Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jakmile jde o hardware je tu nablito během par desitek minut stovky prispevku. Paralela s muzskym prirozenim je vic nez napadna. Ve skutecnosti jde jen o to zahrat si svoji oblíbenou hru, a je uplne jedno na cem když me to bavi a bezi to. Ale tyhle diskuze jsou stare jak herni svet, a asi to jinak uz nikdy nebude.
    • A proč to tak asi je? Každý chce hrát na co nejlepším stroji, jenže ne každý to dokáže přiznat a místo toho tu brečí a ospravedlňuje si svoji horší grafiku a plynulost, jak to vlastně stačí. To je směšné.

      Mně sestava poslední rok nestíhala. Nedávno jsem si koupil za 40 klacků novou a jsem teď happy.Ale během toho minulého roku jsem ani jednou neměl potřebu řvát do světa, jak je to v pohodě, a že to není o grafice a že 30fps stačí a podobné hovadiny *3*
      • Blbost. Kdybych sečetl kolik mě stála tv + notas + ps4 tak jsme na dosti slušném pc. Ale proč když mám radši konzole.
      • meleš nesmysly. Vydělávám dost na to, abych si mohl koupit jakýkoliv počítač. přesto nemám potřebu si každý rok kupovat nový. Počítač kupuju tak 1x za 5-7 let.
        Pokud něco nespustím, tak si to zahraju až později po letech. Je to tím, že nemám vůbec žádnou potřebu jít s modou a hrát to co je právě in a co je nové. Některé hry tak hraju s několikaletým zpožděním. Výhoda je, že už jsou doladěné.

        Já pořád nechápu, odkud se bere to přesvědčení, že kvalita hry závisí od grafiky.
        • Kdyz tenhle nebo kterykoliv jiny pomateny nazor (jako treba ze amd je lepsi nez intel a nvidia) nebudes nutit ostatnim, nikdo ti nerekne ani slovo. Ja si koupil 980tku, muzu hrat vsechno co me napadne, ale nemam na to cas ani naladu a vlastne jsem na ni nakonec nic nehral. Ale jednak nikomu necpu ze hiend hw je v zivote vlastne zbytecny a druhak netvrdim, ze 20 fps z konzole je vic nez 60 z myho kompu, protoze je to nesmysl.
    • Sranda je, že než aby v tom podobný člověk udělal hlouběji jasno, tak je to zobecnělé, plné polopravd a někdy vyloženě iracionálního despektu.

      Kupte si mašinku s igp intelu na linux a nebudete mít nikdy problém. Zkuste to s vednorlocked grafikami rivalů AMD/nVidia a budete potřebovat kýbl na nervy.
  • klasickej games.tiscali shi.storm
    • pravda, a už to ani není zabavne.
  • Výkon konzolí se rovná výkonu optimalizace. Pokud jsou to rychlokvašky od Ubisoftu, EA či CDP tak to pak dopadá, že to běží hůře než na nějakém průměrném PC. Pak jsou tu ale kousky na jednu platformu, které vypadají kapitálně jako poslední Infamuos, který strčí v grafice i Witchera 3(PC verze) do kapsy úplně s přehledem.

    Bohužel tahle generace má více těch rychlokvašek a prohlaných her, ale na to je třeba si stěžovat lhářům z Ubisoftu či CDP. CDP sliboval magickou optimalizaci a nakonec to běželo v 18 FPS v bažinách, je docela zajímavé, že patch 1.10 ustálil FPS kolem 30FPS i v bažinách při stejné kvalitě. Měli dva odklady a přitom servírují za plnou cenu nedokončenou hru a recenzenti tomu ještě tleskají, protože je to CDP a ti se nekritizují...
    • ale prd rozdil je že CDP makají a nezakrývaj to že to jede blbě.
      měl jsi vidět fora. Ano víme o tom makámé PC má radu konfiguraci a na všech to otestovat nemužem.
      pošlete reporty atd a my se na to podíváme.
    • Chybi Hnisavec a Jejdasek a cele osazenstvo blaznu konzolove krize tu bude komplet. Hlavne pak melte neco o tom, ze konzolisti nechodi do diskuzi, co se jich netýkají.
      • a ještě he/he který by tu lidem zase začal krást nicky a bylo by to dokonalé *4*
    • Tohle strčí Z3 do kapsy jo? Si upad, ne ?

      http://cdn3-www.playstationlifestyle.net/assets/uploads/2014/03/ps4-hi-res-infamous-second-son-screenshots-mar1509.jpg

      Podívej, optimalizovat můžeš jak chceš, ale z houna bič neupleteš, kde není výpočetní síla, není grafika. Ta hra vypadá solidně, ale určitě to není žádný zázrak, navíc pouze 30fps, což je opravdu slabota. Podívej se na ni pořádně jak je to rozmazané, dohled 20 metrů a už se to maže, sorry... to jsi neviděl asi žádnou hru na PC v pořádném rozlišení s vyhlazováním a pořádných fps.
      • https://financialpostbusiness.files.wordpress.com/2014/03/1974055_10100354950788775_707538642_o.jpg

        Ano, strčí s přehledem. Realistická grafika na rozdíl od Witchera 3, který je až kýčovitý. Jinak jsi samozřejmě zabanovaný LV nebo Veskoslav, Infamous neběži ve 30, běží kolem 40, má otevřený FPS...

        Witchera jsem hrál na maxed out při FH na 780TI *3* Takže si svoje kecy nech, mám lepší grafiku než ty *15*
        • Podívej se pořádně na ten obrázek co jsem postnul, to je uplně jinde, než ten tříletý průměr, co jsi postnul ty.

          PS: já mám GTX980, pokud si chceš honit brko kdo má lepší grafickou kartu.
          • LV *15* Možná bys mohl postnout screnshot ze hry

            tady máš Watch Dogs http://pbs.twimg.com/media/BoqGQn2CQAAlxRc.jpg:large

            Jinak všichni víme LV, že máš zaprděnou 960GTX...
            • Falesny True Jejdasek.
            • Lakatos je butthurt, protoze nema na poradny pc.
            • určitě LV a na 290X jsi to hrál, před tím než jsi byl v Africe nebo po tom, co jsi potkal doktora literatury v Alpách???
            • Už nejsem ani Veskoslav? Teď jsem LV? A já myslel, že si tu na něm cenzor vylívá zlost a je zase zabanovaný, kdo budu zítra?

              Víš, já Watch Dogs hrál asi rok zpět na své tehdejší 290X a vím moc dobře jak ta hra vypadá a Infamous jsem viděl naživo taky. Ten obrázek je ze hry, což by jsi mohl vědět, pokud máš 780Ti a hrál jsi to. Nebo žeby 780Ti měl kamarád a machruješ tady jenom hloupě jako každý druhý konzolista, který se potřebuje neustále utěšovat jak je ta jeho konzole supervýkonná ?
        • realismus a kýč se nevylučují, ba právě naopak, můžeš si do obýváváku pověsit krásně realisticky vyvedenou malbu roztomilých koťátek v růžovém košíku, no problem. O realitsickou se snaží obě hry, k fotorealistické ale maj obě ještě pěkně daleko, nicméně Witcher je asi na lepší cestě
        • :D

          Ty jsi vtipálek, to nás tu chceš ohromit zabarveným screenshotem který má maskovat mizerné textury, nulovou teselaci, odrbaný počet polygonů atd.Tohle má být nějaká pecka? Hromada her dnes vypadá mnohem líp, než tohle.

          2 roky staré Watch Dogs je graficky o 2 levely jinde:

          http://doupe.zive.cz/getthumbnail.aspx?q=100&height=100000&width=100000&id_file=274892747
  • Já vážně nechápu proč někteří slabší jedinci mají potřebu tady do této diskuze tahat svoje konzolky, copak je ten článek o tom ? Brečením v diskuzích si na pořádné PC nikdy nevyděláte, takže vám nezbyde nic jiného, než to, co předvádíte tady a teď - utěšovat se jak je ta konzole vlastně boží a PC nechcete... ubohost.
    • Myslím že to začalo tím, že si tu někdo povzdechnul nad tím, že hrát na integrovaný grafice je jako hrát na konzoli nejnovější generace. A pak už to frčelo samo.
  • TheGGG
    ahaha jak na konzoli, samozřejmě to tady každý pctardí ementálek musí napsat zvlášť. Sice nikdo z nich nikdy na žádné konzoli nehrál, neviděl hru na velké televizi a v pohybu, ale džouk si stejně musí napsat, ono když má jeden v hlavě vyvětráno...
    Je vtipné, jak značná část PC hráčů hraje klidně i na 5 let starých PC v rozlišení 4:3 a s HW slabším než PS4 nebo xone, ale na diskuzích je to vždy samí master s PC za 50 000,-.
    • Podle sebe soudím tebe? To je fakt, za 50 nemám, jen za 40. A ne, nekoupili mi ho rodiče.
      • Ne ? Tak prarodiče ?
    • konzole mi nevadí svým hardwarem, ale způsobem ovládání her. Gamepad není tak dobrý jako K+M (střílečky s myší, komplexní strategie pomocí klávesových zkratek atd), a to výrazně limituje rozvoj her na konzole, resp. umožnuje pouze určitý design, který působí oproti PC primitivně. Taky to vede k tomu, že původně PC tituly se předělávají na konzolové ovládání, což je činí horšími, a pokud se jedná o porty z konzolí, tak to ovládání taky často není dobré.

      Jinak samozřejmě proti konzolím nic nemám. Brácha má PS4 napojenou na HD TV a pochvaluje si to. Mně uplně stačí to PC. Na PS4 není tolik exklusivních kvalitních titulů, aby se to vyplatilo kupovat. Jako docela rád bych si zahrál třeba The Last of Us, ale PS si kvůli tomu kupovat nebudu.
      • No, ale to je jenom tvůj názor. Mě se třeba mnohem lépe hraje na gamepadu než na k+m. Všechno je jenom subjektivní a co vyhovuje tobě nemusí mě a naopak.
        • co ovšem neni subjektivní, že si na tom PC na gamepadu můžeš zahrát taky. když ti to vyhovuje, hraješ na PC s padem a pohoda, ale naopak, když chceš hrát na konzoli na K+M, tak už tak vysmátý nejsi
          • nightborne
            Já bych naopak řekl, že každej PC hráč by dokonce měl mít i gamepad, protože některý žánry na něm fungujou zkrátka líp =). Na FPS, strategie a interface-heavy záležitosti beru K+M, při závodech, plošinovkách a mlátičkách sahám automaticky po gamepadu. Ideální =).
            • nightborne
              Tommy: přesně tak, a proto alespoň ten gamepad =))! sice to není ideální, ale když máš plyn například na triggeru, pořád ho můžeš přidávat plynule, a ne jenom plnej kotel jak na klávesnici =D.
            • hlavně pedály, protože když hraješ simulátor aut a chceš hrát bez traction control, u Ferrari s 600 koňma se ti při zmáčknutí šipky dopředu na klávesnici auto roztočí na místě *1*
            • nightborne
              Tak volant každopádně =). Jenže ten bohužel nemám, závody hraju spíš okrajově, takže těch třeba 7k do kvalitního volantu mám trochu problém investovat... tudíž když už si nějaký auta pustím, sáhnu alespoň po tom gamepadu, protože je stále o třídu jinde než klávesnice =).

              O tom, co je nejlepší na FPS, vážně moc polemizovat smysl nemá, jak už jsi uvedl =).

              drizzt: Mhm, to jsem zapomněl dodat, na third person záležitosti, zejména ty původně konzolové, jedině gamepad - viz například nedávno recenzovaný Way of the Samurai 4.
            • to s tebou zcela souhlasím, ale závody, plošinovky a mlátičky nehraju, takže to je jasné. Já mám gamepad kvůli emulátorům - spoustu konzolových her typu Silent Hill 2 nebo Xenogears je mnohem lepší hrát na gamepadu, protože bylo nadesignované na gamepad.
            • U závodů je ideální volant, to se může jít (překvapivě) cokoliv jiného zahrabat. Samozřejmě střílečky, strategie atd. jedině klávesnice+myš, gamepad je zhovadilost.
          • Ale ne každá hra na pc ho podporuje :-) a pokud člověk chce za každou cenu hrát na k+m tak si přece nekoupí konzoli :-D To jenom s prominutím de*il by to tak udělal :-)
            • nightborne
              Tyjo to ale narážíš na dřevní doby PC hraní, kdys každou druhou hru musel spouštět s příkazem dlouhým jak půlka zdrojáku =D! Tak už to dneska nefunguje =D.
            • Jasně :-DD Sám jsem na pc hrával dost dlouho na to abych věděl jaká je s tím otrava. Hledání na forech, na pc poradnách, pak se kolikrát stalo že si to člověk ještě více rozdrbal...Pak samozřejmě upgrade, kterému absolutně nerozumím, ale když jsem chtěl hrát novější hry tak jsme ho musel podstoupit. Tyhle problémy na konzolích neexistují.
            • nightborne
              Maluješ si PC hraní příliš černě =))! S nastavováním si hlavu lámat nemusíš, napálíš všechno na plno, ovládání necháš, jak je - nepamatuju si, kdy bylo naposled "továrně" ovládání nastavený tak, že bych si ho musel měnit - a hraješ =). Taky bez starostí, taky bez problémů =).
            • A tohle já nemám rád. Ono je pěkný, že na pc si člověk muže toho hodně nastvit, ale tohle není pro mě. Já chci zapnout a hrát. Žádný nastavování, žádné problémy, jen hraní :-)
            • tak těch her co nepůjdou nastavit na PC na gamepad bude minimum, a když to nejde ve hře, zařídí to nějaká externí utilitka, abys na tom gamepadu mohl hrát i to Hledání min a Solitaire, kdybys po tom fakt toužil. To je další věc, kterou na konzolích ještě nevynalezli, konfigurovatelné ovládání.
    • 4:3 není rozlišení, ale poměr. A co jako. Já kvůli tobě nebudu hrát dosovský hry roztažený od levýho konce stolu k pravýmu. Je to princ z Persie, ne tlouštík z Persie. A na křivky Tyris Flare mi nešahej už vůbec, ta je dokonalá tak, jak je. *5*
    • nightborne
      Ale tak hlavně, že nás nikdy neopomeneš přijít umravnit, kamaráde =)).
  • K tomu bordelu mezi Intel HD grafikama. Tady máte alespoň tabulku a výkon už si jde odvodit.

    http://cursed.cz/wp-content/uploads/2014/02/intel_hd_graphics.png
    • Záleží na tom co hrajete. Asi si přečtěte celý můj výlev na http://cursed.cz/?p=591 .
      K těm co tu tvrdí že je to grafika na prd...máte v notebooku/počítači paměti v dualchanellu (to jest minimálně dva osazené moduly do dvou kanálů)?
      • Veskoslav
        Je to rezervní grafika a vždy rezervní grafikou zůstane. Je to jako lahváč. Je to fajn, ale nikdy nedosáhne chuti a "požitku" točeného piva.
  • Ristoro
    Jak se na nich hraje? To můžu říct bez čtení jakéhokoliv článku: Hodně špatně, pokud vůbec :D.
  • Ja si pred par tydny poridil novy desktop, Brix BXi5H, v kterem je intel HD 5500 a s tim si hodlam na PC vystacit. Na zbytek PS4. Takze kdo bude ode mne na pc chtit penize, musi se snazit.
  • Hm a ja si na sve radeon HD 5650 toho blbyho zaklinace 3 proste nezahraju ani na low, co hur, ani Heroes 7 napriklad :( s integrovanou grafikou by me to teda ani nenapadlo zkouset :D
    • witcher3 je hodne narocnej na GFX kartu, abnormálně... na my stary hd 6770 do ty doby slo vse v fullhd a stahlejma detailama na medium/high... w3 nešel ani na low, musel sem stahnout rozliseni na konzolový a pak to jakz tak slo, ale zadna slava. Na HD 7850 co mam ted to de na full hd high detaily a drzi se to dost nad 30 fps, 30-40 realně. A pritom HD 7850 je karta, ktera je jeste horsi nez minimalni pozadovana...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit