Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nejlepší jsou ti co mají GF 1080 a k tomu monitor AOC *1*
    • Jo, něco podobnýho jako PS4 Pro a drahá 4K HDR televize... *15*
  • mě zajímá jen jedno.. už ji má Volejník?
  • Mno, me spise zajima chlazeni te karty. Jak se tak divam na ten ventilatorek, tak pri plnem vykonu to bude hukot jak ve vceline.
    • nightborne
      No hele, oni tvrděj, že to je jako nějaký strašně vylepšený chlazení, ale od pohledu je ten větrák identickej s tim na Titanu... a jo, Titan řve, jako by ho na nože brali.
  • Coffin.Corner
    Měl bych dotaz.
    Plánoval jsem koupi nového PC, ale počítám že Ryzeny a konec intervencí ČNB zahýbou s cenami směrem dolů, takže ještě počkám.
    Nicméně nový, větší monitor si chci pořídit už nyní, takže by mě zajímalo jestli se vyplatí koupit 4k monitor, resp. jaký je obraz na 4k mimo nativní rozlišení?
    • Ryzeny muzou imho zahejbat i s cenama Intelu i kdyby s zadny vylozene hernim procesorem nevyjeli, ale s intervencema bych si nedelal moc nadeji pokud tedy behem leta zacnou uvolnovat a dolar a euro zacnou klesat, tak to imho minimalne v prvni vlne nebude o vic jak 2 koruny do konce roku. Ale o to tolik nejde, jde o to, ze cesky vych*any prodejci bez ohledu na lepsi kurz budou ceny HW uvolnovat pozvolna a se spozdenim s vymluvama na skladovy kusy jeste za drahej kurz (i kdyz urco nemaj na sklade 1000 nakoupenejch titanu, dnes se na sklad prakticky nebere) a kdesi cosi a nikdy neklesnou o cely rozdil v kurzu. Takze pokud treba karta za 400 dolaru a dolar pujde o 2 koruny dolu ke konci roku nelze cekat ze ji sezenes o 800 levnejsi, ale budem radi za petikilo v akci :-/
    • Zdar. Ohledně 4k.

      Je to jako u všech LCD. Ideál je mít tam základní rozlišení jinak to vypadá hůře. Však si zkus na fullHD dát něco jiného třeba 1280x720 (16:9)

      Ohledně čekaní. Jestli nespěcháš počkej určitě. Ryzen uvede další procesory které budou prý více zaměřené na hry R5 a snad stihne i grafiky. Do toho intel prý něco najedou vydá a ještě ČNB by měla zrušit intervenci.

      Jinak jestli chceš PC na 4k, tak dnes to stále není ono. Však na max a v 60 fps to dávají jen tyhle drahé karty. Jestli tohle neřešíš, tak pak stačí slabší karty. Opravdu 4k karty bude snad další generace.
      Ale i tak. Stále je nákladné mít 4k. Monitor také něco stojí... Já bych osobně šel do 1440p. To stále není běžné ale stojí to méně a tedy budeš mít mít lepší monitor za cenu 4k normálního a rozdíl oproti fullhd je.
    • Jakékoliv jiné rozlišení než 3840x2160 nebo 1920x1080 bude rozmazané.
      • snorgrind
        jeste si zapomel 1280x720
        • madPav3L
          To jsem nepsal, protože to už snad dnes nikdo nepoužívá ;)
  • MickeyMutant
    Někdo se možná těší na novou kartu. Já se zas těším na článek, kde ji Olejník otestuje a všichni mu napíšou, že je blbec, protože dal v nějaké recenzi málo/moc bodů.
    • Tak to abys mu preventivne spocital prumerny hodnoceni at mu to pak muzes vpalit...
      • MickeyMutant
        Rád bych, recenzní průměry jsou zde však pod přísným moratoriem.
    • MemphisMD
      Obávám se, že máš pravdu ... ale jsem sám zvědavý :D
      • Test
        • MickeyMutant
          Bobe, běž s těma testama někam do Mururoa.
  • 11 teraflopů je úlet (PS4 Pro má 4) ale imo na takovej Star Citizen ve 4Kmax@60fps to podle mě stačit nebude. I když než vyjde, tak už bude Vega a možná nová generace Geforce. *15*
  • Chci se zeptat, pokud bych si pořídil nový cpu a desku (ryzen), musel bych kvůli tomu přeinstalovávat windows, nebo by stačilo zapojit systémový disk do nového HW a windows by mě běžel bez problému? Momentálně mám starou i7.
    • me by spis zajimalo co je stara i7...a jakou mas grafiku...Ryzeny rozhodne zadny zazrak nejsou a na hry uz vubec ne
      • Stará i7 je lynnfield přetaktovaná na 4GHz (skoro na své hranici). Jinak grafika je rx480 a ryzen se mi zamlouvá, protože by to nebylo využíváno pouze na hraní, ale i na aplikace kde využiji více jader. Jediné co se mi ale nelíbí jsou ty B350 desky, pomalu žádná z nich nemá podporu 5.1 jacků pro reproduktory.
    • Hele ja delal pro sychr reinstal i po novy grafice... chipset + procik je tak zasadni zmena ze si nedovedu predstavit ze by to wokna pobraly bez potizi... pri nove instalaci se totiz inicializuje a automaticky nastavuje takovy kvantum veci v zavislosti na HW ze bych skoro dal ruku do ohne za to ze by to slapalo tak z pulky a stabilita by byla asi jako u nitroglicerinu...
      • nightborne
        Tak nevim, jestli sem měl nějaký nelidský štěstí, nebo co... =))
        • Mozna jsem paranoidni ale od 3.11 jsem si s woknama prosel takovejma vecma ze to proste neriskuju... nikdy nevis kde a kdy ti dojde na konflikty ovladacu a nastaveni registru a kyho vejra jeste co, to bylo furt ze BSOD na 10kach prakticky neuvidis a co ja uz naskenovaQR kodu s chybama :)
          • nightborne
            Fákt? Já BSOD na W10 fakt ještě neviděl, a to jsem na ně hurá stylem přešel okamžitě, co byly k dispozici... teda, krom jedný doby, kdy mi odcházel jeden modul ramek, to to házelo modrý smrti docela pravidelně, ale za to nemohl systém, žejo =).
    • madPav3L
      S novou deskou jedině novou instalaci, budeš mít akorát problémy.
      • No právě proto se ptám. Ale to stejné jsem slyšel, když jsem si duplikoval systémový disk z HDD na SSD a bez problému na tom běžím už několik měsíců.
        • madPav3L
          Změna disku, grafiky nebo CPU není nic proti změně desky. Já už to zkoušel a nakonec jsem reinstaloval.
          • ja som menil dosku tiez, aj cpu, a jedine co mi OS urobilo, ze 3 min updatoval nastavenia, a potom som fungoval dalej bez problemov
          • Škoda no... já si to myslel, ale doufal jsem, že se pletu. Ale alespoň si zase vyčistím PC.
    • nightborne
      Budeš ho muset znovu aktivovat, tzn. prostě tam znova opíšeš klíč, ale jinak to poběží v klidu.
      • S tím počítám, ale co jsem se dozvěděl na netu, tak se dá ze současného PC odhlásit cd klíč a přenést ho na jiný.
        • nightborne
          Hele, já dělal komplet upgrade asi měsíc zpátky, ze starýho kompu mi zbyl akorát disk a zdroj. Nic sem ani neodhlašoval, jenom tam znova napsal klíč z instalačního dývka, pak to trvalo asi pět minut, než Windle pochopily novej HW, nainstalovaly ovladače zvuku, ethernetu a tak dál... a od tý doby naprosto bez problémů =).
          • Tak to by bylo super, ale já kupoval klíč na jedno použití a ne CD (pokud se to nějak liší). Tuším, že to tehdy bylo někde ze stránky typu g2a do 300kč (W10 64bit pro), teď lituju, že jsem toho nekoupil více když se dívám na ty ceny.
            • Tou starší i7 myslím první generaci i7ček a protože nepoužívám PC pouze ke hraní, tak už by potřeboval update. Ale zatím nic kupovat nechci, počkám až na 6 jádro (doufám v ceně i5) a na to až spadnou trošku ceny RAM.
            • Tak či tak bych chtěl dodat, že při změně desky bych stejně reinstall win doporučoval.
            • Pokud to byl OEM klíč (pravděpodobně byl), tak je jen k jednomu PC. Jinak w10 kolem 300 kč se stále prodávají na aukru, takže není problém jej koupit znovu. Přeinstalovat winy kvuli tomu nemusíš, winy si akorat samy aktualizují většinou ovladačů, případně něco doinstaluješ. A další věc je ta, že pokud máš starší i7, tak nemá cenu kupovat Ryzen, který se výkonově pohybuje někde kolem dnešních i5 a za mnohem vyšší cenu. Tvoje i7 nebude bottleneckovat ani nejvyšší řady GPU od nVidie, takže nevidím důvod k upgradu.
  • tak pre mňa to už nie je, už mám Asus strix GTX1080 O2G :) Ale aj tak by som Ti nekupoval, pomer cena/výkon sa voči tej mojej neoplatí.
    • Tak tak...
  • poradte co za novou grafiku - soucasna GTX 660 Ti

    CPU: Intel Core i5-3570K (3,4 GHz, 6MB, LGA 1155) BOX
    MB: Gigabyte Z77-D3H, s.1155, DDR3, ATX
    • RX 470 4GB/ 1060 3GB, Podle toho co bude levnější. Ale pokud chceš vydržet do budoucna tak ty 4GB budou o dost lepší než 3GB.
    • a jaky rozliseni a FPS od toho cekas a kolik dotoho muzes vrazit... bez toho se nikdo neodpichne...
      • pokud se bavime o balancovani na hrane tech 5000 tak asi RX 470 nebo pri trose stesti 1060 3G (1050Ti je sice giga pameti navic ale vykon na prd) ... ale je to reseni polovicaty a brzo budes resit nedostatecnou pamet... takze bych pritlacil aspon na tu 480 jak pise mickey a nebo 1060 6G ... to je na full HD ted mozna trosku overkill ale treba casem naskudlis na novou desku s procikem... treba ti vyjde na nejakej peknej Ryzen :D a pak ta karta vydrzi... cim levnejsi karty tim horsi pomer cena vykon...
      • hraju v nativnim roz. 1920x1200 - cena, rekneme kolem 5k?
        • madPav3L
          Za ty peníze asi nejlépe nějaký Radeon RX 470 4GB za cca 5350.
        • MickeyMutant
          GeForce 1060 nebo Radeon RX 480.
          • to je sice za 6k, ale jina moznost stejne neni...
            • vzhledem k tomu jak je AMD ted bohuzel upachtenou konkurenci jsou i ty ceny Nvidii v nesmyslech... holt monopol :-/
        • nightborne
          To bych se trochu bál... už karty devítkový řady ti bude ta stará i5ka docela brzdit, o desítkový řadě ani nemluvě. Nenajdeš v tý peněžence trochu víc prostředků =P?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit