz. https://www.youtube.com/playlist?list=PL29570590B653E2EF
  • maros.goc
    s článkom súhlasím úplne, len u mňa je to tak, že vyhľadávam výhradne videá bez komentára a miniatúry youtubera niekde v rohu obrazovky, proste len hranie, nič viac :)
    • kubi-wan
      Přesně tak... nechat si rozmetat nostalgii nějakym blábolícim chytrolínem za to nestojí.
      Tak jako tak, já si ty hry většinou spíš radši rovnou zahraju.
  • Ono tohle sledování letsplayů má dvě strany mince. Jasný, člověk zavzpomíná na ranná 90. léta, zavzpomínáš na to, jak se před školou měnily hry, jak sis o hodinách psal poznámky, kam tě kroky povedou plácnu v Might and Magic VI Mandate of Heaven. Z kapesného sis šetřil na Score, Level, Gamestar, Excalibur a Rybka s Andrewem byli naše modly....a zavzpomínáš i na Bílčocha, Zvelebila a spoustu ostatních, ALE....

    Neni nic horšího, než si pustit letsplay hry ze začátku 90. let a kliknout na nějakýho psychicky narušenýho youtubera, kterýmu je 30+, vysí(r)lá ze svého dětského pokoje, vyluzuje dementní skřeky a je to od pohledu obtloustlej, sociopatickej panic - bohužel většina těhle existencí na youtube :( to si pak občas řekneš, že si nechceš kazit krásný vzpomínky na hry ze svého dětství.

    Čest výjimkám, například banda z Games.cz dělá svojí práci na úrovni a moderátoři se chovají jako lidi a ná jako pacienti
  • Tady někdo evidentně neví co to je stará hra ...
    • Vakek
      Toto je jen váš subjektivní názor.
      • To není subjektivní názor, ale hloupé, rádobyvěcné plácnutí.
  • michaliuz18
    ten pocit ked fifa v roku 2002 bola na tom horsie ako pro evo 2 :D ktore malo vzdy lepsie animacie a spracovanie. Zial v dnesnej dobe PES zaspal na vavrinech , fifa mu uz konecne siaha na paty
  • Mart9
    Prosím, jestli by někdo pomohl najít starou hru i mně. Pamatuju si, že mě hned na začátku zaujalo upozornění o násilí ve hře. Hrál jsem to tuším na DOSu a v podstatě je popis jednoduchý. Byla černá obrazovka, uprostřed jedna vaše postava, se kterou jste mohli libovolně chodit a ze všech stran postupně chodilo víc a víc nepřátel, které jste museli zabíjet nebo oni zabili vás, čímž hra skončila.

    Díky
    • Postal. Nemáš zač.
      • Mart9
        Neděkuju. Myslim o dost starší hru, žádné pozadí ani domy. Jen černá obrazovka a pohybující se 2D postavy
  • popravdě, mnohem víc času na youtube trávím pouštěním hudby než sledováním her nebo nějakých youtuberských šašků
    • Na hudbu mám spotify free, ale s těma šaškama souhlasím

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit