Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Mě se moc neíbí že už se po dohrání epilogu pokračovat nedá tudíž pokud sem kdy chtěl ještě chvíly pařit tak mám prostě smůlu pokud nenahraji starší pozici... tak že nulová pokračovací hratelnost aspon pro mě. No nic třeba počkat na nějaké to DLC kde se konečně dozvíme více.

    Ta hra mi příjde podobně nedovařená jak Mafie2 a ten otevřený konec budiž důkazem.. ted ještě aby řekli že to dokončovat nebudou *16* *16* to by mě a ostatní lidi fakt naštvali
    • Tilwaen
      Po epilogu jde pokračovat. Třeba je to jen tvou verzí hry.
      • Jack1947
        Úplně na konci s tím Ptáčkem mě to hodilo do hlavního menu ale pokračovat tam je ( pokud to znamená fakt pokračovat tak se omlouvám myslel jsem že se jen nahraje pozice předtím než jsem s ním vyjel na cestu).
  • Nevíte někdo, zda je nějak možné se na Steamu vrátit na jednu z předchozích verzí hry, třeba 1.2 nebo 1.2.2? Protože mimo bugnutý quest s šarlatánem mám ještě v Rataji bugnutého vagabunda a stejně i quest s Bernardem, kdy s ním mám promluvit, abychom se vydali na cestu do Neuhofu, ale on vůbec v rozhovoru nemá tu správnou nabídku, pouze trénink a ukončení rozhovoru. *13*
  • Tak jsem dohrál, hra se mi přestala ukládat. Zkoušel jsem ověření integrity souborů, opětovné stažení a reinstall a prostě po dokončení questu s Šarlatánem, když mu přijdou na dveře bušit vesničani, tak hra se bugne a nejde uložit pozice. *11*
    • badluck, dan za piratskou a neopatchovanou verzi
      • Jack1947
        Vždyt ty si hrál taky pírátskou verzi a mimo to pírátské verze prostě běžej v 98% případech lépe než ty nepirátské lol.
      • Jakou pirátskou ty šasku. To je bug, který má na steamu hromada lidí. Vypadá to, že hra si po splnění questu stále myslí, že je v dialogu a hlasí, že momentálně nelze ukládat. Už se mi to stalo po druhé, ale poprvé se mi to podařilo nějak spravit.
  • Hra má přesto evidentně úspěch *4* Už se prodalo cca 1,2 milionů kopií a přesto, že tady na Games vříská řekněme sto nespokojených hráčů (ale spíš si myslim, že to je tak 20 pacientů, kteří jen mění nickname a nenávidí Vávru a Českou herní scénu) a i kdyby na ostatních webech bylo dalších 200 negativních recenzí, tak jsme na čísle 300, což je z 1,2M prodaných kopií slušných 0,00025% *3*

    Slovy Nula Celá Dvacet Pět Deseti Tisícin procenta nespokojených hráčů. Když je něco opravdový propadák, nějaký produkt nebo služba se nepovede nebo opravdu dojde k okradení zákazníků, v těchto kauzách následně figuruje úplně jiné procento postižených, kteří se veřejně "přihlásí"
    • Čím větší úspěch, tím víc budou kvičet, holt jsme v čechách
      • 1.2m je uspech? od kdy? Spis prumer. Kdejaka indie hra za par sestaku ma vetsi prodeje. Tohle je to pravy cechackovani, delat z houna bankovky.
    • *1* ty jsi ale Pan Analytik ....sečtu počet recenzentů který dali špatný hodnocení + lidi který napíšou nespokojený koment na českém herním webu ....a porovnám to s celosvětovým počtem prodaných her *1*

      zkus to udělat taky obráceně, posčítej kladný recenze + kolik lidí tu KCD chválí .....a nezapomeň výsledek taky rozepsat slovy *1*
  • Na začiatku som vravel, že v hre nie sú žiadne väčšie Bugy. Nejaké male glitche mi vôbec nevadili. Hra je úplne super, veľmi ma baví a súbojový systém je asi najlepší, aký som v hre s mečmi zažil. Avšak akonáhle som sa dostal do poslednej tretiny hry, začínam mať pocit že je hre viac zabugovaná ako začiatok. Ako keby posledným questom nebol venovaný dostatočný čas pri testingu. SPOILERY:
    • V skratke, kláštor a nočný útok na Talmberg sú strašne zle spravené
      • klaster mi fungoval, dokonce se mi zdal jako jeden z nejlepsich questu

        za to nocni prepad jsem musel nekolikrat opakovat, nez jsem pochopil, co po mne game designer chtel *5*
        • Keď som sa dostal do kláštora, už bol chvalabohu vyriešený bug, že si na konci nedostal k veciam. Ale iritovali ma tam situácie typu - od 6:00 sú raňajky, od 8:00 pracuješ. Ok prídem teda na raňajky, dám čakanie do 8:00, tesne pred koncom čakania sa mi čakanie preruší a nabehne rozhovor s tým dozorcom, že už som mal byť v práci a pôjdem do basy. Pozriem sa okolo seba a môj "šéf" tiež ešte len vstáva od stola a ide do pracovnej miestnosti. Mali tam nastaviť nejakú časovú toleranciu +/- 10 minút alebo aspoň nastaviť skript ktorý by mi vypol čakanie 5 minút pred tým, než sa presuniem. Keby som nepoužíval čakanie tak by sa to asi nedialo, ale hádam nestrávim svojich reálnych 12 hodín života pozeraním ako henry papá, modlí sa, čaká kým mu padne šichta, modlí sa a papá.
          • no tak ty dva greteni me po splneni vseho nenechali dockat vecera a uteku, takze jsem si loadnul starsi save z predchoziho vecera a sejmul jsem je pri chlastacce ve sklepe, dyku do krku a cus

            posledni den byl nejklidnejsi den v klastere za dlouhy roky *1*
            • tak kdybych ho chtel zabit, slo to udelat driv, ale ja cejtil, ze tam bude twist

              ty dva sulini s rakoskou nikdo postradat nebude, aspon tam teda nikomu nechybeli *1*
            • Tiež neviem ako tam jednotlivé questy skončia. Po 3 dňoch som stratil trpezlivosť a chystal sa náhodne vraždiť novicov, kým nezabijem správneho. Ale mal som dobrý odhad :D Takže som ho normálne zapichol a zdrhol preč.
            • ale podle me sikanovali, protoze predchozi dny po mne nesli, ale ja je nabonzoval, ze chlastaj ve sklepe, kvuli tem volbam opata

              (by me zajimalo, jestli to nejak skonci, ja uzdravil staryho a podporoval navlase, ale k nicemu to nevedlo)
            • dal jsem si jen pockat do vecera a dokoncil jsem to

              kdo ma jen jedny nervy, at je oddela hned *5*
          • Inak k práci, v kláštore musí človek robiť dva odvary denne. Veľmi sa mi páči ako tu je spravená alchýmia. Je to originálne, realistické a tie recepty vlastne aj celkom dávajú zmysel (mäta pri trávení, uhlie pri otrave...). Ale keď som mal ísť robiť odvary už tretí deň, tak som myslel že ma porazí. Cítil som sa doma za PC pri hraní hry rovnako znudene ako v škole na laboratórnych cvičeniach. Áno je to realistické- je to nuda ako naozaj.
    • Aký je limit na počet znakov? Nemôžem dopísať svoj komentár
  • Jack1947
    Možná by si zasloužila hra omluvu, konekonců je to rpg a já střádal nevedomě body které jsem si bláhově myslel že se skilly odemykají a skillují sami a skutečnost byla taková že se sice odemkly ale už vybrat by si člověk měl sám - tedy jsem měl hodně skillu ale na nic neměl sem ho naučený ano je to můj problém a tak chyba se občas stane noo...

    Po naučení všech dostupných dovedností je hra hned o dost jednodušší a i zábavnější možná že kdybych to veděl už na začátku ušetřil bych si dost času nadávání. Nicméně třeba u některjch stráží jestále problém to vychytat ale je to mnohem jednodušší o to žádná i ten lockpick jde hned lépe.

    Je to celkem úleva, když nemusím žít s presvědčeným že ta ghra je neúmerně těžká... hned je i mě lépe.
    • Sakra, kdyz uz i Jacka ta hra vyskolila...musi byt vazne revolucni.
  • Tak ja mam momentalne 8Q ,ktore neviem dokoncit kvoli bugom... :-/
    • jamar28
      O co jde konkrétně?
      • Pestne suboje, tak ako ti kolega napisal, taktiez quest "vagabund" , dalej mi neslo podpisat priznanie od Huntsmena, to je Q pre noblemana, dalej aktivita v Merhojede potom co vylecim dedinu, stale tam mam "wait for situation to clear up", Dalej odovzdanie jedneho Q, kde som mal ziskat boar meat, tipek sa tvari, ze mi ziaden Q nedal a podobne...

        Je toho vela a fakt sa snazim hrat kazdy Q, su velmi dobre pisane...
        • typek, co se tvari, se vetsinou prestane tvarit, kdyz mas to maso u sebe a mas ho dost, takze to je no problem, nemas maso, nebavi se s tebou

          mrchojedy u me taky chvili vypadaly zaseknute, ale bylo tam potreba jeste neco udelat, uz si nepamatuju co, ale slo to

          vagabunda zavreli do klady, pak uz nechtel komunikovat, to se mi taky stalo, ale nevim jestli to je bug nebo zamer, protoze kvuli jeho ukolum po me vzdycky sly straze a musel jsem se z toho vykecavat

          ale cinnosti nejsou poradny questy, proto tomu rikaj jen cinnosti, to je takovy abys dostal par zlatych a potrenoval nejaky dovednosti

          pro me je nejvetsi zahada mec kralovny ze saby, tam jsem sehnal jen 1 z 5 kousku a to jsem se docela snazil (ale ted mi doslo, ze jsem nenasel sarlatana v ledecku, tak mozna proto)
          • z toho meca mam 4/5 kusov. Musis obehat dost mapu. Pickman v Rattaji ti o jednom kusku spomina, ak mu zozenies pracu, problem maju ludia, ktory mu tu pracu nezohnali, tym padom nemaju moznost ako tento Q dokoncit.
            • njn, tam se mi pak povedlo najit jen 3 lidi, co jsem jim pridelil praci a je dost mozny, ze zrovna ten ctvrtej byl ten s tim kouskem, ten posledni bez prace totiz nabizel malo nebo nic
        • po vyleceni dediny trva dost dlouho, nez se ,,situace vyjasni,,...nicmene dost podivne pusobi, kdyz zajatce odvedu ze stodoly, ale nastvany dav vesnicanu = asi 5 lidi, pred vraty neustale skanduje a nadava...a to i nekolik dni po tom co uz v te stodole nikdo neni :DD proste dost velky amaterismus v jednoduchych skriptech
      • nektery cinnosti jako "jednoho zhmozdil a druhyho zesmesnil" a ta druha zalezitost o pestnich soubojich mi taky neskoncila, spis se tvarily jako by jeste mely mit pokracovani, ale uz jsem na dalsi bijce nenarazil

        a odmena 5 zlatych za jeden souboj me moc nemotivovala po dalsich patrat
  • Ještě co se týče toho Prcka - tak jak říká slečna, první co mě napadlo - vytáhnout luk a střelit do hlavy a potom jsem jen vytáhl meč a stačilo asi tak 5x dobře zaútočit a bylo po něm. Celkem rychlovka.
  • TheGGG
    no, pár youtuberů historiků co jsem sledoval jim to dost po stránce historické přesnosti rozdrbalo... hra dobrá, ale toto teda docela zklamání. Mě osobně je to šumák, jestli se nějaký kousek oblečení odchylujeod reality, ale čekal bych že si to pohlídaj
    • jamar28
      Na 100 % historické to bohužel není a někde udělali ústupky - kupříkladu někde přiznali, že do lesů a okolo vesnic dali víc vegetace, aby byla hra malebnější, ačkoliv ve skutečnosti bys v okolí vesnic (natož v nich) nenašel ani keřík. A nebo interiéry jsou mnohem větší, než byly v reálu, protože v autenticky stísněném prostoru by se hráč špatně orientoval, NPC by se zasekávaly atp. Ale nemyslím, že bys momentálně na trhu našel autentičtější historické RPG.
    • Historická přesnost až do takových detailů, kdy i do nejmenšího detailu odpovídá oblečení?? Nobody cares!

      Tohle je fakt nic v porovnání s tím, jak Holywood neustále znásilňuje Antickou historii (Řecko-Římská)
    • Youtuber historik *15* ? To se nevylucuje ?
      • TheGGG
        tvůj problém je, že znáš jen tu re*ardovanou část youtube, ale faktem je, že se tam dá najít spousta youtuberů co jsou profíci v určité oblasti a skutečně se vyznaj a mají kvalitní videa.
        https://www.youtube.com/watch?v=FhfPsSx6DBU&t=602s
        Tady máš jeden z mnoha příkladů, youtubera historika, další co stojí za zmínku: skallagrim, scholagladiatoria, Shadiversity. Občas řeší i věci jako fantasy, ale obvykle v nějaké spojitosti s historickými věcmi.
        • ucho
          some beds are bugged
          > Historically accurate.
          • TheGGG
            no mluví o více věcech, ale chápu pointu tvého vtipu
  • Co se týče s ukládáním hry, tak třeba já s tím nemám žádný problém. Možná na začátku, když člověk neměl peníze na koupi sejvovice, ale buď mohl využít postel a nebo začít hrát příběh, aby se průběžně ukládalo. Teď mám sejvovice plný inventár a nevím co s tím. Navíc pokud nejste moc zdechlí, tak si můžete udělat v alchymii kolik uznáte za vhodné.
    Jinak chyby mě ve hře zatím nějak neomezily, pár věcí jsem prostě přehlédl, ale jinak, že by to mělo nějaký velký vliv na hru, tak to určitě ne. No za ten patch 1.3 se určitě zlobit nebudu :-)
    • U savů je problém ten, že když děláš tento typ ukládání, tak je potřeba aby fungovalo na sto procent. Což nefunguje. I v rámci sejvování jsou bugy a můžeš přijít o hodiny hry ani nevíš jak (vlastní zkušenost).
      • Tak pokud mluvíš z vlatních zkušeností tak OK.. Za mě i v mém okolí zatím vše v pořádku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit