Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • je hrozný jak chtěj už tahat peníze
  • + jeste co kdyz mi hra spadne? budu platit celou castku? nebo budu mit milion acc. - u kazdy hry jeden? nic moc...
  • uz vydim jak jsou vyvojari tlaceny k tomu aby herni mechanismus natahovali.. a co loadingy? budou se zapocitavat taky? nebo ve stealth hrach musis cekat nez se straz otoci - to by mohlo taky kolidovat s platbou, apod.. proste napad na pitchu
  • takze to je valstne jen recyklace, starej automatu z maringotky, tam jste taky platili za kazdou minutu. lol
  • U MMO her po tomhle nekteri hraci volaji uz davno. U jinych her mi to prijde jako absurdita
  • Tak schvalne, kdo prijde prvni s uctovanim po vterinach :)
  • Tenhle model jako spravedlivý jsem nadhazoval před několika lety. Hry zdarma a platby za odehraný čas.
    Pokud se jedná o novinku ať je "tarif" klidně euro / hodinu. Pokud už je to něco staršího, ať je to klidně 10x méně.
    Když jdete do kina na hodinu a půl filmu tak tam v poměru cena/čas necháte více.
    Současná motivace výrobců her je zaujmout, podplatit si recenze, prodat a navnadit na DLC, datadisky, pokračování. Kdyby někdo udělal hru , která vás u sebe udrží tisíce hodin (ale vy zaplatili jen za její pořízení), je to z ekonomického/kapitalistického pohledu katastrofa. Stejně tak kdyby někdo vyrobil spolehlivé auto, co vám vydrží stejně bezpečné a spolehlivé desítky let a milióny kilometrů. Nebo farmaceutický průmysl co by vás neléčil z nemocí, ale jednorázově vyléčil. Lépe je udržovat pacienta v polonemocném stavu a dojit jej za každé balení léků.
    Tohle pay/hour by bylo více fér než koupit za 40E AAA hru, za 5 hodin ji dohrát a odložit.

    A fajn varianta by byla 1E/hod s tím, že by se po dosažení nějakého stropu (třeba 100E) za hru už dále neplatilo (prostě lifetime předplatné). Krásná eliminace AAA rychlokvašek na jeden víkend.
    • Robotron3
      Na některý hry a obsah se to použít dá, ale zdaleka ne na všechno. To samé jako free-to-play. Někde to jde, jinde by to byl zase nesmysl.
      • smejki
        Asi tak. Tohle jde imho použít jen na hry, který jsou herním ekvivalentem "hození pětky do jukeboxu". Když jdu ale na koncert, taky si ho nekupuju po kouskách.
    • smejki
      není spravedlivý, protože nikdy nestanovíš správnou jendotnou cenu za hodinu hraní. Každá hra to má jinak, každý žánr to má jinak a ve finále i každý hráč to má jinak.
  • Uz to vidim : "Drahy zakazniku, vas predplaceny herni cas vyprsel, prosim predplatte si dalsi herni dobu nebo ukoncete aplikaci. Vas Microsoft." *1*
    Podle me debilita, protoze neverim, ze to bude cenove nastaveny tak, aby to bylo vyhodnejsi nez je tomu soucasne.
    Naopak se obavam, ze pokud se to chytne, tak v konecnem dusledku toho budou zneuzivat a bude situace mnohem horsi, nez je tomu momentalne.
  • http://diit.cz/clanek/microsoft-ma-patent-na-smirovani-lidi-skrze-kinect
    • Robotron3
      Já tu adresu čet jako smiřování lidí. Mi to bylo divný :)
  • Klobasor
    Pokud se to dobre nastavi tak proc ne. Radsi zaplatit 25ojro za nakou kratkou FPS nez 50. Problem bude u takovych casozroutu jako je dole zminovany Skyrim. Tam to bude chtit nejaky rozumny model kdy kazda dalsi hodina stoji o neco min treba. Dalsi problem u mne by byl, ze treba pauznu hru a jdu neco rychle poresit a pak se to protahne na hodinu (treba lusteni krizovek na zachode ;) )

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit