Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mam notebook Intel core i3 4005u,8 gb ram ,intel hd4400..Na obcasne hrani to staci,Pri nizkem nastaveni to rozjede i nejako nove hry...Nebyl kupovan primarne na hrani,ale i tak me prekvapilo,ze se na tom da neco zahrat :))
  • Tušíte prosím vás někdo, zda jsou současné intel HD grafiky už výkonější než staré dedikované grafiky s 512mb typu nvidia quatro fx770 či ATI radeon - tedy karty, co frčely 4-5let nazpět? Řeším dilema, zda je pro grafickou práci vhodnější starý hig-hendový repas s nějakou z těchto karet a nabušit ho dokoupenou ramkou či zda je lepší prostě koupit něco současného za 10 000kč s integrovanou HD od intelu.
    • a terazky mi povedzte, kefalin, co to je pre vas taka graficka praca?
      nejlepsi bude bavit se o konkretnim programu, ale obecne, integrovany grafiky jsou jen spatnej vtip a delat s nim v nakym cad programu by bylo vylozene za trest, to bych veril uz ty quattro spis, protoze ma tomu uzpusobenou architekturu

      a nedavno jsem vybiral repasy a pokud mluvime o tom stejnym (zase by bylo nejlepsi konkretni kompletni oznaceni tech karet), tak ty "herni" grafiky od ati byly totalni krapy, na hry i praci k nicemu, to byl low end uz tenkrat, uz tenkrat totiz frcely jiny, vykonejsi

      ja bych vzal repas a koupil do toho soucasnou grafiku, naka ta starsi i5 poslouzi dobre, akorat trosku vic proudu sezere

      procesor za 10 000 ti tezko vynahradi ten rozdil vykonu, procesory i kdyz maj dneska uz nekolik jader tak v paralelnich vypoctech/operacich proti dedikovanym grafickym kartam brutalne zaostavaj

      jinak bacha u toho repasu, mivaj slaby zdroje (klidne 215-250W jsem videl, holt jsou do kancelari), takze do toho nemuzes dat jakoukoliv raketu, ktera by ho potrebovala celej pro sebe *1*
      • Dík za názor, jde o zpracování fotek ve photoshopu a občas nastříhat nějaké to video v nějakém amaterském programu...

        Koukal jsem na userbenchmark a podle těchto testů např stará onehdá prémiová mobilní grafárna nvidia quatro fx 770m za současnýma "zobrazovačema" od intelu dosti zaostává...nechce se mi tomu věřit, ale žádné solidnější srovnání se mi nedaří nalézt

        http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-Quadro-FX-770M-vs-Intel-HD-4400-Mobile-1011-GHz/m7999vsm7668
        • a kolik za to chces dat? mne se porad zda lepsi repas s rozumnou i5 a k tomu nova grafika, nez samotnej high end cpu

          ten test mrknu az jindy, ale ty quattro jsou delany pro cad systemy, takze treba na hry to nebude urcite optimalni, a kdo vi, co v tech benchmarcich bylo, co se testovalo
          • ale jak pises photoshop a video, to bude hodne o cpu... by se chtelo zeptat nekoho s realnou zkusenosti
  • Mám doma AMD procesor s integrovanou grafikou (Minulý rok koupený myslím že Kaveri A8-7600, doplněné 8 gb paměti na frekvenci 2133 Mhz což pekně pomůže grafice) a jsem naprosto spokojený. Co se týče her tak si na tom zahraji napříkad rocket legends, batman arkhan origins a city (knight ještě nemám tak jsem nezkušal), crysis 3. Samozřejmě musí se snížit detaily u těchto her ale furt ještě se dá na ně dívat. Kde jsem narazil na problém byl assasin creeed Unity tam už to nešlo (spustilo ale sekalo se to). To je tak výčet novějších her o jsem zkoušel a mě bohatě stačí a myslím si že v tomhle testu hodně chybí srovnání i AMD procesorů, které by podle mě ve hrách obstály o hodně lépe jak intely.
    Co se týče grafiky od konkurence tak je na úrovni Nvidia m740
    • APU má jednu výhodu - je prakticky nesmrtelné, zatímco dedikované grafické karty vesele odcházejí kvůli studeným spojům... Pro hardcore hráče (kterých je tu asi většina) to není problém, protože ti stejně HW často obměňují, ale pokud je někdo příležitostný hráč, který má ten samý počítač třeba několik let, tak je APU snad i lepší volba (třeba i kvůli spotřebě)...
  • Na tento článek jsem asi dal nechtěně tip já možná. Před asi 10 dny jsem v Bleskovkách hodně vychvaloval interní grafiku, že bratrovi (nehráč) jsem stavěl PC a externí grafiku do ní nekupoval, protože interní Intel HD 4400 v procesoru i3-4170 zvládá krásně FULL HD filmy. A byla pak delší diskuse o tom jaké hry to zvládne. :-)
    • zas tak moc si nefandi...
  • Tady se zase sešlo expertů jak to tak pročítám *1* Kromě pár lidí tu někteří nemají vůbec šajnu.
    • Draken69CZ
      Proto raději mlčíš viď XD
  • Clanok urcite podareny a pre mnoho ludi aj mozno uzitocny. Inak je ale uplne k nicomu a hrat na Nb je na nic same o sebe, nie to este hrat na igpu. Vlastnim poriadny PC aj NB s i5 haswell + igpu a hry to sice spusti, ale je to des, takto hrat nieco je uz vazne sialenstvo. To je tak pre akutnych zavyslakov, nie pre cloveka, ktory sa chce normalne venovat hram.
    • meleš blbosti. Hraju většinu věcí na notebooku a hrál jsem na něm i Zaklínače 3. Podívej se na stránky Goldmax (Eurocom) na nějaké modely výkonných notebooků. Notebook mám pracovně (výpočty, programování, vyhodnocování dat) i na hry, přenáším ho domů i do práce. Vždycky ho jen kabelem připojím k velkému monitoru. Zaklínače jsem nehrál na nejvyšší rozlišení, ale na střední už se dalo, a to je ten notebook 2 roky starý - i7, 16 GB RAM, G 870M. Všechno ostatní zvládá naprosto v pohodě. Je možné, že zachvíli zvládat přestane, ale co už.
      • Tak podle mě NB na hry je dost blbost. Něco jiného je když máš NB do práce. Ale hlavně málokterá firma ti umožní mít hry na pracovním NB. Jinak když si vezmeš, že třeba NB s obdobnými parametry jako máš ty se pohybuje kolem 27 000 - 30 000 Kč. A před dvěma lety to mohlo být ještě minimálně o deset víc. Tak za ty prachy máš superluxusní PC, výkonnostně naprosto někde jinde. Já mám třeba rok staré PC za cca 17 000kč, zainvestovala jsem do kvalitní základní desky, a jinak to byl v minulém roce lehce nadprůměr, tak abych dostala co nejlepší poměr cena / výkon. A doufám, že mě aspoň minimálně 2-3 roky vydrží bez upgradu. Všechny hry co mám na něm běží krásně na vysoké rozlišení, př Zaklínač 3, DAI nebo MMH7 a hry mě nepadají. Navíc na NB vyliješ třeba čaj a je po něm, to se ti s PC nestane. Ale chápu, že pokud musíš přenášet práci domů, tak se bez NB neobejdeš.
        • zajimave.. ja si obcas zahraji na svem 11" airu a nejak si nestezuji :)
          • pleteš si hrušky s jabkama. hrát si můžeš i bez compu, jdi si raději zahrát s děckama na schovku *1*
      • A kde pisem,ze na tom hrat nejde? Pisem,ze je to des (pre mna) nie len, ze musim uberat nastavenie grafiky, ale zaroven sa zmierit s malou obrazovkou (pripojeny monitor neberiem do uvahy), prehrieva sa to po pol hodine a chudak ten 80mm vetracik tam ide roztrhat v 3000ot. a nakoniec sa to proste spatne ovlada, mat polozenu ruku na tele NB je po chvile strasne nepohodlne, navyse tym vyvijas v zapale hrania velky tlak na ten plast, ktory ti casom z toho zacne vrzgat (vynimka ak ma poriadne kovove telo) a nizsie klavesy su tiez neni uplne idealne pri hrani, ale to je mozno vec osobneho nazoru. Osobne mi este vadi mys, ktora je logicky blizko NB a bezne sa mi stavalo, ze som obcas narazil palcom o telo NB, co je tiez po chvile trochu otravna zalezitost.
        Takze ano, hrat na nom ide a v lepsich NB dokonca celkom obstojne, ale stale je to len "ide to". Klasickemu stolnemu PC s 27" obrazovkou je prioste tisic a jedno.
        • pod notebookem mám větrák (podložku co píchneš do USB), notebook samotný připojím k velkému monitoru a k externí klávesnici. Takže oproti velkému počítači prakticky není žádný rozdil, snad je ten, že tento můžu sbalit do baťohu.

          A na notebooku samotném se dá taky hrát docela dobře, 1920*1080 rozlišení, můžeš si s ním lehnout do postele a hrát tam (i s tou USB podložkou jako větrání)
      • lol tak to se nedivim, ze na Z3 porad nadavas, kdyz jsi to hral na necem co to sotva rozjede
        • věř mi že vylepšená grafika by z nic moc hry skvělou hru nedělala.
          Pamatuju, že svého času jsem pařil Gothic 2 na low end počítači, nemohl jsem si nastavit viewing distance, takže svět před sebou jsem měl v mlze, a hra to byla přesto skvělá. Ne tak u Zaklínače, který navíc na high end i low end počítači vypadá uplně stejně (viz google). A věř mi že se mi to vůbec nesekalo, ale jelo to naprosto plynule.
          • Nevěřim
            • *16*
  • Takové články sem patří, protože

    a) mnoho lidí v práci / doma již používá NTB místo stolního počítače - přenosná zařízení jsou čím dá tím výkonnější
    b) v práci Vám většinou nekoupí nadupanou mašinu s dedikovanou grafikou
    c) ideálně bychom si i na takových strojích chtěli zahrát hry, které jsou třeba i pár let staré,ale pořád se nám líbí (u mne Diablo III, TES-Skyrim atd.)
    d) ne vždy člověk má chuť zapínat konzoli a některé věci se prostě lépe hrají na PC
  • Stolní počítač s windows doma nemám už 4 roky, na AAA mam konzoli, jedine co hraju na notasu je wowko, diablo 3 a starcraft 2, všechny tyto hry na integroavné HD 5000 (2 roky starý notas) rozjedu na High 40-50 fps, wowko to i 60 na ultra ale to je nenáročná hra...

    to mi stačí a nemam duvod mít deskop s dedikovanou kartou
    • za tech cca 20k co te stala konzole + notas (jestli ne vic) se da poskladat PC, ktere utahne hry stejne jako ta konzole + vsechny ostatni vyhody co PC maji
      • A bude to PC vážit 1 kg abych ho mohl tahat všude a dá mi aspon 12 hodin na baterku? Práce s PC me živí a potřebuji ji mít přenosnou a na jednom zařízení abych nemusel přenášet data (ani cloudem) mezi dvouma mašinama...

        K notasu si připojim Velkej monitor doma i v praci a mužu si to vzít kamkoliv z veškerou prací...

        Tzn notas bych měl tak jako tak at bych měl deskop nebo ne, a když pak řeším zařízení jen na hry, je konzole mnohem lepší volba (levnější, učinější, pohodlnější)
        • Ak tovj NB vazi 1KG a vydrzi ti na baterke 12 hodin, tak to mas asi NB z inej planety *7*
          • Macbook air 13" ver. 2013 1,3 Kg vaha, 12 hod výdrž, ale to je už docela starej kousek nove verze z 2014 a 2015 vydržej víc a maj intel HD iris i lepší CPUčka
            • Proč to je alternativa ? Je to normální notebook
            • To uz sa ale nebavime o klasickych NB, ale o kdejakych alternativach, ako napr, tablet s klavesnicou a pod.
        • Jj, mluvíš mi z duše
        • nightborne
          Pohodlnější rozhodně, o tom žádná. O levnější a účinnější by se dalo vcelku dost polemizovat, ale nerad bych zas rozpoutal diskuzní apokalypsu =)).
          • Tak ja znam svoje potřeby, na PC sem odehral 10 let a nelituji jich, ale momentálně jsem ve stavu kdy je pro mě Konzole z ruzných specifických duvodu lepší. Co je dobre pro mě pochopitelně nemusí být dobre pro někoho jiného.
            • nightborne
              Rozhodně, nesnažil jsem se být konfliktní - jak to komu vyhovuje, tak nechť si hraje - to hodně lidí nechápe, když někdo uvádí jaká na své platformě shledává pozitiva, dost lidí to okamžitě považuje za nucení, aby na oné platformě hráli taky =).
  • Mňa by osobne zaujimalo aky ma vykon graficky chip v mojom procesore Intel i5 3570K IVI BRIDGE ani neviem ako ho zapojiť na monitor, lebo mam celkom slušnu AMD Radeon HD 7970 a tej sa asi nevyrovna
    • Výkon cca jako v recenzi zmíněná HD 4400. Pokud se ti ve Windows ve "Správce zařízení" pod položkou "Grafické adaptéry" zobrazuje Intel HD 4000, tak stačí další monitor zapojit do grafického výstupu na základní desce (konektor je orientovaný na výšku, tedy o 90° otočený oproti výstupu na tvé HD7970).
      Pokud tam HD 4000 nevidíš, tak to už je složitější a to tu popisovat nebudu.
    • Ivy Bridge bylo přelomové co se týče igp. Do té doby měly grafiky intel potíže i s akcelerací videa. (historické okénko)
      • Od Sandy Bridge byly Intel HD grafiky v pohodě. Pouze se dolaďovali ovladače. Už léta ale provozuju G530 (Celeron z řady Sandy) a nemá s akcelerací H264/x264 problém v jakémkoliv levelu i počtu Bframes.
        Před Sandy to bylo utrpení a jednalo se spíš o zobrazovadlo, akcelerace videa byla loterie zda to půjde či ne (záleželo na profilu encoderu). Stejně jako první Atomy s PowerVR grafikama.
  • Zbytečný článek o "problematice", kterou každý zná a s obrázkem Zaklínače 3 v úvodu? Z toho smrdí PR na sto honů..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit