Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • krásné vzpomínky
  • Kdo nehrál alespoň jednu hru Forgotten Realms neví co je RPG. *5*
  • Kdo do dneška hraje Dungeons and Dragons Pen and Paper rpg ruce horem, éééjj!!!
  • Hry ze světa Forgotten Realms mi strašně chybí. Proč se sakra už nedělají moderní RPG v tomhle světě?
    • 5irp373
      Něco se ovšem kuchtí :) a jmenuje se to Sword Coast Legends.
      Netuším jestli tam bude nějaká single kampaň, protože podle videii to spíš vypadá, že to bude jak multiplayerová část neverwintru (vygeneruje si dungeon, nahazis tam situace a monstra a behem hrani jako GMko můžeš flakat věci na hráče nebo ovladat bossy).
      • Thorleif_cz
        Nechci bejt vůči tý hře tak dopředu rejpavej, ale nějak se tomu seč se snažím co to de nemůžu ubránit, podle mě to vypadá příšerně tuctově, genericky a nezajímavě. A to sakra Baldury pařím dodnes a miluju je, takže mám obavy, že jen settingem to nebude. Uvidíme, opravdu doufám, že překvapí. Ale moc se nemůžu donutit tomu uvěřit.
      • myslím, že jsem tu četl, že by to nějakou kampan mít mělo
        • len to vyzera ako dota
    • Tilwaen
      Třeba právě proto, že to jsou Forgotten realms...

      Ale vážně, třeba nové Neverwinter Nights by udělat mohli.
  • Když jsme u těch starých RPG. Věděl by někdo název jednoho RPG - byl tam normálně pohled z vlastních očí, člověk měl svou partičku hrdinů (jak třeba zmíněné Wizardry nebo MM) a pamatuju si, že to bylo dost těžký (byly tam myslím i nějaký logický úlohy). Jako plnou hru to měl jednou Level, odkud jsem to měl a má to myslím dvojslovnej název (jak je třeba Might & Magic, Dungeons & Dragons atd.). Grafika byla ucházející (zhruba na úrovni Wizardry 8, pokud si matně vybavuju) a žádný další pokračování myslím nevyšlo. Vím, že to mělo dobrý hodnocení, ale docela to ve své době zapadlo
    • Black Crypt - Absolutní bomba - Hodně těžký a hodně dlouhý. Na tehdejší dobu i vynikající grafika.
    • Jo to budou Wizards and Warriors, pro me asi nej PC dungeon všech dob. Dodnes neznam podobnou hru která by mela lepsi design dungeonu nez WaW. Holt D.W.Bradley byl borec..panbu vi kde mu je konec.
      • Kdejakej neumětel (Obsidian) na kickstarteru rejžuje miliony a Bradley nic. Měl by udělat velkej kickstarter na velkou RPG a la Wizardry nebo WaW, podle mě by mu lidi utrhli ruce.

        Dungeon Lords byl tragický nedodělek, ale stejně jsem si je užil, hlavně dungeony byly tradičně kvalitní. Ale bohužel z toho koukal nedostatek peněz. Je to ostuda, že Bradley skončil právě takhle.
      • jeste si pak strihnul dungeon lords, coz uz bylo asi moc ambiciozni, hra to nebyla nejhorsi, ale v rade veci nedotazena
        • To jo.Hodně se toho naslibovalo a pak ve finále nic moc.A hlavně první ostrá verze spíše připomínala čerstvou betu...Ale nedávno prý vyšla nějaká remasterovaná verze, tak tomu snad i dám znovu šanci. :)
    • Wizards & Warriors?
      • Da se to jeste nekde sehnat? Dal bych si to ke 40tinam :))
        • aktuálně..
          http://aukro.cz/wizards-warriors-legendarni-rpg-cesky-i5617007753.html
          • Kinet1c
            Hral som, ale pokazil som si zazitok, viete neviete, prave s glitchom na robenie penazi, hvoorim urobim par drobnych nakupim to ci ono, potom som kupil viac a este viac atd az kym som skoro nevedel prestat, tak som radsej prestal s hrou, neviem ci je na to patch co to nejak opravuje. Inak by som si to dal znova :D. Vyzeralo to na fakt dobry dungeon.
    • kaermorhen
      Wizards & Warriors - skvělá hra
  • Tyhle hry jsou zasluzne, klasicke a zcela jiste utvorily historii herního světa. Ale kolik z vas by to ještě dneska skutecne hralo, kolik z vas si to poridi jen z nostalgických pohnutek a uz to v zivote hrat nebude.
    Ta doba je proste pryc. Sbirkova nostalgicka zalezitost.
    • Tak je jasné, že novou generaci to nezaujme, ale pro herní veterány je ta jasná koupě.A o tom vlastně původně GOG je. Staré dobré klasiky se vracejí s možností pařby na nových strojích.
      A myslím si, že si to hodně lidí zapaří...Jeden z důvodů je, že starší hry jsou kolikrát větší výzva, větší zábava na mnoho hodin...Dneska je to strašná tězce komeční nuda pro masy...Krátké hry, jen samé filmové efekty, sice dobrá grafika, ale jinak o ničem...Sem tam něco dobrého vyjde v indie sféře, ale rádoby AAA tituly většinou zklamou..
    • Ja si kupil Might and magic 7 na gogu a nahral sem tam pres 50hodin.
      Kuprikladu...
      • MM7 je pomerne nova hra oproti tem co se pise v clanku. Mela uz akcelerovanou grafiku. To se samo ještě hrat da, i když u nekoho uz asi taky ne.
        • A kdo chce i starší Might And Magic, na Humble Bundle má celou kolekci za dolar...
    • já zcela vážně uvažuju, že si zahraju některý z těch starých dungeonů, až dohraju to co hraju teď (střílečku F.E.A.R., která mi v době vydání taky unikla, tak to doháním). Staré hry jsem hrál i v minulosti občas a vím, že je to otázka pár hodin zvyknout si na grafiku. Pamatuju, že jsem třeba hrál prastarý dungeon Dark Heart of Uukrul a byl jsem z něho nadšený.
    • Snad probuh necekas, ze se na to vrhnou masy lidi :-) Myslim, ze zajemcu sice bude malo, ale najdou se. Sam vim o trech lidech, co momentalne stejne jako ja, maji rozehranou goldbox hru a to kazdy jinou :-)
  • Curse of the Azure Bonds uz pres mesic hraju a mapuju v Excelu :-) Pro me SSI jedna z nejoblibenejsich spolecnosti. Krabice jejich her jsou luxusni. Z dnesni nadilky mam v krabicich vsechny Beholder a pak drtivou vetsinu goldbox her ve zlate barve.
    • v Excelu? Proč si nepořídíš třeba Dungeon Mapper nebo nějaký jiný soft k tomuto učelu?
      I když vlastně proč ne..
      • DJuv Dungeon mapper znam, ale ja uz takhle v Excelu zmapoval kompletne cely Might&Magic 1, takze jsem v tom dobrej :-)
        • jak tě tak poslouchám, tak mám chuť pustit se do wizardry dark savant trilogie, začít šestkou, kterou jsem nikdy nehrál, pokračovat sedmičkou, kterou jsem nikdy nedohrál, a skončit osmičkou, kde si dám repete :-) A taky si pěkně kreslit vlastní mapy. Alespoň bych viděl, jestli jsou ty staré hry opravdu lepší než ty nové
          • Dobry napad! :-) Taky chci dat Wiz 6+7+8 a sam si to mapovat. Kdysi jsem dohral Wiz7, ale spis podle navodu a to se nepocita :-)
            Jinak stary rpgcka jsou SAMOZREJME lepsi nez ty nove hry. :-)
            • Moc hezká mapa, člověk až žasne, jak je to "malý"... tehdy mi to trvalo zhruba 9 měsíců, to všechno prochodit, prozkoumat a vyřešit (včetně dopisu do Score s prosbou o pomoc). Takhle dlouho jsem pak hrál už jenom Oblivion. a Age of Conan.

              PS: Taky jsem poměrně dlouho hrál Wizardry 6, ale to má snad ještě EGA grafiku a jenom jeden druh prostředí (chodba), takže rozhodně doporučuju sedmičku.
            • krásná mapa Wizardry 7
              http://yure.s9.xrea.com/wizardry7_mapd.png
            • v současnosti se komplexní obtížná RPG už moc nedělají, vyjde tak jedno za pár let. Pamatuju Neverwinter Nights 2 - výborná hra založená na DnD, z nepochopitelných důvodů přehlížená, přitom Mask of the Betrayer je stejně kvalitní jako Planescape. Další dobré nové RPG bylo Drakensang, opět relativně neuspěšné. Letos vyšlo Pillars of Eternity, které osobně považuju za lepší RPG než Witchera, který mne trochu zklamal. Kromě těchto pár kousků prostě nic.

              Problém bude asi v tom, že dnes je hraní masové a už moc komerční. Tenkrát hrálo míň lidí a to jen ti, co měli na PC. Hry byly obtížnější
  • nebudu hrát nic z toho. Eye of the Beholder byl ve své době dobrý dungeon, ale postrádá nějaký hlubší příběh. Gold Box hry už jsou dnes trochu zastaralé, navíc v tom seznamu chybí Buck Rogers (sci-fi RPG založené na Gold Box enginu). Menzobarazzan nebylo dobře hodnocené ani ve své době.
    Pokud někoho zajímají recenze těchto starších Gold Box titulů založených na DnD pravidlech, tak tento maník v současnosti všechny tyto hry hraje a recenzuje
    http://crpgaddict.blogspot.cz/

    Pokud někdo touží po těchto starých hrách, tak bych doporučil Lands of Lore (nejlepší dungeon té doby), Ultima Underworld 2, Dark Heart of Uukrul, World of Xeen, Stíny nad Rivou nebo Arx Fatalis
    • A procpak az Ultima Underworld 2? Jednicke je naprosto rovnocenna!
      A tchbtipu bych mel ja mnohem vic :-)
      • protože jedničku jsem nehrál :-)
    • A co si myslis o Might and magic 6. a 7. dil???
      • super hry, ale hrál jsem je hodně dávno. MM6 jsem si koupil v LEVELu nebo SCORE na CD. Bylo to fakt pořádně dlouhá hra. Ale nevím jak by ta grafika byla skousnutelná dnes. Ony ty krokovací dungeony stárnou paradoxně líp než tady ty early 3D grafiky.

        world of Xeen je předchůce MM
        • nightborne
          Jo jo, šestka mi trvala dohrát snad dva měsíce, nebo tak něco, neuvěřitelně dlouhá záležitost... najednou mám chuť někde ten Level vyhrabat a dát si ji znovu =).
        • ja hraju MaM 6/7 i dnes :)
          • Já taky a je to překvapivě hratelný. 7.díl se mi i dokonce libí graficky celkem *15* *8*
            • Možná je teď ta správná chvíle, trochu zapromovat Might and Magic X. Sice to navazuje na ty starší, krokovací, díly, ale je to super oldschool dungeon, který přitom nepůsobí jako socka. Určitě srovnatelná kvalita s Grimrockem 2, z hlediska RPG podle mě ještě o dost lepší. Rozhodně doporučuju.
            • MaM 6, 7 a 8 sú moje srdcovky. Tiež si to občas na Vianoce pustím a zaspomínam. Naopak také wizardry 7 či 8 alebo dávam zásadne v lete. *15*
    • 0011
      Myslím si, že v seznamu Forgotten Realms her Buck Rodgers rozhodně nechybí, to je jako stěžovat si že v kostele nemají automat na kondomy....navíc se jedná tematicky o realm ne o všechny rpg co jsou podle D&D nebo v goldbox enginu
    • nightborne
      Ještě bych doplnil Albion, Ishar, Wizardry 7 a Betrayal at Krondor =).
      • Wizardry 7 byla vůbec totální masakr hra. To je tak na 2 měsíce hraní, delší než Witcher 3. Nikdy jsem ji nedohrál do konce, jednou asi do půlky :-) Ratkini.
        • Wizardry 7 je podle mě nejlepší RPG z VGA éry. Dohrál jsem někdy v roce 1994 a dodnes na to vzpomínám. Jinak souhlasím, že Beholder zase taková senzace nebyla, Dungeon Master se mi líbil mnohem víc.

          Beholder je pro mě začátek "komerčních" RPG, na které později navázal Westwood (Lands of Lore) a Bioware (Baldurs Gate až k dnešní Dragon Age a Mass Effect). Jsou to moc dobré hry, ale skutečnou RPG kvalitu nacházím jinde. Tehdy i dnes.
          • Nejsou Beholder nahodou dilem prave Westwoodu? :-)
            • Myslím, že odpověď je právě v tom "nejsou Beholer" - první dva díly myslím jsou Westwood, trojka ne nebo tak nějak. Myslel jsem, že je všechny vyvíjela SSI.
            • Jo jo. V té době už Westwood chrlil jednu pařbu za druhou.
  • A kde mám Blood & Magic ?! *9*
    • Taky bych rád tuhle klasiku viděl na GOGu. :)
    • solomon.short
      u toho jsem tehdy stravil casu... *14*
    • U mě doma na nefunkčním cédé.
  • sakra takovy hry mě vždy lákaly ale nemá to tahové souboje a to mě vadí
    • Goldboxy maji tahove souboje, jak pise Drizzt. Dokonce jsou to dle meho nejlepsi tahove souboje vubec v cRPG hrach!
    • Gold Box hry mají tahové souboje a podle hodnocení dost povedené. Tady se podívej třeba na Buck Rogerse
      https://www.youtube.com/watch?v=UdB65FLT5qo
      ty ostatní Gold Box hry jsou nachlup stejné

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit