Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tezko rict s tim Avellonem, Torment mel asi nejlepsi pribeh ze zapadnich RPG, ale Neverwinter 2 byl hroznej blabol (i kdyz recenze nadsene psaly o genialni story z pera autoea Tormentu). Kotor 2 i New Vegas me hodne nudily, ale dost lidem se to libilo... Pro me to celkove moc sobra zprava neni, Vincke delal dobre hry i bez Avellona.
    • NWN2 byla super hra, prostě Infinity Engine hra ve 3D, s DnD pravidlama, s lore Forgotten Realms. Příběh byl super, a to jak v základní hře (King of Shadows), tak ještě víc v MOTB. Ta hra měla výborné společníky (Neeshka, Amon Jerro, Okku, One of Many) a parádní soundtrack od Jeremy Soula. Tato hra byla skutečným pokračovatelem BG her, a ne Dragon Age Origins, jak v té době marketing tvrdil.

      https://www.youtube.com/watch?v=CStjEzRsCZg
      • proc to vsichni chvali az dnes, tenkrat po nwn1 jsem to ani nezkousel, jak me to nebavilo *6*
        • mně právě příjde, že to nechválí skoro nikdo. Když si čtu různé diskuze na webu (stačí googloval třeba dragon age origins vs neverwinter nights 2), tak většina komentářů říká, že NWN > NWN2, že DAO > NWN2. Já s tím nesouhlasím a přijde mi, že jsem v menšině. NWN2 >> NWN1. NWN1 mělo hroznou grafiku a nudnou kampaň, dobré byly expanze Hordes of the Underdark. A pro mně osobně NWN2 > DAO, i když je to natěsno. Ty hry byly dost podobné rozsahem, epičností. Výhoda NWN2 je v tom, že je ve Forgotten Realms a má DnD pravidla a mně osobně přijde hlubší.
          • prave, ja hral jen tu zakladni kampan a to bylo slaby jak caj, mi to prislo jak tutorial k multaku
            • NWN 1 a 2 bylo hodne slaby caj. K jednicce i dvojce byly mnohem lepsi oba datadisky, ktere napravovaly notne posramocenou povest. Dvojka byla navic neskutecne zabugovana a bez patchu nesla dohrat.
  • Právě sem tak ve 3/4 D:OS a neskutečně se bavím. Ano příběh je trošičku klišoidní, ale to s klidem přehlédnu. K tomu ještě Chris... myslím, že koupě druhého dílu je více než jistá. Jestli se jim ještě povede nějak obohatit soubojový systém, který je díky užívaní elementů neskutečně zábavný, tak to bude ještě větší pecka než jednička

    A k tomu Wastelandu, Chris naopak ukázal, že stále umí. Já chápu, že většina z Vás očekávala nástupce Falloutu, ale Wasteland je úplně jiná hra. Bohužel, někdo se přes to nedokáže přenést
    • ze začátku mě to taky docela bavilo (první dvě mapy), lámat se to začalo v Hiberheimu (to byla velká mapa vyplněná jedním soubojem vedle druhého), a ta poslední mapa už byla natahovaná. Koncem už jsem se těšil, až bude konec :-) Tak snad tobě to vydrží do konce.
      • Tak to by se dalo i pochopit, jakožto území zlého Braccuse, takže to tam nebude med. Do Loveckého okraje sem se dostal cca. před dvěma dny a stále mě to drží a nepustí. Jediné, co Já osobně můžu hře vytknout, je ten občasný pixelhunt různých tlačítek atd. Ale pro mě osobně je to vskutku 99/100
  • na wastelandu bylo videt že avelone už není co býval a že mu to už tak nemyslí
  • to je samozřejmě skvělá zpráva. Zajímalo by mně, nakolik byl jeho rukopis třeba v Pillars of Eternity. PoE měla fantastickou story skoro srovnatelnou s Planescape Torment (spoilery sem psát nebudu). Naopak v D:OS byla story docela lame, navíc to kazil ne uplně pasující humor. Ale docela věřím tomu, že když na D:OS II zamakají, tak to bude dobrá hra (jednička nebyla vůbec špatná, 8.5/10, ale na špičky v žánru neměla)
    • Pane bože přestaň se chovat jak nějak znalec jen proto, že občas čteš RPGCodex (a zkus si taky vytvořit jiný názory než ty který čteš na Codexu). Dík

      *7*
    • zase si koleduješ o ban nostalgiku bez zkušeností? Jak může někdo poznat kvalitní story si nickem z příšerností jako je Forgotten Realms...
      • Každý může mít svůj vlastní názor a každý kdo má dostatek roumu názor ostatních respektuje, já osobně jsem si Divinity koupil nedávno a hra mě baví. Vaši ostrá kritika mi nepříjde na místě, spíše se snažíte urážet jiné než se vyjadřovat k tématu. Moudrý člověk, kterým jak já věřím bezpochyby jste, ve chvíli kdy nemá co sdělit mlčí, zvažte to prosím.
      • to nakolik je story ve hře kvalitní je samozřejmě subjektivní. Pro mě jsou nejlepší story v těchto hrách
        KOTOR, Planescape Torment, Baldurs Gate II, Mass Effect :-), Xenogears, Chrono Trigger, Phantasy Star IV, NWN 2 Mask of the Betrayer, Silent Hill 2, The Longest Journey, Albion, Wizadry 6,7,8 trilogie.

        Problém PoE je, že ten příběh se pořádně rozjede až ve třetím aktu, až se člověk víc dozví o Engwithanech, o Thaosovi, o bozích. A ta hra má filosofickou myšlenku ne nepodobnou té v Planescape. Problém je, že spoustu věcí ve hře člověk pochopí až zpětně, až tu hru dohraje, pak uvidí, jak ten příběh do sebe od začátku zapadá včetně questů companionů
        • hrál jsi vůbec KOTOR? Když už tak dvojka, jednička je v podstatě dětská disney hra.
          • Bez si dat studenou sprchu ty oficialni kritiku matlajici hovinko vedle hovinka. Lidi jako ty bych normalne instantne odpraskl aniz bych s nima vubec promluvil, uz jenom vzduch kterej vydechujes me irituje natolik ze bych ti poc*cal hlavu nejradsi, aby ses vzpamatoval.
          • hrál jsem oba Kotory a oba byly super. Jedničku jsem hrál bez jakékoliv předchozí znalosti, co od hry čekat, a byl to užasný zážitek - nejen ten hlavní příběhový zvrat (který jsem sice uhodl předem, ale ne příliš brzo), ale vůbec ty světy - Terentatek (Kashyyk byl můj neoblíbenější svět), HK-47, the Builders atd. Ale nejde jen o centrální příběh, ale vůbec celá ta lore toho světa - pozadí několika válek, Mandalorské války. Skvělí společníci navázaní hlavní příběh (Bastilla a její unos, Mandalore). Ten příběh této hry mi přišel lepší než ty filmové SW

            Dvojka byla taky skvělá, ale nebyla tak epická a už mi nevzala dech tak jako ten původní KOTOR.
            • PS. Doporučuji si to zahrát znovu a bude ti to připad stejně hloupočké jako Zaklínač 3, Divinity apod. Působí na tebe mrcha jménem nostalgie...
            • neplácej sem omáčku, hlavní story prvního Kotor je naprosto infantiní, předvidatelné a není na něm nic kvalitního. Až dvojka se pokusila o psychologii, o nějakou tu temnost apod. Takže tebe nemůžu považovat za nějaký styčný bod vkusu, když považuješ Kotor jedničku za skvělou příběhovou hru.
  • coze fallout 2? co to je za hru, ja znam jen 3 a suprovou 4 co vyjde
    • Still
      Trololo... F3 je sra*ka a první to dobré jméno Fallout serie *14*
    • Fallout 3 nebyl Fallout, ale přeskinovaný Oblivion. Skutečný Fallout 3 byl Fallout New Vegas. Obávám se, že Bethesda neumí udělat pořádnou hru, a proti nic neočekávám ani od Falloutu 4
      • cioze nevim o cem mluvis, on je nejaky fallout oblivion? a fallout 3 byl super nevim co se ti nelibi a 4 bude jeste 10x tolik super
        • přesně tak. Fallout 2 v podstatě není ani Fallout, opravdový Fallout je Fallout 3 od Bethesdy...
          • abych citoval Chrise Avelloneho
            "Those [console] limitations affect RPG mechanics and content more than players may realize (especially for players who've never played a PC RPG and realize what's been lost over the years), and often doesn't add to the RPG experience."
            Fallout 3 je konzolová střílečka, který s původními Fallouty nemá moc společného, ztratila jejich hloubku. Fallout NV je mnohem lepší
            • ale tak stále je to vcelku zábavná hra ja som sa pri falloute 3 super bavil, aj keď možno preto, že som pôvodné dva diely nehral a to som inak fanúšik baldurs gate 2, ktorú som prešiel minimálne 6 krát.
          • no falout 2 o tom slysim poprvi, to je asi fakt nejaky neznamy stary falout ne ale 3 uz byla fakt super fakt moc dobry nahral jsem v nem 30 hodin
  • Divinity by mohla být fajn hra, kdyby nebyl šéf Larianu gay. Nemám ani n proti gayům, ale gayové se rádi utápí v šílených kýčovitých barvách, kýči, braku a v klišé. Bohužel všechny tyhle aspekty splňuje Divinity.
    • del0
      "kdyby nebyl šéf Larianu gay"
      "rádi utápí v šílených kýčovitých barvách, kýči, braku a v klišé"

      http://www.getwallpapershd.com/wp-content/uploads/2014/07/Final-Fantasy-XII-Group.jpg

      Zlatí gayové... *15* *15* *15*
      • ano to je ta druha stranka veci ktera je o uchylnosti a o vymejvani mozku
    • Kr.Pa
      A nezapomen i na hry od blizzardu.
  • se divim, ze radsi nepise neco k dark souls, moh by mit za odpoledne vydelano *5*
    • do Dark Souls by mu nedovolili procpat kasína a gambling *4*
      • ruska ruleta s osudem, dalo by se
        • no jasně, centrální hub ve tvaru ruské rulety a uprostřed jeskyně s hracími stoly kde budou monstra a duchové gamblit o svoje duše, úplně to vidim *1*
          • vis o kolik by se protahla herni doba, kdyby dalsi smer putovani urcovala takova ruleta? a pokazdy respawn nepratel, to by bylo zuzo *5*
            • sice to zacalo jako vtip, ale cejtim, ze to ma potencial, misto new game plus moznost new game krat *5*
            • přesně, to by byla pecka, hodilo by tě to k bossovi, na kterýho bys třeba vůbec nebyl připravenej, protože by ti to vylosovala ruleta, ještě by sis na to před tim vsadil všechny svoje duše, drama na max *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit