Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dotaz- fakt tam v editoru kromě té hlavní předvolené nejde udělat bílá postava?
    • tak jsem to vygooglil a zdá se že to tam přidali v patchi http://www.gamepur.com/news/26144-mass-effect-andromeda-dev-investigating-further-skin-tone-options.html
    • A cikán jde? Udělal bych si hrdinu jménem Dežo, místo záchrany vesmíru bral dávky, š*kal Eržiku a vařil piko, ačkoliv to by pak spíš byl Most Effekt
      • Zapomněl si zmínit sběr kovů, po galaxii se toho bude jistě válet hromada.
      • Kdovi jestli jde udelat I muslim. Hlavni hrdina by byla angela merkelova, ktera by vystrelila do vesmiru 10.000 migrantu jako prvni davku. Jejich cilem by bylo prezit a sirit islam I v jinych galaxiich.
    • Proč by nešla? http://imgur.com/ebfPrPx
    • http://www.postimg.cz/i/l844
  • Mam predobjednano, hral sem 8 hodin trialu, ta hra je posun kupredu oproti minulym dilum. Bavil jsem se vyborne. Mimika oblicejovych svalu a pohyb postavy zas tak extreme spatny neni. Crafting, rozvoj postavy a boj jsou 100%. Jediny co je trosku suchy je pribeh, ale zbytek to dorovnava pro me na 85%+
    • A ty bys byl raději, kdyby ten příběh byl mokrý?
  • Lukyz
    Já se bohužel musím přiklonit k té straně "hejtrů" protože tady podle mě není vůbec nad čím jásat.

    To že je tým nezkušený je alibismus jako blázen a nevím, proč bych na to měl jako koncový zák. brát zřetel. Obzvlášť pokud fungují pod taktovkou EA, který jsou v branži už nějakej ten pátek. Pokud jde o propíraný SJW etno styl, ten neřeším, pokud jsou postavy dobře napsané a sednou do svých rolí.

    Bohužel, tady mi postavy nepřijdou ani dobře napsané, natož padnoucí do role -> příklad hned ze začátku: Ženská na Nexu vám povídá, abyste ji prominuli její vzhled, že je strhaná, na dně atp. zatímco vám tohle povídá hlasem, který bych tipoval tak 40+ postava vypadá (plastově) na 20+
    a je zmalovaná jak selská truhla. Co si z toho dělám za závěr? Jednoduše, že vývojáři to buď odflákli nebo levá ruka netušila co dělá ta pravá. Takových případů je tam X

    Další výtku mám k dodržování nějakého zaběhnutého lore. Že o celé výpravě nebylo v původní trilogii ani zmínka beru, prostě nebylo by jak jinak navázat, ale přijde mi na hlavu padlý, že časově vyráží nějak po ME2 a mají několikrát lepší technologie než byly k vidění v trilogii. Tempest - lepší jak Normandy SR2, což má být nejvíc high-tech loď ve známém vesmíru ( a ne, nikde nebylo nikdy uvedeno, že by se vyráběly kopie nebo alespoň stejně pokročilé lodě. Hry, knihy, wiki - nikde) To samé Nexus, což je prostě "obyčejná" kopie Citadely, která byla opět v původní trilogii ten největší technologický výkvět o kterém ani jedna ze známých ras neměla tušení jak vůbec funguje a kde se berou Keepeři, kteří se o ni starají. Jenže "bigger is better" a tak tyhle věci zcela bez rozmyslu, vysvětlení a ignorujíc odkazy originálu napálíme do nový hry...

    Příběh... má to cenu vůbec začínat? Ok, pošleme tuším 3x 10.000 civilů + posádku na 600 let dlouhou cestu do jiné galaxie (to že nemáme komplet prozkoumanou tu naší teda přejdu) Nějakým záhadným způsobem víme předem, že by tam měly být 3 planety, které by se hodily pro kolonizaci. Nevyšlo to, jasně chápu. Takže na průzkum pošleme toho největšího hlavouna, který by měl tohle všechno koordinovat a v podstatě to celý visí na jeho expertíze. Naštěstí jsou členy tohohle nejelitnějšího týmu průzkumníků taky jeho dvě 22 letý (?!?) děti (tlačenka?). Papá zemře a ačkoli existuje něco jako služební postup (chain of command) tak navzdory zdravému rozumu nebo pudu sebezáchovy přenecháme celou tuhle expedici a životy všech co k ní patří 22 letýmu pubošovi, jelikož jeho tatík si to tak přál...
    • Ještě to musíš brát tak, že spousta lidí knihy nikdy nečetla a nikdy číst ani nebude. Ale jinak se mi co si napsal líbí :D hlavně ta ženská na tom Nexusu.
    • Morraw
      Hehe. Jak dole píše Flash, kdo má rád sci-fi, bude nadšený *1*
      Díky za minirecenzi. Já třed závidím lidem, které bavil Inquisition. Odpor k té hře asi nikdy nepřekonám.
      Jestli je příběh plytký, tak to nic pro mě. Původní atmosféru trilogie (a hlavně prvního dílu) to nikdy nenahradí.
    • S tím, že animace postav je opravdu na dnešní dobu nepovedená jednoznačně souhlasím. Ale co se týká hodnocení příběhu a onoho přenechání mise jak ty říkáš ??22 letýmu pubošovi'', to mě nutí se zeptat - hrál jsi tu hru vůbec? Protože pokud ano, tak víš, že vzhledem k okolnostem nebyla jiná možnost a služební postup musel jít stranou.Osobně mám za sebou několik hodin trialu i plný verze (ano, i přesto, že v Evropě ještě nevyšla, je možné ji hrát již nyní) a ačkoliv jsem čekal víc, tak zklamaný opravdu nejsem. Pokud chtěli autoři ukončit předchozí příběh a začít něčím zcela novým, v podstatě to nemohlo dopadnout jinak než novou galaxií. To, že se někteří fanoušci série budou stále upínat na původní triologii a podle toho hodnotit Andromedu, je asi nevyhnutelné, bohužel...
    • Lukyz
      Dokázal bych vyjmenovat další nespočet věcí, který mě na tý hře štvou.

      Ovládání postavy mi nepřijde responsivní, jako kdyby postava spíš plavala než chodila.

      Někdo tady zmiňoval ovládní, konkrétně mapu, kterou vyvoláte stiskem "M" ale pro její zavření musíte zavřít min. 3 menu stiksem ESC - ne není to kritická chyba, ale přesně známka toho diletanství a nedodělanosti, která na mě ze všech koutů hry kouká.

      A dál - přistaneme v neprobádané galaxii na neznámé planetě a narazíme na nikdy neviděné agresivní nepřátele (kopírku Protheanů opět přejdu) A hele! 3 z 5 padlých nepřátel mají u sebe modifikace na mé zbraně a vybavení z jiné galaxie! Jaká náhodička...

      Takhle bych mohl pokračovat snad do nekončena, ale nemá to smysl. Každý si udělá svůj obrázek sám a koho hra baví tak mu to samozřejmě přeju a v kouktu duše i závidím.
      • Tvé komentáře jsou přesnou ukázkou toho, jak funguje psychika, lavinový efekt a masoví (Massoví) hateři :D. V podstatě máš pravdu skoro ve všem, co jsi napsal (až na detaily). A to je právě ten problém :D. Osobně jsem hrál 10 hodin zkušebku origin access a sledoval min. 30-40 hodin herních videí od řady Youtuberů. Celou tu dobu jsem byl ze hry nadšený, protože jsem si nekladl žádné otázky, nic nesrovnával a nechal jsem prostě jen na hře, aby mě přesvědčila o tom, jestli má smysl ji hrát nebo ne. Mám ji dávno předobjednanou a do doby, než jsem si tvé komentáře přečetl, jsem měl pocit, že už jsem dlouho lepší hru neviděl. No a teď mám pro změnu pocit, že bylo lepší ty peníze vyhodit z okna anebo si s nima vytřít zadek :D. Evidentně je důležité vždycky si udělat svůj vlastní názor bez toho, abych přejímal názovry ostatních, protože bez ohledu na všechna negativa si ji chci zahrát a hlavně si ji chci pořádně užít. A ten zážitek mi nezkazíš ani ty (aniž bys chtěl, jak jsem psal, v podstatě máš pravdu :), ani nikdo další *5*
  • nejhorší firmy v herním prumyslu:
    1. Blizzard
    2. Ubisoft
    3. Bioware
    4. CD Project
    • Ksakru ja vedel ze jsem na neco zapomel. Na druhem miste je Bethesda, dalsi poradi se posouva.
    • Na vlastní názor máš samozřejmě právo...
    • Na co přesně jsi myslel, když jsi to psal? Vzpomínals při tom na to, co ti dělal strejda, kdyžs byl malý?
      • Tobe to asi dela doted.
  • Nechápu jak takhle důležitou značku mohlo vedení Ea svěřit nezkušenému týmu!Hra údajně stála 40 milionů dolarů není to málo na takovouhle hru?Ty obličejové animace nevypadají jako motion capture ale spíš jako ruční animace nějakého neumětela!Asi to bude znít jako sebemrskačství ale až to bude ve slevě za 300-500 kč tak si to stejně koupím protože původní trilogii miluju a Andromeda je i když špatnej ale pořád Mass effect.
  • Je to ideologicky a korporátně zničená značka, smutné...Nekupovat.
    • Ale prosímtě, kde je problém ve skutečnosti? Maminka ti na to nechce dát penízky? *1*
      • Tvůj komentář je stejně prázdný a povrchní jako ta hra.
  • Zdravím vážení, všiml jsem si zde jedné skutečnosti. Na tomto fóru nebo v těchto komentářích je respektován jen negativní názor na hru (samý like), jakýkoliv pozitivní názor na hru - včetně mého - je automaticky negován. Takže se ptám, kolik z těch negativních názorů je zde proto, že je hra opravdu tak špatná, podle vás a kolik je zde z čiré radosti něco pošpinit. Přikláním se k názoru, že na první hru od nezkušeného týmu studia Bioware (Montreal) je to solidní úspěch-výkon (ano některé animace jsou úlet) a moc se těším.
    • DwaR
      hru som zatiaľ nehral. negatívne dojmy na mňa urobila prezentácia hry a prvé gameplaye hrané recenzentami, ktorých rešpektujem (games, hrej, sector). v skratke - nepríde mi, že som dostal sľubované.
      a sorry, ale ospravedlňovať nedostatky hry novým štúdiom? to je vtip? mass effect je značka, pojem, je to vlajková loď. na taký projekt dám to najlepšie čo mám, resp. si ho ošéfujem, aby bol naozaj kvalitný a keď vylezie, tak na nej chyby hľadáš lupou. aspoň to ja čakám od štúdia ako je bioware (mne ako hráčovi je jedno, koľko týmov má). to je akoby si si kúpil najnovší iphone a ten nefungoval ako má, lagoval, vypínal, nedržal batériu. proste to nemôžeš akceptovať. kupuješ si značku, kde čakáš istý stupeň kvality a pod ten odmietaš ísť.
    • No jo, ale svěřit nezkušenýmu týmu jednu z nejsilnějších značek v EA portfoliu... to je fakt hodně zvláštní manažerský rozhodnutí. Jasně, ty hoši a děvčata nejspíš nebudou úplný kopyta. Kdyby jo, ta hra nebude ani fungovat, natož aby se dala hrát. Ale hodit na ně hnedka zkraje něco tak masivního? Proč je nenechali otrkat a získat zkušenosti na něčem o rozsahu Jade Empire?

      V Obsidianu a Harebrained to fungovalo - Tyranny dělal Obsidianskej B tým a bylo z toho výborný malý RPGčko. Všechny Shadowruny jsou taky dost krátký a na každym novym je vidět, jak to tvůrci dostávaj víc a víc do ruky. Takže takhle, na první hru od novýho studia, klobouček. Jenže maj tu smůlu, že maj v názvu Bioware. A já, a spousta ostatních, si pamatujem doby, kdy 9/10 znamenalo u Bioware podprůměr.
    • Už asi měsíc pozoruji u všech trailerů vyloženě hromadnou nenávist. To už ani neni o tom být zaslepený fanoušek, nebo objektivní kritik, či jen troll. Zkrátka nepamatuji hru, která by před vydáním schytala tak neuvěřitelnou vlnu špíny a nenávisti, založené na rasistickém výroku jednoho z tvůrců a trochu nepovedených animací + pár minut ze hry. A to už ani nebudu počítat feministický problém s účesem co má Cora. Je mi z toho upřímně smutno, do jakých extrémů až dokážou všichni zajít. Když už jim docházel dech, tak začali hledat sebemenší přešlap, nebo chybičku, aby mohli pokračovat v naprostém šílenství, když to tak nazvu. Zarážející byl počet těchto lidí. Nejsem zaslepený fanoušek a plně si uvědomuji že má hra nedostatky, ale být svědkem s odpuštěním takového hnusu v komentářích je smutné. Skoro mi to přijde, jako by chtěl někdo záměrně Bioware potopit. Ikdyž všechno nedotáhli do konce, tak víte jak jim asi teď je ? Ať lidi nadávají hlavně na EA, které je drží na oprátce. Jejich praktiky s DLC a celkově cenová politika je směr, kam všichni mohou směřovat tu nemístnou nenávist. Chtělo by to hry brát z neutrálního pohledu. Ani se netěšit, ani nehanit a udělat si na hru svůj názor až opravdu vyjde a budou ji lidé hrát. Presumpce neviny by byla docela fajn :). Mnoho her se přechválilo před vydáním a pak bylo zklamání. A naopak.
      Osobně se na Andromedu moc těším a jsem zvědav jaký budu mít názor po dohrání. Ku příkladu Dragon age inquisition mě při prvním hraní absolutně nebavilo. Pak jsem se ke hře vrátil asi po půl roce a totálně tomu propadl :D. Chytnulo mě prostředí, charaktery a veškerý příběh od pana Gaidera a ostatních. Žel další pokračování asi nebude v dohledné době...
      • Souhlas, hra může být vždycky zklamání, ale tolik hnoje ještě před oficiálním vydáním je absurdnost.. Navíc mám takový pocit, že kdyby přispívání do diskusí bylo omezeno plnoletostí, půlka nesmyslů by tu vůbec nebyla..
    • A nebylo by teda k věci vydávat hru od nezkušeného týmu za daleko menší peníze než za cenu plnohodnotného AAA titulu? Přece jen platíme za produkt a ne za značku.
    • Lukyz
      - chyba, sry -
    • I kdyby tu hru dělal Bioware (Kocourkov) tak ten cancer omlouvat nezkušeným týmem je holý nesmysl. Bioware selhal prostě a tečka. Pro chytrolíny recenze po 70h: https://www.rockpapershotgun.com/2017/03/20/mass-effect-andromeda-review/
      Doporučuji tu zadnici místo obličeje na koci článku mít na paměti jak bude sázet prachy za hru.
      Já osobně jsem rád, že jsem si pre-order zrušil v momentě kdy přišli s tím, že budou prodávat sběratelskou edici s prázdným steelbookem.
    • Je to tak a ne jen tady, docela se tím bavím. Řekl bych, že 99 procent lidí, kteří se k tomu vyjadřují, nehrálo ani trial verzi. Po deseti odehraných hodinách jsem nenašel zásadnější chyby, které by mi hru znechutili a přesvědčili mě o tom, abych ji nekupoval.
    • Problém je že Bioware uměli líp, ted už je Bioware jen vysátá dutina co vysala EA. čily část negativity je o tom jak Bioware spadli.
      • Do určité míry souhlasím, ale je třeba brát na zřetel, že lidé, kteří tam dodnes pracují, nemohou za to jak se vedení tehdy rozhodlo. Konstruktivní kritiku beru všemi deseti, ale co se děje zde je tak 70 procent čistá negace a 20 procent pak ta konstruktivní, těch zbylých 10 procent to vezme a doufá v lepší časy. Ono co si budeme povídat Planescape torment jsem projel asi 5x ale Numeneru jsem po 2 hodinách úmorné angličtiny prostě nedal. Anglicky umím hodně slušně používám ji v práci, ale tohle i na mne bylo mimo mísu - jen tak na okraj - Tímto příkladem jsem chtěl jen říct, že né vše co má 9/10 či 10/10, je tak ohromně skvělé. Nakonec je to vše o tom jak to komu sedne.
  • Mam odehráno asi 5 hodin a zatím mě to baví, souhlasim že ty animace obličejů jsou opravdu ostuda ,ale akce mě baví a příběh mě zatím zajímá. Planeta vypadá hezky a s Roverem se jezdí parádně. Akorát teda ty ženský vypadají hrozně *1* nelíbila se mi už Asarijka v předchozí trilogii, ale oproti PeeBee je to královna krásy...až budu mít full tak vytvořim vlastního Rydera tak snad bude vypadat normálně a když ne tak holt default, jen je škoda že nelze třeba jen upravit toho defaultního.

    PS: Alespoň bude Andromeda 2 lepší.
  • Je to škoda a zamrzí to, ale hold teď nemám čas hrát průměrné hry protože v tomto období byla taková nálož skvělých her, že tenhle odfláknutý mass effect prostě nemá šanci dostat se na můj aktuální playlist. Možná někdy v budoucnu ve slevách, když si na to vzpomenu, to koupím.
    • O jake hromade skvelych her mluvis?
      • Horizon Zero Dawn, NieR Automata, Nioh, ...
        • Pokud tě baví mlátičky a lov robodinosaurů, tak asi máš co hrát, to je fakt...
  • MalyZeli
    A hejt pokracuje, achjo... hra je skvela, je to mass effect obohacenej vetsi volnosti, o neco lepsi akci, a novou galaxii. Ve trial verzi sem v pribehu moc postoupit nemohl, ale napad se mi moc libi, a bavi me to. Postavy sou napsany dobre, nevidim zadnej rozdil v kvalite napsani postav oproti ME123. Ja se moc tesim az to vynde a budu moc pokracovat dal. Do te doby se budu bavit pocitanim dislajků od pitomcu, kteri si proste nemuzou pomoct od hejtovani neceho, co prislo po pokazenym konci v ME3, a nedosahuje to 100% kvalit ME2.
    • mikezz
      Je to tvoj pohľad na vec a potom je tu niečo ako článok od J. Walkera na RPS. Komu veriť...
    • Taronyu
      Aký hejt? Mnoho ľudí proste nie je spokojných s výsledným produktom a popisujú tu, prečo tomu tak je. To je celé :)
      • flash789
        vysledny produkt nikdo jeste nehral..jedine co se tu deje tak se tu papouskuji famy z internetu ale osobni zkusenost nema nikdo..nikdo to tady nedohral aby mohl posuzovat..recenze jsou subjektivni
        • Vzdyt na youtubu uz je nahranej konec....
        • 10h bohate staci na to aby jsi si udelal nazor na kvalitu hry.
        • Taronyu
          Ako ti už písal kolega dole, hru nemusíš dohrať, aby si si vedel spraviť názor. 10h bohato stačí. Keby sa jednalo o nejaké demo, aké bolo napríklad u ME3, tak nič nepoviem. Ale za tých 10h sa v pohode dá vyskúšať všetko, čo ta hra ponúka, dialógy, boj, exploring, vedľajšie questy.
          • flash789
            V tech 10h vyzkousis akorat tak kulovy. pribeh, ostatni planety, romance, mise partaku, pokrocilej craft a asi dalsich tisic veci na ktery proste potrebujes tu hru dohrat. U hry na 100+ hodin si nazor po 10 muze udelat jen kkt. A je jich tu plna diskuze..
    • flash789
      Aspon nekdo kdo ma rozum..
      • To není rozum, ale proklatě nízké nároky. Jsou lidi, co se každý den stravují ve vývařovně za pade a pošmáknou si, to ještě neznamená, že je to kandidát na michelinskou hvězdu...
      • Taronyu
        Čiže, ak má niekto na hru pozitívny názor, tak má rozum a ostatní sú len hejteri bez rozumu? A ty chceš, aby ťa na tejto diskusií bral niekto vážne? *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit