Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • cenzor žere psíhovna
  • Pokud to je tak ze MS bude nadale poskytovat licence na havok komukoliv muze to byt nam hracum uplne jedno. Intel nebo MS vyjde nastejno, oboji nenazrane megakorporace. To ze Havok poslou k ledu mi prijde krajne nepravdepodobne, maximalne se muze stat ze ho pouziji exluzivne pro nejake svoje XONE hry, coz muze taky byt každému jedno. At se na to koukam jak chci tak v tom zadny problém nevidim, myslim ze většina lidi si toho v budoucnu ani nevsimne.
    • Oni to budou dal poskytovat - nejakou dobu, ale nebudou to dal vyvijet.
    • Pro MS nema smysl udrzovat multiplatformni Havok. Pro nej bude vyhodne ho vybrakovat, technooogie z nej integrovat do DX a zahodit. Ziska tim konkurencni vyhodu proti cizim platformam.
  • Valve by se jim mohlo postavit jako konkurence s jejich "Rubiconem"
  • calwin
    nechápem tú nenávisť voči MS... ako herný vývojár má na konte veľmi slušné kúsky... hned ma napadá crimson skies, AOE, age of mythology, rise of nations, freelancer... a to som ani nemusel otvoriť wiki... (o windowse radšej pomlčme samozrejme)
    • A conz toho jsou jeho hry a co jsou koupene znacky, ktere pohrbil?
    • A kolik z těchto kousků se dočkalo v posledních 5 letech (nebo v blízké budoucnosti dočká) solidního pokračování?
      • calwin
        no to by som sa ti mohol opýtať aj na Valve alebo Blizzard... Trošku blbý argument... navyše ako pozerám tak vyvíjajú čisto pre xbox poslednú dobu... možno tam práve túto technológiu vedia využiť...
        • Jo a v Americe bijou černochy... ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam#.C3.9Ahybn.C3.BD_man.C3.A9vr_.28red_herring.29 )

          Já jsem upozorňoval na nerelevantnost těch her k současnosti MS. Na PC kašlou a PC je v ČR/SR - odkud je 99 % zdejších čtenářů - stále nejsilnější platforma. K tomu i uvedené hry jsou pro PC. Plus další excesy téhle společnosti... Visty (a DX10), likvidace Nokie, ribbon v MS Office, Steve Balmer a tak dále...

          Neobliba MS je proto celkem pochopitelná (nehodnotím, jen chápu, že pro to existují důvody).
  • M$ kupuje pouze to, co potrebuje z ekonomicko-politickych duvodu pohrbit. Tzn, ocekavat se da, ze vyvj bude umrtven, neco malo se mozna naimplementuje do dalsich dx(13,14,15) a zbytek se hodi pres palubu.
    • Tilwaen
      Proč by z ekonomicko-politických důvodů potřeboval pohřbít herní engine?
      • Protoze je multiplatformni. Pokud ho integruje do DX, je po havoku.
      • Asharak
        Protože jim to přikázali Illumináti z nVidie *1*
      • Nevím, co třeba takhle:
        Se nám tady nějak rozmáhá multiplatformní hraní. Zatím to není nic hroznýho, ale o vývoji i pro Linux už přemýšlí i velká studia - co s tím? Podplatí...ehm...pomůžeme jim s vývojem na výměnnou za exkluzivitu, jako dycky, ne? To tentokrát už stačit nebude. Nějaké jiné návrhy?

        Tak co kdybychom koupili nějakou široce používanou technologii a začlenili ji do DirectX, které jsou jen na našich systémech, přičemž jinde by si ji museli tučně zaplatit? Kámoš z Intelu říkal, že Havoc jim zas tolik s prodejem CPU nepomáhá, tak bychom mohli koupit ten...

        (Všechny rozhovory a události v předchozím textu jsou narychlo smyšlené, podobnost se skutečností čistě náhodá.)
      • Protoze by ten engine moh fungovat na linuxu, tak ho potrebuje pohrbit. Pokud vim, zadnej jinej podobnyho rozsahu neexistuje. Souvislosti pak hledej trebas i v OpenGL/Vulcan/Mantle. Coz je narozdil od dx multiplatformni API, a M$ se primo desi toho, ze by na to vyvojari presli.

        M$ si totiz nadelal do vlastniho hnizda tim, ze z dx12 udelal win 10 only, a kdyby je backportoval, tak by se zas dostal do situace "a co je vlastne na tech desitkach novyho", na coz by byla jedina odpoved - krome smirovani nic.
  • Jack1947
    Achjo Mrkvák musí mít všechno, a rovnou... to už začiná zavánět pořádnou svinárnou a následným průserem. *7*
    • Proč? Má tenhle výkřik nějaký racionální základ, argument? Nebo "prostě protože microsoft"?!

      Vždyť by jej mohl implementovat do dX a to by jej mohlo výrazně posunout!
      • Jack1947
        No to by si dalio na čas kolik let starej (ne zastaralej) systém implementovat do knihoven dx12... jenže co znám mrkvák tak to bude spíše o ničem i když no necháme se překvapit co ty břídilové zas zpackaj je žo *4*
        • Přeji brzké uzdravení.
          • Jack1947
            Taky no, snad tě to fajnbojství přejde ( si fanboy že? jinak by si mrkvost neobhajoval).
            • Jack1947
              Mně nevadí... jen mi vadí jeho monoplní politika , nejhorší je že když je konkurence skoro mizivá a kdo chce hrát nemá jinou možnost než mít tenhle vir v pc... kdo chce hrát pár her stačí mu mac. Kdo nechce hrát vůbec vystačí si s linuxem... Stejně jako Steam je, Mrkváč zárodek všeho zle že? *3*
            • Tak na protest prestan pouzivat windows kdyz ti to tak vadi.
            • Pochybuji, že ty patříš mezi lidi, kteří zvládnou operovat s linuxovým terminálem.

              Ještě jednou, brzké uzdravení!
  • Hmm, na co microsoft sahne... Jake tu mame alternativy?
    • Tilwaen
      Microsoft není EA.
      • Ne, M$ je mnohem horsi.
        • Tilwaen
          Proč? Jakou cizí herní značku zničili?
          • Vsechny jim pod rukama umrely, akorat u minecraftu je na vyhodnoceni jeste brzo. A nemusime se bavit jen o hernich znackach, ms toho skoupil a pohrbil daleko vic.
          • Minecraft neznas? Od ty doby co ho vlastni M$ je to prakticky mrtvola. Posledni verze je stara uz pres rok stara. Flight simulator neznas - M$ flight nikdo nebere ani jako blbou srandu? Train simulator neznas? A daly by se jmenovat desitky dalsich.
            • Tilwaen
              Dalo se čekat, že Minecraftová bublina postupně splaskne, jakou roli v tom má Microsoft, je otázka. Přiznám se, že další dvě Tebou jmenované hry neznám a nesleduji.
          • Nevím kolik cizích, ale svých (a zrovna mých oblíbených) několik... Crimson Skies, Age of Empires, Midtown Madnes... A Halo bylo původně pro PC.
            • Lukyz
              Tuším, že Halo mělo být původně exkluzivita pro MacOS, tenkrát to oznámil sám Jobs *3*
  • To bude druhá Nokie *3*
    • tomocz
      A já jsem doufal, že budeš trollit jen u Dark Souls článků...
    • Ty maximálně umíš plácnout jen nějakou kravinu do prázdna, aniž by jsi ji uměl dál rozvést co? Pro spoustu lidí jsou Nokie jasnou volbou, protože nabízí skvělou alternativu k Androidu, který zdaleka nevyhovuje všem.
      • prosím tebe LV, Nokie technicky vzato neexistuje, MS vydává už telefony pod svým názvem, a že MS není schopen s takovým kapitálem konkurovat Applu a Googlu taky svědčí o tom, jak to v MS funguje.
        • Ale zabudas na to mily moj, ze nokia sla do p**e tak ako tak, takze MS sa len snazil mozno nieco vytrieskat uz z tak skrachovanej znacky. Nokii tak trochu usiel vlak so smartfonmi, takze to tvoje prirovnanie je uplne na nic
        • Co má společnýho Havok s tím, jestli Lumia konkuruje Jabku ? Doufám, že píšeš z Linuxu.
          • Jen upravuji tvoje šilené neznalosti. Havok s tím má splečného toho, že MS se v ničem nedaří. Xbox neprosperuje, WP neprosperuje. Z Windows se stal spyware. Samozřejmě píší z OS X, jestli chceš screen, nemám problem :) Tě pic mudrlante
            • Porovnáním hw specifikací se pouštíš na velmi tenký led, moje lumie je stejně rychlá ne-li rychlejší než Iphone při zlomku parametrů a hlavně na telefonu nehraju, na to mám handheld a nemusím hrát kokotiny typu tomb raider go a považovat jí za nejlepší mobilní hru roku. Jinak spyware můžeš označit dneska každé zařízení, které má připojení k internetu včetně konzolí a to i handheldů, smartwatch a různých sporttesterů, klidně si používej apple, ale nepředhazuj tady něco o spywaru. Zajímalo by mě jak by apple vypadalo, kdyby Jobs hrál hry, ale nejspíš by asi nikdy nevzniklo, pro mě PC na kterém si nemůžeš kromě práce ani pořádně zahrát jsou vyhozené peníze, ale jsou to tvoje prachy
            • WP na rozdil od Androidu nabizi stejnou rychost prace s OS jak Apple. Jo, práce s OS, ale co rychlost práce v aplikacích? Aha, vlastně na WP žádné nejsou...

              (Pardon, nechal jsem se trochu unést *3* )
            • A k cemu 4x vykonnejsi cpu v mobilu? Budu telefonovat 4x rychlejs? WP na rozdil od Androidu nabizi stejnou rychost prace s OS jak Apple. A za zlomek ceny. To je fakt.
            • http://www.anandtech.com/show/9662/iphone-6s-and-iphone-6s-plus-preliminary-results

              Opravdu Windows konkuruje iPhonu. *15* Výbavou teda určitě ne *3*

              Jinak rád si počtu o OS X jaký je spyware, postni nějaký ty dokumenty a články, které se zkoumají aféru podobnou té Windows 10.
            • XorxoxTalarius
              Neni treba psati vice, ted uz je jasne proc nesnasis MS, ktery nabizi stejne kvalitni telefony za zlomek ceny co tvuj velky bratr (psat z OS X neco o spyware je dost k smichu).
      • Ze jsou rady Nokia LUMIA od skoupeni Microsoftem vyrobne technologicky na nizsi urovni lze jen tezko zbochybnovat. Je evidentni kde se v ramci zprofitablinovani tyhle firmy (nyni Microsofti divize) setrilo. Politiku naprostyho srani na par let stary zarizeni je uz spolecnym jmenovatelem vsech prumyslovych molochu produkujicich elektroniku.

        A paklize se Microsofti snahy budou ubirat smerem vice ci mene ke zmonopolizovani / uprednostnovani Havoku ve vlastnich aplikacich (coz se asi jedinej logickej duvod nakupu), tak to snad z druhy strany nakopne konkurencni snahy od jinud.
        • http://www.havok.com/products/ Jestli dobře chápu, tak Havok zahrnuje nástroje nejen na fyziku, ale i AI apod., jestli se nepletu, tak třeba ten bojový systém v Shadow of Mordor byl postavený na Havoku, ale jistý si nejsem.
      • můžu potvrdit - já jsem z těch, kteří Android nesnáší. Místo tabletu mám proto Netbook s Windowsama (stejná velikost a hmotnost jako tablet, ale imho mnohem lepší alternativa než android). A přitom mám zkušenosti s Linuxem, několik let jsem ho měl na PC a znám jeho silné stránky i slabiny. Android sice z Linuxu vychází, ale je značně osekaný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit