Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mna by tak zaujimalo, ako si väčšina ľudí v dnešnej dobe kupuje trebárs nábytok, keď PC robí ľuďom evidentne stále take problémy. Budem úprimný. Skladanie zostavy neni prakticky vôbec o znalosti hardwaru, ale o zručnosti. Keď je niekto z vás proste ľavý, tak nezloži len PC, ale defakto čokoľvek, vrátane tej blbej skrine, ktoré Vám výrobca predá tak rozložené, že to svojou zložitosťou ešte prekonáva to PC. Učiť sa, učiť sa a učiť sa! Jednak nebudete blbí a jednak takmer vždy ušetrite ;)
    • Jack1947
      Já jsem levý na obě ruce ale dokářu vyměnit ramky cpu, dokonce i grafiku. Spíše je to pohodlnost a aspon blbci doplácejí na blbost nebo nevědomost. Nebo hloupý nebo nezaintresovaní lidé
  • MalyZeli
    Vymenit procesor je primitivni zalezitost, ovsem stejne z toho mam strach, z toho zamku :D, chudak procesor je takova krehoucka vecicka. *2* *2*
    • procesor je celkem tuhej, ale netlačil bych moc na větráček, onehdá jsem ulomil jednu vrtulku, jde to dost snadno
  • Po přečtení zdejší diskuze jsem se zhrozil a začínám chápat proč lidé kupují ty uzavřené krabičky. A ještě k tomu se tady chválí za svou neschopnost číst manuál.
  • Divím se, že zrovna za takovouhle "hru" s navíc ještě early access někdo dá 20 eur. *7*

    Nemluvě o tom, že na netu jde najít spousty návodů, jak komp posládat a zadarmo, že těch 20 éček můžete dát do toho procesoru.
    • Ale tá hra nieje o tom naučiť sa skladať komp *7*
    • Jack1947
      Podle mě je to dost málo a ocenuji tvůrce za povedený námět.
  • Odulin
    Tohle by chtělo nějakej "90's Legacy mode" se starejma voknama bez netu s autoexecem, dosem, disketama a tak.:) A pak nějakou staminu pro ruce a minihry na pořezání a otlačeniny a tak, protože bez toho to není kompletní....ne vážně..Žena učí kompy na základce a když vidim tu úroveň znalostí dětí pc hardwaru a softwaru, tak mi tohle nepřijde jako úplna blbost. :) Sám jsem to taky zkoušel a 2 hoďky se tam rochnil v kompech, ale tohohle mám dost v práci a navíc bych uvítal třeba tahat kabely ručně a ne kliknout na koncovku kabelu a pak zďiřku a neukazovat u toho nápovědu kam kabel patří.
    • Taky proc by deti meli mit znalosti hw a sw.
      • Protože to užitečnější než vědět že Neruda neudělal práva.
        • Jenže jsou ještě daleko důležitější věci a ve škole se neučí. Jestli někdo neumí poskládat PC, to je to poslední...
          • Čím je človek na nižšej úrovni, tým sa radšej povyšuje nad ostatných. Ako keď nejaký IT support/ admin sa smeje z ľudí, čo nevedia nejakú koninu na PC.
            • Jack1947
              Přesně "inženýři" ale jsou ve většině případů neschonpí a nepužitelní. Logika je pro ně už z pravidla úplně cizí.
            • Tak ono vpodstate cokoli na PC je odvozeno z logiky a kdyz nekde neumi ani zakladni logicke operace je to duvod k posmechu ,ale chapu takovy lide se neciti dobre kdyz se jim nejaky IT support/ admin smeje,kdyz oni jsou preci ti vzedelani PhDr. Ing. atd. nejlepe v nejakem humanitnim/filozofickem oboru *1* *1* *1*
        • *je užitečnější
  • Když už jsem tady, tak se i zeptám na zvukovku. Máte zkušenost s externími zvukovými kartami třeba za 3 stovky? Vyplatí se to kupovat? Sluchátka mám GSP 300 a zvukovku integrovanou. Díky.
    • jesne ze nema integrovane zvukovky jsou dneska spicka vsak je to digitalni a analogovy prevodnik do sluchatek lepsi nebude a uz vubec ne za 300 *3*
      • Ten problem se tyka spis interferenci, muzes mit sebelepsi integrovany cip, ale pokud je to nahouby odizolovane, tak se to tomu externimu provedeni nevyrovna. Potom proste zalezi na konkretnim pripadu, jak moc ti externi zvukovka pomuze a jestli treba ty penize navic nedat do lepsich sluchatek.
        • Problem je, ze lepsi sluchatka ti jsou k nicemu, kdyz je zapichnes do Realteku. Mel jsem moznost porovnat sluchatka od petistovky po deset tisic na Realteku a na poradnych dac, treba neco se Sabrem a rozdil je dost velky. U sluchatek za 5 stovek samozrejme nema smysl dac za 5 tisic, musi se vybrat nejaky vhodny kompromis.
          • No a u jakých sluchátek už má smysl kupovat zvukovku?
            • A když jsou sluchátka za 2k, tak za kolik bych měl koupit zvukovku? Samozřejmě, aby byla co nejlepší cena/výkon.
            • To zalezi na tobe, ten dac za 5k udelal jiny zvuk i se sluchatkama za 500, ale stejne to bylo spatny, ale rekl bych ze ke sluchatkum za 2k (samozrejme nepocitam crapove herni sluchatka, ty jsou odpad i za 5 tisic) uz urcite ma cenu premyslet o nejake zvukovce.
      • Děkuji.
    • Externí zvukovka se kupuje hlavně kvůli nahrávání zvuku. Aby převedla analogový signál z kvalitních mikrofonů na digitální signál. Sám používám Focusrite Scarlett 2i2. Stojí 3000. Nic levnějšího se nevyplatí kupovat...
      • Děkuji za info.
    • Jack1947
      Podle mě zbytečně předražená zvukovka když máš slabé repro/hs tak ti spíše ještě uškodí ale nevím. I když u notasu to smysl může dávat třeba hlavně když ho máš i na hry.
      • Právě bych chtěl zkušenost s těmi levnými. Myslím si, že z těch GSP 300 by šel vymáčknout ještě lepší zvuk.
    • PreidaQ
      Mám pár let starý noťas a potom, co jsem si koupil slouchátka ATH-T500 (2500 Kč), tak jsem dokoupil i externí zvukovku Asus Xonar U3 (1000 Kč). A ten rozdíl je hodně patrný. Laicky řečeno, zvuk z integrované zvukovky jako by "vycházel z dálky", z téhle zvukovky je "o dost blíž" a čitelnější. Už si nedokážu představit, že bych se vracel k používání integrované zvukovky.
      Na druhou stranu se zvukovkami za tři stovky zkušenost nemám, ale řekl bych, že ty slouží spíš jako obyčejná náhrada za nefunkční integrovanou zvukovku/porouchaný jack apod. než jako vylepšení audio zážitku.
      • Díky. U noťasu bude asi integrovaná zvukovka horší, než u stolního PC, ne? Jak píšu nahoře, jen tak o tom uvažuju, ještě do nedávna jsem používal sluchátka za pár stovek a až teď mám kvalitnější. Pokud by tam rozdíl byl, tak bych do toho nejspíš šel... zatím jen do těch levných...
        • PreidaQ
          Ano, pravděpodobně horší bude (navíc mám noťas značky Acer a zrovna u něj předpokládám, že se na podobných věcech šetřilo nejvíc). Každopádně jsem také řešil podobné dilema jako ty - radši levná externí zvukovka, u které ale nemusí být zajištěno, že to bude lepší (což znamená zbytečnou investici) nebo dražší věc? Já jsem se svým rozhodnutím zpětně spokojený. Jestli máš ale sluchátka za cenu přes 2000, tak pořizovat k nim zvukovku za tři stovky je cenový nepoměr..

          Co mi ale není jasné, je - proč chceš sahat po externí kartě do stolního počítače? Vždyť bys v pohodě mohl koupit normální zvukovku (klidně i bazarovou), která bude za stejnou cenu lepší než externí.
          • Mám více PC a občas bych to prohazoval.
            Ještě byly ve slevě, takže stály myslím 1600,- Tak si zase říkám, jestli to není zbytečný kupovat drahou zvukovou kartu... ...aby to byl dobrý poměr cena/výkon.
            Kdyby tady někdo napsal, že i zvukovka za pár stovek je lepší, než původní, tak bych do toho šel. Do nějaké dražší zatím nepůjdu, třeba časem.
            Díky jinak za info.
    • A k notasu nebo desktopu? Ja koupil k desktopu externí x-fi a jsem spokojenej. Ale nestoji tri stovky. To teda ne *4*
      • K desktopu. No právě se ptám na levné karty záměrně, jelikož by mě zajímalo, jestli je tam rozdíl. Tisíce bych za to nedával, alespoň zatím.
        • Za 300 to moc cenu nemá. Trochu smysl by to mohlo mít od Asus Xonar DX nahoru. Někdy.
          • Díky.
            • A prečo vždy všetci pozerajú len po mizernom Creative a slusnejšom Xonare? Ak už planuješ kúpiť externú krabičku, tak tých možnosti máš razom mraky a kvalitatívne to bude niekde inde a možno aj za menej peňazí. Ja mám takto už roky trebárs Audinst MX2. Ta je sice drahšia, ale sú aj lacnejšie a rozhodne lepšie, ako X-Fi omyl. Myslím, že značka Fio, alebo tak nejak, bola velice slušná a relatívne lacná. Ľudia sa z nejakého dôvodu vždy zameriavajú len na “PC gaming” výrobcov, ale ono paradoxne práve to sú tie predražené a kvalitou cene nezodpovedajúce periférie. Ja si ale trebárs myslím, že na kvalitnom zvuku v PC, by SŠ nemalo šetriť. To sú veci, ktoré človek využíva denne a vydržia mu niekoľko dalších zostáv a budud robiť radosť ušiam neustále. Teda mám namysli niečo naozaj kvalitne. Ale ak tam chceš pripojiť nejaké lacnejšie slúchadla, tak je to myslím vlastne jedno a zostal by som aj u integrovaného riešenia.
  • V dnešní době snad zvládne vyměnit procesor i důchodce.

    Dnes to je uděláno tak, že to tam jinak dát nejde. Tedy i metodou pokus omyl by to šlo. Navíc je to všude označené u CPU šipkou atd. I ty sloty jsou odolné když musí držet težké grafiky a jde to tam narvat aniž hrubou silou.
    • No ja se priznam, stavim PC od 90tek a loni se mi povedlo dat na procesor tak "dobre" chladic ze v idle mel 100 stupnu *1*, chvilku trvalo nez jsem na to prisel a furt jsem se divil proc se ten novej komp porat vypina *1* (pravda pokud bych takovou fatalni chybu jako dat o 90 stupnu otocenej uchyt chladice udelal v 90tkach s procesorem bych se nadobro rozloucil....)
    • A to uz je to dneska sranda kdyz defakto procak "sedi na POGO pinech" a nema vlastni nozicky... k tomu jsem mel vzdy respekt pri vsazovani :) ... ale jak je psano nize.... lidi jsou kreativni... a uz jsem potkal i par chladicu na CPU bez pasty atp.
    • Dum taky dokaze postavit kazdy nouma a preci existuji stavebni firmy.
      • Jack1947
        Tak ano dneska si postav dům kolika lidem už ani nedají hypotéku, natož aby si sami něco stavěli. To je hodně blbé srovnání.
    • ucho
      teplovodiva pasta, jo, to je vec: http://i.imgur.com/KSWVpDQ.jpg
    • To vůbec není pravda.Pro složení vyváženého compu je potřeba mít znalosti.To, že někdo pozná podle slotu kam patří grafika ještě neznamená, že ten komp dobře postaví.Potřebná je znalost hw: platforem, podpory cpu,ramek, kvality zdrojů, výkonnosti grafických karet a jejich spotřeby atd... Krásný příklad ...poseldní řada cpu Intel jen s čipsetem Z370 a do patice přitom klidně mechanicky můžete vložit cpu 6 a 7 generace ;-)
      Takže za mě jenom kidy, postaví to někdo kdo ví, zajímá se a už má něco nastavěno. Začíná to už výběrem skříně s pořádným airflow a ne šup do košíku Eurocase i se zdrojem za 8 kil. Od takového " stavitele" radši postavit to LEGO.
      *8*
      • Měl sem kdysi dávno Eurocase s 350W za pár kil a vydržel roky naprosto bez problému. Airflow sem neřešil, protože sem měl otevřenej case. Ještě, že sem nedal na radu "odborníka". Mohl sem tak dát dva litry navíc do kvalitního cpu chladiče a pasivy na video paměť.
        • "Airflow sem neřešil, protože sem měl otevřenej case". Jasný příklad někoho, kdo tomu vůbec nerozumí :-D
          • Jack1947
            Hmm otevřenej case není moc dobré řešení at už s levným zdrojem a nebo i bez *7*
      • Já se bavil o té mechanické části.

        Samozřejmě, že pro složení vhodného PC jsou třeba nějaké znalosti a přehled. Ale i kdyby to člověk neměl tak to sice koupí nevhodně ale složí to. Krom teda možné špatného socketu a cpu.

        Ono dnes když ty máš základní znalosti a vybereš věci tak aby do sebe sedli. Tak pohoda. Když máš lepší znalosti tak pak sice vybereš lepší věci za méně, nebo věci kde je menší šance, že se pokazí. Vyloženě na nic zdroje na nic se snad ani dnes v czc apod neprodávají.

        Dnes i to lego je složitější jak PC. Na netu si sjedeš recenze a pohoda. Pak to tam zapojit, je již primitivní. Sám nejsem žádný stavitel ale 3 PC jsem si postavil a vybral vhodně, nikdy se mi tam nic nepokazilo.
      • ucho
        ja mam tak 15 let starej case, 15 let starej monitor, 15 let starej zdroj a 15 let starou klavesnici. a spokojenost. mys jsem teda dva roky zpatky menil, kulickova uz nebyla in (ale slapala jak hodinky), klavesnici uz by to mozna chtelo novejsi, na te aktualni uz nejsou videt pismenka (jen se bojim nove ohledne stisku klaves, ted jsem spokojen). a je to proste stroj :D
      • Jack1947
        Eurocase se snad už moc nedělaj ne ? :D respkt naposled jsem si přečetl v inzerci asi tak 12 let zpátky... Zdroj za 8kill ? lol to musí bejt pecka ten by neměl ani 70w hehe
        • stále dělaj, ale už to vypadá lépe :-) V této ceně se bohužel stále dají koupit skříně např. s "300" W noname zdrojem bohužel.
          • Jack1947
            No noname já sem měl stále repasovanej a vždycky vybuchnul... ale top jsem byl mladej a blbej.
    • spoock
      Kámo, dělám v elektrofirmě a věř mi, lidi jsou kreativní.
      • Však to snad ani nejde? Nasadit třeba procesor obráceně :)
        • spoock
          jde, dokonce jeden maník do pinů napatlal termo pastu, prostě nepochopíš.
          • Taronyu
            Intel naopak nedáš, pretože tam máš predsa výrez.
  • Jack1947
    Náhodou tenhle simulator je jeden z těch nejlepších a dnešní lidi nebo i děti se dozvědí jak funguje pc.
  • Jsou tam ty vadný komponenty taky tak rezavý jako v Car Mechanic?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit