Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak to vidíte vy? Origin, nebo Steam?.......Piratebay
    • Ja to vidim tak, ze bych ti nejradeji dal pres hubu za tohle...
      • A mě je uplně jedno co bys rád .... du si radši stáhnout mass effect ... *3*
    • Diky za podporu konzolim.
      • Já proti konzolím nic nemám .... ať si každý hraje na čem chce. *3*
        • JohnyTheZik
          myslel to spis tak, ze piratenim neprimo ukazujes vyvojarum, at na PC hry nevydavaj :)
          • Pirátit se dá i na konzole, ne? :D Aspoň vim, že na PS1 se dalo. Teď nevím, jak to je s ochranou a tak. To je úplně mimo mě. V dobách PS1 se ještě hry podle konzolí nezjednodušovali, tak jsem jí měl. :D
            A nejlepší hra byla Syphon Filter!! A docela těžká. Hlavně na dvě CD a já tenkrát neměl pamětovku. Pokaždý jsem jel od znova a nesměl to vypnout. :D Chci novou verzi!! Navíc byl mulťák s kámošem fakt pecka.
            Dokonce se díky PS1 Dali dělat fakt hezký psycho motivy na CDčka. Když si to otevřel a vrazil do zavírání sirku, CD se furt točilo.. a fixou sis na tom maloval jak na hrnčířskym kruhu.
            Mám to z doslechu. :D
  • command42
    mam steam aj origin...na steame mam vsetko mozne ci uz od valve, ubisoftu alebo inych...na origine BF3 a BC2...sice bolo by mile to mat vsetko v steame ale tak zas nejak hrozne mi to nevadi...jedna app hore-dole :P...ale steam mam radsej :D :D
  • Chtěl jsem si koupit Mass Effect 3, ale nekoupím kvůli Originu. Vadí mi, že EA nutí hráče si tyhle hry koupit na jejich platformě. Dnes není situace jako tehdy, když vyšel Steam a člověk pro HL2 musel mít účet na Steamu. Dokud EA nepustí ty hry i na Steam tak u mě nemá ani korunu.
    • jindra.veliky
      Gabe?
    • Co jsem pochopil, tak ea hry nejsou k dispozici jen na originu, ale i jinde, akorat nejsou na steamu skrze omezujici podminky steamu.
      • command42
        na steamu je tych hier kopa a nasiel som tam vzdy vsetko co som chcel...to ze tam nieje BF3 napriklad tak to je koli tomu ze EA to chce len pod originom aby zlakala viac ludi...lebo keby to je na steame tak naco by si clovek stahoval este aj origin ked to moze mat vsetko pod jednou strechou...mat doma krabicovku je uz zbytocne ked si to mozes kupit a kedykolvek potom len stiahnut...vyznam uz maju len colector edition
      • Veskoslav
        Ty si Steam viděl tak maximálně napsaný na papíře....
        • Tak hlupce, dukaz ze me3 muzes koupit i jinde nez v ea store. http://masseffect.bioware.com/me1/pc/purchase.html
          • Nestojis za odpoved posero.
          • Veskoslav
            Kde jsem tvrdil opak?:-D Ukaž mi někde můj příspěvek, kde tvrdím opak? Takže číst neumíš:-D
            • Veskoslav
              Co to žvaníš ubožáku:-D Já jsem reagoval na toto: "skrze omezujici podminky steamu." To , že ty sice umíš číst, ale reaguješ ještě hůře než prvňák první den ve škole, to je věc druhá.
            • Haha, takze ke vsemu jsi jeste posera, ktery se neumi priznat k omylu. Napsal jsem strucny prispevek, ze ea hry jsou i jinde nez na originu a ze ze steamu jsou stazeny kvili nevyhovujicim podminkam. Nic vic a tys tohle me tvrzeni napadnul. Jsi obycejny hnup, zbabela podvratacka nicka.
            • Veskoslav
              Neztrapňuj se už zase, ano! Já jsem nikde netvrdil, že se to nedá pořídit jinde. To, že neumíš pochopit psaný text je věc druhá.....
            • Zpochybnoval jsi muj prispevek, kde jsem to uvadel osle, ty uz ani nevis na co a jak reagujes *2* .
        • Aspon umim koukat a cist, ty jsi takovy primitiv, ze neumis rozlisit ani mezi svetlem a tmou.
          • Veskoslav
            To je fajn, že umíš koukat a číst. To jsi už veliký kluk. Ale když se vyjadřuješ k něčemu co ty jako pc hater nemáš, tak jsi akorát za vola.
            • Za vola jsi tu ty sam, nezmuzes sr na nic, nez se do nekoho navazet, nicemu nerozumis, proto se nezmuzes na normalni diskusi a argumenty, ale neboj, v deseti je to normalni :-).
    • Veskoslav
      Ale jak dlouho si to budeš říkat, když postupně se prostě rozdělí tábor na Origin a Steam a některé hry budou pro obě, jiné jenom pro jednu z nich. Dlouho to nevydržíš, pokud si budeš chtít zahrát danou hru. A kdyby sis skutečně chtěl ME 3 zahrát a mít ji doma, tak je ti Origin ukradený.
  • Veskoslav
    Tak osobně mám v pc obojí. Steam mám asi 30 her, povětšinou koupených v akcích a to díky Steamu. A na Originu mám pouze ME 3 (přibude Bf3, ale to až později). Problém u Originu vidím, že stále jede na Betě a občas jsou problémy s přidáním hráčů do MP v ME 3 a následně se neaktualizuje seznam žádostí atd. Další problém je ten, že Origin "zabírá více místa než Steam a nemá akce jako Steam. Bohužel EA se nedokázala za těch 8 let existence Steamu vůbec poučit....
    • JohnyTheZik
      to zase prrr.. Akce jsou na originu taky a nektery dost dobry. Na novy hry samozrejme moc casto akce nejsou, ale to ani na steamu..
      • Veskoslav
        No on je rozdíl 6 akcí Origin, 60 akcí Steam:)Navíc prodávat Dead Space za 5 euro v akci, když Steam měl DS 1+2 za 9 euro, to akce není:)Jenom mě Gotham city a akce k němu, ale více tam není, co by stálo za "hřích".
        • JohnyTheZik
          Ja uz tam par veci koupil. BFBC2 + Vietnam napriklad nejlevnejc na netu.. Je jasny, ze jich je tam min, ale musis brat v potaz i to, ze na steamu jsou akce i na indie hry, kterejch na Originu afaik moc neni. Netvrdim, ze je to dokonaly, ale zase ne, ze by tam nebyly.. :)
          • JohnyTheZik
            @Veskoslav:

            Ta akce je tam uz asi rok :D
          • Jen tak pro zajímavost, na kolik přišel ten BFBC2 pack?
            • Veskoslav
              Bez akce by stál 19.99:)Za těch 10 je v akci.
            • JohnyTheZik
              Kupoval jsem to za 10 dolaru. (byla to special BF akce.. jelikoz jsem si tu hru celkem hlidal, tak jsem nevahal a kupoval..)

              Jinak bez akce BFBC 2 stoji na Originu 10 euro, Vietnam 6,5 euro..
              K porovnani Steam 30 + 13 euro :).. (to jen, ze si reagoval na "aktualni vysokou cenu na Originu")
            • Heh, za hloupost se plati *1*
            • Heh, za tu cenu jsem to měl i s tim Vietnamem.

              Edit: Samozřejmě na Steamu.
            • Veskoslav
              Tak BF BC 2 je teď za 10 euro, ale čistý.

              Edit: Origin.
  • Me osobne docela steam zkazil, co se tyce originu ten mam jen na BF a asi na nic vic ho mit nebudu, jeden cas jsem hodne fandil steamu ale posledni dobou cim dal vic fandim GOG a myslim ze je to lepsi cesta nez steam i kdyz ty ceny asi tak fantaksni nebudou jako na steamu. (u tech novych ktere se gog nedavno rozhodl rozsirovat)
  • Můj adresář Steamu má 300GB a cca 15-20 her nainstalováno nemám. Origin nula a tak to zůstane.
  • Ani jedno. Obe distribucni sluzby se snazi mit trvalou kontrolu nad hracem a software. A dokonce i kdyz je hra distribuovana v krabici. Neco takoveho je potreba z principu odmitnout. Jenze hraci jsou holt vetsinou ovce, no. Ja chci digitalni distribucni sluzbu, ktera mi doda produkt a tim to konci. Treba tak, jak to dela gamersgate.
  • pri mojich 200+ hrách legálne zakúpených na Steame jedine Steam. *3*
    • Vidis, dobrovolne jsi strcil hlavu do opratky jako nejaka ovce, tebe uz steam bude za sebou vlacet kam bude chtit na uvarene nudli.
      • Veskoslav
        Už sis vzal prášky Jejdásku? A pozor, jdou po Tobě lidi ze Steamu, tak rychle zapni si uber tlačítko na konzoli, ať zapneš protisteamovskou ochranu! *1*
        • Ja vim ze jsi chudy duchem, nemusis mi to porad predvadet. Nejen ze se nezmuzes na poradne argumenty, ale i tve pokusy o napadani jsou mimo misu a svedci o nepochopeni toho, co jsem napsal.
          • Veskoslav
            Na pochopení bláznů nemám školu, bohužel. Ale jestli nekdy vystuduji něco v oboru psychiatrie, tak se ozvu.
            • Ty nemas skolu na pochopeni niceho. Ono to totiz neni skolou. Moudry clovek na chapani zadnou skolu nepotrebuje *15*
      • To je fakt oprátka *6*

        Na druhé straně, oprátka, kde nakupuji několikrát levněji než v kamenných obchodech (výhradně v akcích - a -50% zas jako extra akci neberu), není zas tak špatná.
        • Tak to vidis ted, ale co za pet let az tam budes mit ulozeno 50 az 100 tisic a gabe newella srazi auto a firmu po nem zdedi nejaky tvrdy byznysmen? Tohle je u firem zalozenych na kultu osobnosti velke riziko. A se steamem i tak je a jeste bude rada potizi. Treba v podpore operacnich systemu, vynucovani drm, region locku, dvojich cenach a podobne. Kde beres jistotu, ze za par let nezvoli politiku, ktera se ti nebude libit? A nezmuzes nic. Mozna misto o opratce je vhodně mluvit o kleci, pro mnohe dnes zlate kleci, ale porad kleci a bez sebemensi zaruky, ze zlatou zustane. A do toho nekteri rvou desitky tisic korun rocne.
          • 1. Ztráta 50-100 by opravdu hodně mrzela, ale přežil bych to. A možná bych si nakonec nějak poradil.
            2. Podpora OS klientem: dnes je potřeba XP a vyšší a myslím, že to tak ještě moc dlouho zůstane (navěky?).
            3. Vynucování DRM: nikdy jsem u žádné hry (steam, krabicovka) nepozoroval sebemenší problém z jakoukoliv ochranou. Pravda, některé vynucené programy jsou otravné (GfWL, R*SC), ale nic mi neznemožnilo těch mých několik set (skoro 400) her normálně instalovat, hrát (samozřejmě, mnohé, hlavně indie, jsou bez agresivní DRM). Možná je často problém i na straně uživatelů; upirátěný systém prolezlý spywarem, z p2p sítí stažení cracklé verze her, do toho neschopnost uživatele mít v systému pořádek pak se nelze divit, že může být securom osamělé originálky poněkud zmaten.
            4. Region lock, s tím nic nenaděláme, bohužel. Taky mě mrzí, že Skyrim či Rage nemůžeme koupit rovnou na Steamu (když na Steamu stejně musí být aktivovaný). Ale to není důsledek politiky Valve, spíše důsledek lokálních vlivů, přání lokálního distributora. Pořád doufám, že tohle omezení (u těchto her) nakonec padne a já si je v akci -75% nakonec koupím. Tak to bylo např. u U FEAR2 Reborn, který před pár měsíci byl pro ČR uvolněn.
            5. Dvojí ceny mi jsou ukradené. Za prvé, kupuji jen ve velkých slevách, mám tedy oproti českým prodejcům výrazně nižší cenu, jsem tedy spokojen. Za druhé, kurz $/€ se neustále mění, takže se mění i výše "prodělku". A to nejdůležitější nakonec: ceny v dolarech je nutno zvýšit o jednu pětinu, protože na rozdíl od cen v eurech neobsahují místní DPH (20%). On pak nakonec ten rozdíl až tak hrozivě nevypadá.

            Záruku nemáš nikdy, v ničem. Ani u té krabicovky: změní se režim, protiherní komando na základě IP dresy a logů, které tady jejdásek zanechal zjistí tvé bydliště, vtrhnou k vám domů a pod heslem "za lepší svět bez her, které nás zdržují od budování skvělých zítřků" ti po domovní prohlídce všechny seberou i s počítačem/konzolí *2*
            • Ne, koupil jsem to z US Steamu. Kromě giftování jsou i jiné možnosti.
            • Aoyagi: no me treba uz vic jak rok nejde z GFWL stahnout nic, co jsem si tam koupil/pridal, se jenom smeju tomu, protoze nema smysl se nad tim pozastavovat *15*

              BTW jaky intriky jsi pouzil na Skyrim? Co vim, tak se uz z UK/US steamu neda kupovat, protoze to nevezme CZ kreditku a PAypal musi mit prirazenou kreditku taky, nebo sis to nechal giftnout?
            • Krása. Jen bych poznamenal, že Skyrim jsem koupil přímo na Steamu díky lstím a intrikám. Přeci nebudu platit místnímu distributorovi (Cenega) za neschopnost.

              Jen dotaz, v čem je GFWL otravné? Když nepočítám (u mě) problém ho dostat od online přihlášení...pořád se hlásí "offline".

              A abych nezapomněl, na tu nuznou existenci otravující celý web je zbytečné reagovat.
          • Je videt , ze toho o organizaci ve Valve moc nevis. Kdyby Gabeho srazilo auto, tak tam je spousta dalsich inteligentnich lidi, co vi jak se to dela a kteri by nikdy nedopustili, aby to se Steamem slo z kopce. Nebo myslis ze Gabe je jedinej ve Valve, kdo se snazi ke hracum pristupovat dobre?

            K tem operacnim systemum? Kdo dalsi je na MAC OS?
            • Gabe je vetsinovy majitel, na ostatnich lidech tam nezalezi. Co mas s mac os?
  • Lynch
    Pro mě je to oboje zbytečnost. Kupuji zásadně krabicovky a dost mě naštvalo když jsem byl donucen založit si účet na Steamu a Originu.
    • taky si radši koupim krabicovku, potom mě ale nasere když tu hru z krabice nemůžu bez internetového připojení ani nainstalovat, protože se mi tam sere takováhle podobná služba
  • genki.sudo
    Tak tak, páni z EA si určite hovoria "My ten odpor voči Originu nejak prešťuchneme" ale mýlia sa..

    Som zvedavý, kedy sa uvedomia a ukážu nám niečo iné než stupídny nátlak v prospech ich produktu..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit