Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže co zde máme...

    Technická kvalita otřesná včetně slabého dabingu (i "blbej" witcher kde je tuna postav a člověk by tam čekal šetření to má lepší).
    Příběh a věci okolo nic moc a potvory tam jsou podobné jako minule.
    Navíc na to člověk kouká celou hru a má to neustále na očích. Kdyby tam byly hnusné textury nepřátelských zbraní, tak to člověk vidí málo ale vykulené tváře apod....To tam je furt. Však těch vtipů je na internetu hodně.

    To je velice špatné pro takovou hru a mrzí mě, že bioware převzala divná parta která tam cpe nějaké svoje názory na svět a rovnost a pak to naperou do hry. To, že to každý vidí a je to do nebe volající... Pak má člověk pocit, že tam je řada věci narvaná protože musí a hra tím trpí.
    • Ty už jsi to hrál, že můžeš soudit?
      To je jak u blbejch tohle. Furt dokola. Ne, ale viděl jsem hooodně videí a všemu rozumím :D
      • Trial verze...
  • Kdo by sháněl ME Andromeda nejlevněji tak mrknete na https://www.g2a.com/r/masseffectandropreorder
  • absolútny súhlas s recenziou, ja osobne by som bol ešte prísnejší v bodovaní, ale chápem okolnosti okolo tej sedmičky, Janko dobrá a odvážna recenzia
  • mikezz
    Nebyť v recenzii neustálych narážok na príbeh, som celkom v kľude. 7 tu dostal Fallout 4, ktorý hrám do teraz, Mirror's Edge 2, ktorý ma z nejakého dôvodu brutálne baví a Overwatch tu vyhral hru roku. Ak je ale príbeh v mainstreame kvalitný, znamená to, že je univerzálny a funguje takmer pre každého, takže v prípade Andromedy beriem argument zle vystavaného deja vážne. Takže sa do galaxie, s ktorou sa o 2 miliardy rokov zrazí tá naša, teším za rok niekedy vo výpredaji za 300,-
  • Jó jó, staré dobré časy KOTORu už jsou dávno pryč. *1* Chcete pořádný příběh a ne povrchní splácaninu jako z telenovely? Chcete dobrý soubojový systém? Chytlavé prostředí? Bez logických děr? Tak budete muset sáhnout po indii, protože velká studia vám to dnes už nedají.

    Navíc, v RPG už je docela vyvařeno. Trpaslíci, elfové a mágové jsou všude, včetně hajzlpapíru, postapo už stačila rozmrvit Bethesda s rádoby pokračováním Falloutu a scifi už má taky plno. Prostě studia nemají z čeho brát a tak podařené kousky má už Inde scéna. Sorry jako.
    • To úplně není pravda. Pořád se najdou AAA hry, které se opravdu povedly.

      Za posledních 12 měsíců já osobně můžu z AAA her doporučit třeba Uncharted 4, Zaklínač 3: Krev a Víno, XCOM2, DOOM.

      Ještě mám 3 hry, které jsem ještě neprojel, takže nemůžu s čistým svědomím doporučit, ale už vím, že to žádné zklamání není: Horizon Zero Dawn, Nier Automata, Torment Tides of Numera.
      • No, XCOM 2 (i 1) bohužel co do hratelnosti nesahají původní hře ani po kotníky (jsou okleštěné o spoustu možností, jak stálo v jedné recenzi - je to hra pro blbce), XCOM 1čce to pořádně natřeli Xenonauts, až vyjdou Xenonauts 2, tak bude jasno i u dvojky. Zaklínač 3 celkem jde - odmyslím si grafiku a když to zhodnotím po stránce příběhu, tak lepší průměr (i když questy typu vyber šatičky pro Yeneffer, to opravdu nee.). Torment Tides of Numera - ten příjemně překvapil, skalní hráči Planescape čekali hrůzu a děs.
        • Na Xcom ti napíšu jediné - Long War.S touhle modifikací je hra o parník dál.
        • DwaR
          XCOM 1 s modom long war je bez problémov hrateľná hra, ktorá sa s čistým svedomím môže postaviť vedľa xenonauts. ono,xenonauts má tiež hodne nedostatkov, len treba mať odvahu si ich priznať. každá z tých hier mieri na inú cieľovku, takže v tom problém nevidím. v kategórii AAA titulov je xcom naozaj vytŕčajúci titul (dvojku som nehral, nesúdim).
        • A prave takovehle questy delaji Zaklinace Zaklinacem. Jen mi vadi narceni "slovanska" hra, kdyz vice ci mene diky kulturni nezachovalosti slovanske Zaklinac samotny cerpa ze zapadni mytologie, byt mentalita hry samotne se mi zda byti slovanska potesujicne. Jen bych to zkratka jen kvuli tomu neoznacil za slovanskou hru, zvlast kdyz to delali vetsinou prozapadni, chrabri francouzum paty lizouci polaci. Tak.
          S Xenonauts a jejich natreni to XCOMu absolutne souhlasim.
          Jo, Torment je celkem pecka, co jsem slysel; sam jsem hral jen puvodni a nedockave vyhlizim na vyraznejsi zlevneni, nebot jakozto studak mam penez jako safranu. Inu, alespon si mezitim pro kritictejsi porovnani a samotne zhodnoceni projedu zanrove bratrimi a bratra, ci spise otce.
  • TVL. Už je to tu zase. Hra ještě nevyšla (aspon o tom nevím) a tady už je zase řada moudrejch. Vážně nechápu kam spěje herní svět, když se nikdo nezavděčí ničim. To jsou na každou hru jen kecy! Neskutečný :D A to většina odčumí celou hru na Youtube, protože jim na to mamka nedá prachy :D
    • Zvykněte si na vývoj, už dávno nežijeme v pravěku. Trend se posunul a dnes hodně lidí nedá dopustit na různé streamy na Youtube.

      Spousta lidi nemá dostatečně silnou herní mašinu, aby si vychutnalo hry na FullHD na "ultra" detaily (a nebo rovnou 4K), ale aspoň se na taková videa mohou podívat na YouTube. Proto se v současnosti tyto streamy těší tak velké oblibě.

      Navíc dneska pravděpodobně skončilo embargo od EA a novináři mohli začít vydávat recenze novinářských verzí. To už hodně lidí stačilo k tomu, aby si udělali nějaký názor.
    • Věř nebo ne, ale i 10hodinový trial stačil ke zjištění spousty věcí. Třeba ovládání je plný nesmyslů a zaručeně se nezmění. M otevře mapu, to je fajn, M nezavře mapu, z mapy se vyleze přes několik dalších menu opakovaným mačkáním ESC. A podobně.
      Zrovna tak si nedělám iluze o grafickým zpracování. A nevěřím, že to opraví, stejně jako se nenamáhali opravit DA:I.
      • No, tak hold zavres mapu jinak. Hraju, otevru mapu Mkem, ale kdyz ji nezavru tak najdu cestu jak ji zavrit a reknu si "jo, tady je to takhle" a hraju dal. Vubec me nenapadne o dany veci premejslet jako o problemu, natoz si to pamatovat jako problem a nekde to jeste zminovat. Boze
        • Zdánlivě je to sice maličkost, ale osobně mě to v trialu taktéž vytáčelo.
          Příčinou těhle komplikací je, že Andromeda má hromadu propojených menu a ne jedno, které je rozděleno na "záložky".
          Takže skočíš do mapy, pak z ní vyjedeš Esc, ale tím se jen dostaneš do nadřazeného menu, z kterého musíš opět vyjet pomocí Esc a až pak jsi s trochou štěstí zpátky ve hře.

          Ono i "hlavní menu" tam je prakticky 2x - zmáčkneš Esc a otevře se ti první, tak trochu rozcestníkové menu, které ale na první pohled vypadá jako standardní hlavní menu. Jenže v něm se nedostaneš k nahrávání pozice, změny nastavení (grafika, zvuk..) atd., musíš přejít ještě do dalšího menu. A to ti umožní vstup do další skupiny podmenu, kde už konečně můžeš měnit jednotlivá nastavení *1* . A aby to bylo ještě zmatenější, tak některé položky najdeš ve více podmenu zároveň - například přepínač titulků je jak v nastavení zvuku, tak v obecném nastavení hry.
          Prakticky všude je přidán minimálně jeden krok navíc a naprosto zbytečně.

          Ovládací rozhraní Andromedy je prostě jen hromada navzájem propojených tabulek, které nejsou zrovna přehledné a orientace v nich je všechno, jen ne intuitivní.
          Kdybys měl školní předmět, kde máš za úkol vytvořit uživatelské rozhraní a ty odevzdal tohle, tak to bude přinejlepším za 3- a to jen v případě, že bys byl učitelčin mazánek.
          Jasně, dá se na to zvyknout, ale zvykneš si i na každodenní bičování - pokud nejsi masochista, tak ti to ale příjemné nebude nikdy. Třeba ale ještě UI vylepší, nebyli by první, kteří jej po kritice hráčů překopali (viz třeba CD Projekt a jejich hrozné menu v 1.0 verzích posledních dvou Zaklínačů).
        • frag.ment
          Tobě asi frčí nelogické věci co? Já bych tedy očekával, že když Mkem otevřu mapu, tak ji taky rychle Mkem zase rychle zavřu. U většiny her to tak funguje a dokonce i konzole to tak mají (za M si doplň třeba šipku na DualShocku).
          • Není to tak všude. Na kozolich mapu otevřeš třeba dotykovou plochou a zavřel kolečkem.. hawk
          • Boze muj. A co jako? Ano je logicke, ze kdyz ji tim Mkem otevru, tak ji tim zase zavru. Ovsem pokud to je jinak, tak to je jinak. To se mi ma zborit domecek z karet nebo co? Proste to zavru jinak a hraju dal. Jak u dementku na dvorecku.
            • Přičteme si k tomu absenci quick save/load, Load nesmyslne zastrčený v "settings", quest log a jednoho to už trkne - nad UI a UX pro menu tady někdo moc nepřemýšlel, nebo netestoval, v nejhorším případě testoval, nahlásil ale rozhodlo se se na to vykašlat :-)

              Maličkosti to ano...

              Dacansky pristup tak určitě...

              Je ale určitá hranice kdy pozitiva převáží negativa a je snadné nad nima mávnout rukou, někdy je pozitiv méně a není se čeho "chytit" a i na drobnosti je nahlíženo s větší vážnosti...

              Po trialu a přečtení recenze to vypadá že ME:A tuto hranici překročil a je méně, případně nezachránila zbytek...
  • KrPa
    Hral jsem DA:O a ME1 ale na ty pokracovani me to vubec ale vubec netahne. Coz ale nelze rict o jinych hrach/firmach. Delaji s tech svych rpg jakysi online multiplayer paskvil.Kdyby radeji zvolili coop pro 3-4 hrace, udelaji lip.
  • 0011
    aj tak to mě jako fanouška série mrzí, bohužel Tom Hatfield měl pravdu o tom, co se stalo s Bioware:
    https://twitter.com/wordmercenary/status/759939479406678016?lang=cs
    • http://www.zerohedge.com/news/2017-03-19/mass-effect-andromeda-sucky-animations-bigoted-designer-and-fugly-females-lead-cance

      ^Tohle je este horsie
      • To je ovšem strašná snůška ublížených keců...
  • Klidně jste tomu měli střelit 6/10 které si to zaslouží. Stejně se to, bohužel, bude prodávat jako rohlíky.

    Dopadlo to jak jsem čekal, RPG mistři už jsou dávno někde jinde než u Bioware...
    • Ale kde? *13*
      • KrPa
        treba Obsidian Entertainment nebo CDPR.
      • Padl tu ten dotaz víckrát, pokud mám sáhnout na úplně aktuální věc, Horizon Zero Dawn je příběhově i hratelně mnohem dál než Andromeda, přitom je to vlastně podobnej žánr

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit