Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Witchera jsem zkusil a zahodil. Pěkný svět a story. Stupidní bojový system to tak nějak všechno pokazil. MGS vyhrál oprávněně.
  • Pokud se podivate do 90+ clubu a nebudete počítat GTA V (proč ne, už někdo napsal předtím) tak Undertale, Witcher a MGS jsou všichni na druhym miste... Jsem hrdá na Undertale! (neni to AAA titul a stejně se umistil na stejnym miste) Kdo Undertale nezna, tak at si ho koupi na steamu za (asi? :D) 10$. Cheap and great <3.
  • Ktery RPG je teda nejtezsi? Ja jen abych vedel cim se muzu chlubit ze jsem to dohral a nesmali jste se mi ze jsem ten kasuarni hrac.
    • Persona, Disgea, Bloodborne od NG+7 většina bossů dává íkčko nebo si můžeš projet na NG7 nějaké defiled dungeony, kde na tebe působí debuff. Rozhodně japonská tvorba. Západní trošku nestíhá...
      • del0
        Jakákoliv hra, kde máš jen jeden život (např. rogue-like RPG) je nejenom víc hardcore, ale i větší adrenalin.
        • Mohl bys sem hodit Steam account ty experte, rád bych se ti vysmál *15*
      • ptal se na RPG co sem táháš nějaký Bloodborne, ty budeš koukám fakt odborník *1*
        • del0
          Hmm, JE to odborník. *1* Za prvý to není Disgea, ale Disgaea a za druhý to není RPG, ale tahová strategie se statistikama, kde jsou samozřejmě možnosti roleplayingu na úrovni většiny japonských RPG, tudíž nulový. *15*
          • *15* prosím tebe strategy RPG vůbec neznáš ty casuale, ty si běž hrát příblbé Pillars a masturbuj u to ho, že jsi před 20 lety měl vlasy a viděl jsi si na ptáka...
  • Zaklínač > dosaď si svoje jrpg
    • To jako myslíš třeba Zaklínač > Vagrant Story? Zaklinač> Xenogears. *15*

      Přeji krásné dospívání.
      • si kuř bejku, Witcher strčí tyhle Japonský ptákoviny do kapsy levou zadní
      • del0
        Hmm. Vagrant Story bych vedle Xenogears nepovažoval za klasické JRPG.
      • Mluvíš o dospívání a sám tady propaguješ weeaboo hry pro čtrnáctileté émaře *1* *1*
        • Většinu japonských RPG by současné čtrnáctileté děti nebyly schopny pro obtížnost projet ani přes první úroveň. To není Zaklínač, kterého dojedou i dvanáctiletí. To jen tak pro info *4*
          • spíš než obtížnost by děti za chviíli odradila nuda, tuny nezáživných textů o ničem a přílis schematické pojetí soubojů, co by se jim naopak asi líbilo je že většina dospělých postav tam vypadá jak děti a veselé křiklavé barvičky
            • tlustý kokůtek ani neumí reagovat *15* Takže kde jsme byli? Ano, Dark Souls je dle tebe computer RPG. Nádhera! Že jsi noooooob a vykostil tě první boss v DS je evidentně taky fakt.

              Jinak kokůtku můžeš mí říct jaký je rozdíl mezi Haha nickem a registrovaným Delem0. Hoď sem facebook, pak můžu říct, že je nějaký rozdíl v anonymitě trotle...
            • del0
              Hmm, keyboard hero, co nemá kulky ani na to, aby vystupoval pod svým nickem, tady něco zkouší. *15* Radši přestaň brečet a běž si zahrát nějaký to hardcore jakožeRPG, jinak si budu muset myslet, že Games.cz mají větší hratelnost, než ta jediná BBlátička, co ti vyšla na krabičce.

              Btw, prý dungeony. To si trochu přeskočil v čase. Očividně v tom máš guláš, znalče RPG z googlu.
            • v pohodě kokůtku dele. Takže Dark Souls je taky taky CRPG, co? Jinak proč na mě reaguješ dungeonama kokůtku?

              RPG Noob? Řiká člověk, co dostal nakopáno od prvního bosse v Dark Souls. Už jsem ti říkal, že jsi kokůtek?
            • del0
              CRPG = computer RPG, termín pro počítačové RPG. Radši se běž dovzdělat haháčku a vem sebou toho komika Vogona. Budete se dobře doplňovat. *15*

              "Většina JRPG je milionkrát těžší než západní tvorba."
              "...co všechno musíš sledovat a naučit se..."

              Lol. Očividně si nehrál staré klasiky typu Ultima nebo Wizardry. RPG noob jako ty by se nedostal ani z prvního dungeonu. *15*
            • přinesl mi je čáp, jak taky jinak
            • prosím tebe, ty ani nevíš, kam ho máš strčit, tak jak bys mohl mít děti... *15*
            • Xenoblejt chronicles jsem koupil dětem pod stromeček, ale nebavilo je to, prej moc lehký
            • Dele netvrdil jsi kdysi, že Zaklínač je CRPG? Jak po takovém fiasku můžeš dělat ze sebe pořád takového kokotského mudrce??? Většina JRPG je milionkrát těžší než západní tvorba, stačí se podívat na nové Xenoblade, co všechno musíš sledovat a naučit se, pokud chcete nějaké hardcore JRPG, tak zkuste Disgaeu.

              Zaklínač je takové Uncharted, to dohraje i postižený orangutan.
            • U mě jsou to slzy smíchu, když si někdo vymýšlí historky o obtīžnosti jrpg
            • del0
              Argumentovat obtížností v JRPG, který jsou ve většině případů založený na systému "press grind to continue"... *7*
            • Stále nevím jestli se ti mám smát, nebo brečet. Jestli si opravdu myslíš že witcher 3 na nejvyšší obtížnost je nějaká meta, tak by sis ho měl jít radši ještě 2x zahrát znova, na jrpg je takového erudovaného super hráče škoda
            • i kdyby to byla pravda, o ničem to nevypovídá, kvalita her se neměří jejich obtížností
            • Ty opravdu nejtěžší obtížnosti říkáš těžká? Já tedy považuji za těžší obtížnost ze dvojky jak Dark, tak ta bez možnosti sejvů a obě jsem dojel, Witcher 3 pak na nejtěžší je procházka a vůbec nemám potřebu se s tím chlubit, to dohraje na nejtěžší naprosto každý...
            • beru to jako "ne, Witcher 3 jsem nedohrál na nejtěžši obtížnost" což je ale chlape skvělá příležitost, abys to napravil a nebyl příště v diskusích za kašpara, když je to taková brnkačka, sfoukneš to určitě za víkend

              skoro se nabízí otázka, dohrál ty jsi vůbec Witcher 3? *4*
            • Witcher 3 neobsahuje těžkou obtížnost ale jen lehkou, lehčí, nejlehčí a super lehkou.
            • a ty jsi Witchera ne nejvyšší obtížnost dohrál? Já jen, že jinak bys to mohl těžko posoudit a tvůj názor by pak byl zcela irelevantní

              btw já zabíjel Emerald weapony ve Final Fantasy když tvůj fotr ještě ani nezačal přemejšlet o tom že torpéduje spermie do matčiny dělohy *1*
            • Nejvyšší obtížnost Zaklínače *15* Tomu říkáš nějaká výzva? Ty jsi opravdu nehrál, žádné pořádné JRPG *3* Trollíš tu sám sebe *3*
            • ok, to se mě naštěsí netýká, dohrál jsem všechny díly Zaklínače na 100% na nejvyšší obtížnost a s různými konci, takže jsem spíš pro hráč Zaklínače, teď ještě vyřešit otázku, jestli ty nejsi náhodou casual hráč jrpg *4*
            • *15* Casual hráč Zaklínače by tohle neměl řešit, vždycky se tak maximálně zesměšní.
  • Zaklinač byl super, příjemné rpg s příjemnou délkou a pěkně košatýma questama. Osobně nemám co vytknout, asi nejsem nějaký místní rádoby nerd. Ale za mě osobně je hrou roku Kerbal Space Program. Tolik napětí, temnoty (ve stínu Munu), strachu (při sestupu atmosférou) nenabídne ani Bloodbourne s celou sektou Dark Souls dohromady.
    • Jděte proboha s tím Zaklínačem doprdele už. Tohle je článek o MGS a ne o pošahancích, co maasturbují u fantasy kýče...
      • Witcher skočil v anketě druhý (narozdíl od takového Bloodborne, které se ani neumístilo na bedně) určitě si tedy zmínky zaslouží
        • když se vynechají remastery a verze, které nejsou recenzované primárně, tak je bedna AAA her následující - MGS V(PS4), Bloodborne(PS4), Witcher 3(PS4)
          • Vojta_Ilavsky
            rofl
          • možná tak v tvé hlavě, v anketě se píše něco jiného
            • já zase nemám času vysvětlovat pomatenci, který nechápe, že větší počet je pro recenze naprosto základní, že průměry se berou od počtu recenzí. Mně je kompletně u paty, co vyhrálo, ale rozhodně neberu v úvahu na prvních místech hry z platforem, které nejsou recenzované primárně.
            • sry, na popírače reality nemám čas, to bysme se tu celej den mohli hádat že nebe je zelený a voda neni mokrá, dej se do pořádku chlape
            • tak to asi neumíš číst, nebo trpíš halucinacemi, ale to může být až nebezpečné, skoč si k psychiatrovi pro tvé vlastní dobro, řekni mu "pane doktore, já vidím výsledky ankety na internetu jinak než jsou opravdu napsané, vidím na prvních místech svou oblíbenou hru, místo té co opravdu vyhrála, nemohu se toho zbavit" a oni ti řekne "mladý muži, zjevně trpíte stihomamem, halucinacemi a pokrouceným vnímáním reality, tumáte nějaké prášky, po tom se vám uleví" *3*
            • Myslím, že anketa opravdu jasně hovoří. Bloodborne se 100 recenzemi je na vyšším místě než Witcher 3 se 79 recenzemi, nevím, co na tom nechápeš? Černé na bílém. Obě hry se pak musí sklonit před MGSV, který trůní na prvním místě s 86 recenzemi a průměrem 93%
            • a ano, 30 recenzí je relevantní číslo k posouzení, navíc tady se nebavíme ani o rozdílu jednoho místa, BB zkrátka nedýchá Witcherovi ani na záda, sotva ho udrží v dohledu dalekohledem, což dle mého celkem slušně reflektuje reálnou kvalitu těchto her
            • jak jsem psal výsledky ankety hovoří jinak, ale pokud nedokážeš akceptovat realitu, klidně si žik v iluzi a mysli si že anketa dopadla jinak, třeba že Bloodborne vyhrál všechny soutěže na světě, když ti to uděla radost *3*
            • Samozřejmě *3* 10 recenzí odstraníš a 30 necháš *15* Witcher 3 má prostě menší průměr než Bloodborne, smiř se s tím a to má Bloodborne o 21 recenzí víc, Bloodborne zametl z trapným Geraltem... Zesmešnil ho i s daleko menším rozpočtem a minimálním hypem. Ostuda pro Poláky...
            • tim pádem bys vlastně Witchera akorát šoupnul na první místo ankety, dobře ty *1*
            • fakt je, že i kdybys z ankety odstranil MGS V co má těch 10 recenzí, stejně by Bloodborne nedošáhlo ani na bramborovou medaili, WItcher s 30 recenzemi ho porazil na hlavu halt se to chce víc snažit From sofťáci
            • ta anketa popírá samotný Metacritic, nemůžeš srovnávat hru na základě 10 recenzí viz XO verze Metal Gearu a říct, že 95% je číslo, které si Metal Gear zaslouží, i když PS4 verze dostala 86 recenzí. To samé je u Witchera 3, nemůžeš srovnávat 30 recenzí W3 s Bloodborne, který má 100 recenzí, raději to srovnám s PS4 verzí, která má 79 recenzí. Tohle jsou objektivní výsledky, anketa je totálně zkreslená. Myslím, že každý kdo umí použit mozek, se mnou musí souhlasit..
            • výsledky tam máš černý na bílym, může se ti to nelíbit, můžeš s tim nesouhlasit ale to je tak jediné co s tim můžeš dělat
            • anketa dopadla jak dopadla, pravidla byla daná, se stim smiř, když si začneš upravovat parametry soutěže, tak aby se ti hodily do krámu, není tak těžké nastavit je tak abys dostal do čela svého favorita, ale takto to naštěsí nefunguje *4*
            • jasně v anketě, ve které vyhrála hra na základě 10 recenzí. Tak ještě jednou, abys pochopil, aby jsme opravdu byli schopni určit nejlepší hru dle recenzí musí se brát největší počet recenzí, čili MGSV 93% a 86 recenzí, Bloodborne 92% a 100 recenzí a třetí místo Witcher 3 92% a 79 recenzí.
            • The 90+ Club: The Best-Reviewed Games of 2015 (Any Platform*) Title / Platform Publisher Genre Metascore
              1 Grand Theft Auto V PC Rockstar Games Action-Adv. 96
              2 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain XB1 Konami Action-Adv. 95
              3 The Witcher 3: Wild Hunt PC Warner Bros. Action-RPG 93
              4 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain PS4 Konami Action-Adv. 93
              5 Undertale PC tobyfox RPG 93
              6 Journey PS4 Sony Adventure 92
              7 Bloodborne PS4
        • Witcher 3 byl samozřejmě za Bloodborne. Když měl Bloodborne 30 recenzí jako Witcher 3 na PC, dle kterého se bere ta statistika, tak měl přes 94%. Takže můžeme porovnávat PS4 verzi W3 a Bloodborne a tam vyhrál Bloodborne.
      • A co kdyby si šel do zádele ty? Většího debila na tiscali než tebe težko pohledat.
        • kéž by si měl pravdu
          • Však má
      • Vojta_Ilavsky
        Hádám že jedinej kdo tady má chlupaté dlaně jseš ty..
      • zabanujte toho anime freak
  • Zaklínač 3? Co s tím všichni mají? Asi jsem hrál jinou hru, ale dle mého průměrná hratelnost i příběh, nadprůměrná jen prezentace, ale to asi stačí.
  • Pro mě je hrou roku určitě Zaklínač 3, ale neuráží mě ani podobné ocenění pro Metal Gear Solid 5, Bloodborne, Fallout 4 nebo Xenoblade X. Myslím, že letos vyšly hodně kvalitní hry. Zato příští rok vypadá zatím dost chudě.
    • Kingdom Come, Mass Effect: Andromeda, Northern Shadow, Tom Clancy's The Division, Tides of Numenera, Cyberpunk 2077 (možná) ...
      • DRIZZT: No, vždyť říkám - nic moc zajímavého, alespoň pro mě ne.
      • Tilwaen
        Ten Mass Effect: Andromeda má být dalším dílem, nebo jen nějaké DLC?
        • Vogon
          Další díl, ale už tam myslím nebudou žádné postavy z předchozích dílů.
          • Tilwaen
            Co to bude za Mass Effect bez Garruse? *9*
            • Vogon
              Přesně, nechápu jak to ty vesmírné lodě budou zvládat bez kalibrací.
  • calwin
    od metacriticu by som si nedal poradiť ani čo si dám zajtra na obed... ich štatistiky sú hrôza a orientujú sa na úplne iný trh...
  • Metacritic je stejné nikdo jako každý hráč.Prostě tisíc lidí tisíc chutí.
  • "Divokej hon mi nejvic funguje jako strasak a kletba co visi ve vzduchu nez ze fakticky terorizuje vesnice rampouchama."

    Takhle to mám taky. Prostě jak to popisuje Lebeda ve Věži vlaštovky, tak je to super, ale když se vynoří Skull Knights, tak je po všem a celý fenomén okolo Divokého Honu je mi spíše ke smíchu...

    Bere se vlastně hra do kánonu? Doufám, že ne :)
    • AKATOSH: Já bych to s tím kánonem tak nehrotil. Už Sága od Sapkowského má dva konce a je to prostě jenom příběh, nikdo neví, jestli a jak se to doopravdy stalo. Ale rozhodně bych řekl, že teď máme dva zaklínače - knižního a herního - srovnatelné relativní kvality (bráno vzhledem k ostatním knihám a k ostatním hrám).

      A pokud jde o Eredina a spol., platí totéž. Nikde není psáno, že Eredin a jeho banda pitomců ve srandovních brněních je jediný skutečný divoký hon. Divoký hon je možná strach rolníků z bouřky, možná je to kavalkáda duchů, možná je to Odin na lovu atd. Možná Eredin jen využili existující lidové pověry a přestrojili se za divoký hon, aby budili strach vesničanů. Petr Jackson lidi úplně zblbnul, takže mají tendenci brát fantasy doslova, ale doporučuji používat fantazii - je to ostatně fantasy, že?
      • nemá dva konce panebože. Ta humorná povídka je prostě jen humorná povídka, která nemá nic společného s kánonem. Myslím, že by stačilo si přečíst dovysvětlení v Meči osudu a nikdy bys takový nesmysl nemohl napsat. Musím říct, že tady bojovat proti lidské blbosti a neznalosti je čím dál těžší. Games.cz je plné chytráku, ale o daných problémech ví absolutní prd.

        "Ale rozhodně bych řekl, že teď máme dva zaklínače - knižního a herního - srovnatelné relativní kvality (bráno vzhledem k ostatním knihám a k ostatním hrám)."

        To chce velkou dávku fanatismu, neznalosti a bůh ví čeho. *3* Herní Zaklínač mi připomíná nové Star Wars, taky recyklace události z předchozích filmů(u Zaklínače knih) položena na prostinký příběh o hledaní. U Star Wars hledaní Luka, u Zaklínače hledaní ukradených mutagenů, královraha a Ciri. Že hra a film jakžtakž fungují, děkujme především universům a postavám, kdyby jsme měli hru od CDP bez před připraveného universa a postav, tak po tom neštěkne ani pes.

        Ten druhý odstavec je pak nesmysl vedle nesmyslu. Ten druhý odstavec nemyslíš vážně, že ne?
        • Já nemyslel povídku, já myslel dva konce ve stylu - možná to skončilo na hnojišti a možná to skončilo na Avalonu. Je to parafráze na smrt krále Artuše, který možná žil a možná ne a možná ho nakonec odvezla loď na Avalon. Možná to dopadlo dobře a možná špatně - je to příběh, není to doopravdy. Čtenář si může vybrat konec, jako když lidé prosí Marigolda, aby jim zpíval o tom a hádají se o tom, jak to se zaklínačem a čarodějkou dopadlo (jedna z prvních scén Ságy - nápověda pro čtenáře hned na začátku).

          Myslím, že v Zaklínači jde o fantasy paralelu na zkušenost střední a východní Evropy v posledních pár staletích. Ale pokud to někdo chce vidět jako pevně daný fantasy svět, tak samozřejmě může. Já chápu Zaklínače jako literární podobenství a tím pádem mě nepohoršuje, jestli někdo zvolí tu či onu interpretaci, pokud dává smysl - což se CDPROJEKTU myslím povedlo.
          • chlape, ale tam je epilog, jak se Geralta a Yen probouzejí na ostrově, takže si můžeš parafrázovat, jak chceš, ale je tam epilog, takže je tam epilog, čili epilog je konec.
            • Šakal: A jak to děláš ty? To ty scény, které se ti nehodí do krámu, prostě ignoruješ?
            • To je tak šíleně nekonzistentní teorie, že je až vtipná, spoléháte na milion vypravěčů. kteří se prolínají a v podstatě to absolutně nedává smysl. Jednou je to Marigold, podruhé Ciri absolutně bez nějakého propojení v knize. Dle mého naprostý nesmysl tahle teorie a napovídá to i masakr všech postav, opravdu pochybuji, že až tak moc byl nasranej na celou ságu.
            • Šakal: Je to jak píše Chumbaba. V celé sáze je několik míst, které celý příběh relativizují. Některé už Chumbaba zmínil - Marigold na samém začátku, vyprávění Ciri na konci (celý poslední díl je jejím vyprávěním rámován a lze předpokládat, že Galahadovi vyprávěla i to co předcházelo) - ale i zhruba uprostřed ságy, ve třetím díle, se najednou ukáže, že jde o vyprávění jakéhosi potulného šumaře...a jednou z jeho posluchaček je dívka Nimue, která pak v posledním díle organizuje "snění o tom, jak to bylo doopravdy"...
              Sága o zaklínači není nějaká "historická fantasy", která by šla nějak rozumně sousledně zrekonstruovat, ostatně tu nejednoznačnost potvrzuje i konec Bouřkové sezóny..

              Směřuji tím k tomu, že vysvětlení "probudili se na ostrově, takže přežili a dobrý" je velmi zjednodušující a zcela ignoruje to, co tomu předcházelo (scéna s vyplutím) a to, čím je to celé zarámováno (návaznost na artušovskou legendu).
            • Jsou dva epilogy. Jeden je jasně veden z pohledu Geralta, druhý je z pohledu Ciri. Tady si to naprosto špatně interpretuješ. To by celou ságu musela uvádět jako nějaký průvodce Ciri, aby jsme mohli spekulovat, že si ten konec dobásnila, a že se nedokázala smířit se smrtí Geralta a Yen, jenže tak to prostě není. Ta kniha je na konci naprosto jasně napsána, a že v tom ty hledáš něco více je tvůj problém.
            • Nechci nikomu brát iluze ani dělat, že mám patent na výklad Zaklínače. Ale ta scéna, jak se probouzejí, není žádný epilog, je to předposlední kapitola Paní Jezera. Po ní je další - poslední kapitola - kde Ciri pláče a vypráví Galahadovi (už očividně smyšleně), jak sága skončila, na což on jí vypráví, co se stalo rytířům Tristanovi a Borsovi. Mně ta paralela přijde celkem jasná.

              Sága tak začíná i končí - na začátku se posluchači hádají o Marigoldově písni - jak to bylo, jak to dopadlo. Podle mě v té otevřenosti a nejednoznačnosti je určitá pointa Ságy - ale je to možná i to, co jí hodně lidí nedokáže odpustit a pořád tam hledají Tolkiena - dne čtrnáctého září za úplňku se stalo to a to a to je kánon a tak to bylo. Podle mě o tom Sapkowski není.
            • to by jsme mohli použít jen za případu, kdyby je nakládali na loď a Ciri řekla, že se potkají na ostrově a byl by konec knihy. V tom případě by se dala použít tvoje teorie, jenže kniha obsahuje jasný epilog, když sledujeme jen Geralta a Yen, jak se na tom ostrově probouzejí.
            • Dík za slušnou reakci. Každopádně, říkám jen, co čtu v knize. Když je Marigold nakládal do loďky, měl pocit, že mu pomáhá Cahir a Milwa - zřejmě teda taky přežili? "Ty bys chtěl, aby to tak skončilo? Já ne," říká Ciri Galahadovi. Atd.

              Netvrdím, že to dopadlo tak nebo onak, podle mě to má víc konců, víc interpretací a jde spíš o celkové vyznění, než o to, že se stalo přesně to a to tehdy a tehdy. A epilog tu žádný nevidím, alespoň ne v té Paní jezera, co mám tady v knihovně.

              A protože není úplně jasné, jak skončila Ssága (mohlo to být tak i tak), tak na to potom CDPROJEKT mohl navázat tak i tak a nepohoršuje mě to.
        • Nějak mě nepřekvapuje, že jsi nepochopil Zaklínače ani nové Star Wars
    • Vogon
      https://www.youtube.com/watch?v=3fmCiasdEDY
      • Vojta_Ilavsky
        Zhýralec co prodal práva za lacino a Bouřkovou sezónou se snažil přiživit na celosvětové popularitě Widezmina. Popularitě, která by bez CD Projektu nebyla a který on odsuzuje. Herní médium málokdy najde příznivce u zkostnatělých, prach chytajících konzervativců. Že by bez nich svět Geralta nerozvíjel už neřekl, to že výroky proti CD Projektu se zviditelňuje taky ne. Postoj, kontroverze, jde mu jen o peníze.
        • ono je spíše smutné, že se dočkal většího uznání až po vydání her, které navíc nejsou nějak objevné. Jako být v jeho kůži, tak by ego spisovatele taky jednoznačně utrpělo.
          • Vojta_Ilavsky
            Ego spisovatele muselo rozhodně utrpět hodně, když hra na motivy jeho děl překonala díla na kterých to bylo založené.
            Ale jinak jo, dvojka a trojka objevná nebyla(až na to dovydávání obsahu, dvojka byla objevná až až..), ale třeba taková jednička byla objevná právě díky atmosféře, kterou, kupodivu, jsem v žádné jiné hře už neviděl(ani nikdy předtím). Od CD Projektu už bohužel taky ne, konceptuálně se jedničce vzdálili na hony daleko. Bohužel, měli našlápnuto pěkně a zazdili to XBoxem, respektive US fantasy verzí Zaklínače a pokračovali v tom s W3. Nic proti např. Kingdoms of Amalur, kvalitní a nedoceněná US fantasy gothico omalovánka, ale poameričtit svět ryze východoevropské produkce je zvěrstvo..
            • to doporučuji spíše tobě. Je radost sledovat nesmysly jako Ohař vs Brienne nebo jak Aša zachraňuje bráchu. Jinak nejsem ani nějaký fanda knih, ale ta TV sérka to je vskutku materál *3*
            • calwin
              tak si to najprv prečítaj prosímťa... *4*
            • Ano, je mizerný a knihu nekopíruje už od druhé řady *3* Z postav dělají naprosté idioty, no prostě ten scénář je na pikaču.
            • calwin
              je mi absolútne jedno čo robí CDprojekt (každopádne robí to po svojom a dobre)... sapkowského rukopis a hlavne v českom preklade je majstrovský... vždy keď čítam mi ani nejde o príbeh ako o to že sa to dobre číta a nechýba tomu humor... ale stále je môj názor rovnaký... je len dobre že má CDprojekt volné ruky
              a označiť game of thrones za mizerný je vrchol nevkusu... prakticky priamo kopíruje knihu až na posledný diel... tak dobre spracovanú predlohu som ešte nikde nevidel
            • Vojta_Ilavsky
              Ano, myslím přesně v tom, popularita, rozšíření, prodeje. Jinak to ani moc porovnat nejde, jsou to dost rozdílná média.
            • "když hra na motivy jeho děl překonala díla na kterých to bylo založené." V čem přesně? Myslíš v prodejích o ohlasech? Samozřejmě hry jsou konzumní zábava, takže komerce, reklama vždy vítězí. Samozřejmě mizerný seriál Hry o Trůny taky proslavil Martina. To je dost podobný příklad.
        • Vogon
          Tak to je na každém ať si vybere co považuje za kanon a co ne. Já to jako kanon beru, a kdyby se Sapkowski rozhodl napsat další díl(Bouřkovou sezónu jsem nečetl, ale myslím že to je prequel ne?), tak budu ty dvě verze považovat za alternativní univerza, což bych se ani nedivil kdyby to bylo podle zaklínačského lore možné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit